Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Hej, nie wiem czy to odpowiedni temat, na mój problem, ale spróbuję. Mój telefon to SE X10 mini a mój problem polega na tym, że od kilku dni (możliwe, że od ponad tygodnia), nie mogę odtworzyć filmów na youtube. Internet (łączę się za pomocą wifi) normalnie działa. Mogę normalnie wejść na yt i wybrać filmik, ale gdy chcę go odtworzyć to pojawia się napis: "Brak połączenia sieciowego. Spróbuj ponownie później". Miał ktoś podobny problem? Instalowałam Operę i próbowałam za jej pośrednictwem odtworzyć filmik, ale nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam nadzieje, że to właściwy temat.
Czy korzysta z was ktoś z cyanogenmod z telefonem samsung SII. Jeśli tak, to fajnie wybyło gdyby się podzielił z tego jakiej wersji korzysta i jakie ma odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Sony Ericsson Xperia Arc S z Androidem. Czy jest jakaś aplikacja na Androida do blokowania niechcianych połączeń przychodzących głosowych/SMS/MMS? Taka blokada aby zrobić listę niechcianych numerów. Dzwoni do mnie trochę banków i innych firm i namawiają mnie na różne pi***ły a ja po prostu mam tego dość. Dzwonią z różnych numerów miejskich i komórkowych i dlatego pytam się o taką aplikację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy telefon z Androidem ma wbudowane funkcje blokowania połączeń i numerów, choć lokalizacja tych opcji może się różnić. Ja mogę na liście połączeń wskazać numer i z menu wybrać "zablokuj kontakt" albo utworzyć listę zablokowanych w książce telefonicznej. U Ciebie też na pewno jest coś takiego - chyba nie ma sensu wciskać w telefon kolejnej aplikacji, która tylko zastępuje wbudowane funkcje, do tego sprawnie działające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 17:23, marekl1975 napisał:

/.../ Dzwoni do mnie trochę banków i innych firm i namawiają mnie na
różne pi***ły a ja po prostu mam tego dość. Dzwonią z różnych numerów miejskich i komórkowych
i dlatego pytam się o taką aplikację.

Ja mam na takie telefony standardową odpowiedź: "proszę swoją ofertę przedstawić na piśmie, wtedy się zastanowię" i przerywam połaczenie. Na blokadę wszystkich niechcianych połaczeń nie masz szans, bo zmieniają się numery, firmy, potrafią też wysyłać SMSy i osiągniesz tyle, ze będziesz miał niechciane telefony nieco rzadziej.
Po każdym telefonie sprawdzaj też numer w internecie - czasem dowiesz się, kto naprawdę dzwoni i ile osób juz szukało właściciela tego numeru.
Jak chcę być wyjątkowo złośliwy, to wciągam dzwoniącego w rozmowę i zadaję masę pytań i dopiero na końcu informuję, ze rozpatruję tylko pisemne oferty i przerywam połaczenie. Ale to już tylko wtedy, jak mam wyjatkowo zły humor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam taki sposób na takie telefony:
Jak odbiorę to mówię w dziwny sposób "halo", a gdy usłyszę, że ktoś chce mi coś wcisnąć zaczynam gadać po francusku, że ja nie rozumiem, czy nie mówią po francusku przypadkiem i takie tam. 100% działanie. Nie było osoby, która by mi dała skończyć zdanie i się nie rozłączyć.
Także polecam. A jaki ubaw! A jak się znudzi można zmienić język.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 17:25, marekl1975 napisał:

Na Androida jest dodatkowa aplikacja YouTube. Z niej spróbuj a nie powinno być problemów.

Tak, tak wiem, mam tą aplikację. Zwykle było z nią dużo gorzej niż ze standardowym wejściem na yt z przeglądarki. I w tej sytuacji też nie pracuje poprawnie, błąd jest ten sam. Ale dzięki za zainteresowanie problemem :)

@@@Markush
Podoba mi się ten pomysł ;) Ja po prostu mówię, że nie jestem zainteresowana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 20:15, Markush napisał:

Także polecam. A jaki ubaw!

Będę musiał zmienić podejście bo zawsze jak do mnie dzwonią i chcą mi wcisnąć nowy telefon, to mówie im, że jestem posiadaczem IPhona 5s(model oczywiście podstawić) i jestem ciekaw jakież to cudo chcą mi zaproponować xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Androidda to masz skrzynkę mailową z kontaktami na gmail. Zrób eksport książki telefonicznej z pamięci telefonu na gmail i zrób kopię innych danych. Przywróć ustawienia fabryczne telefonu. Być może masz zbyt zaśmiecony telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 19:34, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ /.../


A po co mówisz cokolwiek? Do mnie, mimo ostrzegania, że mam abonament i i ich oferty mnie nie obchodzą, ciągle dzwonią... Często Ci sami, nawet jak się rozłączam/nie odbieram/ mówią że, nie interesuje mnie ich oferta z hipersuper abonamentem i milionem kosztów ukrytych. Zresztą wtedy upierdliwie przeciągają moment, gdy mogę się rozłączyć bez wyłączania rozmowy w pół zdania. Dlatego dałem sobie spokój (zależy im czy co na obrażeniu klienta? proponują gorszy telefon niż mam, a jakiegoś na wypasie nie mam :/) i wszystkie takie numery wpisuje w książce... jako nieodbierać. Zapisuje sobie, co to za firma, by omijać ich produkty, bo w konkurencji jest dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno jak się im powie, że się również nagrywa rozmowę, to się niektórzy rozłączają.

Swoją drogą ostatnio też niezły nr. mi wykręcili, przysłali jakieś ogłoszenie, i miałem im odpisać czy jestem zainteresowany tak/nie, chyba sobie jaja robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2014 o 12:56, zerohunter napisał:

Podobno jak się im powie, że się również nagrywa rozmowę, to się niektórzy rozłączają.

Swoją drogą ostatnio też niezły nr. mi wykręcili, przysłali jakieś ogłoszenie, i miałem
im odpisać czy jestem zainteresowany tak/nie, chyba sobie jaja robią.


Wygląda na jakiś mechanimz wyłudzenia...
Zresztą już denerwujące jest, że częst odzwonią fimry w imieniu innej firmy... Jakby miało się zaufanie do pierwszej. Kilka lat temu podobno wiele ludzi zostało oszukanych przez firmy z lekko zmienią nazwą podpinające się pod inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki telefon polecacie do ~400zł. ? Kompletnie nie mam pojęcia jaki telefon mógłbym kupić. Zastanawiam się nad jakimś HTC lub Samsungiem, ale rozpatrzę każdą propozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 02:10, Bambadil napisał:

Jaki telefon polecacie do ~400zł. ? Kompletnie nie mam pojęcia jaki telefon mógłbym kupić.
Zastanawiam się nad jakimś HTC lub Samsungiem, ale rozpatrzę każdą propozycję.


Jeśli do 400 PLN i z Andkiem, to GoClever Quantum zbiera dużo pozytywnych opinii. Jak nieco więcej, to Huawei Ascend Y300 też ludzie chwalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie dotyczące namierzania zgubionych telefonów.
Zdarzyło mi się zgubić telefon. Miałem poinstalowane jakieś aplikacje namierzające, jednak nic mi nie pomogły, ponieważ ktoś znalazł mój telefon i go wyłączył. Czyli brak sygnału GPS i internetu, brak sim. I tu moje pytanie, czy istnieją jakieś sposoby (naklejki, mini nadajniki gps), które można zamontować do telefonu, by odnaleźć go nawet wtedy gdy jest wyłączony i pozbawiony karty sim?
A jeżeli nie, to jakie aplikacje polecacie (tylko sprawdzone, instalowałem już mnóstwo anty-thief''ów, niestety żadna nie zdała się na wiele).
Jeżeli ktoś coś wie o dobrych sposobach oznaczania telefonu (smartfona oczywiście), niech da znać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2014 o 18:59, kaczoor napisał:

Jeżeli ktoś coś wie o dobrych sposobach oznaczania telefonu (smartfona oczywiście), niech da znać ;)

Jeżeli masz Androida, to idź do appki "Ustawienia Google" na telefonie, włącz Menedżer urządzeń Android i aktywuj sobie lokalizację i zdalne wymazywanie. Później z poziomu przeglądarki będziesz mógł zlokalizować i ewentualnie wyczyścić telefon. Co prawda przy wyłączonym zbyt wiele nie pomoże, ale nigdy nie zaszkodzi ;)

Alternatywnie, ludzie chwalą Cerberusa, dodatkowo przy rootowanym telefonie można go ponoć zainstalować jako aplikację systemową, więc wytrzyma nawet reset fabryczny: https://www.cerberusapp.com/ Tutaj jednak nie pomogę, bo sam nie miałem okazji używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2014 o 19:41, Dared00 napisał:

> Jeżeli ktoś coś wie o dobrych sposobach oznaczania telefonu (smartfona oczywiście),
niech da znać ;)
Jeżeli masz Androida, to idź do appki "Ustawienia Google" na telefonie, włącz Menedżer
urządzeń Android i aktywuj sobie lokalizację i zdalne wymazywanie. Później z poziomu
przeglądarki będziesz mógł zlokalizować i ewentualnie wyczyścić telefon. Co prawda przy
wyłączonym zbyt wiele nie pomoże, ale nigdy nie zaszkodzi ;)


Właśnie próbowałem tego kiedy zgubiłem telefon, ale tak jak piszesz, przy wyłączonym telefonie dużo to nie pomoże (niestety)

Dnia 16.01.2014 o 19:41, Dared00 napisał:

Alternatywnie, ludzie chwalą Cerberusa, dodatkowo przy rootowanym telefonie można go
ponoć zainstalować jako aplikację systemową, więc wytrzyma nawet reset fabryczny: https://www.cerberusapp.com/
Tutaj jednak nie pomogę, bo sam nie miałem okazji używać.


a tego nie znałem, sprawdzę, dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

iPhony maja funkcję, która blokuje całkowicie telefon, nawet po wyzerowaniu, więc złodziej ma przycisk do papieru, dodatkowo śledzenie GPS, dzwonienie i wiadomości na telefon, tak więc polecam na przyszłość w przypadku wymiany telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem sobie nowy telefon. W miejsce wysłużonego E97 Nokii, mam Pentagram Monstrum 5X. Za jakieś dwa tygodnie opanuję jego obsługę (taką mam nadzieję) w stopniu wystarczającym. Na razie potrafię zrobić zdjęcie, zatelefonować do kogoś, odebrać telefon i wyłaczyć telefon i właczyć poprzedni. O ewentualnych dalszych sukcesach poinformuję wkrótce. Jedno jest pewne: rozmowy przebiegają dobrze, o ile nie bardzo dobrze. No i ta bateria: 6 mAh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się