Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2014 o 15:41, Prince_Miki napisał:

@mrosi: Ta poprawka się zwie WP 8.1 i sam też dobrze wiem, co wprowadziła. ;)

A widzisz. Po 8.1 był jeszcze jeden update.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2014 o 15:41, Prince_Miki napisał:

Ale Mou to nie to samo, co Pou. Poza tym w WP nie można sobie "pomajstrować" w systemie
(ba, nawet menedżera zadań nie ma) i generalnie jest to system rozwijający się, ale fakt
- panowie z Microsoftu już w tej dziedzinie zrobili bardzo duży postęp.

@mrosi: Ta poprawka się zwie WP 8.1 i sam też dobrze wiem, co wprowadziła. ;)


A GTA VC na telefonie to nie to samo co GTA VC na kompie. Majstrowanie w systemie... Cóż, jedyne praktyczne zastosowanie menedżera zadań dla zwykłego użytkownika widzę jedynie w zarządzaniu procesami i podglądaniem ich zasobożerności. To robi pierwszy lepszy program diagnozujący drenaż baterii, jeśli chodzi o listę procesów to jest ona tak długa, jak ilość aplikacji aktualnie uruchomionych i takich mających możliwość działania w tle (do podglądu i edycji w apce "Oszczędzanie baterii") oraz oczywiście system.
Ale nade wszystko WP to system zamknięty. Nie mówię, że jest idealny, ale taka częściowa blokada jest dobrą sprawą, bo a) praktycznie nie ma wirusów i luk bezpieczeństwa w systemie, b) nie ma śmieciowych, wyłudzających dane apek (certyfikacja jest na poziomie o miliard wyższym od Google) i c) system jest prosty. Ma swoje wady i zalety. Tak samo jak Andek, z tym, że Ty wyciągasz z rękawa argumenty bez jakiegokolwiek pokrycia, "bo kiedyś miałeś telefon z WP". Kiedyś miałem, a w zasadzie wciąż mam Nintendo DS. Czy oceniam 3DSa i nowsze DSy przez pryzmat tamtej maszynki? Nie. Tobie radzę to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, widzę, że spore zamieszanie się tu zrobiło, więc pozwolę sobie wszystko wyjaśnić od a do z. Otóż jeśli chodzi o tego nieszczęsnego iPhone''a 6, to miałem na myśli to, że od strony software''owej nie zmieniło się praktycznie nic, no może tylko tryb powiększonych ikon na pulpicie i koniec. Sam telefon ma dokładnie tyle samo RAM''u, co jego poprzednik - 5S, tylko jedynie odświeżony procek i większy ekran. Aha, byłbym zapomniał, i oczywiście odświeżona cena. I fakt - zawsze uważałem, że ekranik w iPhonie 5S jest zdecydowanie za mały, jednak nie oszukujmy się - "szóstka" nie wprowadziła niczego rewolucyjnego. A z kolei jeśli chodzi o Windows Phone, to faktycznie o aktualizacji do 8.2 nic mi nie było wiadomo, ale nie oszukujmy się - nikt nie jest nieomylny i każdemu może się zdarzyć błąd, tak więc za to akurat przepraszam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2014 o 16:09, Prince_Miki napisał:

Dobra, widzę, że spore zamieszanie się tu zrobiło, więc pozwolę sobie wszystko wyjaśnić
od a do z. Otóż jeśli chodzi o tego nieszczęsnego iPhone''a 6, to miałem na myśli to,
że od strony software''owej nie zmieniło się praktycznie nic, no może tylko tryb powiększonych
ikon na pulpicie i koniec. Sam telefon ma dokładnie tyle samo RAM''u, co jego poprzednik
- 5S, tylko jedynie odświeżony procek i większy ekran. Aha, byłbym zapomniał, i oczywiście
odświeżona cena. I fakt - zawsze uważałem, że ekranik w iPhonie 5S jest zdecydowanie
za mały, jednak nie oszukujmy się - "szóstka" nie wprowadziła niczego rewolucyjnego.
A z kolei jeśli chodzi o Windows Phone, to faktycznie o aktualizacji do 8.2 nic mi nie
było wiadomo, ale nie oszukujmy się - nikt nie jest nieomylny i każdemu może się zdarzyć
błąd, tak więc za to akurat przepraszam. ;)


Sorry kolego, ale... nie było aktualizacji do WP 8.2 :D To tylko mały update, nawet ja go nie zauważyłem.
iP6... Znów wałkujemy temat. Jak możesz mówić, że software się nie zmienił, patrząc tylko na powiększone ikony? Ja słyszałem od POSIADACZA szóstki że jest masa zmian w bezpieczeństwie, nowy iOS jest lepszy od poprzedniego (i ponoć jest już ta łatka z iCloud). Software to nie tylko appki, to też łatanie dziur w oprogramowaniu, udoskonalanie systemu itp. Tyle samo RAMu? Tutaj pierwsze skrzypce gra optymalizacja, a pod tym względem Apple zawsze było dobre.
A cena... Zgodzę się, trochę absurdalna, ale niech głównym argumentem będzie tutaj: bo to Apple. Nie widzę nic dziwnego w ich cenach, praktycznie co premierę są na podobnym poziomie. Oni po prostu się cenią. Czy zasłużenie - nie mnie to oceniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki: jak wytłumaczysz wyginanie się najnowszego iPhone''a podczas noszenia w kieszeni obcisłych spodni? To jest po prostu wada fabryczna, a naprawa takiego wygiętego telefonu jest bardzo trudna i kosztowna. Ponadto taka firma, jak Apple nie powinna sobie pozwalać na tego typu błędy, bo się zwyczajnie wypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2014 o 17:10, Prince_Miki napisał:

A tak z innej beczki: jak wytłumaczysz wyginanie się najnowszego iPhone''a podczas noszenia
w kieszeni obcisłych spodni? To jest po prostu wada fabryczna, a naprawa takiego wygiętego
telefonu jest bardzo trudna i kosztowna. Ponadto taka firma, jak Apple nie powinna sobie
pozwalać na tego typu błędy, bo się zwyczajnie wypali.


A jak Ty wytłumaczysz wjazd Amerykańców do Wietnamu? xD Zadawanie takich pytań jest głupie, bo nie jestem w żaden sposób związany z Apple. Poza tym, poruszana była tylko kwestia software''u. Ja nie będę tłumaczył wyginania się telefonu. Wada fabryczna - pewnie tak. Nic więcej.
Apple się wypali? Nigdy. Tak długo jak ktoś będzie ich sprzęt kupował (a popyt będzie, uwierz mi) Apple nie zejdzie z pierwszego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2014 o 15:41, Prince_Miki napisał:

@mrosi: Ta poprawka się zwie WP 8.1 i sam też dobrze wiem, co wprowadziła. ;)


Myślę że guzik wiesz, ale nie uważam żeby był sens wdawać się w dyskusje...

Dnia 26.10.2014 o 15:41, Prince_Miki napisał:

A tak z innej beczki: jak wytłumaczysz wyginanie się najnowszego iPhone''a podczas noszenia w kieszeni
obcisłych spodni? To jest po prostu wada fabryczna, a naprawa takiego wygiętego telefonu jest bardzo
trudna i kosztowna. Ponadto taka firma, jak Apple nie powinna sobie pozwalać na tego typu błędy, bo się
zwyczajnie wypali.


Oooo. Teraz szastasz informacjami przekazanymi przez innych jak swoimi... Brawo...
Nawet nie masz pojęcia o tym, że Apple unika odpowiedzialności i udaje, że nie ma pojęcia o co chodzi z wyginającymi się obudowami iPhone 6. jestem nawet pewien, że nie masz pojęcia o tym, że od pewnego czasu użytkownicy skarżą się na przebarwiające sie (nawet od noszenia w jeansach) obudwy tych telefonów. Ale co ja tam... Przecież bawiłeś się telefonem kilkanaście minut w MM czy innym supermarkecie...
Mam prośbę...
Nie doradzaj innym w kwestii telefonów, bo więcej z tego szkody niż pożytku. EOT

@ JR_N7
A gdzie Apple jest na pierwszym miejscu? I czym? W sprzedaży? W produkcji? Z tego co wiem, to Apple już rok temu spadło z najwyższego miejsca na "pudle"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy appki, które są dla WP 8.X pojawiają się w ogóle w marketplace WP7.8? Mam uczucie, że brakuje mi niektórych bajerów, które są dostępne na innych OS.

Sam mam 7.8 i ten brak appek to jedyne co mi przeszkadza, do tej pory nie miałem lepszego smartfona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2014 o 18:07, JR_N7 napisał:

Mrosi chodzi mi o znaczenie i prestiż marku. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że
Apple góruje pod tym względem.



Ja mam. Już w ubiegłym roku Apple straciło koronę nie tylko potentata sprzedaży, ale i najbardziej wartosciowej marki na świecie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2014 o 17:33, mrosi napisał:

Myślę że guzik wiesz, ale nie uważam żeby był sens wdawać się w dyskusje...

To się niezmiernie mylisz. To, że raz popełniłem gafę, nie oznacza, że guzik wiem. Oczywiście nie uważam się za wszechwiedzącego, tak więc tutaj mam prośbę: nie wymądrzaj się tak, bo Ty też jesteś tylko człowiekiem.

Dnia 26.10.2014 o 17:33, mrosi napisał:

Oooo. Teraz szastasz informacjami przekazanymi przez innych jak swoimi... Brawo...

To nie są opinie, tylko fakt i mam dowody nie do podważenia. Nie wierzysz? To sobie obejrzyj ten film: https://www.youtube.com/watch?v=znK652H6yQM i sam wyciągnij wnioski.

Dnia 26.10.2014 o 17:33, mrosi napisał:

Mam prośbę...
Nie doradzaj innym w kwestii telefonów, bo więcej z tego szkody niż pożytku. EOT

A ja też mam do Ciebie prośbę: nie sugeruj się faktem, że nie wiedziałem o jednej malutkiej łatce do WP.

Dnia 26.10.2014 o 17:33, mrosi napisał:

@ JR_N7
A gdzie Apple jest na pierwszym miejscu? I czym? W sprzedaży? W produkcji? Z tego co
wiem, to Apple już rok temu spadło z najwyższego miejsca na "pudle"...

No, chociaż z tym mogę się z Tobą póki co zgodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2014 o 18:43, Prince_Miki napisał:

To nie są opinie, tylko fakt i mam dowody nie do podważenia. Nie wierzysz? To sobie obejrzyj
ten film: https://www.youtube.com/watch?v=znK652H6yQM i sam wyciągnij wnioski.


Człowieku... Czy ty się dobrze czujesz? Ty masz dowody nie do podważenia? Przecież to ODE MNIE dowiedziałeś się o fakcie wyginania się korpusów iPhone 6, a teraz pokazujesz mi, ze tak jest? Pojęcia o tym nie miałeś, tak jak pojecia nie masz o telefonach.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=474&pid=14211
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=474&pid=14212
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=474&pid=14214

Przypomnę... To byłp przy okazji tego, kiedy wymądrzałeś się jak bardzo się znasz na telefonach, bo przecież bawisz się każdym z nich pzez kilkanaście minut w sklepie...

Szkoda słów i czasu na ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominam po raz ostatni, że błąd może się przytrafić każdemu, ale Ty w ogóle mnie nie słuchasz, chociaż masz z jednym rację - z tym wyginaniem po raz kolejny się zagalopowałem, ale troszeczkę zrozumienia. Po prostu mam taki charakter, że czasem nie przemyślę tego, co powiem/napiszę, ale powtarzam - kłótnią nigdy nic nie wniesiesz, a jeśli już, to nie będzie to nic pozytywnego. Poza tym nie zamierzam się z Tobą wykłócać, bo o telefonach swoje wiem i nie zaprzeczam, że Ty możesz wiedzieć ode mnie więcej. Na początku myślałem, że da się z Tobą normalnie pogadać, ale najwidoczniej się myliłem. Tyle z mojej strony.

EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prośbę o pomoc mam.

Po ponad trzech latach przymierzam się do zakupu nowego smartfona. Acz no nie śledzę tego w ogóle. Wiem tylko, że lenovo też produkuje i z sympatii do marki mile bym widział zakup tej marki.

Ale tak, jak przegladam dostępne, to widzę, że powszechne są dziś raczej 5 calowe. Wydaje mi się to rozmiarem nie praktycznym. Jest coś sensownego (jeśli chodzi o możliwości/parametry) w rozmiarem troszeczkę mniejszym? tak 4-4,5 cala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio podczas wizyty w Tesco zobaczyłem, że mają tam smartfona Beex Light za około 180zł. I zastanawiam się, czy by go nie kupić. Problem w tym, że w necie nie bardzo da się o nim cokolwiek wyczytać.
Czy ktoś może wie coś na temat tego telefonu?
Ja tak naprawdę potrzebuję telefon głównie do słuchania muzyki i przeglądania neta i może jakieś bardziej przydatne aplikacje, nie mam zamiaru grać w żadne gry, więc nie chcę czegoś nowego, bo i po co?

Nada się on do tego? A może jakieś inne opcje w podobnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przypuszczam, ze ten telefon posłuży jedynie do dzwonienia i wysyłania sms (jeśli w ogóle). Z tymi parametrami... Nawet przy przeglądaniu Internetu będzie się ciął. Generalnie ten telefon to marka Tesco, podobnie jak jest tablet Tesco Hudl, tak jest smartfon Beex Light. Taka marketowa reklamówka. Udało mi się odszukać podstawowe parametry:
- Ekran 3,5" 320 x 480 pikseli;
- DualSIM;
- procesor MediaTek MTK 6572 1,2 GHz;
- UWAGA - 256 MB pamięci operacyjnej (RAM);
- system Android 4.2
Ten telefon nie ma nawet 512 MB RAM, nie marząc już o 1 GB czy więcej...
Wyobraź sobie najwolniej działający, najbardziej mulący się telefon jaki miałeś w ręku. Beex Light będzie o wiele wolniejszy...
Jeśli potrzebujesz niedrogiego telefonu z Androidem, poszukaj raczej telefonów typu Goclever Quantum 400 czy Huawei Ascend Y310. To już przynajmniej ma jakiś poziom, który realnie przekłada się na w miarę podstawowy komfort dużytkowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2014 o 18:17, mrosi napisał:

Jeśli potrzebujesz niedrogiego telefonu z Androidem, poszukaj raczej telefonów typu Goclever
Quantum 400 czy Huawei Ascend Y310. To już przynajmniej ma jakiś poziom, który realnie
przekłada się na w miarę podstawowy komfort dużytkowania...

A który z nich byś sugerował? Bo ja się absolutnie na tym nie znam. :/
Jak przeglądam allegro to Y310 nie ma, ale patrzę na Y300 to z opisów by wynikało, że GoClever ma trochę lepszy procesor i nowszego androida.
Rozmiar i rozdzielczość wyświetlacza takie same, tyle samo RAMu.

Ciężki wybór, bo nie chciałbym wyrzucić 250zł w błoto. Dla niektórych to może być niewiele, ale mnie nie stać by tak sobie szastać hajsem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio "znajomy" który pracuje w sklepie z komórkami polecił mi zebym u niego kupił samsunga galaxy 4s mini
za 800 zł nowy który posiada 2gb ram oraz 16 gb pamięci wewnętrznej.
Doradzilibyście czy brać? czy wybrać jakiś inny bo jak tak patrze na allegro
to galaxy 4s mini w większości mają po 1,5 gb ramu oraz 8gb pamięci
a tu mam 2gb oraz 16 gb pamieci hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Na pewno obyda mają zbliżone (jeśli nie w większości takich same) parametry, więc kierować się powinieneś albo ceną, bo to domyślam się najważniejszy czynnik, a potem pozostałymi kwestiami. W Twojej sytuacji rozpatrywałbym w sumie 5 telefonów, wszystkie w cenie 250 - 300 PLN (z wliczoną przesyłką):
- Goclever Quantum 400;
- Alcatel OneTouch;
- Huawei Ascend Y330 (w poprzednim poście pomyliłem się, nie chodziło o Y310);
- ZTE Blade III,
- Gigabyte Tuku 2.
Teraz tak. Goclever i Gigabyte to czysty Android, zatem nie będzie nic zamulać Androida, tym bardziej, że na pokładzie jest tylko 512 MB pamięci RAM. Z drugiej strony, ZTE i Huawei mają swoje nakładki, ale są one na tyle dobrze zoptymalizowane, że fajnie to działa, pomimo niewielkiej ilości pamięci operacyjnej.Niektóre z nich można dostać w fajnych opcjach (zestawach) - np. z kartą pamięci. Z Goclever, Alcatelem, Gigabyte i ZTE miałem krótszy kontakt, natromiast Y330 (dokładnie Y300, który jest jesgo starszą wersją) używałem przez blisko pół roku, jako telefon zastępczy. I muszę przyznać, że byłem pozytywnie zaskoczony.
Pamiętaj o jednym. To najniższa półka smartfonów, więc przeglądanie Internetu nie będzie nawet w podstawowej formie komfortowe. Do dzwonienia, sms-owania i słuchania muzyki - OK, co do reszty, musisz nauczyć się cierpliwości ;)
Poniżej kilka linków do ciekawych aukcji z tymi fonami:











Chyba, że masz większą kwotę do dyspozycji, to będziemy rozmawiać o innych telefonach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Gość albo nie ma pojęcia o czym mówi, albo chce zrobić wałek.
Jeśli to pierwsza opcja, to nie ma S4 Mini z 2GB RAM. Bez względu na to czy to model z LTE czy z 3G, każdy ma 1,5 GB. I nie ma innej opcji. No chyba, że Samsung pomylił się w oficjalnej specyfikacji ;) Twoje wiadomości są zatem poprawne.
Jeśli to druga opcja, to jest to telefon, który nie nazywa się "Samsung Galaxy S4 Mini" tylko "Galaxy S4 Mini" lub "S4 Mini". Dostrzegasz różnicę? Pierwszy to oryginalny telefon Samsunga, dwa ostatnie to chińskie podróbki, które nota bene mogę faktycznie mieć 2 GB RAM (choć pewnie tylko w opisie na kartoniku). Masa takich szmelców krąży po aukcjach (trzeba dokładnie czytać opisy aukcji żeby nie wtopić).
A przy okazji... Można kupić naprawdę świetne, chińskie telefony. Trzeba tylko wiedzieć jak, gdzie i czego szukać. Nie ma sensu marnować kasy na Szajsunga... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się