Zaloguj się, aby obserwować  
miodus

Assassins Creed 2 - temat ogólny

3221 postów w tym temacie

Dnia 16.03.2010 o 18:34, Mange napisał:

Może mi ktoś wyjaśnić czego to piraci potrzebują, żeby wypuści craka, by móc grać sobie
bez przeszkód na piracie.

Juz Ci to wyjasnilem pare postow wyzej. Potrzebne sa dane ktore sa przechowywane na serverach Ubisoftu. Dlatego dla piszacych cracka taka sytuacja z padnieciem serverow jest wybitnie niewygodna. Natomiast o ich talenty mozesz byc spokojny, tu wszystko zalezy od czasu i ilosci plikow ktore musza zdobyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 18:09, heyboy napisał:

Ech... Miałem coś napisać, ale mógłbym za to jakiegoś degrada zarobić, to napiszę coś
innego.

Cała ta sytuacja z Ubisoftem mnie po prostu śmieszy. Gdyby szanowne Ubi nie wepchnęło
do gry tych "cudownych" zabezpieczeń, to nikt nie miałby problemów z graniem. A tak:
1. Ci co grę kupić chcieli nie grają, bo olali przez DRM (ja się tu zaliczam)
2. Ci co grę chcieli spiracić nie grają, bo nie ma cracka, ale im i tak to zwisa, bo
by jej nie kupili
3. Ci co grę kupili też grać nie mogą, bo im padaka serwerów nie pozwala
A Ubi stwierdzi - "No cóż. Peszek. Ale nie ma cracka do AC2. Hahaha. Jesteśmy najlepsi."
Do tego jeszcze dochodzi postawa Ubisoftu. Za to, że gracze nie mogli grać w zeszły weekend
postanowili dać jakąś rekompensatę. Ale skąd to wiadomo? Czy Ubi przeprosiło oficjalnie
na swojej stronie internetowej, czy w jakimś wywiadzie? Nie. Wysłali mejla, z którego
tak naprawdę nic nie wynika, prócz tego, że mają przysłać następnego. Co z tego, że na
forum Ubi temat o tym durnym DRMie ma ponad 80 stron? Co z tego, że modki na ich forum
przekazują narzekania ludzi jak nikt nie raczył na nie odpowiedzieć?
A wszystko przez jeden mały szczegół - DRM. O ileż życie byłoby prostsze bez niego.
Mam nadzieję (choć chyba płonną), że Ubi w końcu zbankrutuje i przestanie zasyfiać PC-ta
swoimi durnymi pomysłami.



Mam pytanie. W czym te zabezpieczenia Ci przeszkadzają i co w nich takiego złego że nie chcesz przez nie kupić gry?? Przecież masz neta bo piszesz tu posta więc oświeć mnie. Mi zabiezpeczenia wgl nie przeszkadzają mimo iż mam wolnego neta gra chodzi bez większych problemów. Fakt teraz nie mogę w nią pograć ale to co w końcu i tak będe mógł. Ubi dobrze robi. Nie rozumiem piratów. Mówią że gry są za drogie i można ściągnąć za darmo. Jeśli nie stać mnie na samochód to mogę se go ukraść, a potem na forum wrzucać ludziom że są debilami bo zapłacili za samochód. Mogę też mieć pretensje do np. Opla że wprowadził alarm do samochodów przecież żeby go wyłączyć trzeba nacisnąć przycisk a to takie utrudnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 18:29, radziejr napisał:

No cóż, nie sądzisz że gdyby im tak zwisało to nie byłoby tego całego zachodu?

Chodziło mi o to, że tak czy siak gry nie mieli i nie mają zamiaru kupić. A rzekomych ataków dokonuje grupa niecierpliwych ludków. Co niestety pokazuje jak badziewiaste jest to zabezpieczenie, bo Ubi zapewniało, że problemów z graniem nie będzie.

Dnia 16.03.2010 o 18:29, radziejr napisał:

Część osób które chciały grę spiracić pofatygowało się do sklepu i kupiło grę nie chcąc
dłużej czekać na upragnionego cracka.

Masz jakieś konkretne dane na ten temat?

>I oto ubi chodziło w tym zabezpieczeniu (zwykły

Dnia 16.03.2010 o 18:29, radziejr napisał:

nabywca nie kupi, to zrobi to niedoszły pirat) i tak piraci nie pograją a ubi swoje zarobi.

Jak na razie to Ubi traci, bo ci co grę kupili zwracają ją do sklepów i mówią znajomym żeby tego nie kupować. Dodatkowo jeszcze Ubi traci zaufanie klientów.

wubeikk
Zabezpieczenie jest skuteczne - nikt nie może grać. I nie powinno cię obchodzić przez kogo. Ubi zapewniało, że problemów nie będzie, a jednak są. Mogli się przygotować na taką ewentualność. Zwłaszcza po tym co było w zeszły weekend.

RamiroPL
Pożyjemy, zobaczymy. Im dłużej Ubi zwleka, tym więcej traci. Na Steamie AC2 spada w rankingach topseller, na Amazonie gra kosztuje już mniej ~20$. Chyba coś jednak jest nie tak.

bezimienny45
Tyle razy już było wałkowane. To jest gra single player i nie wymaga internetu do grania. Poza tym miałem przeczucie, że będą z tym problemy i są. Póki Ubi nie zniesie DRMu ja ich gier nie kupię. Nie dam się traktować jak psa. Ubi sobie nie radzi z tym systemem.
Do Opla mógłbyś mieć pretensje gdybyś musiał się łączyć z ich GPSem żeby jechać dalej, a coby było gdyby połączenie zostało zerwane? Zatrzymujesz się na środku autostrady. Niezbyt trafne to twoje porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to 20 dolców na amazonie? Pecetowa wersja w promocji kosztuje 55 dolarów ^^ Co prawda na brytyjskim kosztuje 23 funciaki, to po przeliczeniu jest to dalej ~100 zł :P Na Steamie za to jest dalej na liście topsellerów. Steam to Steam, nie każdy nabywca AC 2 musi kupować w cyfrowej dystrybucji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 18:54, heyboy napisał:

Chodziło mi o to, że tak czy siak gry nie mieli i nie mają zamiaru kupić. A rzekomych
ataków dokonuje grupa niecierpliwych ludków. Co niestety pokazuje jak badziewiaste jest
to zabezpieczenie, bo Ubi zapewniało, że problemów z graniem nie będzie.


Tak, zgadzam się. Zapewniali, ze nie bedzie. do czasu atakow nie bylo az tak wielkich problemow z zabezpieczeniem. Zaczely sie one dopiero jak podstawowymi metodami nie potrafili zlamac zabezpieczenia. Nie bronie Ubi i ich zabezpieczenia, poniewaz samo w sobie ma pewne mankamenty. Tylko mnie denerwuje to, ze jak nie potrafia zlamac zabezpieczenia po dobroci, to wszczynaja wojne na ktorej i traci Ubi i traca gracze. Tak, wiem, Ubi samo sie o to prosilo, ale do jasnej ciasnej, ja kupujac gre sie o to nie prosilem.

Racja, mogli sie na to bardziej przygotowac, ale kto by przewidzial, ze taki odzew spolecznosci bedzie. Byly plotki ze zabezpieczenie zostalo zlamane w 24h. Juz wszyscy targaja z Ubi i z ludzi, ktorzy kupili gre. Bo zabezpieczenie nieskuteczne, wyzsza cena gry, bla bla bla. Okazalo sie, ze jednak nie udalo im sie zlamac zabezpieczenia, tylko uruchomic gre, i to tez nie calkiem.

Potem w trakcie atakow przez godzine piraci mogli grac. Łohoho, no w cholere im sie udalo zlamac. Godzine sobie pograli. To teraz atakuja serwery, bawia sie strona. Dalej im to nie idzie, a cierpia gracze, ktorzy kupili gre. Bo w momencie jak jest spokoj to zabezpieczenie dziala calkiem przyzwoicie, i nie przeszkadza w graniu. Pozostaje tylko kwestia gustu czy chcemy byc non-stop online przy gierce na single czy nie. Nie to nie kupuje. Mi bylo akurat wszystko jedno, bo chcialem docenic dzialania programistow, developerow, grafikow itd. Nie pochwalam Ubi za to zabezpieczenie, ale pamietajmy, ze EA do C&C4 tez dodalo takie zabezpieczenie. Ich sie juz za to nie jedzie. Bo po prostu nie. Nie rozumiemem tego.

To teraz co, beda wylapywac ludzi, ktorzy graja i beda krasc im konta? bo bedzie jakis sposob na przechwycenie informacji z serwerow Ubi. Teraz oni nie chca zlamac zabezpieczenia, tylko zgnoic Ubi w oczach graczy. Nam sie nie udalo, to rozegramy to inaczej. pileczka jest przekazywana dalej. A ludzie nie winia tych co atakuja serwery i odbieraja im mozliwosc grania, tylko Ubi, bo ma takie zabezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Przeszedłem i zauważyłem,

Spoiler

ze w końcowej części już mamy pokazane co najprawdopodobniej będzie w 3 części. Ratowanie jakiś świątyń czy coś. Teraz pytanie...ta babka co do mnie mówiła to była ta istota od której pochodzą Ci asasyni? Bo tak jakoś nie do końca kumałem co do mnie mówiła :D Inaczej czy ona Desmonda przed czymś ostrzegała? I ogólnie nie kumam o co w tej całej gadce chodziło :< Jakiś nie normalny jestem. Mógłby mi ktoś tak mniej więcej powiedzieć właśnie o co chodziło w ostatniej sekwencji:>?


Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 19:09, wubeikk napisał:

Tylko mnie denerwuje to, ze jak nie potrafia zlamac zabezpieczenia
po dobroci, to wszczynaja wojne na ktorej i traci Ubi i traca gracze.

Wojne wszczelo Ubi przechwalajac sie na prawo i lewo. Mnie denerwuje nadeta bufonada z ich strony ktora do tego doprowadzila. A ze Ubi na tym traci? A co mnie to obchodzi? Jakos oni nie zastanawiaja sie nad tym ile np. nerwow traca gracze probujac grac korzystajac z ich poronionych zabezpieczen.

Dnia 16.03.2010 o 19:09, wubeikk napisał:

Racja, mogli sie na to bardziej przygotowac, ale kto by przewidzial, ze taki odzew spolecznosci
bedzie.

Fakt, problem atakow na servery jest tak samo "nowatorski" jak "nowatorskie" jest zabezpieczenie w modelu klient-server od lat wykorzystywane w grach MMO.

Dnia 16.03.2010 o 19:09, wubeikk napisał:

To teraz co, beda wylapywac ludzi, ktorzy graja i beda krasc im konta? bo bedzie jakis
sposob na przechwycenie informacji z serwerow Ubi.

Wystarczy ze kupia kilka egzemplarzy gry, po co niby mieliby krasc konta?

Dnia 16.03.2010 o 19:09, wubeikk napisał:

A ludzie nie winia tych co atakuja serwery i odbieraja im mozliwosc
grania, tylko Ubi, bo ma takie zabezpieczenie.

No bo dokladnie tak jest, skoro ktos zapewnia ze nie bedzie problemow bo on za to reczy to naprawde nie interesuje mnie to czemu nie dziala, czy koparka przeciela kabelek od internetu, czy pani Zuzia wyciagnela wtyczki z kontaktu, czy im wyzdychaly chomiki ktore napedzaly servery. To w dalszym ciagu jest ICH problem nie moj, mnie jako klienta ktory zaplacil w ogole nie interesuja ich wymowki. I nie mam najmniejszej ochoty ich wysluchiwac bo prawda jest taka ze Ubisoft zrobil sobie z graczy SH5 i AC2 grupe testowa ktora w swej glupocie jeszcze zaplacila za mozliwosc testowania ich zabezpieczen. Jak juz gdzies wczesniej pisalem, do kolejnych gier Ubisoft bedzie dodawana gratis tuba wazeliny, zeby nie bolalo ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 19:08, RamiroPL napisał:

Gdzie to 20 dolców na amazonie? Pecetowa wersja w promocji kosztuje 55 dolarów ^^ Co
prawda na brytyjskim kosztuje 23 funciaki, to po przeliczeniu jest to dalej ~100 zł :P

Sorki, mój błąd. Raz, że nie napisałem, że o około 20$ mniej, a dwa źle spojrzałem na cenę. Jeszcze raz przepraszam :)

Dnia 16.03.2010 o 19:08, RamiroPL napisał:

Na Steamie za to jest dalej na liście topsellerów. Steam to Steam, nie każdy nabywca
AC 2 musi kupować w cyfrowej dystrybucji :P

Jest na liście topsellerów, ale niżej niż było parę dni temu.

wubeikk
Ubi traci z własnej winy, gracze z powodu niepotrzebnego w grze single player połączenia z serwerem Ubi. Graczy nie interesuje czemu serwery nie działają tak jak powinny.
I mylisz pijawki chcące zassać grę i grać (to oni rzekomo atakują serwery) z crackerami pracującymi (lub nie) nad crackiem.
Też chciałem docenić działania programistów, ale na smyczy być nie chcę. Nie kupiłem gry, czekam, nie dotykają mnie problemy niedziałających serwerów.
Co do EA i C&C4. Nie popieram tego. Gdybym chciał w coś od EA zagrać tobym jechał po nich tak jak po Ubisofcie. Pech chciał, że to Ubi wydało grę, w którą zagrać chciałem, chcę i może kiedyś dane mi będzie zagrać.

Ubi w oczach graczy gnoić nie trzeba. Ubi doskonale radzi sobie samo. Choćby brakiem odpowiedzi na jakiekolwiek pytania. Konkretnej i rzeczowej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 19:43, heyboy napisał:

Jest na liście topsellerów, ale niżej niż było parę dni temu.


Zauważ także, że na tej liście są gry, które również jako pudełkowe rejestruje się w Steamie, jak i również gry popularne na tej platformie (via Dragon Age, który w cyfrowej dystrybucji był bardzo rozchwytywany). Pudełkowe AC 2 nie korzysta ze Steama (dzięki bogu), dlatego też nie jest tak popularne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem AC2 PC w wersji PL chciałem wejść do Krypty rodowej w Monteriggioni przy wejściu napis odblokuj to przez Uplay. Z tego co wiem co w wersji PL wycięto to a jeżeli w wersji PC jest innaczej to nie udało mi się wogóle z tym połączyć. Jak to jest z tym Uplay na PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 21:45, Toshiro_M napisał:

Jak to jest z tym Uplay na PC

Zaraz po uruchomieniu gry, w menu głównym masz na dole link do uplay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wcześniej nie udało mi się nigdy połaczyć z tym tylko dostawałem komunikat spróbuj później.
Próbowałem o różnych porach i nic , no chyba że mam takiego pecha i ciągle trafiam na zapchane serwery Ubisoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 22:09, Toshiro_M napisał:

Jak napisałem wcześniej nie udało mi się nigdy połączyć z tym tylko dostawałem komunikat
spróbuj później.
Próbowałem o różnych porach i nic , no chyba że mam takiego pecha i ciągle trafiam na
zapchane serwery Ubisoftu.

A masz wersję PL?
1) Z tego co czytałem to w wersji PL nie ma uplay a wszystko co było w nim do odblokowania jest już zawartę w grze.
2) W Polsce uplay jest jeszcze nieaktywny :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 11:52, Fun_g_1_2_3 napisał:

1) Z tego co czytałem to w wersji PL nie ma uplay a wszystko co było w nim do odblokowania
jest już zawartę w grze.


Uplay jest z całą zawartością. Do tego można tam zakupić za walutę z aczivków, strój Altaira.

Dnia 17.03.2010 o 11:52, Fun_g_1_2_3 napisał:

2) W Polsce uplay jest jeszcze nieaktywny :-(


Jest już od premiery AC2. Jak się jest w głównym menu, należy nacisnąć (domyślnie) T i już ładuje się okienko uplaya. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 19:41, Terrorite napisał:

Wojne wszczelo Ubi przechwalajac sie na prawo i lewo. Mnie denerwuje nadeta bufonada
z ich strony ktora do tego doprowadzila. A ze Ubi na tym traci? A co mnie to obchodzi?
Jakos oni nie zastanawiaja sie nad tym ile np. nerwow traca gracze probujac grac korzystajac
z ich poronionych zabezpieczen.


jezeli mam interes, ktory moge zabezpieczyc, to szczerze sram na to co powiedza inni jak bedzie on bezpieczny. Jezeli sprzedaż bedzie nizsza, trudno, odrobia to pewnie przy reedycjach, patchach offline itd. jezeli byloby to skuteczne, nie zwracalbym uwagi na zdanie innych osob. i tak by kazdy zrobil.

Dnia 16.03.2010 o 19:41, Terrorite napisał:

Fakt, problem atakow na servery jest tak samo "nowatorski" jak "nowatorskie" jest zabezpieczenie
w modelu klient-server od lat wykorzystywane w grach MMO.


Ale mimo wszystko to tez w duzym stopniu utrudnia granie, nie tylko sam DRM, ktory w trakcie gry nie przeszkadza tak bardzo. jak juz mowilem, to tylko kwestia gustu, czy komus przeszkadza bycie online w grze single czy nie

@heyboy
tak zgadzam sie, ale jezeli tendencja niezlamania zabezpieczen gry sie utrzyma, to Ubi wygralo. Fakt przegrali gracze legalni, ale takze piraci. Wiec interes zostal obroniony. Maja kilka naprawde dobrych marek w swoich rekach wiec stratni nie beda.

Dnia 16.03.2010 o 19:41, Terrorite napisał:

Wystarczy ze kupia kilka egzemplarzy gry, po co niby mieliby krasc konta?


chodzilo mi o biedne masy graczy, ktorych niestac na wykupienie gry, a stac na kompa, ktory ja uciagnie.

Dnia 16.03.2010 o 19:41, Terrorite napisał:

No bo dokladnie tak jest, skoro ktos zapewnia ze nie bedzie problemow bo on za to reczy
to naprawde nie interesuje mnie to czemu nie dziala, czy koparka przeciela kabelek od
internetu, czy pani Zuzia wyciagnela wtyczki z kontaktu, czy im wyzdychaly chomiki ktore
napedzaly servery. To w dalszym ciagu jest ICH problem nie moj, mnie jako klienta ktory
zaplacil w ogole nie interesuja ich wymowki. I nie mam najmniejszej ochoty ich wysluchiwac
bo prawda jest taka ze Ubisoft zrobil sobie z graczy SH5 i AC2 grupe testowa ktora w
swej glupocie jeszcze zaplacila za mozliwosc testowania ich zabezpieczen.


Ty, jakby mi koparka zerwala kabel od internetu, to najpierw opr dostalby operator koparki, potem jego szefo, a na koniec kierownik budowy. A nie Ubi, za to ze jakis niedorobiony kretyn zostal wziety do przerastajacej go roboty. Jakby mi pani krysia przez przypadek wyciagnela kabel od internetu, to tez ona by dostala opr, ze to zrobila. Bo to nie jest wina Ubi. Na pudelku jest napisane "Do korzystania z gry wymagane jest stałe łącze internetowe". wiec w tych dwoch przykladach bylyby bezpodstawe darcie sie na Ubi.

To tak jakbys zadzwonil do serwisu swojej pralki i powiedzial
A:od 2h pralka mi nie dziala?
B: co sie konkretnego wydarzylo?
A: nie wiem, pradu nie ma a pralka nie dziala?! co wy sobie wyobrazacie? jak to jest ze zaplacilem za zasrana pralke a ona nie dziala?

To sa takie argumenty, tak samo moglbys opieprzyc swojego szefa, ze nie dojechales do pracy na czas bo byl protest na drodze i szef ma zapewnic dobie mozliwosc bezproblemowego dojazdu do pracy. Nie wiem tak bzdurnych przykladow mozna by jeszcze w cholere na wymyslac.

Z chomikami w serwerach zgodze sie, bo to w tym momencie wina Ubi, bo to przez ich zasrane chomiki serwery nie dzialaja. :P

Dnia 16.03.2010 o 19:41, Terrorite napisał:

Jak juz gdzies wczesniej pisalem, do kolejnych gier Ubisoft bedzie dodawana gratis tuba wazeliny, zeby
nie bolalo ;>


Czyli po prostu Ciebie boli, ze inni graja, a Ty nie. Bo DRM, bo problemy z serwerami, bo bla bla bla. Trudno, wszystkim zdarzaja sie problemy, a takze wszystkim nie dogodzisz. Tak jest zbudowany swiat. A to ze ubi sie przechwalalo, ze to, ze tamto, to inna kwestia. Ale proper crack''a nie ma jeszcze wiec po czesci sie im udalo. Od 5.04., odkad mam w domu gre, mialem tylko dwa razy problem. Raz przez 2h i raz przez 15 min nie moglem sie placzyc z serwerami. Tak gralem ile wlezie. W sumie juz prawie drugi raz ukonczylem ACII. Aha i trzy czy cztery razy troche dluzej mi sie laczylo z serwerami. I tyle bylo tych problemow z DRM, potem doszly problemy z rejestracja nowych kont, wlasnie przez ataki. A to tez nie jest bezposrednio wina DRM-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować