Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tim Schafer: Brütal Legend sobie poradzi

11 postów w tym temacie

Dawać lepiej jakąś nową przygodówkę, która wreszcie będzie godnym następcą hitów z LucasArtsa, który BTW mógłby już sobie odpuścić te licencje do tych gier, bo robi tylko SW i kupa z tego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 13:12, deecom napisał:

Dawać lepiej jakąś nową przygodówkę, która wreszcie będzie godnym następcą hitów z LucasArtsa,


Czy tylko ja mam wrażenie, że Schaferowi po prostu nie chce się robić przygodówek? Tak czy siak pod skrzydłami EA (a wszystko wskazuje, że pod ich opieką pozostanie) możemy zapomnieć o czymkolwiek z gatunku adventure. Co najwyżej action adventure.

Dnia 07.04.2009 o 13:12, deecom napisał:

który BTW mógłby już sobie odpuścić te licencje do tych gier, bo robi tylko SW i kupa
z tego jest.


Ano mógłby. Kiedyś uwielbiałem tego gościa, a dziś go nie znoszę.

--

@ Do Renora

Gra Psychonauts poniosła finansową klapę przez błędną politykę wydawniczo-marketingową. Twierdzenie, że dobra gra sprzeda się sama to mit - kiedyś być może tak było, ale dzisiaj tak nie jest, oczywiście z wyjątkami. Gry z etykietką Valve czy Blizzard faktycznie sprzedają się same, ale temu sprzyja długowieczność ich produkcji.

BTW - za ostateczny kształt 2 pierwszych części MI odpowiada Ron Gilbert, więc nie bluźnij Waść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2009 o 22:23, Vojtas napisał:

> Dawać lepiej jakąś nową przygodówkę, która wreszcie będzie godnym następcą hitów
z LucasArtsa,

Czy tylko ja mam wrażenie, że Schaferowi po prostu nie chce się robić przygodówek? Tak
czy siak pod skrzydłami EA (a wszystko wskazuje, że pod ich opieką pozostanie) możemy
zapomnieć o czymkolwiek z gatunku adventure. Co najwyżej action adventure.


Mam nadzieję, że to jednorazowy skok w bok Tima (choć ponoć ciało, które się puściło, cały czas będzie się puszczać...), a nie zupełne przejście do EA. Sama myśl... brr.

Dnia 07.04.2009 o 22:23, Vojtas napisał:

> który BTW mógłby już sobie odpuścić te licencje do tych gier, bo robi tylko SW
i kupa
> z tego jest.

Ano mógłby. Kiedyś uwielbiałem tego gościa, a dziś go nie znoszę.


To o Lucasie?

Dnia 07.04.2009 o 22:23, Vojtas napisał:

Gra Psychonauts poniosła finansową klapę przez błędną politykę wydawniczo-marketingową.
Twierdzenie, że dobra gra sprzeda się sama to mit - kiedyś być może tak było, ale dzisiaj
tak nie jest, oczywiście z wyjątkami. Gry z etykietką Valve czy Blizzard faktycznie sprzedają
się same, ale temu sprzyja długowieczność ich produkcji.


Zastanawiające, że przy takiej ilości dowodów (BG&E, Anachronox, Psychonauts, The Last Express, Grim Fandango, Tresspasser, Arcanum, Bloodlines itp.) ludzie wciąż powtarzają mit, że "dobra gra sama się sprzeda"... To znaczy, niezupełnie zastanawiające, bo wielu patrzy przez pryzmat mocno hype''owanych tytułów i na tej podstawie wyciąga wnioski. Co się nie sprzedało = merde, wg nich.

Dnia 07.04.2009 o 22:23, Vojtas napisał:

BTW - za ostateczny kształt 2 pierwszych części MI odpowiada Ron Gilbert, więc nie bluźnij
Waść.


Co nie znaczy, że istotnego wpływu na te gry nie mieli też Schafer i Dave Grossman :)

@deecom

Tylko przyklasnąć temu żądaniu, bo A Vampyre Story rozczarowuje... Mam nadzieję, że Mata Hari (gra twórców przygodówek z Indy''m) okaże się lepszym tytułem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 13:54, Fomorian napisał:

Mam nadzieję, że to jednorazowy skok w bok Tima (choć ponoć ciało, które się puściło,
cały czas będzie się puszczać...), a nie zupełne przejście do EA. Sama myśl... brr.


Brütal Legend pasuje do zręcznościowej części Full Throttle, a takich wstawek trochę było. Fajnie, gdyby kolejny projekt kontynuował dla odmiany klimaty z Grim Fandango. ;]

Dnia 08.04.2009 o 13:54, Fomorian napisał:

> Ano mógłby. Kiedyś uwielbiałem tego gościa, a dziś go nie znoszę.
To o Lucasie?


Yep.

Dnia 08.04.2009 o 13:54, Fomorian napisał:

Zastanawiające, że przy takiej ilości dowodów (BG&E, Anachronox, Psychonauts, The Last
Express, Grim Fandango, Tresspasser, Arcanum, Bloodlines itp.) ludzie wciąż powtarzają
mit, że "dobra gra sama się sprzeda"... To znaczy, niezupełnie zastanawiające, bo wielu
patrzy przez pryzmat mocno hype''owanych tytułów i na tej podstawie wyciąga wnioski.
Co się nie sprzedało = merde, wg nich.


Może wynika to po prostu z uproszczenia reguł rynkowych na własne potrzeby - np. do dyskusji na forum. Często się z tym tu spotykam.

Dnia 08.04.2009 o 13:54, Fomorian napisał:

Co nie znaczy, że istotnego wpływu na te gry nie mieli też Schafer i Dave Grossman :)


True, ale zabrzmiało to tak, jakby Schafer był szefem projektu.

@deecom

Dnia 08.04.2009 o 13:54, Fomorian napisał:

Tylko przyklasnąć temu żądaniu, bo A Vampyre Story rozczarowuje... Mam nadzieję, że Mata
Hari (gra twórców przygodówek z Indy''m) okaże się lepszym tytułem.


A jest jakieś info o polskim wydaniu? Ciekawe gry wydają Niemcy, ale mało z tego trafia do nas - nie wiem, co jest kryterium wyboru dla Techlandu, Cenegi i Nicolas Games.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 14:49, Vojtas napisał:

> @deecom
> Tylko przyklasnąć temu żądaniu, bo A Vampyre Story rozczarowuje... Mam nadzieję,
że Mata
> Hari (gra twórców przygodówek z Indy''m) okaże się lepszym tytułem.

A jest jakieś info o polskim wydaniu? Ciekawe gry wydają Niemcy, ale mało z tego trafia
do nas - nie wiem, co jest kryterium wyboru dla Techlandu, Cenegi i Nicolas Games.


Żadnych wieści, niestety. Najwyraźniej jedyna gra dtp niewydana w Polsce to Memento Mori, a najczęściej wydają je wymienieni przez ciebie dystrybutorzy. Oby MH nie podzieliło losu Memento Mori...

--
Wstawki zręcznościowe w Full Throttle... Ble. Tylko dobrą grę psuły. A pamiętasz tę "zagadkę" z kopaniem ściany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 17:31, Fomorian napisał:

Żadnych wieści, niestety. Najwyraźniej jedyna gra dtp niewydana w Polsce to Memento Mori,
a najczęściej wydają je wymienieni przez ciebie dystrybutorzy. Oby MH nie podzieliło
losu Memento Mori...


A Memento Mori na bank się nie ukaże u nas? Co za bezsens... :/

Dnia 08.04.2009 o 17:31, Fomorian napisał:

Wstawki zręcznościowe w Full Throttle... Ble. Tylko dobrą grę psuły. A pamiętasz tę "zagadkę"
z kopaniem ściany?


Heh, jak można zapomnieć. Klasyczny pixel hunting - aż dziw że LucasArts zaserwowało coś takiego w 1996 roku. A jeszcze bardziej irytujące było czekanie, aż wszystkie 3 kreski przybiorą odpowiednią pozycję. Wyłączałem dźwięk, bo to rzężenie było po prostu nie do zniesienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 20:13, Vojtas napisał:

> Żadnych wieści, niestety. Najwyraźniej jedyna gra dtp niewydana w Polsce to Memento
Mori,
> a najczęściej wydają je wymienieni przez ciebie dystrybutorzy. Oby MH nie podzieliło

> losu Memento Mori...

A Memento Mori na bank się nie ukaże u nas? Co za bezsens... :/


Tego nie napisałem (choć faktycznie można tak było wywnioskować z mojego tekstu, mea culpa). Ale sam wiesz - "planów wydania na razie nie ma" :/ A szkoda, bo i sam tytuł ciekawy, i stawia to pod znakiem zapytania i inne przyszłe przygodówki dtp (m.in. Alternativę) :/

EDIT: Właśnie przejrzałem katalog Nicolas Games - The Abbey jak nie wydali, tak nie wydają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 12:00, Fomorian napisał:

EDIT: Właśnie przejrzałem katalog Nicolas Games - The Abbey jak nie wydali, tak nie wydają.

Dlatego nawiązując do tego tematu, przygodówki poradzą sobie tak jak tytuł tego wpisu - widać ile osób jest zainteresowanych tym tytułem, prócz tego ile osób w ogóle interesuje się przygodówkami.

Rock is Dead
Hip Hop is Dead
Disco Polo Resurrection
Pasztet Wrześniowy i Paprykarz Szczeciński

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować