Zaloguj się, aby obserwować  
Patrikos_17

Gry +16 +18

166 postów w tym temacie

Obronię tego obywatela ! Temat podobny, jednak nie chodzi tu o przestrzeganie PEGów... a o to, co myślą rodziciele po zakupie takowych gier "+18", gdy lat tylu się nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co zakładasz bezsęsowny temat http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=47612&u=1 i ten skoro już istnieją tematy o podobnej tematyce. ;/
Na przykład takie:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=44009&u=65
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=30278&u=911

Co do tematu: nic nie mówią. Gram w co chce.

P.S. Polecam opcje szukaj. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 09:42, Manix69 napisał:

Po za tym i tak gram w słuchawkach więc...

... Więc nie spodziewasz się rodzica za plecami, kiedy kopiesz przechodnia w San Andreas. Zdarzyło mi się, nie podobała się ta scenka mamie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...mi też, co tłumaczyłem, że ów przechodzień ukradł mi cały majątek. Pomagająca mamie w tej chwili babcia, która usłyszała to, jedynie krzyknęła "bo tak trzeba ze złodziejami robić". Ha... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 22:11, error721 napisał:

Po co zakładasz bezsęsowny temat http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=47612&u=1 i
ten skoro już istnieją tematy o podobnej tematyce. ;/
Na przykład takie:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=44009&u=65
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=30278&u=911

Co do tematu: nic nie mówią. Gram w co chce.

P.S. Polecam opcje szukaj. ;)


Zauważ iż używasz określenia ''''o podobnej tematyce'''' Jemu chodzi o to co mówią wasi rodzice/opiekunowie, gdy kupujecie takie gry nie spełniając wymagań wiekowych, a nie ogólnie o PEGI, czy przemoc w grach. Taka subtelna różnica moim zdaniem sprawia, że ten temat ma sens i nie powinien być zamknięty.

Mi osobiście nic nie mówią chociaż to pewnie dlatego że moje gry +16 (mam 12 lat) nie zawierają praktycznie żadnych przekleństw i krwi (no może za wyjątkiem Just Cause , tam krew się pojawia). Np. taki Tomb Raider Legenda. PEGI na pudełku mówi +16 lat tylko że ja jakoś nie dopatrzyłem się tam jakiejś brutalnej treści. Chyba że takie PEGI otrzymała za to że zabija się tam ludzie (1. Są źli, 2.Nie ma krwi, 3.Nie ma przekleństw)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice nawet nie wiedzą w co ja gram jak wchodzą a ja gram no to nic , czasem jak gram w jakieś rzeźnie to mówią bym nie grał w takie gry przy moim młodszym bracie i tyle , czasem jak kupuję sobie grę , czy tam oni mi kupują , to dla żartów mówią że będzie leżeć i dostanę ją jak skończę 18 lat :P , ale i tak ją dostaję :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mają gdzieś nawet nie wiedzą co poszczegulne symbole oznaczaja, pewnie myślą że +16 i +18 to ocena wystawiona grze :P

Ale raz się czepiali np Morrowindzie ktoś mnie atakuje, a matka nie masz innej gry co się nie tłuką ludzie nawzajem, i tak lekko wykurzony :D włączyłem w internecie jakąś kolorowankę, i matka dodała już lepiej, ale teraz nic nie mają jedynie czepaiją że wydaje kasę na gry zamiast np na jakieś ubrania, a niby po co ? nie jestem Modelem, żeby np biegać w markowym nowym Dresie firmy X z obowiązkowymi Butami Firmy Y, mam dość ubrań wszystko na mnie wchodzi, jak za małe odaje mamie mojego kolegi z szkoły dla jego brata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice jak wchodzą do pokoju i widzą że gram w np Cod 4 (+16) itd. To pytają się mnie czy mam 16 lat. Później kręcą głową i wychodzą. Poz atym to nic do takich gier nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... nigdy nie miałem problemów dotyczących ograniczeń wiekowych. Od kiedy pamiętam zawsze grałem w to co uważałem za słuszne i nigdy nie doświadczyłem przez to żadnych przykrych konsekwencji. Poza tym gry to gry i człowiek rozsądny powinien umieć oddzielić świat rzeczywisty od wirtualnego. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 14:26, Infinitas napisał:

Ciocia wkurza się na Ciebie? Od kiedy to dalsza rodzina może Ci coś zabronić? :D


No ja w tym roku dopiero będę mógł grać w gry od +16 lat :) Chociaż i tak sobie grałem w SWATA 4, ale w inne gry no to mama i tata mi nie pozwalali tylko czasami jak jestem sam w domu to sobie włączę na jedną godzinkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówię o dalszej rodzinie, nie o rodzicach. Ja zazwyczaj jak babcia/ciocia coś tam psioczyli to wrzasnąłem i tyle ich było :) Jak może chłop dać sobie babie w kasze dmuchać :O No chyba że ma się 10 lat i sięga do pasa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16+ o gram już kilka lat (mam 14 lat), lecz 18+ to już muszę wywalczyć. Raz chciałem kupić W empiku na Sadybie grę od 18+. Myślałem, że padnę jak sprzedawca mnie po prosił o dokument ze zdjęciem potwierdzający moją pełnoletność, ale co miałem zrobić? Odszedłem niepocieszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 08:10, Gvynbleidd napisał:

16+ o gram już kilka lat (mam 14 lat), lecz 18+ to już muszę wywalczyć. Raz chciałem
kupić W empiku na Sadybie grę od 18+. Myślałem, że padnę jak sprzedawca mnie po prosił
o dokument ze zdjęciem potwierdzający moją pełnoletność, ale co miałem zrobić? Odszedłem
niepocieszony.


Poczekaj rok i będziesz mógł kupować. ;) W tamtym roku ( miałem 15 lat ) wbiłem z 2 kumplami do empiku po prezent na urodziny dla kolegi. UT3 w łapy i do kasierki. ;) Spytała się tylko, czy to wszystko. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować