Zaloguj się, aby obserwować  
miodus

Assassins Creed 2 - temat ogólny

3221 postów w tym temacie

Sterowanie jest dobre, tylko praca kamery czasem nawala przez to można np. źle skoczyć. Walka - efektowna i schematyczna(najlepszy kontratak). Muzyka idealnie oddaje klimat renesansu, a bohater mi się podoba Ezio jest dobry, nie jakiś wybitny ale zawsze. A i ja jakoś nie zauważyłem problemów z płynnością na mojej PS3.

Ale wycięcie dwóch sekwencji to jest gówniana sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ze sterowaniem nie jest tak fajnie, przynajmniej w moim wypadku. Nie wiem jak inni, ale ja czasami rzucałem okropne bluzgi podczas gdy Ezio w czasie wyścigu po dachach często skakał w zupełnie inną stronę niż tego chciałem. Oczywiście niektórzy by powiedzieli, że po prostu nie opanowałem dobrze sterowania, ale jako weteran 1 częsci na PC i Xbox-a naraz raczej tak mi się nie wydaje. Nawet kiedy się maksymalnie skupiałem, żeby nie wywinąć numeru to i tak się zdarzało, że Ezio robił momentami coś innego niż chcę(mówię tu głównie o złym kierunku skoków).
Najgorzej jest jak w pośpiechu trzeba wbiec na ścianę i odskoczyć w bok na belkę, często poprostu Ezio się odbijał wtedy do tyłu -.- To bolączka w zadaniach na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwila po

Spoiler

zabójstwie ojca.

Znalazłem jakąś zagadkę, czy coś w tym stylu w której muszę odgadnąć co łączy 5 obrazków. Wie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2009 o 20:51, Siriondel napisał:

Sterowanie jest błędem samym w sobie? Nie sądzę, bo jest wręcz świetnie zbudowane. Jest
nieprecyzyjne jak diabli, ale to specyfika pada - na PC jedynka z takim samym sterowaniem
była śmiertelnie precyzyjna, a kamera nie stwarzała problemów. Jedynie boli, że nie mogę
przełączyć się do high profile przez wciśnięcie przycisku, trzeba go trzymać.


Chodziło mi dokładniej o brak precyzji, wielu elementach zręcznościowych Ezio zawsze robił coś głupiego- zawsze skakał tam gdzie nie chciałem. Raz zabiłem przez przypadek cywila zamiast cel.

Dnia 27.12.2009 o 20:51, Siriondel napisał:

Walka również jest dobrze stworzona, fantastyczne animacje, różnorodność zagrań. Jest
za to łatwiutka, ale to oc innego :)

No nie wiem czy taka łatwa, mam zawsze problem z "ruchami specjalnymi", nieraz Ezio bił tego wroga co nie chciałem. Wyrwanie z rąk przeciwnika włóczni i przewrócenie innych wrogów jest dla mnie jak na razie rzeczą nie możliwą. Tak więc omijam otwartą walkę szerokim łukiem i staram się finezyjnie, po cichu wykańczać wrogów (znacznie większa mam wtedy satysfakcję no i jest zgodne z charakterem gry) tylko szkoda, że jest mało możliwości wykańczania w taki sposób oraz tylko poszczególne misje stawiają nacisk na eliminowanie wrogów po cichu.

Dnia 27.12.2009 o 20:51, Siriondel napisał:

Tego będę bronił wszystkimi możliwymi kończynami. Jesperowi Kydowi słaby OST się jeszcze
nie trafił i AC II wyjątkiem nie jest. IMO muza wgniata w ziemię, polecam kupić soundtrack
i wsłuchać się na spokojnie.


Pod słabą muzyką miałem na myśli, że mało utworów zapadło w pamięć oraz budowały tak klimat, że aż czuć ciarki po plecach. Jedyny motyw muzyczny który naprawdę się spodobał to ten podczas wyścigów jest aż tak niesamowity, że motywuje do szybszego i bezbłędnego poruszania się po dachach budynków. Reszty w ogóle nie kojarzę.

Dnia 27.12.2009 o 20:51, Siriondel napisał:

Dlaczego nudny? Co prawda po postaciach sandboxów nie ma co spodziewać się kosmicznego
rozbudowania osobowości, ale Ezio na pewno nie jest nudny. Ma swój charakter i kilka
swoich cech charakteru, choć wydarzenia opowiadane w grze zmieniają go na przestrzeni
tych 23 lat.


Przydałby mu się poczucie humoru (oraz całej grze ogólnie).

Dnia 27.12.2009 o 20:51, Siriondel napisał:

Z resztą się zgodzę, szczególnie z ciotami z Ubisoftu, do tego pazernymi, tnącymi grę
na kawałki, a potem tłumaczącymi się tym, czym zwykle - brakiem czasu. I choć nie gram
na PC od jakiegoś czasu (Dragon Age i King''s Bounty: WK czekają na półce, bym się za
nie wziął), to liczę na dobry port, bo to rzuca lepsze światło na jakość konwersji innych
tytułów tworzonych przez Ubi w przyszłości, a nigdy nie wiadomo, czy kiedyś jakiejś gry
od nich nie będę musiał kupić na blaszaka (może jakiegoś dobrego FPSa zrobią :P). Choć
przyznaję jednocześnie, że nie chciałbym widzieć DLC zintegrowanego z podstawką na PC
:P To byłoby już maksymalnie nie fair, kiedy nie tylko płacę za grę więcej, to do tego
dopłacam 45 zeta za DLC, a gdy wersja PC ma wszystko za 130 zetsów. Ale na DLC na PC
raczej nie ma co liczyć, znając historię z PoPem.



Przynajmniej AC2 w porównaniu do pierwszej części jest znacznie rozbudowana (mało rozbudowany, ale fajny wątek ekonomiczny, różnorodne zadania w wątku głównym- misje związane z zdobyciem złotej maski oraz samo przyjęcie jest ciekawe, eksploracja grobowców asasynów. Jedynie co mi brakuje to jakiś ciekawych zadań pobocznych które nie ograniczają się do schematu- znajdź i zabij, ewentualnie przedostań się z punktu A do punktu B) i stara się nie nudzić gracza, to akurat mam u mnie Ubi plusa (jedynkę wyłączyłem po godzinie).

DarthStan

Wskocz do wody, popchnij kolesia ze skrzynią, rzuć petardę lub niech cię goni 15 strażników a na pewno zobaczysz spadki animacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 23:32, DarthStan napisał:

A myślisz że tego nie robiłem? Robiłem i spadek zauważyłem tylko przy dużej ilości strażników
i to na chwile.


To chyba masz PS3 na sterydach, bo u mnie zawsze były spadki płynności na mapie oraz przy użyciu petard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na każdej konsoli są spadki fps jak nie na PS3 to na X360. W sumie praktycznie w każdej grze schodzi do 10fps na pare sek więc nei ma sie co dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zrobić jakieś FaQ o AC ? Widzę, że Ciągle pojawiają się te same pytania, o zagadkach, kolekcjonerkach i takich tam. Zbierze się parę najważniejszych rzeczy o które najczęściej się ludzie pytają w tym temacie, zepnie linki w jednym poście i zaniesie się do moderatora z prośbą o przypięcie. ;)

Ja wcześniej z myślą o tym przygotowałem dwa posty:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=47501&pid=935

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=47501&pid=933

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy po ukończeniu fabuły, można sobie chodzić swobodnie po miastach, niczym w GTA i kończyć wątki poboczne? Czy można tylko jak jak w jedynce przenieść się do jakeigoś wspomnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 15:25, noobie napisał:

Czy po ukończeniu fabuły, można sobie chodzić swobodnie po miastach, niczym w GTA i kończyć
wątki poboczne? Czy można tylko jak jak w jedynce przenieść się do jakeigoś wspomnienia?

Tak można chodzić po miastach. Ale za to wycieto wczytywanie poprzednich wspomnieni.Niby dlatego że brak im było czasu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 15:32, adam5 napisał:

> Czy po ukończeniu fabuły, można sobie chodzić swobodnie po miastach, niczym w GTA
i kończyć
> wątki poboczne? Czy można tylko jak jak w jedynce przenieść się do jakeigoś wspomnienia?

Tak można chodzić po miastach. Ale za to wycieto wczytywanie poprzednich wspomnieni.Niby
dlatego że brak im było czasu!!

Czyli jak się fabuła skończy, nie można wrócić do tam któregoś wspomnienia? tak czy siak dla mnie dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 15:38, noobie napisał:

> > Czy po ukończeniu fabuły, można sobie chodzić swobodnie po miastach, niczym
w GTA
> i kończyć
> > wątki poboczne? Czy można tylko jak jak w jedynce przenieść się do jakeigoś
wspomnienia?
>
> Tak można chodzić po miastach. Ale za to wycieto wczytywanie poprzednich wspomnieni.Niby

> dlatego że brak im było czasu!!
Czyli jak się fabuła skończy, nie można wrócić do tam któregoś wspomnienia? tak czy siak
dla mnie dobrze :D

Dokładnie. JA w gra gram około 27 h i mam 69 piórek!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować