Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nie dacie wiary - Wii jest w złej sytuacji

35 postów w tym temacie

Mnie się ten news nie podoba.. Jeden cytat człowieka poprzedzony i zakończony dwoma małymi akapitami. Komentarz Zaitseva jest dłuższy niż sam news. Nie ma zamieszczonych żadnych danych ani statystyk i ogólnie nie wiadomo czy rzeczywiście sytuacja Ninny jest beznadziejna czy to tylko przesada Iwata..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

0,8 % ludzi na świecie posiada Wii, powiedzmy, że w jednej rodzinie są 3 osoby. Cyfra rośnie do 2,4%, W Afryce raczej nie grają na Wii, więc powiększmy do 18%. Noo, prawie każdy już ma Wii :D Hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam tylko nadzieje, ze nintendo nie skonczy tak jak kiedys sega - z powaznego gracza w swiatku konsolowym zostala tylko developerem... choc z drugiej strony z checia zagralbym w porzadnego mario na moim x360;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 08:44, S1G napisał:

Poszczególne wersje ps2 nie były ze sobą w pełni zgodne, więc jak ktoś grał w specyficzne
tytuły (wykorzystujące dostępne chociaż nieopisane w dokumentacji możliwości elektroniki)
musiał mieć kilka egzemplarzy. A było wśród nich kilka hitów, sami developerzy przyznawali
że można je uruchomić tylko na jednej z wersji ps2

Na X360 ukazało się już kilka typowo japońskich hitów, które nie są dostępne na PS3, a jednak sprzedaż X360 osiągnęła niewiele ponad milion, podobnie było z GameCube, który pomimo całej masy wyjątkowych gier sprzedał się w zaledwie 4mln. więc te specyficzne tytuły na PS2 z pewnością nie miały większego wpływu na sprzedaż konsoli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 03:16, Marco_Polo napisał:

> Bez przesady jest droższa od Xboxa 360, a większość osób traktuje ją jako zabawkę,
a nie konsolę.

A PS3 czy X360 to nie zabawki? Wii to nie konsola?


No raczej przy PS3 czy X360 nie wykonujesz takich ruchow jak przy Wii, tam liczy sie zabawa ze znajomymi, a nie grafika, jest to konsola, ale nie "na poważnie" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 10:24, Revan91 napisał:

No raczej przy PS3 czy X360 nie wykonujesz takich ruchow jak przy Wii, tam liczy sie
zabawa ze znajomymi, a nie grafika, jest to konsola, ale nie "na poważnie" ;)

Niepoważne jest granie w FPSy na standardowym padzie, przy np. Metroid Prime 3 i grze na WiiMote... zwykły pad można w tej sytuacji porównać do chodzenia po mieście w nartach, a WiiMote do naprawdę wygodnych butów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam Wii nie kręci ;p. Mimo, że fajny sposób gry, to nie miał bym tego, dla czego bym kupował konsolę - fajną grafikę bez zmiany podzespołów :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nintendo boi się o dalsze losy swojej konsoli... Przecież obecnie sprzedaje się bardzo dobrze, co w połączeniu z DS''em przynosi całkiem niezłe zyski. Ale przecież nic nie trwa wiecznie, może mają rację, że już myślą o dalekiej przyszłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 10:40, Resetti napisał:

> No raczej przy PS3 czy X360 nie wykonujesz takich ruchow jak przy Wii, tam liczy
sie
> zabawa ze znajomymi, a nie grafika, jest to konsola, ale nie "na poważnie" ;)
Niepoważne jest granie w FPSy na standardowym padzie, przy np. Metroid Prime 3 i grze
na WiiMote... zwykły pad można w tej sytuacji porównać do chodzenia po mieście w nartach,
a WiiMote do naprawdę wygodnych butów;)


Jakoś nie mam problemu z graniem w FPS''y na padzie... A do niedawna byłem jeszcze zatwardziałym PeCetowcem, który FPS''a bez myszki nie widział...

Jak dla mnie to po prostu kwestia przyzwyczajenia i tyle. Obecnie do Gears Of War na PC sobie wręcz pada podłączam bo jest mi wygodniej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 10:24, Revan91 napisał:

> > Bez przesady jest droższa od Xboxa 360, a większość osób traktuje ją jako zabawkę, a nie konsolę.
>
> A PS3 czy X360 to nie zabawki? Wii to nie konsola?
>
No raczej przy PS3 czy X360 nie wykonujesz takich ruchów jak przy Wii, tam liczy sie zabawa ze znajomymi, a nie grafika, jest to konsola, ale nie "na poważnie" ;)


W takim razie PSP i wszystkie "kieszonkowe" konsole też są na "niepoważnie"? Co to znaczy w ogóle konsola "na poważnie"? Ciekawe czy tak samo myślą ludzie z MS i Sony gdy widzą zestawienia sprzedaży konsol i gier na nie, a w których to Nintendo miażdży ich "poważne" konsole.

Dnia 10.04.2009 o 10:24, Revan91 napisał:

"(...) Wii, tam liczy sie zabawa ze znajomymi (...)"

Rozumiem, że według Ciebie na PS3 i X360 ten rodzaj zabawy w ogóle nie ma znaczenia?

Dnia 10.04.2009 o 10:24, Revan91 napisał:

"(...) , a nie grafika"

Teraz już wiem dlaczego growy rynek zalewa tandeta nastawiona wyłącznie na wizualne efekciarstwo.

Podsumowując: konsola "na poważnie" = wybajerowana w kosmos grafika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 16:05, Marco_Polo napisał:

> > > Bez przesady jest droższa od Xboxa 360, a większość osób traktuje ją jako
zabawkę, a nie konsolę.
> >
> > A PS3 czy X360 to nie zabawki? Wii to nie konsola?
> >
> No raczej przy PS3 czy X360 nie wykonujesz takich ruchów jak przy Wii, tam liczy
sie zabawa ze znajomymi, a nie grafika, jest to konsola, ale nie "na poważnie" ;)

W takim razie PSP i wszystkie "kieszonkowe" konsole też są na "niepoważnie"? Co to znaczy
w ogóle konsola "na poważnie"? Ciekawe czy tak samo myślą ludzie z MS i Sony gdy widzą
zestawienia sprzedaży konsol i gier na nie, a w których to Nintendo miażdży ich "poważne"
konsole.
> "(...) Wii, tam liczy sie zabawa ze znajomymi (...)"
Rozumiem, że według Ciebie na PS3 i X360 ten rodzaj zabawy w ogóle nie ma znaczenia?
> "(...) , a nie grafika"
Teraz już wiem dlaczego growy rynek zalewa tandeta nastawiona wyłącznie na wizualne efekciarstwo.

Podsumowując: konsola "na poważnie" = wybajerowana w kosmos grafika ?


Przy PSP czy NDS nie machasz kontrolerem wyglądającym jak miecz, czy rakieta tenisowa. Poza tym konsola przenośna, a stacjonarna to 2 rożne rzeczy. Co do grania w parę osób, to co-op z X360 czy PS3 zdecydowanie ustępuje Wii. Wybajerowaną grafikę widziałem tylko w kilku grach, w innych jak wszystko było słabe to to też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie konsola Nintendo Wii nie wciągnęła. Uboga grafika i powtarzające się ruchy w grze ( jak grałem w tenisa na Wii to spotkałem się tylko z 2 typami uderzenia rakietą w piłkę). Do tego nie chcą obniżyć cen. Nadeszły ciężkie czasy dla Nintendo Wii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 17:47, SongoX napisał:

Nadeszły ciężkie czasy dla Nintendo Wii.

Mówisz?
Ogólnoświatowa sprzedaż Wii nadal jest dwukrotnie lepsza niż X360, lub PS3 więc jeżeli tak wyglądają ciężkie czasy, to co można powiedzieć o PS3, które obecnie jest na samym końcu łańcucha pokarmowego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować