Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin`s Creed 2 - jest teaser!

93 postów w tym temacie

Pierwszy AC był dla mnie jedną z najlepszych gier zeszłego roku. Mimo pewnej monotonii i schematyczności wciągał jak diabli. Tym bardziej z niecierpliwością czekam na drugą część. I na wersję przenośną na konsolkę PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po AC1 nie czuję ciśnienia. Gra wzbudziła we mnie tylko wyobrażenie jakie mogą być kolejne gry. Fabuła jak i gameplay mizerne. Miasta piękne i ogromne. Potencjał niewykorzystany, ciekawe co będzie w AC2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie niewiele pokazuje.. ale wzbudza zainteresowanie a o to w tym wszyskim przecież chodzi.... mi osobiscie podoba sie taka zabawa z gra/zapowiedzia... nie jest to czysty filmik/gamplay tylko sam masz okazje dowiedziec sie co nieco o grze (nawet jak to tylko cos tak malego)....

co do wyciagania wnioskow z poprzedniej czesci... jak dla mnie gra byla naprawde fajna... super grafiki takiej ze podkrecalem moj komputer juz 3 miechy przed premiera nie oczekiwalem.. bardziej wlasnie liczylem na to ze jakos zmiejsza wymagania aby kazdy mogl sie cieszyc gra....
sam osobiscie wchodzilem do gry tylko po to aby sobie pobiegac po dachach... w sumie jedyne co mi sie nei podobalo do bezcelowosc praktycznie pobocznych zadan i informacji o tym gdzie ofiara.. co robi itd.. .bo i tak trzeba bylo patrzec na filmik z dana postacia na poczatku/ wejsc glownym wejsciem aby sie wlaczyl etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 21:01, JEDIDJ napisał:

Dla wszystkich tych którzy nie mają jak sprawdzić o co w tym chodzi prezentuje screeny
co sie dzieje. Na ekranie po pokazaniu wydruku kamerce Animus czyta obrazek i pojawia
sie cos takiego:

SPOILER

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9ff0cf58a873a43b.html

a po obracaniu tez:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e1ccdec7a8a1f5e3.html


Ja akurat nie mam jak sprawdzić, także dzięki!
Tak w ogóle...

Spoiler

Zauważyłem, że palec nie jest odcięty - osochozi ? Jakiś nowy mechanizm ? A może to mechanizm już w czasach animusa i w końcu będziemy asasynem i w animusie i jako główny bohater "na serio"? Fajnie by było.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 21:32, Albii napisał:

Ps2: Co rozumiesz poprzez słowo ,,mechanika gry" ?

Pozwolę sobie na wtrącenie: rozumiem przez to, że gra w momencie uzyskania kontrataku przestaje być jakimkolwiek wyzwaniem i nie ma żadnej motywacji by być niewykrywalnym bo łatwiej jest wszystkich wybić po kolei. To rozumiem przez zwrot "mechanika gry" w przypadku AC i to moim zdaniem należy poprawić w kolejnej części - przemyśleć czym tak naprawdę ma być ta gra bo jeśli nazwiemy AC klonem GTA to marny to klon. Naprawdę marny. Jeśli gra w stylu Thief to znów jest bida z nędzą przez ten nieszczęsny kontratak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teaser fajny trzeba przyznać, jednak co do gry to na 96% nie kupie gdyż w tym roku będzie kilka tytułów które podejrzewam będą świetne i już zbieram na nie pieniądze. A w assasin creed grałem i gra według mnie strasznie monotona i ogólnie nie przypadła mi do gustu więc myślę, że 2 część też mnie nie porwie.
Ja podziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cię. Mam AC na PC i X''b to mi się wydaje ,ze gra jest trudniejsza na X''b, a na X''b motywacją są acziki. :) Na PC niby ,,ulepszona" wersja, ale wydaje mi się gorsza od tej na X''b. Ciekawe jakie osiągnięcia porobią w dwójce ? ;]

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 21:32, Albii napisał:

Nie no przepraszam, ale jak uważasz ,że fabuła w AC[1] jest nudna to widocznie z Tobą
jest coś nie tak, bo tak ciekawej i wciągającej fabuły moze pozazdrościć wiele gier.

już po drugim-trzecim celu, gdy z rozmowy z naszym szefem (gra tak zapada w pamięć że już nie pamiętam jak miał na imię) ponieważ okazuje się, że oni nie byli tacy źli jak się powszechnie wydawało można bez problemu odgadnąć kto będzie ostatnim bossem.. gra jest nudna i prosta, dopiero końcówka robi się ciekawa. I to o ironio w czasach współczesnych, a nie w animusie, który staje się nudnym etapem przez który trzeba przebrnąć tylko po to by zobaczyć co się dzieje w laboratorium.
A czy wiele gier może zazdrościć? Co najwyżej tych co mają nie więcej jak dwa lata, ale to i tak dlatego, że pozostałe są często jeszcze gorsze (PoP, FC2 to tak pierwsze z brzegu)

Dnia 06.04.2009 o 21:32, Albii napisał:


Ps: Może FC2 był nudny, ale miał przyjemny klimacik, a w PoP''ie tak jak w AC, frajdę
sprawiało same bieganie i wykonywanie rozmaitych akrobacji explorując świat. ;]

te akrobacje w PoP/AC nudzą się po dwóch godzinach, a FC2 ma klimacik do minięcie 4 raz tego samego posterunku który po 100 metrach się zrespawnował za plecami. Polecam film Hotel Rwanda na którym najwyraźniej się wzorowano, to jest dzika afryka i starcia dwóch bojówek, to co my dostaliśmy to nędzne ugrzecznione popłuczyny.

Dnia 06.04.2009 o 21:32, Albii napisał:


Ps3(edit): Wpływ na postrzeganie AC1 może mieć zainteresowanie okresem w którym odbywa
się gra i to czy się lubi gry akcji w średniowieczu.

wpływ na postrzeganie ma raczej to czym gra miała być (średniowieczny hitman) a tym co dostaliśmy (coś co momentami ociera się o średniowiecznego serious sama - też nie trzeba myśleć a wrogowie padają masowo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam na to zwróciłem uwagę. w ac1 odcięty palec miał dosyć ważne znaczenie. możliwe, że w ac2 zrezygnowano z tego na rzecz jakiejś innej "niecodziennej" cechy zabójcy. w jakimś wywiadzie główny prokektant gry wspomniał o tym, że odcięty palec ma być swego rodzaju symbolem asaynów w assassin''s creed 1, wszak to islamscy zabójcy, oddani habbanowi-ibn-sabbahowi, starcowi z gór (w ac reprezentuje go al-mualhim). odcięcie palca miało być inicjacją, "ostatnią ofiarą". wątpie żeby w dwójce użyto tego samego motywu, tym bardziej że na zdjęciach uzbrojona ręka ma palec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 21:50, dark_master napisał:

wpływ na postrzeganie ma raczej to czym gra miała być (średniowieczny hitman) a tym
co dostaliśmy (coś co momentami ociera się o średniowiecznego serious sama - też nie
trzeba myśleć a wrogowie padają masowo)

Ała - ta gra mogła naprawdę połączyć trzy świetne pomysły - otwarte miasta rodem z GTA, styl 47 w eliminacji przeciwników, swobodę w poruszaniu się po mieście. Ale miasta są puste, cicha eliminacja nieefektywna, swoboda tak naprawdę nieprzydatna bo nie ma co z nią robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Assasin''s Creed był i jest produkcją genialną i pod względem np. animacji- przełomową. Owszem RODZAJ zadań za każdym razem się powtarzał, ale DIALOGI nie. Gra miała genialny klimat, świetną fabułę która dodatkowo rozwinie skrzydła w dalszych częściach no i dialogi które moim zdaniem były znakomite, klimatyczne i momentami refleksyjne :) Poza tym system walki i animacje były naprawdę fenomenalne, owszem jak się opanowało już timing kontrataku to można było nieskończenie wielu przeciwników zabić ale co z tego skoro to sprawiało niezłą frajdę? Choć oczekuję że jednak zmienią to nieco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2009 o 21:32, Albii napisał:

Nie no przepraszam, ale jak uważasz ,że fabuła w AC[1] jest nudna to widocznie z Tobą
jest coś nie tak, bo tak ciekawej i wciągającej fabuły moze pozazdrościć wiele gier.
Niebędę już tam gadał na ten temat, tylko popróvbuję tych bajerów z kamerką czy czymś
tam. ;P

Pozdr.

Ps: Może FC2 był nudny, ale miał przyjemny klimacik, a w PoP''ie tak jak w AC, frajdę
sprawiało same bieganie i wykonywanie rozmaitych akrobacji explorując świat. ;]

Ps2: Co rozumiesz poprzez słowo ,,mechanika gry" ?

Ps3(edit): Wpływ na postrzeganie AC1 może mieć zainteresowanie okresem w którym odbywa
się gra i to czy się lubi gry akcji w średniowieczu.

A tak już na temat całkowicie, powiem ,że niezły ten pomysł z tą kamerką itp. Pewnie
teraz podskoczy sprzedarz kamer komputerowych. ;P


Moją wypowiedź w pełni uzupełniły i tam też otrzymałeś miarodajną odpowiedź na swoje pytania posty forumowiczów Hallas & Dark_Master, z którymi wypowiedziami zgadzam się w większej mierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam to, oglądanie każdej klatki filmiku i szukanie choć skrawka dodatkowych informacji. pierwsze sekundy, jeśli się dokładniej przypatrzycie, przedstawiają różę i ostrze (trochę z boku) - chodzi tu o wenecję w XV-XVI wieku - róża, ostrze i krew. co więcej przedmiot we wnętrzu którego umiejscowiono różę zdaje się być również jakimś skrawkiem terenu, może globu. widać wyraźnie siatkę kartograficzną oraz zarys linii brzegowej - może ktoś znający lepiej geografię się temu przypatrzy, a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak było napisane w instrukcji i powiem, że jestem mile zaskoczony.
Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć co tam było, to niech napisze, wrzucę w spoiler (o ile obrazek da się wrzucić w spoiler ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że ukryte ostrze będzie w AC2 jednym z ważniejszych elementów... może w końcu zabawa w ciche ubijanie wroga będzie miała sens?
Z drugiej strony, wchodząc do tego menu gdzie trzeba pokazać kamerce wydruk jest kilka, jeszcze niedostepnych, opcji... więc możliwe, że po prostu z biegiem czasu Ubisoft będzie odkrywał kolejne elementy wyposażenia assasyna z AC2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AC1 bardzo mi się podobał, jak grałem 1 raz w ogóle nie wyczułem tej monotonii, bo za bardzo wciągnęła mnie historia, dopiero przy drugim razie było to wyraźnie widać, trzeba doszlifować. Już czekam na więcej info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie roś rusza o AC2. Jedyneczka spodobała mi się bardzo i to tajemnicze zakończenie. Z samego teasera pewnie można wiele się dowiedzieć, ale ja wolę poczekać na jakieś konkretniejsze informacje, a nie snuć jakieś tajemnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować