Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Z Androidem jest podobnie jak z Windowsem, z czasem się zaśmieca i zwalnia. Dodatkowo nowe aktualizacje i wersje zielonego robocika są robione głównie pod nowe modele telefonów. Twoja przypadłość jest poważniejsza, bo zacinanie przy próbie rozłączenia nie jest normalne.
Najrozsądniejszą czynnością będzie przeczyszczenie telefonu CM Cleanerem, w celu usunięcia śmieci(zupełnie jak Cleaner w Windowsie) a jeśli to nie pomoże, to spróbuj zresetować telefon do ustawień fabrycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2015 o 22:14, Snafu napisał:

...


Telefon mam niecałe dwa miesiące i pierwszy raz mi coś takiego zrobił wnet po przełożeniu karty sim ze starego i zaimportowaniu kontaktów. A zaśmiecony raczej wtedy nie był :). Druga rzecz, póki co mi się to zdarzyło może z 5 razy, nie zawiesza się za każdym razem. Więc nie wiem, pewnie na gwarancję trzeba oddać, bo "domowymi sposobami" nic nie zdziałam? Tylko co, jak serwis nie będzie w stanie uzyskać "zwiechy" i stwierdzi, że nie ma żadnej usterki? Bo w takim wypadku to zapewne będą chcieli mnie obciążyć kosztami ekspertyzy i transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przeczyścić telefon tym Cleanerem ;) Może coś da, jeśli nie to faktycznie, może to jakaś usterka fabryczna.

Zależy jaka to gwarancja i jaki jest regulamin serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Mam telefon roboczy Samsung Galaxy S (pierwszej generacji, wiem staroć ale to rozwiązanie awaryjne). Strasznie się wiesza, zamula i jak się go dłużej nie wyłącza to nawet numer wybiera z dużym opóźnieniem. Aplikacje które na HTC Desire działają normalnie, tutaj są zasadniczo nieużywalne. Ten typ tak ma, czy to wina uszkodzonego gniazda USB? Zmiana systemu na cyanogen coś pomoże. Póki co nie będę miał nowego telefonu ( ten z umowy z operatorem został zneutralizowany przez moje dzieci, a nie zaproponowano mi dodatkowego ubezpieczenia, więc go nie wziąłem), a jako osobie prowadzącej firmę są mi potrzebne dwa numery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tutaj nie chodzi o to, żeby wyłączać telefon dla samego wyłączania. Dużo aplikacji po jednym włączeniu działa w tle i nawet "odsunięcie" okienka z nią ich całkowicie nie wyłącza. Wejdź w Ustawienia -> Aplikacje -> Działające i zobacz co masz powłączane, może w tym jest problem(jeśli masz dużo aplikacji). Podobnie jak wyżej, spróbuj przeczyścić telefon CM Cleanerem i ściągnij Task Killer(program który sam wyłącza niepotrzebne aplikacje) i zobacz czy to pomoże.
Co do uszkodzonego USB, to raczej nie powinno wpływać na szybkość działania telefonu.
Cyanogenmod też może być rozwiązaniem, możesz pobrać z oficjalnej strony(jeśli Galaxy S jest oficjalnie wspierany przez CM) albo spróbować poszukać odpowiedniego moda na forum XDA Developers ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ;]

Posiadam Samsunga Galaxy S Advanced na androidzie gingerbread jeszcze ;d i chciałbym sobie go zaktualizować do jellybean tylko powstaje pytanie czy wszystkie posiadane dane i aplikacje i kontakty zapisane na telefonie zniknął czy zostanął ? Głównie chodzi mi o kontakty ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2015 o 10:47, Snafu napisał:

Aktualizujesz oficjalnie?
Jeśli tak, to wszystkie dane itp zostaną.

Oficjalnie czyli jak? Chodzi o tą opcje aktualizuj w telefonie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2015 o 17:31, t0ffik81 napisał:

> Rozumiem że tego procesu nie ma w Root Explorerze? Spróbuj zainstalować Uninstaler
Pro,
> zaleźć proces i go usunąć. Jeśli to nie pomoże, to prawdopodobnie nie zostanie nic
innego
> jak reset do ustawień fabrycznych.

znalazłem go poprzez Root Explorer''a - folderze Data i usunąłem - problem zniknął :)
Lecz pojawiła się mała zagwozdka - otóż teraz pojawił się proces "System Android" który
ciągnie z baterii ponad 60% - czy to jest w normie?


