Zaloguj się, aby obserwować  
crash807

Burger King - sieć typu fast food

12 postów w tym temacie

Burger King – druga największa sieć typu fast food na świecie. Specjalizuje się głównie w kanapkach, frytkach, zimnych napojach. Najbardziej znanym produktem firmy jest kanapka Whopper, która jest już jednym z symboli popkultury. W 2006 r. Burger King posiadał około 11 220 barów w 61 państwach.


Burger King w Polsce

Pierwszy etap historii Burger Kinga w Polsce to jej funkcjonowanie od początku lat 90., do 2001 r., gdy firma wycofała się z polskiego rynku, za sprawą konkurencji cenowej firmy McDonald''s.

Po sześciu latach od zamknięcia ostatniej placówki firma powróciła jednak na rynek polski, dzięki podpisaniu umowy franczyzowej ze spółką AmRest Holdings. Pierwszy lokal w warszawskich Złotych Tarasach otwarty został 3 maja 2007 roku. W grudniu 2007 w Warszawie otwarto pierwszy w Polsce Burger King typu Drive - Thru.

W marcu 2009 roku otwarto pierwszy lokal Burger Kinga w Poznaniu - w nowym centrum handlowym, Galeria Malta

___________________________________________________________________________________


Ostatnio mnie ta restauracja zaciekawiła. Chętnie zjadł bym w niej hamburgera ale niestety mieszkam na Śląsku a najbliższego Burger Kinga mam w Opolu :-(. Jakie są tam wg ceny? Dobre te hamburgery mają ? Kojarzycie Burger Kinga przed 2001r? - zapewne było go wtedy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 23:55, crash807 napisał:

Ostatnio mnie ta restauracja zaciekawiła. Chętnie zjadł bym w niej hamburgera ale niestety
mieszkam na Śląsku a najbliższego Burger Kinga mam w Opolu :-(. Jakie są tam wg ceny?
Dobre te hamburgery mają ? Kojarzycie Burger Kinga przed 2001r? - zapewne było go wtedy
więcej.


Jak jeszcze żywiłem się takim "jedzeniem", to bywałem w BG raz w miesiącu. :) Mieli całkiem smaczne twory, jestem w stanie zaryzykować, że lepsze niż jest w McDonald''s :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 23:55, crash807 napisał:

Ostatnio mnie ta restauracja zaciekawiła. Chętnie zjadł bym w niej hamburgera ale niestety
mieszkam na Śląsku a najbliższego Burger Kinga mam w Opolu :-(. Jakie są tam wg ceny?
Dobre te hamburgery mają ? Kojarzycie Burger Kinga przed 2001r? - zapewne było go wtedy
więcej.


W Opolu, znaczy się w Karolince :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tam jem gdy jestem w Niemczech i powiem szczerze, że mają tam dobre papu, lepsze niż w McD ;] Mam nadzieję, że zrobią BG lub chociaż McD w moim mieście, bo często mam ochotę na takiego fast food''a. I śmiac mi się chce jak słyszę, że to niezdrowe etc. W umierze wszystko (prawie) jest zdrowe. Niedziwota, że amerykańce są tak grubi, jak oni przy każdym takiem BG czy McD zatrzymują się coś zjeśc... Zgłodniałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam raz czy dwa więc odpowiedzieć mogę na pytania :P
Za hamburgierami z wołowiną nie przepadam, więc zjadłem tak tego whoopera z kurczakiem, o wiele lepszy niż ten z McDonald''s ale nie umywa się do KFC''owskiego zingera.
Frytki są takie dziwne, jakby takie suche, w Macu mają lepsze.
Co do cen, na lotniskach za granicą (tylko tam jadłem w Burger Kingu oprócz polski) są o wiele większe, ale w polskich burger kingach ceny są porównywalne (chyba trochę wyższe) niż w McDonald''s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nigdy tam nie bylem. Nie jadam w fast foodach. W McDonaldzie bylem moze 5 razy w zyciu z czego 1 raz jadlem tam "obiad", 4 razy bylem dla towarzystwa (same frytki:P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem raz, po otwarciu w Koszalinie. Jadłem tylko Whoopera i muszę przyznać, że jedzenie nie jest złe. Jak ktoś jest znudzony McD, to znajdzie tam nieco inny smak zdecydowanie. Ceny podobne jak w McD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować