Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2015 o 10:59, Chlorofil napisał:

Jaki dzisiaj polecacie smartfon do ceny maks 1.500 zł ?

Zastanawiam się nad trzema modelami Samsunga, mianowicie: S4, S5 i A3. Co polecacie ?
;)


Skoro dysponujesz taką gotówką to spokojnie mogę polecić Ci sprzęt od Samsunga. Mówię tutaj o S5. Telefonik który ma potężny zasób mocy jest ładny smukły z łatwością poradzi sobie z różnego typu grami, aplikacjami itp. itd.
Bardzo dobry aparat fotograficzny i wiele wiele innych gadżetów, których nie sposób zliczyć tak na szybko :P
Tylko dobrze by było mieć w miarę dużą dłoń ponieważ np. przy pisaniu smsa może byc problem jedną ręką zarówno sam ekran jak i cały telefon jest dość duży, ale to zależy już tylko od Ciebie czy Ci sie nada czy nie :)
Gdyby jednak gabaryty były rzeczywiście lekko za duże to proponuje S4 również bardzo wypasiony jak to się mówi telefon z wieloma gadżetami o których by można mówić i mówić.
W każdym bądź razie Samsung to sprzęt w który można śmiało zainwestować a satysfakcja gwarantowana. I sto procent pewności że sie sprawdzi ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 16:54, zerohunter napisał:

Jest jeszcze G3, duży ekran, małe ramki, aparat z laserem i stabilzacją obrazu, bateria
na 2 dni i bezprzewodowe ładowanie.

Really? Ja bym tego telefonu za nic w świecie nie polecił, a to głównie przez oprogramowanie, które nie dość, że jest mocno przeładowane, przez co po mistrzowsku kradnie RAM, to jeszcze posiada wyjątkowo słabo zoptymalizowany interfejs, który bardzo lubi gubić klatki, nawet gdy nie ma multum aplikacji działających w tle. Przypomnijmy, że smartfon tej klasy to poważny zakup za poważne pieniądze, tak więc takie rzeczy jak najbardziej trzeba mieć na uwadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, przeszedłem z iPhone 5 na G3 właśnie, i jako telefon fajny, ale android już nie, więc go zwróciłem, ale chodził nawet w miarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2015 o 15:35, zerohunter napisał:

/.../
ale chodził nawet w miarę.

Wiesz, nie chcę się czepiać, ale przy telefonie za takie pieniądze w miarę dobra praca systemu to definitywnie za mało. Niestety, ale w porównaniu z konkurencją to właśnie nakładka od LG przycina się najczęściej. Niegdyś był to TouchWiz od Samsunga, jednakże widać, że firma wzięła się ostatnio w garść i już nie ma takich problemów z ich nakładką, jak kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)
Mam takie pytańko co prawda sprawdzałem już kilkanaście różnych opinii, ale wiadomo zdania są podzielone i, aby mieć już sto procent pewności zapytam jeszcze i tutaj. :)
Otóż chodzi mi konkretnie o Nokię Lumie 520. Pytanie jest krótkie otóż słyszałem, a nawet sam miałem okazje widzieć że te telefony strasznie lubią się często zawieszać samoczynnie resetować. Czy to prawda rzeczywiście ? czy akurat Ja trafiłem na taki niefortunny model. Mam okazje własnie wymiany na takowy i strasznie się waham.
Prosiłbym o pomoc w miarę możliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się na dniach do zakupu Samsunga S4. Czy jest to dobry wybór w tym przedziale cenowym ? Mam parę pytań dotyczących tego telefonu:

1. Czy jest wart swojej ceny ?
2. Gdzie najlepiej go kupić ? Interesuje mnie tylko internet... Allegro czy sklep internetowy typu Ole Ole lub Electro ?
3. Jakie polecacie etui do niego na start ?
4. Skoro wyświetlacz jest zrobiony ze szkła, które się nie rysuje... Czy warto zaopatrzyć się w folie na wyświetlacz ?
5. Czy warto dopłacić do S5 ? Na ile starczać jeszcze będzie S4 ? W końcu ten telefon ma już dwa lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2015/03/samsung-galaxy-s6-i-s6-edge---pierwsze-zdjecia.aspx

Pierwsze oficjalne zdjęcia z Galaxy S6. Z frontu bardzo mi się podoba a reszta hmmm. Zobaczymy.

Chlorofil

5. Ja bym dopłacił. Sam użytkuję już z pół roku S5 i jestem zadowolony. Jeszcze przez kawał czasu będziesz dostawał aktualizację i nowości. Dodatkowo większa ilość Ram w przypadku Androida się przydaję. Jak masz jakieś pytania to się polecam :) S4 nie miałem ale to też godny polecenia telefon. Ale za te pieniądze które sobie za niego liczą (nówki) można wyrwać lepsze telefoniki mi się wydaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2015 o 18:51, Chlorofil napisał:

1. Czy jest wart swojej ceny ?

Moim zdaniem cena nieco wygórowana, bo płaci się za markę.

Dnia 01.03.2015 o 18:51, Chlorofil napisał:

2. Gdzie najlepiej go kupić ? Interesuje mnie tylko internet... Allegro czy sklep internetowy
typu Ole Ole lub Electro ?

Generalnie sam zawsze kupowałem na Allegro i nigdy się nie zawiodłem - można łatwo znaleźć produkt w dobrej cenie i jest dużo ofert. Z Ole Ole i Electro nigdy nie korzystałem, więc się o nich nie wypowiem.

Dnia 01.03.2015 o 18:51, Chlorofil napisał:

3. Jakie polecacie etui do niego na start ?

Bardzo ogólne pytanie. To zależy, czy oczekujesz elegancji czy wytrzymałości.

Dnia 01.03.2015 o 18:51, Chlorofil napisał:

4. Skoro wyświetlacz jest zrobiony ze szkła, które się nie rysuje... Czy warto zaopatrzyć
się w folie na wyświetlacz ?

Sam mam telefon ze szklanym wyświetlaczem i ekran rysuje się bardzo słabo, ale jednak. Jeżeli bardzo Ci zależy na tym, żeby ekran przez jak najdłuższy czas był jak nowy, to warto o tym pomyśleć.

Dnia 01.03.2015 o 18:51, Chlorofil napisał:

5. Czy warto dopłacić do S5 ? Na ile starczać jeszcze będzie S4 ? W końcu ten telefon
ma już dwa lata...

Zależy, czego wymagasz od telefonu, czy chcesz grać w najbardziej wymagające gry i przede wszystkim od Twojego budżetu.

@LastOrder: Ano, S6 wygląda ślicznie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2015 o 19:07, LastOrder napisał:

Pierwsze oficjalne zdjęcia z Galaxy S6. Z frontu bardzo mi się podoba a reszta hmmm.
Zobaczymy.


No rzeczywiście bardzo fajnie wygląda, ale aż tak strasznie nie odbiega od poprzedników :P
Twórcy zapowiadają że to ma być istna torpeda, w dosłownym tego słowa znaczeniu i znając
Samsunga tak będzie. Oby oby :D Z tego co wiadomo to już nie ma być bodajże plastiku tylko
z czegoś innego zbudowany, ale nie wiem czy to prawdziwe informacje tak coś słyszałem, w każdym
bądź razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2015 o 19:59, The_Deker_10 napisał:

No rzeczywiście bardzo fajnie wygląda, ale aż tak strasznie nie odbiega od poprzedników (...)


W sumie od czasu Galaxy Alpha, jakość materiałów znacznie się polepsza . Ma być niewymienna bateria ale chociaż wbudowana opcja bezprzewodowa ładowania . W resztę się nie wgłębiałem. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do S5, "szóstka" bardzo mi się spodobała, już nie mówiąc o S6 Edge, ale aż się boję, ile będzie kosztować. Poza tym czytałem, że niestety nie będzie już slotu na kartę Micro SD, a szkoda. Bardzo zły ruch. Teraz zapewne pomiędzy wersją 16 GB (o ile takowa będzie) a wariantem 32 GB będzie co najmniej kilkaset złotych różnicy... Tak czy siak - aż ślinka leci. :)

Ponadto na YouTube jest już film z krótką prezentacją obydwu modeli. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2015 o 20:30, Prince_Miki napisał:

W przeciwieństwie do S5, "szóstka" bardzo mi się spodobała, już nie mówiąc o S6 Edge,
ale aż się boję, ile będzie kosztować. Poza tym czytałem, że niestety nie będzie już
slotu na kartę Micro SD, a szkoda. Bardzo zły ruch. Teraz zapewne pomiędzy wersją 16
GB (o ile takowa będzie) a wariantem 32 GB będzie co najmniej kilkaset złotych różnicy...
Tak czy siak - aż ślinka leci. :)


Nie będzie slotu ?? O kurna tego nie wiedziałem. System ma od razu zajmować z 7,5 GB a tu takie zagranie.
Chyba wersja 16 jak mniemasz w takim wypadku nawet sensu nie będzie miała.
Miałem większe oczekiwania względem HTC ale oprócz nareszcie konkretnego aparatu to nic ciekawego nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2015 o 20:08, LastOrder napisał:

W sumie od czasu Galaxy Alpha, jakość materiałów znacznie się polepsza . Ma być niewymienna
bateria ale chociaż wbudowana opcja bezprzewodowa ładowania . W resztę się nie wgłębiałem.
Zobaczymy.


Dokładnie. Nie wiem czy to prawda, ale chodzą słuchy że ma być zastosowane aluminium, albo przynajmniej
jakaś jego cześć no ale jak wiemy sami wszystko wyjdzie w praniu :) Co do baterii jeśli chodzi o trzymanie
poziomu energii nie liczę na jakiś wielki przeskok podejrzewam że przy konkretnym użytkowaniu S6 będzie
tak samo szybko się czerpać jak i u poprzedników, no ale to takie moje spostrzeżenie. Zobaczymy co zostanie
zrobione pod tym względem :) I tutaj racja w resztę nie ma się co wgłębiać - samo wyjdzie, ale jednego czego
możemy być pewni to to że będzie na pewno lepsze niż u poprzedników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2015 o 20:44, LastOrder napisał:

Chyba wersja 16 jak mniemasz w takim wypadku nawet sensu nie będzie miała.

Najmniejszy będzie miał 32GB (+115GB W chmurze), ale szczerze wątpię czy nawet to wystarczy. Dla mnie karta była bardzo istotnym elementem. Brak tego, brak możliwości wymiany baterii to bardzo słabe rozwiązania. Po co mi jakieś metalowe obudowy (które de facto nic nie dają, no bo po co to komu?!) skoro ma to powodować gorszą jakość telefonu w naprawdę istotnych obszarach?
Dla mnie decyzja o zmianie S4 na S6 (Edge odpada, bo ''zagięcia'' nie służą niczemu poza zużyciem energii) będzie pewnie uzależniona testami tajemniczego Exynosa. Z drugiej strony alternatywy właściwie brak, bo i flagowe HTC i Sony mają swój zestaw wad bardzo zbliżonych do Samsunga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2015 o 21:04, Graffis napisał:

/.../
brak możliwości wymiany baterii
to bardzo słabe rozwiązania. Po co mi jakieś metalowe obudowy (które de facto nic nie dają, no bo po co to komu?!)

Można to porównać do przejścia na karty Micro SIM. Nic one nie dają, a tylko trzeba było się fatygować i wymienić starą na takową. Zapewne z tą obudową chodzi im o to, że ten telefon jest niby tak wytrzymały, że można go zrobić z jednego kawałka, a to błąd, ponieważ jak naprawdę coś się stanie, to nawet po naprawie będą widoczne uszczerbki na obudowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2015 o 21:15, Prince_Miki napisał:

Zapewne z tą obudową chodzi im o to, że ten
telefon jest niby tak wytrzymały, że można go zrobić z jednego kawałka, a to błąd, ponieważ
jak naprawdę coś się stanie, to nawet po naprawie będą widoczne uszczerbki na obudowie.

A sama naprawa całości będzie droższa. Zresztą co się w telefonie najczęściej niszczy mechanicznie - elementy zewnętrzne. Wysokie koszty ekranu są zrozumiałe, ale po co podnosić cenę całej reszty?
Oprócz tego to co jest zamknięte fabryczne takim powinno pozostać - nikt rozsądny nie znając się na rzeczy nie będzie przecież rozpreparowywał tableta by pogmyrać przy baterii. A co jeśli podobnie do S4 30% baterii w nowym S6 okaże się wadliwa? Nigdy nie rozumiałem szału na metalowe obudowy i materiały z jakich wykonane były Galaxy Sx od zawsze mim pasowały i stanowiły dobry kompromis między jakością, ceną i praktycznością. Co teraz? Wszyscy ładują się w te blaszane bajery, bez sensu.
Patrze na porównanie S6 (bo jak pisałem S6E od razu odpada) i One M9 - zdecyduje CPU, chociaż model HTC ma opcje na kartę pamięci. Są jeszcze jakieś sensowne alternatywy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka miesięcy dostawałem zawyżony rachunek za usługi sms w sieci Plus. Nie wiedziałem skąd mi się to bierze, więc postanowiłem sprawdzić to na wyciągu. Jak się okazało na moją niekorzyść, esemesy które dostawałem przez kilka miesięcy od numeru 60128 były, oczywiście, płatne. I tak świnie zeżarły mi około 200zł. Tu rodzi się pytanie - jakie były możliwości by taką usługę aktywować ? Z natury nie jestem człowiekiem, który wierzy w magiczne konkursy i loterie, zwłaszcza te wymagające wysłanie esemesa(niejednokrotnie ''darmowego''), czy istnieje możliwość, że ta usługa aktywowała mi się, hm, samoistnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytałem plotki na necie, że istnieją takie "płatne usługi", gdzie aktywują Ci się one bez Twojej zgody, a w pierwszym smsie są instrukcje typu "Aby nie zgadzać sie na subskrypcje, wyslij sms o treści STOP(...)". Może Cię coś takiego złapało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w punkcie obsługi klienta, Pani powiedziała mi tam, że jeżeli pobierałem coś na telefon w sklepie to musiałem się zgodzić też na regulamin, w którym zapewne akceptowałem tą usługę. To jest opcja, którą warto rozważyć. Choć i tak nie pamiętam czy zgadzałem się na cokolwiek prócz pobrania jakiejś aplikacji na smartfon'a, tym bardziej jeżeli wyświetliłaby mi się informacja o regulaminie to pewnie bym przeczytał, bo na takie elektroniczne złodziejstwo jestem szczególnie cięty(miałem już wcześniej kilka takich sytuacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się