aha no to wszystko jasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że ja nie mam prawie nic w tle. Antywirus jedynie, ale spróbuję skorzystać z Twojej porady, jak nie pomoże to się odezwę. W poniedziałek wymieniają mi port, jak do wtorku nic nie wymyślę, przeinstaluję soft;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy mam LG L9 II i nie mogę na niego narzekać poza jednym mankamentem.
Zdarza się, że kiedy ja dzwonię do kogoś albo ktoś do mnie, to zwyczajnie nie słyszę tej drugiej osoby ani sygnału połączenia. Pomaga ponowne uruchomienie telefonu, po którym wszystko wraca do normy.
Fakt, że pomocą okazuje się restart smartfona nakazuje mi myśleć, że winą jest oprogramowanie a nie jakaś wada techniczna.
Ktoś? coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po restarcie wszytko wraca do normy to mamy pewność na prawdę bardzo dużą że jest to wina oprogramowania. Należało by na to zwrócić, w miarę uwagę :) Wada techniczna była by od samego początku coś by się być może wieszało jeszcze na dodatek itp. Powołując się na przykład mojego znajomego miał podobny problem tylko chodziło o ten nie wiem czy się dobrze wyrażę czujnik zbliżenia. Tel nie wygasał po przyłożeniu do ucha i automatycznie rozłączało rozmowę itp. Okazało się że wina leżała właśnie po stronie oprogramowania tak więc takie rzeczy jak najbardziej mają miejsce ...
Reasumując tak jak wspomniałem wcześniej wina prawdopodobnie leży po stronie oprogramowania :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz wejść w aplikacje, albo informacje o aplikacji, itd, w ustawieniach albo przeciągając ikonkę na takie "info" i tam są przyciski odpowiednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
Mam kolejny problem chodzi mi konkretnie o Samsung Galaxy advance. Otóż podłączam go do ładowarki i nic nie ładuje się. Kupiłem nową bo wiadomo może być jakaś wadliwa albo coś tego typu. Dalej nic. Podłączam do kabla USB w komputerze telefon się elegancko ładuje... Co może być przyczyną ? czy ten telefon jakiś wadliwy czy akurat dwie ładowarki jakieś takie niewydarzone... Jakieś sugestie ? :)
Bo teraz sam nie wiem czy tel oddać do serwisu czy zaryzykować z jeszcze jedną ładowarką.
Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2015 o 15:04, The_Deker_10 napisał:

Witam :)
Mam kolejny problem chodzi mi konkretnie o Samsung Galaxy advance. Otóż podłączam go
do ładowarki i nic nie ładuje się. Kupiłem nową bo wiadomo może być jakaś wadliwa albo
coś tego typu. Dalej nic. /.../

Trudno wyrokować na odległość, zwłaszcza, że tego aparatu na oczy nie widziałem. Ale z praktyki, dotyczącej zupełnie innego telefonu wiem, ze czasem ładowarka nie ładuje, mimo, ze pozornie wszystko się zgadza, napięcie, wtyk, gniazdo w aparacie... bo moc ładowarki musi być dostosowana do tego właśnie aparatu (i zbliżonych) a innych nie będzie ładowała, bo prąd ładowania może być za silny/za słaby. To może być jakieś wytłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2015 o 16:10, KrzysztofMarek napisał:

Trudno wyrokować na odległość, zwłaszcza, że tego aparatu na oczy nie widziałem. Ale
z praktyki, dotyczącej zupełnie innego telefonu wiem, ze czasem ładowarka nie ładuje,
mimo, ze pozornie wszystko się zgadza, napięcie, wtyk, gniazdo w aparacie... bo moc ładowarki
musi być dostosowana do tego właśnie aparatu (i zbliżonych) a innych nie będzie ładowała,
bo prąd ładowania może być za silny/za słaby. To może być jakieś wytłumaczenie.


Aha rozumiem. Czyli mówiąc krótko i na temat nic raczej nie szukać nic nie kombinować tylko
najlepiej od razu udać się z tym do serwisu. Tel jest na gwarancji wiec tutaj większego problemu
nie ma. Tylko więcej zachodu z tym wszystkim :P No, ale i takie rzeczy się zdarzają nawet i w nowych
sprzętach. Tak tylko zapytałem bo czasem rozwiązaniem może być na prawdę jakaś błachostka :P
Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki dzisiaj polecacie smartfon do ceny maks 1.500 zł ?

Zastanawiam się nad trzema modelami Samsunga, mianowicie: S4, S5 i A3. Co polecacie ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się