Zaloguj się, aby obserwować  
Patrikos_17

Gry +16 +18

166 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2009 o 08:22, Manix69 napisał:

> 16+ o gram już kilka lat (mam 14 lat), lecz 18+ to już muszę wywalczyć. Raz chciałem

> kupić W empiku na Sadybie grę od 18+. Myślałem, że padnę jak sprzedawca mnie po
prosił
> o dokument ze zdjęciem potwierdzający moją pełnoletność, ale co miałem zrobić? Odszedłem

> niepocieszony.

Poczekaj rok i będziesz mógł kupować. ;) W tamtym roku ( miałem 15 lat ) wbiłem z 2 kumplami
do empiku po prezent na urodziny dla kolegi. UT3 w łapy i do kasierki. ;) Spytała się
tylko, czy to wszystko. :D


Ja mialem nieco inną historię jak kupowalem Wiedźmina. Poszedlem do Empiku szukalem wiedźmina i nie moglem znalezc bo gdzies na dolnej pólce w glębi byl schowany. No i do kasy a tam mi gościówka pyta:"Czy to na 18-stke?" xD

Gram w gry 18+ ale bez przesady;p Większośc tych gier które ja znam z pegi 18 sąmizernie krwawe, ale ja bardzo cenię w grach widowiskowość walki itp. Gry sportowe czy samochodowe, logiczne z oznakowaniami 3+ nie dają mi zadnej frajdy;p

RPG,MMORPG,Akcja RULEZZ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli grasz tylko w gry 18+? Widać przykład współczesnego nastolatka. ;) To czego się NIE POWINNO robić, TO SIĘ ROBI.

Ja nie patrzę na wymagania wiekowe, gra mi się podoba - kupuje. I nie ważne czy tam nie ma krwi, czy jest totalna rzeźnia ( chociaż za widokiem krwi nie przepadam i staram się zawsze wyłączać nadmiar gore ). Ja i tak głównie gram w symulatory samochodowe, czy jakiegoś FPS''a, bądź RPG''a z świetną fabułą (np. Wiedźmak). W dodatku najłatwiej kupować gry przez neta, tam nie patrzą na wiek, tylko na czas zaksięgowania wpłaty. :)

P.S. IMO te wszystkie ograniczenia wiekowe typu PEGI czy ESRB to jakiś żart, nie jest to zbytnio proporcionalne do każdej osoby, jedynie jest to średnia badana na amerykańskim dziecku, które jest opóźnione w porównaniu do nas o jakieś 5 lat. :P

Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 09:00, Manix69 napisał:

Czyli grasz tylko w gry 18+? Widać przykład współczesnego nastolatka. ;) To czego się
NIE POWINNO robić, TO SIĘ ROBI.

Ja nie patrzę na wymagania wiekowe, gra mi się podoba - kupuje. I nie ważne czy tam nie
ma krwi, czy jest totalna rzeźnia ( chociaż za widokiem krwi nie przepadam i staram się
zawsze wyłączać nadmiar gore ). Ja i tak głównie gram w symulatory samochodowe, czy jakiegoś
FPS''a, bądź RPG''a z świetną fabułą (np. Wiedźmak). W dodatku najłatwiej kupować gry
przez neta, tam nie patrzą na wiek, tylko na czas zaksięgowania wpłaty. :)

P.S. IMO te wszystkie ograniczenia wiekowe typu PEGI czy ESRB to jakiś żart, nie jest
to zbytnio proporcionalne do każdej osoby, jedynie jest to średnia badana na amerykańskim
dziecku, które jest opóźnione w porównaniu do nas o jakieś 5 lat. :P

Pozdrawiam!!


Nie:D Podobnie jak TY "Ja nie patrzę na wymagania wiekowe, gra mi się podoba - kupuje"
Chodzilo mi oto że się nie ograniczam do kupowania gier tylko do mojego rocznika, gdby tak bylo to gral bym w jakies sapery czy pasjansy, jestem "troszke" starszy niż wymaga to saper:D ale gry typu WoW - 12+ wymagają abonamentu, to jeden taki przyklad fajnej gry, no może jeszcze Gothic i Guild Wars;p

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to +16 czy +18 oni wiedzą że to tylko gra zresztą już nie mam 10 latek i potrafie rozróżnić wirtualność od rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ostatnio gram ciągle w gry od 18 (mam 15). Naszczęście mnie rodzice nie ograniczają :P Miałem kiedyś ciekawą historie z Wiedźminem... Otóż w 2007 w grudniu byłem z klasą we Wrocku w Galerii Grunwaldzkiej. Miałem wtedy 13,5 lat. Poszedłem do Saturna by kupić Wiedźmina i nie chciała mi sprzedać gościówa a ja mówiłem że sobie moge kupić bo mi rodzice pozwalają i moge nawet zadzwonić do mamy a ona mówi ze musze przyjść pod opieką. W ogóle jakaś dziwna była bo od kumpla chciała legitymacje jak gre od 12 lat kupywał :). Później polazłem do Empika i też nie chcieli sprzedać. Aż w końcu mama moja przez telefon poprosiła moją wychowawczynią a ta ze mną poszła i kupiłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lat 16 niespełna (jeszcze 2 tygodnie z hakiem ;p) i jakoś nikt nigdy się mnie nie czepiał o granie w brutalne itp. gry. Czasem tata do mnie przychodzi i sobie razem w coś pykamy (na ogół wyścigi jakieś) ;]

Mówcie co chcecie, ale według mnie to czy rodzic pozwala grać w gry "nieodpowiednie" dla jego dziecka jest kwestią zaufania. Jeśli przykładowo rodzice mają pewność, że dziecko gra w np. GTA dla zabawy i nie będzie przenosiło akcji z ekranu do RL, to raczej nie sprzeciwiają się przeciw takiej rozrywce. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

18+, czy 18-, to nie ma znaczenia. Bo żadna gra nie może równać się z tym, co słyszymy w szkole... i nieraz sami tak rozmawiamy. A przemoc też raczej osób w moim wieku już nie wzruszy( 16 lat). Co innego 12-latek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice nic nie mówią jak kupuję gry 18+, lub 16+, często dla tego, że nawet nie patrzą co kupuje. A nawet jeśli sie zapytają dlaczego gra jest od 18 alt, to mówię, że tam się tylko zabija i sprawa załatwiona. Moi rodzice wiedzą, ze potrafię odróżnić wirtaulny świat od tego w którym niestety muszę żyć.
Jak miałem 8 czy 9 lat, to grałem w GTA 3 i jak jeździłem samochodem uwielbiałem przejeżdżać ludzi i czasem wołałem mamę i mówiłem "patrz jakie fajne dźwięki te ludziki wydają jak się ich przejeżdża", ale autentycznie. Jeszcze nedawno sobie czasem lubili pożartować, że ja nie mam jeszcze skończonych tych 18 lat i nie mogę w to grać. Ale tak to nie mam ograniczeń jeśli chodzi o te znaczki pegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 17:02, Markush napisał:

Moi rodzice nic nie mówią jak kupuję gry 18+, lub 16+, często dla tego, że nawet nie
patrzą co kupuje. A nawet jeśli sie zapytają dlaczego gra jest od 18 alt, to mówię, że
tam się tylko zabija i sprawa załatwiona. Moi rodzice wiedzą, ze potrafię odróżnić wirtaulny
świat od tego w którym niestety muszę żyć.
Jak miałem 8 czy 9 lat, to grałem w GTA 3 i jak jeździłem samochodem uwielbiałem przejeżdżać
ludzi i czasem wołałem mamę i mówiłem "patrz jakie fajne dźwięki te ludziki wydają jak
się ich przejeżdża", ale autentycznie. Jeszcze nedawno sobie czasem lubili pożartować,
że ja nie mam jeszcze skończonych tych 18 lat i nie mogę w to grać. Ale tak to nie mam
ograniczeń jeśli chodzi o te znaczki pegi.


Mnie wkurzają takie gry, bo nie mogę grać w gry od 18 lat tylko w jedną gram od 16 lat w SWATA 4, ale rzadko to się zdarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to ograniczenia uświadamia mnie raczej w jaki sposób podejść do gry. Jeżeli ma 18+ to wiadomo, że niektóre rzeczy będą niezbyt wporzo i nie należy ich powtarzać czy coś. Jeżeli ktoś gra w takie gry i bierze to na serio, a potem wyjdzie kogoś zabije, to media mają pożywkę i mogą gadać jaki to komputer zły, a tak na prawdę zawinili rodzice i sami gracze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, te oznaczenia nie są nikomu potrzebne. Ja np. nigdy nie miałem żadnego problemu, z kupnem czegokolwiek, co było jakoś sankcjonowane pod tym względem, a 17-tka zaraz stuknie :), poza tym większość sprzedawców nawet nie zwraca uwagi na oznaczenia pudełek, podobnie zresztą jak i wielu rodziców, moja mama czasem popatrzy sobie jak gram w jakąś grę, mruknie coś, że znowu kogoś morduję i że wszystkie te gry są "na jedno kopyto" i sobie pójdzie :) Ktoś wyżej wspomniał o słuchawkach... Ja też ich używam i naprawdę mam świadomość w co gram i jaką to może wywołać reakcję u moich rodziców, gdy się "zakradną" :D wg. mnie do pewnych gier trzeba po prostu dorosnąć i posiąść umiejętność odróżniania prawdziwego życia od wirtualnej rzeczywistości :) Tyle ode mnie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2009 o 22:44, LucasLuki napisał:

Moim skromnym zdaniem, te oznaczenia nie są nikomu potrzebne. Ja np. nigdy nie miałem
żadnego problemu, z kupnem czegokolwiek, co było jakoś sankcjonowane pod tym względem,
a 17-tka zaraz stuknie :), poza tym większość sprzedawców nawet nie zwraca uwagi na oznaczenia
pudełek, podobnie zresztą jak i wielu rodziców, moja mama czasem popatrzy sobie jak gram
w jakąś grę, mruknie coś, że znowu kogoś morduję i że wszystkie te gry są "na jedno kopyto"
i sobie pójdzie :) Ktoś wyżej wspomniał o słuchawkach... Ja też ich używam i naprawdę
mam świadomość w co gram i jaką to może wywołać reakcję u moich rodziców, gdy się "zakradną"
:D wg. mnie do pewnych gier trzeba po prostu dorosnąć i posiąść umiejętność odróżniania
prawdziwego życia od wirtualnej rzeczywistości :) Tyle ode mnie ^^



W połowie się z tobą zgadzam... w połowie.
PEGI nie przydaje się zaprawionym graczom, takim jak my. Przyda się za to rodzicom, którzy dwa tygodnie temu kupili komputer w MediaMarkcie, i chcą coś wybrać dla siedmiolatka.
Oni nie mają zielonego pojęcia, co oznacza napis "wspaniała hybryda RPG-a i RTS-a".
Za to jak zobaczą "+12", to pomyślą sobie: nie, SpellForca nie bierzemy, niech będzie ten ToyStory".
Bo PEGi nie tylko oznacza co w tej grze jest (przekleństwa, przemoc, hazard), ale też pokazuje, czy gra się nie znudzi. Bo myślę, że przeciętnego 7-latka nie zaciekawi SpellForce (chociaż sam pamiętam, jak przy 7 latach "ciupałem" w Heroesy, i dziesiątkowałem Archaniołami Tytanów starszego brata;) ), a ToyStory prędzej.
Dlatego rozwiązaniem byłoby... usunięcie wszystkich PEGI powyżej +16!
Wiem, to głupie, ale +16, nie pozwalają grać np. mi w Mediavala II, bo można wysłać skrytobójcę na wrogiego monarchę.
Myślę, że mądrzejszymi oznaczeniami byłyby duże litery:
DD-Dodatek do gry
SD-Samodzielny dodatek do gry
PW-Podstawka;
Nigdy nie zapomnę, jak musiałem tłumaczyć pwenej pani, że Anno 1701: Klątwa Smoka nie pójdzie bez podstawki;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja mama przestała zwracać uwagę w jakie gry gram tak jakoś w 6 klasie podstawówki. Co prawda jak przyuważy nieodpowiednie pegi na grze to zawsze coś o tym powie, ale już nie robi o to problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co to mama ma do gadania jak byłem 3 klasie podstawówki grałem w gta 3 xD tylko rodzice patrzyli co wyprawiam, czy nie zabijaj itd , ale ogólnie gram w gry od 18 gta 4 ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic. Na szczęście. Wiedzą, że nie będę zabijał xD

Dobra, przy Wieśku podczas sceny miłosnej matka weszła, ale powiedziałem, że taka fabuła czy coś tam i było gites.

A co do PEGI to moi rodzice w ogóle na nie nie patrzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować