Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gran Turismo na "możliwie największej liczbie platform"

55 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2009 o 17:25, Kaucz napisał:

> Zlinczujcie mnie, ale nie podoba mi się seria Gran Turismo, więc mnie to lotto na
jakie
> platformy wyjdzie ^^
Więc po co komentujesz ^^

A no żeby było wiadome, że są ludzie, którym obojętne na jakich platformach wyjdzie dana gra. Osobiście nie mam nic przeciwko Gears of War na PS3 i Motorstorm na X360 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaitsev nie płacz. I tak nie zagrasz na swoim Xzłomie w to ;] I do diaska, własne łzy żeby Ci smakowały, kolego? Toż to pod psychiatrę podpada.

Do tematu to... GT to chyba jedyny exclusiv Sony który bym chciał widzieć na PC. Szczególnie, że ceny gier na konsole są masakryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GT 5 na PSP o tak ;) cieszyłbym sie bardzo, chodz już kiedyś pisali o tym, że ma być nan PSp GT, i do tej pory nie widać, a powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh tzw temat z d....y wzięty
Sony nie wyda GT5 na xboxa 360 bo byłoby to idiotycznym zagraniem wydawać własny mocny tytuł na konsolę konkurencji.\
Sony nie wyda GT5 na Pc ta bo nie zarobi na tym za dużo a koszty konwersji byłyby zbyt wysokie.
Tyle w temacie polecałbym Polyphony skupić się nad tym tytułem bo się opierniczają, aż wstyd tak długo tworzyć grę, aż dziw bierze że głowy tam nie lecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 21:39, silenthill napisał:

Sony nie wyda GT5 na xboxa 360 bo byłoby to idiotycznym zagraniem wydawać własny mocny
tytuł na konsolę konkurencji.\

Tak jak idiotycznym posunięciem było pozwolenie na wydanie na x-a Bornout: Paradise, Tekken 6, czy Final Fantasy XIII? A może jednak nie było to wcale takie idiotyczne (przynajmniej z punktu widzenia deweloperów, którzy chcą zarabiać)?

Dnia 06.04.2009 o 21:39, silenthill napisał:

Sony nie wyda GT5 na Pc ta bo nie zarobi na tym za dużo a koszty konwersji byłyby zbyt
wysokie.

A rozumiem, że jesteś człowiekiem z branży i dokładnie wiesz jakie byłyby koszty konwersji tej gry na pc... :>
Wybacz, ale coraz więcej konsolowych tytułów wychodzi również na pc (gry Capcomu, Final Fantasy XI MMO, The Last Remnant, Burnout Paradise), widać producentom się to opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba jedyny tytuł z "peestrójki" którego trochę posiadaczomy tych maszynek zazdroszczę (no jeszcze nadchodzące FF versus XIII i Heavy Rain). Chętnie bym w to pograł na swoim PC lub Xbox 360, bo oczywistym jest że z powodu jednej czy dwóch gier nie wyłoże kasy na kolejną konsolę - najwyzej nie zagram trudno, świat się nie zawali, to są tylko gry.

A że nie zagram jest więcej niż pewne. Polyphony Digital jest własnością Sony. Więc to tyle w temacie konwersji na konkurencyjne platformy - co najwyzej zrobią wersję na PSP czy telefony komórkowe. Tak swoją drogą - to długo już dłubią przy tej grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, to ja rozumiem. ;] Jak sami twórcy zapewniają, że Gran Turismo pojawi się na "możliwie największej liczbie platform", to z wielką niecierpliwością czekam teraz na PeCetową wersję. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zermithon

"Tak jak idiotycznym posunięciem było pozwolenie na wydanie na x-a Bornout: Paradise, Tekken 6, czy Final Fantasy XIII? A może jednak nie było to wcale takie idiotyczne (przynajmniej z punktu widzenia deweloperów, którzy chcą zarabiać)?"

argument jak kulą w płot - podane przez Ciebie gry produkowane są przez niezależne instytucje. GT5 wydaje SONY a produkuje wewnętrzne studio SONY. Więc tylko od tej instytucji zależy na jakie platformy wyjdzie GT5.

"A rozumiem, że jesteś człowiekiem z branży i dokładnie wiesz jakie byłyby koszty konwersji tej gry na pc... :>" tu też nie wykazałes się dość powszechną wiedzą o tym, że odm ienność architektuy ps3 powoduje, że programowanie na tę platformę jest inne niż na pc i xboxa360.


Pile sprawdź sobie wyniki sprzedaży innych części GT mówią same za siebie

Lordpilot 100 % racja, aż dziw bierze, że nikt z SONYnie pogonił kota w Polyphony gra wychodzi zdecydowanie za długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 20:02, silenthill napisał:

"A rozumiem, że jesteś człowiekiem z branży i dokładnie wiesz jakie byłyby koszty konwersji
tej gry na pc... :>" tu też nie wykazałes się dość powszechną wiedzą o tym, że odm
ienność architektuy ps3 powoduje, że programowanie na tę platformę jest inne niż na pc
i xboxa360.

To raczej Ty się nie wykazałeś. Twoja odpowiedź na moje pytanie jest po prostu kompletnie pozbawiona sensu. Co z tego, że architektura ps3 jest odmienna od architektury pc i xbox360? Doskonale o tym wiem. Ale nie takie było moje pytanie. Wyłożę Ci je trochę bardziej łopatologicznieskoro nie załapałeś. To, że ps3 ma odmienną architekturę (niż pc i xbox360) oznacza, że należałoby zatrudnić prawdopodobnie więcej ludzi do zrobienia konwersji. Wiązałyby się z tym pewne koszty. Skąd jednak wiesz jak wysokie byłyby to koszty i dlaczego zakładasz, że nie zwróciłyby się?
Zwłaszcza, że praktycznie wszyscy producenici podkreślają, że jednak pc jest najłatwiejszą platformą do opanowania (zresztą niewiele trudniejszy jest xbox360 ze względu na pewne podobieństwa), a w stworzenie danej gry na pc ładuje się zazwyczaj mniej kasy niż na ps3 (mam tu na myśli gry multiplatformowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że koszty takiej konwersji są większe niż np z xboxa na pc i to wraz z ogólnie słabą sprzedażą gier na pcta powoduje, że pomysł na port GT5 na pc jest nonsensowny. Na x360 gra pewnie i ładnie by się sprzedała ale SONY na x-a jej nie wyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 19:16, silenthill napisał:

wiadomo, że koszty takiej konwersji są większe niż np z xboxa na pc i to wraz z ogólnie
słabą sprzedażą gier na pcta powoduje, że pomysł na port GT5 na pc jest nonsensowny.
Na x360 gra pewnie i ładnie by się sprzedała ale SONY na x-a jej nie wyda.


Kolejny domorosły analityk rynku pc ;) Akurat ścigałki na pc zawsze dobrze się sprzedawały m. in. ze względu na łatwą dostępność i dużą różnorodność kierownic do pc. Ale to akurat nieważne. Nadal nie odpowiedziałeś wprost na moje pytanie. Cały czas kręcisz, kluczysz, czyżby jednak odpowiedź nie była taka oczywista? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 19:16, silenthill napisał:

i to wraz z ogólnie słabą sprzedażą gier na pcta powoduje, że pomysł na port GT5 na pc jest nonsensowny.


O boze, juz tyle razy bylo to walkowana ale jak widac propaganda wciaz silna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować