Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 24.11.2013 o 22:55, mrosi napisał:

Daj sobie spokój z takimi wynalazkami. Nie dość, że nie masz pewności czy sprzęt dotrze
do Ciebie,


Jak kupi u sprawdzonego sprzedawcy na Aliexpress, to dotrze.

Dnia 24.11.2013 o 22:55, mrosi napisał:

to jeszcze możesz zapomnieć o jakiejkolwiek gwarancji.


Chińczycy na Aliexpress dają roczną gwarancję. Fakt że trzeba wtedy czekać z miesiąc na przesyłkę w obie strony, ale jeśli dostało się wadliwy model, to ten fakt wyjdzie w ciągu roku.

Dnia 24.11.2013 o 22:55, mrosi napisał:

Jak poszukujesz czegoś
taniego z Andkiem, popatrz za Hyundai Ascend Y300. Ma wprawdzie tylko 512MB pamięci RAm,
ale do codziennego użytkowania, bez cudowania z gierkami wystarczy w zupełności.


Albo może kupić jakikolwiek telefon na MT6589. Są porządne, 4 rdzeniowe, z gigabajtem ramu, a ceny zaczynają się od 450 zł. Do tego to wszystko dualsimy, niektóre obsługują nawet Aero 2 (darmowego neta na terenie praktycznie całej Polski...).

Dnia 24.11.2013 o 22:55, mrosi napisał:

Tym bardziej, że fon zbiera masę pozytywnych opinii w sieci. A Ty masz przynajmniej dwuletnią,
pełną gwarancję i święty spokój.


A 2 lata to tak dużo? Telefon się popsuje 2 lata i miesiąc po zakupie, co wtedy? Producenci dają gwarancję dwuletnią, bo bardzo niewielki % telefonów psuje się tak szybko.

BTW nie Hyundai Ascend, tylko Huawei Ascend. Chińska firma, produkujące telefony w Chinach. Czym niby się różni od tego Faea?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra po ostatnich latach użytkowania LG Swift Black w końcu dorobiłem się czegoś porządnego czyli Galaxy S3. Tylko niestety już czuje ograniczenia fabrycznego romu (bateria..). Czy poleciliście by jakiś szczególny na zmianę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 22:55, mrosi napisał:

Daj sobie spokój z takimi wynalazkami. Nie dość, że nie masz pewności czy sprzęt dotrze
do Ciebie, to jeszcze możesz zapomnieć o jakiejkolwiek gwarancji

Dwóch znajomych za bezcen ma dwa chińczyki i sobię chwalą temu pytam. Sprawe gwarancji poruszył Feallan, poczytam jeszcze na ten temat.

Dnia 24.11.2013 o 22:55, mrosi napisał:

Jak poszukujesz czegoś taniego z Andkiem, popatrz za Hyundai Ascend Y300.

Tylko w porównaniu z tym Faea wypada MOCNO blado ;/

Dnia 24.11.2013 o 22:55, mrosi napisał:

W przypadku Y300, to wzrost z 419 PLN do 479 PLN

Jeśli już uderzyliśmy w taką cenę to może ktoś miał w ręku to cudo:
http://thlmobilemall.com/thl-w100-smartphone-mtk6589-quad-core-android-42-1g-ram-45-inch-ips-screenblack-p-18.html ?

edit. Muszę też się dowiedzieć ile jest za cło.. także wezmę tego Ascenda pod uwagę ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 01:05, nightfaler napisał:


Poszukaj czegoś co obsługuje Aero2 (częstotliwość 3G 900 MHz, i najlepiej jakby jakiś Polak rzeczywiście napisał, że mu działa), warto. Chyba, że i tak masz jakiś tam pakiet w abonamencie i Ci nie zależy, wtedy masz szerszy wybór. Np. Jiayu, Lenovo i ZTE robią dobre telefony.

I nie kupuj na jakiś szemranych stronkach, tylko znajdź sprzedawcę na Aliexpress, u którego ktoś z Polski już kupował i poleca. Na telchina.pl sobie poczytaj.

Dnia 25.11.2013 o 01:05, nightfaler napisał:

edit. Muszę też się dowiedzieć ile jest za cło.. także wezmę tego Ascenda pod uwagę ;p


Nie ma cła na telefony, tylko VAT 23%. Chińczycy prawie zawsze wysyłają telefon jako gift z jakąś niską wartością, ale wszystkie przesyłki i tak przechodzą przez urząd celny. Część przesyłek jest kontrolowana, część nie. Lepiej dodatkową stówkę przygotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już parę piesięcy temu prosiłem wszystkich, którzy mają jakieś doswiadczenia z telefonem PENTAGRAM MONSTER i o informacje, jak taki telefon im się sprawuje. No cóż, zadnych wiadomości nie dostałem, najwidoczniej telefon nie jest popularny. Ale moja żona takowy kupiła (z baterią 3000 czegoś tam) i jest z niego bardziej zadowolona, niz z Desire X Z (czy jakoś tam). I ja sam w najbliższym czasie zamierzam sobie taki telefon kupić (rząd wielkości ceny to 1000 zł), system operacyjny to Android 4.1, ale dwie baterie: 3000 i 6000 czegoś tam. Moja żona jest zachwycona, że mając baterię 3000, nie musi ładować jej częściej, niż raz na tydzień - ja spodziewam się ładować też raz na tydzień, (częściej korzystam z telefonu), a może i rzadziej.
Jak ktoś ma jakieś uwagi, to proszę o informację, bo dla mnie kwestia zakupu, to dosłownie kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 16:50, KrzysztofMarek napisał:

Jak ktoś ma jakieś uwagi, to proszę o informację, bo dla mnie kwestia zakupu, to dosłownie
kilka dni.


Zaintrygowałeś mnie tą baterią.Jakbyś mógł to sprawdź u żony jak działa odtwarzacz muzyczny.Czy przyzwoicie gra muzycznie ogólnie. Nic pilnego ale byłbym wdzięczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 17:12, LastOrder napisał:

> /.../.Jakbyś mógł to sprawdź u żony jak działa odtwarzacz muzyczny.Czy
przyzwoicie gra muzycznie ogólnie. Nic pilnego ale byłbym wdzięczny:)

>
Jak żona wróci, postaram się odpowiedzieć. Ale nie rób sobie złudzeń, Ona ma swietny głos (mogłaby zostać piosenkarką), ale słuchanie muzyki, to nie jest Jej hobby. Jest tłumaczem przysięgłym i to Ją pasjonuje. Dobra, tak, czy inaczej, jutro Ci odpowiem. Na dzisiaj - to aparat fotograficzny wydaje się słaby. Ale ma funkcję rozjaśniania zdjęć i te "rozjaśnione" zdjęcia nie różnia się niczym, od wykonanych lepszymi smartfonami, w tym moją Nokią N97 (ma ponad 3,5 roku - dlatego chcę kupić nowy smartfon). Zatem do jutra ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 17:12, LastOrder napisał:

> /.../.Jakbyś mógł to sprawdź u żony jak działa odtwarzacz muzyczny.Czy
przyzwoicie gra muzycznie ogólnie. /...,/

Działa. Ale jak dalece przyzwoicie, nie potrafię określić. Za to NA PEWNO, działa długo, dłużej, niz w innych smartfonach. Jak kupię własny, to Ci napiszę. Ale warto, zebyś wiedział, ze ja jestem na 1,5 stopniu umuzykalnienia. Na pewno odróżniam, kiedy grają, a kiedy nie. Ale odróżnienie ksylofonu od fortepianu, no to już kwestia... conajmniej do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 17:33, mrosi napisał:

Drogi Krzysztofie
Mam opinię, ale nie o Monster, a o Combo 4-core. Sam go testowałem. Pytaj jeśli chcesz
;)

Dla mnie smartfon MUSI dobrze odbierać telefony i musi dobrze pełnić funkcję telefonu (dobrze, żeby działał w metrze) , przyzwoicie robić zdjęcia, długo trzymać zdolność do działania (czytaj: mieć porządną baterię). Bardzo porządane, wręcz niezbędne, są dobre mapy. Dobrze jeszcze, jak można zobaczyć prognozę pogody. A cała reszta... no cóż, może być, ale jak jej nie będzie, to tragedi nie ma. Twitter, cz Facebook sąś mi zupełnie niepotrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie podobnie, z tym, że z naciskiem na baterię. Zdjęcia są mniej ważne, mapy podobnie. Ogniwo Combo 4-core, przy normalnym użytkowaniu trudno "zabić" w 5 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 18:37, KrzysztofMarek napisał:

Działa. Ale jak dalece przyzwoicie, nie potrafię określić. Za to NA PEWNO, działa długo,
dłużej, niz w innych smartfonach. Jak kupię własny, to Ci napiszę. Ale warto, zebyś wiedział,
ze ja jestem na 1,5 stopniu umuzykalnienia. Na pewno odróżniam, kiedy grają, a kiedy
nie. Ale odróżnienie ksylofonu od fortepianu, no to już kwestia... conajmniej do dyskusji.


Spoko też nie jestem jakimś domorosłym znawcą takich rzeczy .Ważne żeby bardzo nie trzeszczało od nowości bo na starość to już może być gorzej.Bardzo często słucham muzyki na smartfonie więc zainteresuje się tym modelem.Choć na YT z filmików te telefony są dość grube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2013 o 21:11, mrosi napisał:

/.../> Jak się okazuje, wejście w kontakt z marką Pentagram, pomimo faktu, iż to teoretycznie
polska marka, może zakończyć się rzeczywistym brakiem jakiegokolwiek serwisu:
http://www.wykop.pl/ramka/1500467/uwaga-na-serwis-gwarancyjny-z-firmy-pentagram/

Jak ktoś ma pecha to i dłubiąc w nosie palec złamie. Moja żona ma Pentagram z baterią 3000 i nachwalić się nie może, ze tak długo działa bez ładowania. Ja swój będę miał z baterią 6000 i wtedy Wam napiszę, co i jak działa. Bo relacje osób zupełnie mi nie znanych jakoś słabo do mnie przemawiają - zwłaszcza, że w necie każdy może sobie pisać, co tylko chce.
Aparat żony robi ciemne zdjęcia - ale ma funkcję rozjaśnienia i od razu zdjęcie, które wydawało się "ciemne" robi się normalne.Niezależnie od tego, jest to Jej pierwszy kontakt z tym Pentagramem i jeszcze nie ogarnęła wszystkiego. Zresztą poprzedni HTC bodaj Desire One cisnęłą gdzieś w kąt i nie ma zamiaru do niego wracać. Pentagram nie przerywa Jej rozmów, kiedy przechodzi z pokoju do pokoju - to też zaleta.
A dla mnie zaletą jest jeszcze możliwość wyjęcia baterii i slot na pamięć (i dwa sloty na karty SIM).
A jak firma polska - to i lepiej, zawsze mogę pojechać do siedziby z argumentami odpowiedniej wagi... ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo denerwujący problem z telefonem mojej dziewczyny...Posiada ona HTC Desire C, który od ostatniego tygodnia bardzo lubi się resetować. Postanowiłem jej pomóc w efekcie czego spędziłem dziś cały dzień grzebiąc po różnych forach i stronach o tematyce oprogramowania HTC (bateria odpada, kupiła nową a problem dalej pozostał).
Udało mi się zrootować telefon, odblokowałem też wszystkie opcje w fastboot menu, wgrałem nowy soft - wszystko było ok, ale nie działało wifi... Więc siedziałem dalej i czytałem, problem polegał na tym, że soft trzeba było jeszcze sflashować, więc to zrobiłem i wifi działa. Myślałem, że zostanę bohaterem z racji naprawienia telefonu, ale po odczekaniu godziny od "naprawy" telefon znów się zresetował...teraz zrobił to po raz drugi...
Ktoś jeszcze może mieć jakiś pomysł jak go naprawić? Co może być nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powoli będę miał przedłużenie umowy i mam wybierać telefon. Mam dylemat pomiędzy:
- HTM One
- Samsung Galaxy S4
- Samsung Galaxy Note 2
- LG G2
Co najbardziej polecacie? Co wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2013 o 17:21, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ Stuprocentowym sposobem rozwalanie akumulatorów Li-ion lub Li-Poly jest
> kilkukrotne rozładowanie ich do zera. /.../
W wniosek był taki, ze należy ładować tak często, jak tylko się da. To był chyba przedruk
z niemieckiego, więc chyba to był Chip, ale nie o to akurat chodzi. Ja sobie właczyłem
zdrowy rozsądek i pomyślałem tak: w końcu najważniejsze jest to, ile użytecznego prądu
uzyskamy z danej baterii przy różnych ładowaniach i rozładowaniach. Przeliczyłem to sobie
dokładnie opierając się wyłacznie na tabelce w tym artykule i doszedłem do wniosków zupełnie
innych niz autor: otóż najlepiej wykorzystamy baterię, jeśli przy użytkowaniu będziemy
rozładowywali ją do 20-25% pojemności i wtedy będziemy ją ładowali.

Nie zgodzę się z tym. Chodzi o to, że baterie te nie mają realnej granicy liczby naładowań i rozładowań, więc jedynym kryterium użyteczności jest dostępność urządzenia. Bo tak naprawdę nie obchodzi Cie prąd i ile go zużywasz, natomiast bardzo Cię obchodzi czy realnie nastąpi moment w którym nie będziesz mógł skorzystać z urządzenia. Ta dostępność jest największa kiedy bateria ma 100% naładowania i za każdym razem kiedy jej nie potrzebujesz odzyskuje tę dostępność.
Pozwalając rozładować baterię do np. 20% stajesz w pewnym momencie przed sytuacją w której nadal będziesz musiał korzystać z urządzenia, ale będziesz miał już tylko 1/5 dostępności lub mniej. Takie sytuacje się zdarzają dlatego ja przy każdej okazji ładuję komórkę mimo iż czas czuwania mojego modelu to 30 dni (sic!).

A jeżeli chodzi o użyteczność i funkcjonalność, której potrzebujesz, to ja doszedłem dokładnie do tych samych wniosków i dlatego jedyne komórki jakie mnie tymczasem interesują, to modele LG, które mają zarówno sporą pamięć wewnętrzną, własną pamięć masową w postaci karty SDHC do 32 GB oraz całkowicie klasycznie wymienną baterię. Stąd było moje pytanie o LG L9 II, który jest najbardziej wypasionym modelem z tych rozsądnych cenowo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2013 o 15:20, Olamagato napisał:

> > /.../ Ta dostępność jest
największa kiedy bateria ma 100% naładowania i za każdym razem kiedy jej nie potrzebujesz
odzyskuje tę dostępność. /.../

Dlatego też kupiłem sobie do trzyletniej oryginalnej baterii, która trzymała najwyżej połowę początkowej pojemności, dwie zastępcze i z dostosowaną do nich ładowarką. Jedną z nich trzymam w lodówce (według autorów artykułu jej pojemność spada najwolniej właśnie w lodówce), a stale używam nowej od pół roku. Zadnego spadku pojemności jeszcze nie zauważyłęm - gdyby taki się pojawił, to wymieniam ją na druga i po kłopocie.
Bo naprawdę, tak jak zresztą sam zauważyłeś, najbardziej obchodzi mnie to, zeby bateria była pełna wtedy, kiedy jest potrzebna.
Nawiasem mówiąc, baterie do różnych telefonów są niemal identyczne. Drobna różnica polega zwykle na inaczej umieszczonym wycięciu, co sprawia, ze pasuje do tego konkretnego modelu, a do innego już nie. Kiedyś długo używałem "niewłaściwych" kaset z tonerem - taką wypustkę plastikową na obudowie obcinałem nożem i wszystko działało. Z bateryjką kłopot, bo to trzeba by w telefonie coś wyciąć, czy spiłować, a nie wiadomo, co pod spodem by było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, pytanie mam dotyczące wyboru nowego telefonu. Oczekiwałbym przede wszystkim płynności działania, sprawnego aparatu (fajnie byłoby mieć zdjęcia dobrej jakości, ale nie muszą być jakieś genialne), kart microSD (mobilność danych), androida i... no właśnie. Telefonu chciałbym używać do pracy (poczta, pliki w chmurze), jak i gier, czy oglądania filmów w podróży. Przyjemnie byłoby mieć dobrze działający internet (w taryfie mam pakiet internetu, w tym LTE). Najważniejsze jest jednak to, że jestem w stanie zapłacić maksymalnie 1000 zł + ewentualne pieniądze na ubezpieczenie. Jak na razie myślę o Xperii SP i S3 LTE, macie jakieś pomysły, które lepsze, lub co innego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się