Zaloguj się, aby obserwować  
Outlander-pro

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - temat ogólny

2365 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2009 o 15:31, Kapas napisał:

Ale wy jesteście niekumaci -_- Dezaktywacja przywraca nam możliwość instalacji i nie
jest to ograniczone - dopóki będziesz dezaktywował dopóty będziesz mógł ją instalować.
W tym nie ma ograniczeń. Są 4 możliwości aktywacji BEZ Dezaktywacji, dlatego dezaktywacja
przywraca nam raz wykorzystaną aktywację. Przynajmniej ja to tak rozumiem.


Dokładnie tak jest to napisane w instrukcji :P Nie wiem dlaczego nie którzy inaczej to zrozumieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 22:55, Gorn111 napisał:

Dokładnie tak jest to napisane w instrukcji :P Nie wiem dlaczego nie którzy inaczej to
zrozumieli.


Ale to jest zrozumiałe. Ale zrozum że PC może nie będzie już taki wyrozumiały i nie pozwoli graczowi na dezaktywację. Czytaj: niespodziewana awaria kompa, systemu podczas której nie da się dokonać tego procesu. Lata miną, limit się skończy i co wtedy? Nikt nie wie bo nikt nie ma tak doskonałej zdolności przewidywania i nie wie czy wydawca (czy u kogo to dostajemy dodatkową aktywację) nie odeśle nas z kwitkiem gdy za parę lat nabierzemy ochoty na grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Grałem w dwie pierwsze części tej gry, dla mnie gra jest super tylko mam pytanie: czy ta gra dalej jest tak dziurawa jak clear, że trzeba instalować patcha za patchem, żeby łatać kolejne dziury czy coś się zmieniło. no i jak ogólnie grywalność. Dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2009 o 09:39, kulczyk1983 napisał:

...

Sądząc po ilość postów, które w większości dotyczą dezaktywacji/aktywacji to nie jest źle. Zajrzyj na topik o CS krótko po premierze. Wtedy się działo. Bug za bugiem. Na stronie stalker.pl też nie ma większych narzekań oprócz nielicznych problemów z nagłym spadkiem wydajności.

Btw. A jednak, zamówiłem sobie CoP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie, gra źle zoptymalizowana, po jakimś czasie grania fps spadają do 10 i na tym się zatrzymują !!!!! Nie mniej nie więcej po prostu utrzymują się na poziomie 10 ! Zapisałem grę, wyłączyłem i załadowałem i co ?!

Nawet obniżenie wszystkich ustawień w tym momencie co spadło nie pomogło, nadal 10 !

20091202160230

20091202160236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinni jeszcze zrobic takie zabezpieczenie by stalkera mozna było zainstalować na kupionych w ukrainie odtwarzaczach dvd :D zostawiając odcisk palca .... a tak na poważnie to pieknie sie przyczynią to piractwa tej gry jeśli takie zabezpieczenie dali w formie kilkukrotnej instalacji po czy koniec (jeśli tak jest bo nie wiem dokładnie czy o to chodzi) . PS- wszystko powiem Szramie , to ich załatwi ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2009 o 16:03, Crew_900 napisał:


Nawet obniżenie wszystkich ustawień w tym momencie co spadło nie pomogło, nadal 10 !



A gdy włączysz widok celownika od np snajperki nadal masz 10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2009 o 16:03, Crew_900 napisał:

Patrzcie, gra źle zoptymalizowana, po jakimś czasie grania fps spadają do 10 i na tym
się zatrzymują !!!!! Nie mniej nie więcej po prostu utrzymują się na poziomie 10 ! Zapisałem
grę, wyłączyłem i załadowałem i co ?!

Nawet obniżenie wszystkich ustawień w tym momencie co spadło nie pomogło, nadal 10 !


Specjalnie dla Ciebie ostatnio przerzuciłem się na win7 :)
Niestety muszę Cię zmartwić ale u mnie nie występują żadne spadki wydajności nawet pod DX10. Gra chodzi płynnie (poza standardowymi przycinkami) przez kilka godzin. Coś masz ze sprzętem widocznie, albo gra nie lubi GF. DX 11 nie sprawdzałem bo nie mam takiej karty, ale sądząc po podpisie też takiej nie masz :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2009 o 17:17, Mychaa napisał:

> Patrzcie, gra źle zoptymalizowana, po jakimś czasie grania fps spadają do 10 i na
tym
> się zatrzymują !!!!! Nie mniej nie więcej po prostu utrzymują się na poziomie 10
! Zapisałem
> grę, wyłączyłem i załadowałem i co ?!
>
> Nawet obniżenie wszystkich ustawień w tym momencie co spadło nie pomogło, nadal
10 !

Specjalnie dla Ciebie ostatnio przerzuciłem się na win7 :)
Niestety muszę Cię zmartwić ale u mnie nie występują żadne spadki wydajności nawet pod
DX10. Gra chodzi płynnie (poza standardowymi przycinkami) przez kilka godzin. Coś masz
ze sprzętem widocznie, albo gra nie lubi GF. DX 11 nie sprawdzałem bo nie mam takiej
karty, ale sądząc po podpisie też takiej nie masz :)...

Gra strasznie nie lubi Geforce, ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ta część była robiona pod radeony :|
Ile też razy mogę pisać, że to nie wina sprzętu :/
Inne nowości chodzą idealnie i nie mam takich problemów jak tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Geforca i gra śmiga aż mło na Dx10 w full detalach fakt rozdziałka 1280x1024 ale gra bardzo płynnie chodzi, płynniej niż taki Clear Sky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2009 o 18:18, Crew_900 napisał:

No właśnie. Ta część była robiona pod radeony :|
Ile też razy mogę pisać, że to nie wina sprzętu :/
Inne nowości chodzą idealnie i nie mam takich problemów jak tutaj

O tym że będziesz miał problemy z tą grą wiedziałem już od chwili zapowiedzi nowego STALKERA :P
Dlaczego twoj procesor ma 3.2 GHza? Mam takiego samego i mam tylko 2.66 słabsza kartę (8800 GTS, bardzo stara i już od 2 lat nieprodukowana :P ) mniej RAMu ( 2 GB ) system zainstalowany ponad dwa lata temu ( "fabrycznie bardzo źle zainstalowany) i pełny twardy dysk ( poza grami duuużo śmieci itp ). Gra chodzi płynnie na najwyższych ustawieniach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż postanowiłem kupić u kupca na tym pierwszym, dużym statku jakąś broń "na zamówienie". I mam mały dylemat, bo nie wiem, czy lepsza będzie FT-200M, czy Burza. Co prawda wolałbym tą pierwszą, ale zużywa ona amunicję 5.564x5, czyli tą początkowo prawie niedostępną. Burza korzysta z pospolitych 5.45x39, ich zawsze mam wiele.

Jestem dopiero na początku rozrywki, nawet nie zbadałem jeszcze wszystkich helikopterów. Czy opłaca się inwestować w FT-200M, czy lepiej korzystać z Burzy? Czy amunicja do tej pierwszej broni(5.564x5) już niedługo pojawi się w większych ilościach? Jeśli tak, to za jak długo i czy nie będzie problemów z jej dostępnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2009 o 20:34, Crew_900 napisał:

Zawsze muszę mieć pecha z tą grą :( To niesprawiedliwe .


Ech, a już się nakręcałem na kupno zaraz po premierze. Poczekam na patcha, bo też nie lubię takich ''extrasów''.

A właśnie, na jakich ustawieniach grasz płynnie, gdy gra działa normalnie? Mam bardzo podobnego kompa (jedynie grafe lepszą) i chciałbym być oświecony w kwestii działania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płynnie to gra mi chodzi na max w statycznym oświetleniu + wymuszony AA x4 z panelu NVIDII :(

I gra cały czas się wysypuje jak próbuję robić wszystkie questy poboczne . Najwięcej w Janowie i jak zrobię większość to nie mogę wrócić na pierwszą mapę bo podczas ładowania wywala do pulpitu z dziwnymi błędami .
Albo podczas grania znika mi dźwięk tego pyknięcia jak dostajemy zadanie czy tam zadnie wykonane, oraz dźwięk jak znajdujemy schowek. Wszystko zbieram ale na mapie nadal zostaje ikonka , że coś tam jest, normalnie to znika.
A w zadaniu ? Robię je i punkty na mapie zostają, jakbym jeszcze nie zrobił takiego zadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2009 o 06:11, Crew_900 napisał:

Płynnie to gra mi chodzi na max w statycznym oświetleniu + wymuszony AA x4 z panelu NVIDII
:(

I gra cały czas się wysypuje jak próbuję robić wszystkie questy poboczne . Najwięcej
w Janowie i jak zrobię większość to nie mogę wrócić na pierwszą mapę bo podczas ładowania
wywala do pulpitu z dziwnymi błędami .
Albo podczas grania znika mi dźwięk tego pyknięcia jak dostajemy zadanie czy tam zadnie
wykonane, oraz dźwięk jak znajdujemy schowek. Wszystko zbieram ale na mapie nadal zostaje
ikonka , że coś tam jest, normalnie to znika.
A w zadaniu ? Robię je i punkty na mapie zostają, jakbym jeszcze nie zrobił takiego zadania


Hm.
U mnie S:ZP zwalił się tylko raz do pulpitu (ale to akurat wina mojej płyty głównej, na której napięcia potrafią ocipieć). Poza tym nie miałem więcej bugów (prócz tego z aktywacją dialogu z Brodaczem). Przeinstaluj grę (nie wywalaj sejwów) - pamiętaj o ograniczonej liczby aktywacji i deaktywowaniu przed reinstallem... Może to coś pomoże?

A co do oświetlenia - masz starą kartę, która widocznie nie wyrabia :D Mój GTX 260 też miewa ściny, a poza tym gra jest optymalizowana na Ati ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować