Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat na jesieni

57 postów w tym temacie

Wszystko pięknie i fajnie ale jak sobie przypomnę jak kupiłem czyste niebo w dniu premiery i te błędy ktorę masowo naprawione sa patchami i nie odtwarzaja starych save''ow po zainstalowaniu to jednak wolał bym aby premiera odbyła się nieco pózniej a gra była bardziej dopracowana....


Ale ten klimacik mhmmm to jest to coś czego nie da się opisać słowami:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alleluja! Skończyłem Czyste Niebo, skończyłem Cień Czernobyla, to teraz doczekać się nie mogę kolejnej części. Chociaż, swoją drogą, chciałoby się zagrać w pełnoprawną kontynuację zagrać, a nie jeno rozszerzenie. Ale, co tam, kolejną wycieczką do Zony pogardzić nie przystoi. A że kontynuacja tej świetnej gry także jest w planach, to... haraszo! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszytskie poprzednie (czyli 2) Stalkery były dobrymi grami. Choć dwójka tzn. Czyste Niebo po pewnym czasie mnie wkurzyło. Gdzieś po drodze został zagubiony klimat Stalkera. Twórcy powycinali lokacje, nie przylożyli się do zakończenia, mnóstwo bugów. Co tu dużo gadać widać było że Czyste Niebo robione było na odwal. Ja zawsze chciałem aby w Stalker byl bardziej stalkerowski. Polożony był większy nacisk na przeżycie i szukanie artefaktów. Żebym czuł się jak prawdziwy szabrownik, a nie jak machina do zabijania, ktora robi sieczke z wrogów. Przydało by się też wiecej misji pobocznych jak w rasowych RPG. A nie tak w CS typu:
-pomóc w czyms
-nie w niczym nie możesz pomóc.
Bo takie dialogi wołają o pomste do nieba. Zreszta nie będe tu gdybał i psioczył bo szkoda sobie strzępić jezyka. Czekam na porządny add on. I żeby się do niego wkońcu przyłożyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jesieni? Zapewne premiera się opóźni i grę kupimy na zimie, ale kto wie, może będzie szybciej, już na lecie... Za moich czasów uczono, że "jesienią", panie Harpen, ale chyba się czepiam. Pierwszy Stalker był całkiem spoko, drugi już trochę mniej. Trzeciego raczej odpuszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynka była bomba(wkurzała mnie jedynie łatwość w znajdowaniu artefaktów i niektóre anomalie), Clear Sky był niezły(zwłaszcza te żmudne i ciężkie szukanie artefaktów i poprawione anomalie, niestety zepsuli w połowie klimat gry i ogólnie efekt pierwszego wrażenia zniszczony przez bugi). Czekam na trójkę.

P.S Lukasz0911, być może się mylę, ale saga to jest powyżej 3 części, zaś 3 części to trylogia co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byle tylko nie był zabugowany z dzień dobra to nie pojadą po nim w recenzjach. Wszak który recenzent mający na karku deadline czeka na wydanie patcha? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pamiętam czasy, kiedy S.T.A.L.K.E.R. był traktowany jak tytuł widmo, podobnie jak Prey i Duke Nukem Forever. A teraz widzę rozkwit całej sagi. ;) Ciekawe o czym tym razem będzie opowiadać fabuła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam żal do GSC, że tak przegięli z poziomem trudności. Gra ma super fabułę, ale słyszałem o niej tylko z ust kumpli, którzy są hardcore''owymi graczami. Mnie nie dane było samemu się o niej przekonać, gdyż po prostu nigdy nie grałem w trudniejszą grę...nawet na najłatwiejszym poziomie trudności jest taka jak większości gier na najcięższym, albo jeszcze gorzej. Jeśli najnowsza część będzie taka sama pod tym względem jak dwie poprzednie, to sobie ją daruję. Największy problem jest z celowaniem. Czemu nie mogą strzelania tak usprawnić, jak w innych strzelankach, żeby się dało trafić do celu, a nie, że ja nie trafiam w przeciwnika, a on we mnie tak (chociaż jest zabójczo daleko) i za chwilę jestem trup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 23:31, piecia997 napisał:

Tak! Zona wzywa po raz trzeci! Chyba zainstaluje sobie SoC i przejdę w końcu na modach.
Tylko teraz będzie ciężki wybór na jesień - Bioshock 2, Modern Warfare 2, Dragon Age
czy nowy Stalker?


Czemu nie to, to, to i to ? W Polscę chyba nie jest jeszcze tak źle, żebym musiał sobie gier PC-towych odmawiać. Co innego z konsolowymi, tu mnie aż ciarki przechodzą jak patrze na ceny ;p

Pamiętajmy też, że Stalker 2 w planach. To jest dopiero dobra wiadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 09:37, mcnitrox napisał:

Mam żal do GSC, że tak przegięli z poziomem trudności. Gra ma super fabułę, ale słyszałem
o niej tylko z ust kumpli, którzy są hardcore''owymi graczami. Mnie nie dane było samemu
się o niej przekonać, gdyż po prostu nigdy nie grałem w trudniejszą grę...nawet na najłatwiejszym
poziomie trudności jest taka jak większości gier na najcięższym, albo jeszcze gorzej.
Jeśli najnowsza część będzie taka sama pod tym względem jak dwie poprzednie, to sobie
ją daruję. Największy problem jest z celowaniem. Czemu nie mogą strzelania tak usprawnić,
jak w innych strzelankach, żeby się dało trafić do celu, a nie, że ja nie trafiam w przeciwnika,
a on we mnie tak (chociaż jest zabójczo daleko) i za chwilę jestem trup.


To zależy od umiejętności, ponieważ ja ukończyłem Czyste Niebie na przed ostatnim poziomie trudności, a były chyba 4, choć do "casuali" się raczej nie zaliczam. W moim przekonaniu było po prostu prawdziwie, a przegięciem była tylko niesamowita celność i dalekosiężność gdy dorwali granaty, potrafili z 50 m załatwić mnie jednym celnym rzutem, ale reszta była super, a klimat przede wszystkim. Ah i nie zapominajmy o możliwości ulepszania ekwipunku... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto ocena tych gier:

PC Games: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky 75


PC Games: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl 82

Czyli dobre notki, tez jak my Czyste Niebo wogole nie pasowalo do gustu. Oby nastepna czesz byla Hitem, zeby PCtowcy miely znwou dobrego Hitu, co konsolowcy nie majow ;P

PS: Wlasciwie mozna by taka gre tez zrobic z Polska, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Stalker... A ja jeszcze pierwszego nie zdążyłem przejść. Trzeba by się pospieszyć, żeby wyrobić z nim i Czyściutkim Niebem przed premierą następnej części/dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SegaPL my polacy mamy swojego wiedźmina ;p A jak byś stworzył taką grę ?? Nie mamy elektrowni atomowych i pewnie ich być nie będziemy. A takich obszarów jak w stalkerze to skąd byś wziął ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 10:14, SegaPL napisał:

Oto ocena tych gier:

PC Games: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky 75

PC Games: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl 82

Czyli dobre notki, tez jak my Czyste Niebo wogole nie pasowalo do gustu. Oby nastepna
czesz byla Hitem, zeby PCtowcy miely znwou dobrego Hitu, co konsolowcy nie majow ;P

PS: Wlasciwie mozna by taka gre tez zrobic z Polska, czy nie?


Należy pamiętać, że największe baty te gry dostawały za bugi, które początkowo miały. Gameplay jest świetny, podobnie klimat i fabuła. Gdyby teraz oceniać te gry (po spatchowaniu) to spokojnie możnaby dodać do ocen po +5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2009 o 09:37, mcnitrox napisał:

Mam żal do GSC, że tak przegięli z poziomem trudności. Gra ma super fabułę, ale słyszałem
o niej tylko z ust kumpli, którzy są hardcore''owymi graczami. Mnie nie dane było samemu
się o niej przekonać, gdyż po prostu nigdy nie grałem w trudniejszą grę...


Pffff! I bardzo dobrze, że jest trudna. Autorzy poszli bardziej w kierunku realizmu, a nie bezmyślnej nawalanki. Jest ich wystarczająca liczba wokół, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Nie marudź.

@ Lukasz0911

A bunkrów i fortyfikacji to mało jest w Polsce? Idealne miejsce dla jakiegoś horroru. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować