Zaloguj się, aby obserwować  
miodus

Assassins Creed 2 - temat ogólny

3221 postów w tym temacie

Witam,czy po skończeniu gry dalej można swobodnie poruszać się Ezio,czy wyświetlą się napisy końcowe i koniec gry?Pytam się bo nie wiem czy już zacząć zbierać pióra,czy mogę z tym zaczekać do końca fabuły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 13:57, Quistis napisał:

Witam,czy po skończeniu gry dalej można swobodnie poruszać się Ezio

Tak
>,czy wyświetlą się napisy końcowe
Tak

Dnia 29.12.2009 o 13:57, Quistis napisał:

i koniec gry?

Nie
>Pytam się bo nie wiem czy już zacząć zbierać pióra,czy mogę z tym zaczekać do końca fabuły?
Spokojnie możesz zaczekać

EDIT: LOL, co za widok - 3 odpowiedzi o tej samej godzinie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 13:57, Quistis napisał:

Witam,czy po skończeniu gry dalej można swobodnie poruszać się Ezio,czy wyświetlą się
napisy końcowe i koniec gry?Pytam się bo nie wiem czy już zacząć zbierać pióra,czy mogę
z tym zaczekać do końca fabuły?


Zaraz mnie krew zaleje trzeba jak najszybciej zrobić porządne FAQ bo inaczej będzie tu mnóstwo prostych a zarazem powtarzających się pytań.

Co do pytania, tak można chodzić sobie i zbierać pióra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 13:57, Quistis napisał:

Witam,czy po skończeniu gry dalej można swobodnie poruszać się Ezio,czy wyświetlą się
napisy końcowe i koniec gry?Pytam się bo nie wiem czy już zacząć zbierać pióra,czy mogę
z tym zaczekać do końca fabuły?


Jak przejdziesz grę możesz nadal śmigać po miastach i zbierać spokojnie piórka, skarby itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FaQ do Assassin''s Creed II, by Albii & Bracio V. 1.0


Informacje ogólne:


Czy osiągnięcia/trofea w tej grze są trudne ?
Nie, nie są trudne. Każdy gracz jest w stanie je wykonać, nie wymagają zbyt dużo umiejętności, jedynie zbieractwo wymaga poświęcenia trochę czasu.

Czemu w grze nie ma sekwencji 12 i 13 (przenosimy się od razu z 11 do 14)?:
Pierwotnie sekwencje 12 i 13 miały ukazać się w podstawce, ale Ubisoft je wyciął i postanowił wydać jako dodatek DLC.

Ile zajmuje przejście gry?
Przejście gry zajmuje od 20 do 30 godzin, zależy od tego czy robimy także zadania poboczne, szukamy piórek, wykonujemy osiągnięcia/trofea. Samo przejście wątku głównego zajmuje  około 15- 20 godzin.

Czy po ukończeniu wątku głównego gry można swobodnie grać?:
Oczywiście, można swobodnie eksplorować świat, robić aczivmenty, kończyć poboczne misje i inne rzeczy.

Z czego składają się poszczególne Edycje Kolekcjonerskie ?
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=47501&pid=933

Na czym polega ekonomia w AC2?
Nasz postać jest w posiadaniu „twierdzy”, czyli takiego miasteczka. Za zdobyte pieniądze możemy remontować i ulepszać budynki w miasteczku oraz stawiać nowe. Czym wyższa wartość wioski i naszej willi, która znajduje się w naszej wiosce, tym więcej pieniędzy zarabiamy. Każda przyniesiona rzecz do naszej willi, czyli obrazy, bronie, zbroje itd. zwiększa jej wartość.
Najlepsze wyjaśnienie znajdziecie tutaj: http://tvgry.pl/?ID=719


Polska wersja gry:


Podobno w Polskiej wersji gry coś jest wycięte:
W polskiej wersji gry usługa Uplay została w 100% wycięta. Na szczęście wszystko co zdobywa się w Uplay jest dostępne w grze od początku.

Kupiłem EK w wersji PL ale w środku nie znalazłem kodu na dodatkowe lokacje:
W polskiej wersji Uplay, przez któe aktywuje się lokacje zostało wycięte. Lokacje z EK od razu znajdują się w grze.


Znajdźki - przedmioty które szukamy w grze:


Podczas gry natknąłem się na kufry ze złotem, co one dają ?:
Te kufry ze złotem, to najzwyklejsze skarby. Dają one tylko złoto.

Położenie piórek:
http://www.achievementhunter.com/games/guides/ac2/index.php

Rozwiązania zagadek w nagraniach obiektu 16:
http://www.gamesradar.com/f/assassins-creed-i.../p-4#puzzle1

Położenie nagrań obiektu 16:
http://www.gamesradar.com/f/assassins-creed-i...161944695091


Osiągnięcia/Trofea:


Mam problem z osiągnięciem/trofeum:
http://www.onlinecenter.pl/Poradniki-Xbox-360/Assassin-s-Creed-II.html

Czy są jakieś osiągnięcia/trofea, które można pominąć ?
Jest, nazywa się „Fly Swatter”/”Packa na muchy” można go zdobyć w sekwencji nr.8 Możliwe, że w jednym z DLC też będzie można zdobyć to osiągnięcie, bo będziemy mogli znowu skorzystać z latającej maszyny, ale nie wiadomo, czy też będzie je zaliczało.


Wersja PC:
Wymagania oraz data premiery nie są jeszcze znane, jak będzie coś wiadomo, to te informacje zostaną dodane do FaQ.


Wszelkie sugestie, pomysły itd. mile widziane. Jakby ktoś chciał pomóc w rozwijaniu i ulepszaniu FaQ to proszę o kontakt ze mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąć broń z długim drzewcem, i jak jak przewrócić nią strażników?
Skąd wziąć kolor ,,Heban z mokradeł" i ,,Kość słoniowa z mokradeł"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 16:06, Baluk25 napisał:

Skąd wziąć broń z długim drzewcem, i jak jak przewrócić nią strażników?

Od przeciwnika, który ją posiada. Po prostu go rozbrajasz.
Aby wrogów przewrócić, musisz wykupić u trenera specjalną umiejętność. Kosztuje 10000

Dnia 29.12.2009 o 16:06, Baluk25 napisał:

Skąd wziąć kolor ,,Heban z mokradeł" i ,,Kość słoniowa z mokradeł"?

Oba kolory są w Forli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak rzucić kogoś piaskiem w twarz, czy można powtarzać wspomnienia, który aczik jest możliwy do pominięcia, położenie figurek w Monteriggioni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 16:32, Diverso napisał:

Jak rzucić kogoś piaskiem w twarz,

Jest przy aczivmentach, bo za to jest aczivment.

>czy można powtarzać wspomnienia,
Niby, przy jakieś aktualizacji ma to działać, no ale, przy następnej aktualizacji można dopisać. ;)

Dnia 29.12.2009 o 16:32, Diverso napisał:

który aczik jest możliwy do pominięcia,

Jest napisane.

>położenie figurek w Monteriggioni...
Jest przy aczivmentach, bo za to jest aczivment.

Baluk25@ ... Tak trudno przeczytać post wyżej... N-K noł koment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 16:39, Baluk25 napisał:

Gdzie jest ten trener?

OMG... jak jeszcze nie masz, to odblokujesz go poprzez wydarzenia fabularne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypialem Wam posta z FAQ. Jak sie pojawi jakas jego aktualizacja to dajcie znac za pomoca formularza kontaktowego, ktory znajdziecie na stronie www.gram.pl/moderator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 18:50, Baluk25 napisał:

Dopiero pod koniec gry ogarnąłem, że jest coś takiego jak trener.

Heh, ja tak samo, a dokładniej jak przeczytałem poradnik na TA do acziva za powalenie przeciwników długim drzewcem, ale to już było po długim czasie. ;)

Wojman@ Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem wreszcie grę i... trochę się zawiodłem. Po pierwsze, czemu ta gra jest taka łatwa? Nawet nie trzeba uciekać po zabójstwie i normalnych potyczkach, bo można ich najzwyczajniej zabić wszystkich samemu. Dalej. Elementy otoczenia się strasznie dorysowują, bardziej niż w jedynce (szczególnie po skoku wiary), albo gdy normalnie się idzie. Może to wina tylu szczegółów otoczenia. Co tam jeszcze. A spadająca wydajność gry, ścina przy większych zadymach, ale z czasem można się przyzwyczaić. Co tam do plusów można zaliczyć. Na pewno grafikę, jest to najwyższa półka sanboxów, klimat renesansowy, fabuła która na prawdę jest dobra, można się wczuć i wiele, wiele innych patentów (bym zapomniał jeszcze wspaniała animacja, chyba tylko w Uncharted 2 lepsza jest). Po 4h gry wystawiłbym jej ocenę: 8+/10. Ale oczywiście wszystko się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 12:31, Kaucz napisał:

Zacząłem wreszcie grę i... trochę się zawiodłem. Po pierwsze, czemu ta gra jest taka
łatwa? Nawet nie trzeba uciekać po zabójstwie i normalnych potyczkach, bo można ich najzwyczajniej
zabić wszystkich samemu. Dalej. Elementy otoczenia się strasznie dorysowują, bardziej
niż w jedynce (szczególnie po skoku wiary), albo gdy normalnie się idzie. Może to wina
tylu szczegółów otoczenia. Co tam jeszcze. A spadająca wydajność gry, ścina przy większych
zadymach, ale z czasem można się przyzwyczaić. Co tam do plusów można zaliczyć. Na pewno
grafikę, jest to najwyższa półka sanboxów, klimat renesansowy, fabuła która na prawdę
jest dobra, można się wczuć i wiele, wiele innych patentów (bym zapomniał jeszcze wspaniała
animacja, chyba tylko w Uncharted 2 lepsza jest). Po 4h gry wystawiłbym jej ocenę: 8+/10.
Ale oczywiście wszystko się zmieni.


1cz też była banalna...
Chodzi ci o tekstury to wiadome bo miasta są 2x większe niż te w 1cz. Ale i tak daje radę konsola bo w innych grach jest gorzej... Pamięta ktoś nfs:undercover ? Zobaczysz Wenecję miasto potwornie duże i jak będziesz zbierał piórka to ci sie już nie będzie chciało ;)
Powodzenia Kaucz, gra porwie cie na pare dobrych bitych godzin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na GSa wrzuciłem już recenzję, ale i tak napiszę, że gra jest bardzo udana i stanowi duuuży krok na przód względem jedynki. Podoba mi się strasznie, nawet piórka zbieram ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 12:11, ZO_S_O napisał:

> Brakuje mi jednej broni- gdzie znajdę miecz Altaira?
W sklepie.


No dobra, zobaczyłem w sklepie i go nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować