Zaloguj się, aby obserwować  
aneye

Blood Bowl

283 postów w tym temacie

Gra już zamówiona, wystarczy tylko poczekać na listonosza.
Pytanie do osób posiadających już gre: przegrzewa się wam może karta graficzna podczas gry? Pytam bo sporo osób na oficjalnym forum zgłasza ten problem i zaczynam mieć pewne obawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim ATI HD4850 512Mb wszystko w najlepszym porządku. Pytałem też kilkunastu znajomych z ligi i też nikt takiego czegoś jak przegrzewanie się GPU nie stwierdził ( zarówno Ati jak i nvidia)
Z tego co wiem istnieje jakiś problem związany z Vista 64 Bit, ale potwierdzić nie mogę bo działam na XP.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozegrałem już kilka meczyków i muszę powiedzieć, że gra jest świetna dokładnie tego się spodziewałem. Jedyne co mnie trochę zawiodło to drużyna Chaosu ich nastawiony na siłę gameplay sprawdza się dla mnie średnio tym bardziej, że są inne drużyny, które dorównują Chaosowi siłą. Za to bardzo spodobały mi się elfy może trochę słabsze w ataku ale dzięki unikom dość łatwo zdobyć przyłożenie jeśli nasza drużyna aktualnie łapie piłkę.

Inna sprawa to, to że zawiodłem się trochę na trybie czasu rzeczywistego. Moim zdaniem absolutnie się nie sprawdza AI zawodników wydaje mi się odrobinę ociężałe, z meczu natomiast uciekają wszelki emocje, a tablica wyników zaczyna przypominać pod względem punktów hokeja w pierwszym meczu w real time miałem wynik 6-6 XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarówno do radości płynącej z gry jak i do czasu rzeczywistego całkowicie się z Tobą zgadzam. :D

Co do gry Chaosem...cóż, uważam że jeszcze nie odkryłeś jego zalet (bez urazy oczywiście)
Każdy team jest świetny i odpowiada specyficznemu typowi gry (Tobie najwyraźniej podpasowały elfy, którymi ja na przykład nie umiem grać, znaczy się umiem, ale definitywnie nie odpowiada mi typ gry, który trzeba nimi prowadzić, czyli szybkość i zręczność przy minimum kontaktu z przeciwnikiem - nie licząc wardancera)

Chaos IMHO jest jednym z najlepszych zespołów, jednak jest zespołem "specjalistycznym" i wymaga doświadczonego trenera ( tu znów bez obrazy, nie twierdzę, ze jesteś słabym trenerem, po prostu chyba jeszcze nie odkryłeś mechaniki i plusów chaosu z niego płynących)

OD Chaosu jedynie Orki ( siła) i krasnoludy ( pancerz) są początkowo lepsze. Ogólnie grając Chaosem trzeba się przygotować do przegranych w kilku pierwszych meczach, gdyż nasi zawodnicy nie posiadają żadnych specjalistycznych umiejętności. Pomimo tego już na starcie nasi warriorzy mają siłę 4 co daje nam 2D w rzucie na block, przy ich pancerzu 8 daje to sporą szansę na przeżycie, a nasi beastmeni mają skilla horns ( +1 do siły w czasie blitza), ruch też nie jest taki zły w porównaniu do krasnoludów i orków. Generalnie na starcie brakuje nam tylko agility dla beastmenów by lepiej łapali i przekazywali piłkę. Później jednak zaczynamy "świecić". Jako jedyny zespół (Skaveni też, jednak w ich brakach pancerza, nie daje im to możliwości stworzenia "bashy teamu") Chaos ma "wolny dostęp" podczas rozwoju do mutacji. Wtedy zaczyna się specjalizowanie drużyny. Dodatkowe kończyny dla łapaczy, dwie głowy dla runnerów. Szpony dla blockerów itd.
Podsumowując, drużynę chaosu, w przeciwieństwie do innych drużyn, można modyfikować pod swoją grę a nie odwrotnie ( przystosowywać się do gry pod daną rasę) można stworzyć bashy team, running team, itd, lub pomieszać te kombinację, co przy dość wysokiej wartości armora i siły daje nam fantastyczną drużynę potrafiącą przeciwstawić się każdemu w późniejszych fazach gry :D
Pozdrawiam

20090702113406

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie obraziłem się, bo masz rację nie jestem doświadczonym trenerem komputerowa ver Blood Bowla to mój pierwszy kontakt z tą grą więc nawet do końca pewnie zasad jeszcze nie poznałem, instrukcji czytać nie lubię wole się uczyć na błędach i podpatrywać co tam AI kombinuje (swoją drogą w trybie turowym AI jest imo świetne).

Co do Chaosu to oprócz tego, że jestem fanem tej rasy to pociąga mnie w nich właśnie to, że potrafią się mutować(Tzeenth rlz), dlatego co jakiś czas próbuje nimi grać w pojedynczych meczach. Natomiast w kwestii tego minimum kontaktu z przeciwnikiem u elfów to się zgodzę, podczas jednego z pierwszych meczy z krasnalami zostało poważnie rannych 6 moich zawodników(sic!) co prawda mecz wygrałem 2-1 ale po takich stratach zdecydowałem się na load, powiedzmy że miałem wtedy pecha, ponieważ nie wchodziły mi uniki. Za drugim razem wygrałem 2-0 bez strat własnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 15:55, Numenpl napisał:

A czy są komentatorzy podczas meczy tak jak w chaos league??


Oczywiście, całkiem nieźle nawijają jeśli znasz dobrze angielski... czasem nawet jakąś anegdotkę przytoczą.
Ogólnie rzecz biorąc ich komentarze są momentami tak śmieszne, że wręcz rozpraszają bo zamiast skupić się na sytuacji na boisku trzeba się wyśmiać ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chaos na początku ma tylko statystyki i cierpi na brak podstawowych umiejętności ale wystarczy zdobyć trochę leveli by wykorzystać największych atut tej druzyny, czyli MUTACJE pozwalajace stworzyc zawodnikow o dowolnym profilu (blitzer/blocker, miotacz, łapacz) ale lepszych od "normalnych" zawodnikow bo posiadajacych zadolnosci dostepne dla wszystkich oraz unikalne mutacje, co sprawia, ze wysoko-levelowy Chaos doslownie wymiata !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 14:52, Maciej2194 napisał:

Jak mi pójdzie na Nvidia GeForce 9600 GT 512MB, Intel Core 2 Duo 2,6 GHz, 2GB RAM C:?


spokojnie ;-))) ja mam GF 7900 GS i dziala bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze jak narazie to dostaje od AI duzo czesciej niz wygrywam . Komp w jedynnej slusznej turowej wersji radzi sobie bardzo dobrze jak na AI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 13:00, Miniu napisał:

Powiem ze jak narazie to dostaje od AI duzo czesciej niz wygrywam . Komp w jedynnej
slusznej turowej wersji radzi sobie bardzo dobrze jak na AI.


hehehehe poczytaj poradnik i potrenuj jesli z kompem nie dajesz rady ;-PPP
ale fakt jest taki ze AI jest dobre w przeciwienstwie do wielu innych gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś widział tę grę w jakimkolwiek sklepie w Krakowie? Chodziłem ostatnio po Empikach ale nie znalazłem, a strasznie mnie kusi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 23:05, Elwro napisał:

Czy może ktoś widział tę grę w jakimkolwiek sklepie w Krakowie? Chodziłem ostatnio po
Empikach ale nie znalazłem, a strasznie mnie kusi...


ja kupiłem w Katowickim Media Markt za 89pln

jak ktoś jeszcze nie wie co to za gra to na moim sajcie mozna znaleźć zapowiedź i dwie recenzje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 01:15, Teokrata napisał:

ja kupiłem w Katowickim Media Markt za 89pln

Dzięki wielkie za info, poszukam w moim mieście. Sprawdzałeś może, czy działa nultiplayer i czy można łączyć się z ludźmi z zagranicy (którzy mają grę w innym języku)?

I jeszcze jedno: na jakiej karcie grafiki grasz? Całkiem ładne screeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować