Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Byłem ze swoim smartfonem w Orange i tam powiedzieli, że mogą mi tylko za opłatą 20 zł przywrócić ustawienia fabryczne, co mogę sobie zrobić sam, więc zbytek łaski za taką kasę.
Sprawa nadal wygląda tak: ładuję telefon do 100%, odkładam go na półkę, po paru godzinach nieużywania ( zwykle 5, 6 h ) bateria jest praktycznie rozładowana.
W ustawieniach - bateria - pisze, że od 70 do 90% baterii pobiera gpsd, a jak wchodzę w ów gpsd to pisze, iż jest to " użycie procesora ". Ja rozumiem, że telefon rozładowuje się podczas używania, podczas przeglądania internetu, grania, itp. ale w jaki sposób, od kilku dni, procesor zużywa całą naładowaną baterię podczas bezczynnego leżenia smartfona na półce? Macie jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2015 o 17:25, lajkbass96 napisał:

@lis_23
Spróbuj "Oszczędzacz baterii" z google play. Gdy miałem kiedyś xperie, to miałem podobnie.
Uruchomienie tego programu pomogło po części.

Po0mogło wyjęcie i ponowne włożenie baterii. Na razie trzyma dłużej bez używania, niż wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam tydzień temu zakupiłem używaną Xperie J za okazyjną cenę na początku wszystko ładnie piękne ale od kilku dni telefon w okolicach aparatu tak jak by przy procesorze zaczyna się szybko grzać no i zamula nawet na oglądaniu filmikach na YT czy to normalne w przypadku takiego telefonu czy raczej nie ?.Miałem też do wyboru samsung galaxy advance i chciałem się zapytać przy okazji który telefon waszym zdaniem jest lepszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to normalne że telefon się grzeje przy graniu/filmach/ itp. itd. Tylko on się nagrzewa do jakiegoś stopnia tzn. Czuć że jest ciepły, ale nic poza tym. Ogólnie rzecz biorąc to że robi się po chwili ciepły to normalka.Apropo zamulania to zależy co pod tym względem można zrozumieć. Czy totalnie go spowalnia ? Czy do jakiegoś konkretnego poziomu/stopnia ? Bo to też jest fakt że po graniu czy filmach tel może przez momencik być mniej funkcjonalny, ale to dosłownie do takiego mało odczuwalnego stopnia... Teoretycznie o ile nie nagrzewa się jakoś strasznie i nie zamula ogromnie to jest to w miare normalne.
Osobiście ja jestem zwolennikiem Samsungów i wydaje mi się że właśnie Galaxy Advance były dużo sprawniejszy i spokojnie by sobie radził właśnie z ujętymi wyżej właśnie tego typu problemami :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spowalnie mi tel ze czasem po prostu stoi w miejscu no i resetuje się lub wyłączy mi się sama aplikacja.Samsung Galaxy Advance czytałem że ma starszego Androida a Xperia J ma 4.1.2 o ile dobrze pamiętam dlatego wybrałem Xperie ale jak coś się będzie działo to mam miesiąc gwarancji może koleś pójdzie na ugodę i wymieni na Galaxy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2015 o 14:43, Rafi19954 napisał:

J ma 4.1.2 o ile dobrze pamiętam dlatego wybrałem Xperie ale jak coś się będzie działo
to mam miesiąc gwarancji może koleś pójdzie na ugodę i wymieni na Galaxy


Aha to gdyby się udało to ewentualnie zamienić na Samsunga według mnie na prawde warto :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakiego masz Androida, "czystego"(czyli bez żadnych dodatków od operatora typu "Orange Safe Backup itp) czy brandowego( z aplikacjami od operatora). No i istotne jest dosyć to, ile masz wgranych aplikacji, co działa w tle. Ściągnij Cleanera, najlepiej od CM(Cheetach Mobile) i przeskanul telefon w poszukiwaniu śmieci. Ewentualnie zresetuj tel. do ustawień fabrycznych(usunie ci to wszystkie dane, więc lepiej zrobić kopie zapasowe czegoś ważniejszego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2015 o 19:06, The_Deker_10 napisał:

> J ma 4.1.2 o ile dobrze pamiętam dlatego wybrałem Xperie ale jak coś się będzie
działo
> to mam miesiąc gwarancji może koleś pójdzie na ugodę i wymieni na Galaxy

Aha to gdyby się udało to ewentualnie zamienić na Samsunga według mnie na prawde warto
:)
Pozdrawiam

ok dzięki zobaczę co da się zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2015 o 19:28, Snafu napisał:

Zależy jakiego masz Androida, "czystego"(czyli bez żadnych dodatków od operatora typu
"Orange Safe Backup itp) czy brandowego( z aplikacjami od operatora). No i istotne jest
dosyć to, ile masz wgranych aplikacji, co działa w tle. Ściągnij Cleanera, najlepiej
od CM(Cheetach Mobile) i przeskanul telefon w poszukiwaniu śmieci. Ewentualnie zresetuj
tel. do ustawień fabrycznych(usunie ci to wszystkie dane, więc lepiej zrobić kopie zapasowe
czegoś ważniejszego)

Wiem o takich rzeczach może dzieki temu zacznie lepiej działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam - posiadam s5839i i mam problem z użyciem baterii - nonstop włączony jest proces com.naviexpert choć program nie jest nawet zainstalowany - zrobiłem root, wgrałem supersu i próbowałem kilka aplikacji min root explorer żeby ten proces wyłączyć ale nic z tego - bardzo proszę o pomoc w wyłączeniu - w załączeniu screen który przedstawia zużycie baterii

20150129234456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że tego procesu nie ma w Root Explorerze? Spróbuj zainstalować Uninstaler Pro, zaleźć proces i go usunąć. Jeśli to nie pomoże, to prawdopodobnie nie zostanie nic innego jak reset do ustawień fabrycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2015 o 21:14, conradzik napisał:

Może ktoś polecić smartfona z ekranem min. 5,5 cala (rozdzielczość max. FHD) i dobrą
baterią? Tzw. Phablety też są do rozważenia.


Galaxy Note 4. No co nie mówiłeś do jakiej ceny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2015 o 21:14, conradzik napisał:

Może ktoś polecić smartfona z ekranem min. 5,5 cala (rozdzielczość max. FHD) i dobrą
baterią? Tzw. Phablety też są do rozważenia.


Hmm Ja bym Ci polecił Galaxy Note 3. Dlatego że jest troszkę tańszy od 4, ale i tak jest super wydajny z bardzo dobrą baterią przede wszystkim. Znajomy ma i bardzo sobie chwali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2015 o 13:20, Snafu napisał:

Rozumiem że tego procesu nie ma w Root Explorerze? Spróbuj zainstalować Uninstaler Pro,
zaleźć proces i go usunąć. Jeśli to nie pomoże, to prawdopodobnie nie zostanie nic innego
jak reset do ustawień fabrycznych.


znalazłem go poprzez Root Explorer''a - folderze Data i usunąłem - problem zniknął :) Lecz pojawiła się mała zagwozdka - otóż teraz pojawił się proces "System Android" który ciągnie z baterii ponad 60% - czy to jest w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z Xperią L. Zdarza się jej zawiesić podczas rozłączania rozmowy (z tego, co zaobserwowałem, tylko wtedy, gdy ja rozłączam się jako pierwszy) w taki sposób, że mogę sobie przesuwać tapetę, ale pulpity się nie przewijają i telefon nie reaguje na tapnięcia w ikony, na szczęście da się go wyłączyć i włączyć, ale to takie sobie rozwiązanie. Spotkałem się z opinią, że telefon z Androidem najlepiej raz na dobę resetować (wyłączyć i włączyć), jakoś bullshitem mi to zalatuje (co następne? przeinstalowywanie systemu co jakiś czas, jak Windowsa na blaszaku?)... Da się coś sensownego z tym zrobić? Mój poprzedni telefon, Xperia X8, nigdy mi się nie zawiesił podczas rozłączania rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2015 o 21:53, Blackhand napisał:

/.../> Spotkałem się z opinią, że telefon z Androidem najlepiej raz na dobę resetować (wyłączyć
i włączyć), jakoś bullshitem mi to zalatuje (co następne? przeinstalowywanie systemu
co jakiś czas, jak Windowsa na blaszaku?)... /.../

Głowy nie dam, ale coś w tym może i jest, bo wprawdzie telefon nie zawiesza mi się tak często, ale jeśli go zupełnie nie wyłączam, to gdzieś tak po miesiącu, może dłużej, potrafi się zawiesić, podobnie starszy z Symbianem. I potrafi nie reagować na próby wyłączenia - dopiero wyjęcie baterii skutkuje.
P.S.
Mam Pentagram i Nokię N97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się