Zaloguj się, aby obserwować  
Outlander-pro

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - temat ogólny

2365 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2010 o 00:00, Ardreth napisał:

Dlatego właśnie GSC poszło w ilość, a nie skuteczność w walce.

Czy ja wiem ... z tego co pamiętam przez całą grę trafiły się może hm ... ze 3 grupy tego tatałajstwa, maksymalnie chyba po 3 osobniki więc tak czy inaczej zostało to słabo wykorzystane.

Dnia 27.06.2010 o 00:00, Ardreth napisał:

Zresztą, moim zdaniem wszystkie mutanty w CoP to kpina.

I tak i nie. Mięsacze to klasyczne biegające badziewie robiące tylko dużo hałasu. Zmutowane psy i nibypsy jak się zlecą w dużym stadzie to bywa nieciekawie, zwłaszcza na wyższym poziomie trudności i na początku gry gdy mam g*wniane wyposażenie. Dziki są chyba nieco groźniejsze niż w SoCu ale i tak nie są czymś śmiertelnie groźnym podobnie jak Snorki. Chomiki ... brak słów. Pijawy to chleb powszedni, zwłaszcza dla weteranów serii. Zagrożeniem mogą być w sumie tylko Chimery i Kontrolerzy z naciskiem na te pierwsze bo i są szybkie i groźne tym bardziej że atakują w nocy. Zostają jeszcze Nibyolbrzymy i Poltergeisty ale nie oszukujmy się - mając ammo i kałacha skazani są na śmierć z ręki każdego stalkera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Większość mutantów sprawia kłopoty tylko przez pierwsze kilkadziesiąt minut gry i jedynie kontroler lub chimera mogą później stanowić wyzwanie nawet dla starego wygi. Tu właśnie tkwi problem - tak mało niebezpieczeństw, a tak wiele ołowiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2010 o 14:48, Morte napisał:

a ja wolę grać w miare realnie tak jakbym tam był, 3 karabinów na sobie nie targasz ,
oczywiście to gra więc zbiera sie jak najwiecej sprzętu by opitolić u handlarza ale jak
idę w misją to realnie sie zaopatruję, tak ja gram :) dlatego dla mnie nie ma znaczenia
czy sie naprawia sprzęt czy nie. nożem też walczę więc karabin to nie wszystko.

Akurat 3 karabiny weźmiesz ze soba,dwa na ramie i jedno w łape,poza tym plecak tez jest prawda? To nie jest raczej szkolny plecak.Co innego jak ma sie już 2 kombinezony,chociaż teoretycznie mozna upchac w plecak,ale to juz błachostki,nie przesadzajmy,kazdy gra jak lubi.Ja lubie mieć w schowku kazdy rodzaj broni żeby potem sobie wybrac odpowiednia na wyprawe.Gra mi daje tyle możliwości,czemu miałbym z tego nie korzystać?
Ja sobie gry nie utrudniam bo nie musze nic sobie udowadniać,poza tym taka gra by mnie nie bawiła.
a jak ktoś tak bardzo chcę ze mną zagrać w coś na multi i sprawdzić mój skill to zapraszam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no pewnie że każdy gra jak lubi :) w schowkach to ja mam cały arsenał :D podejrzewam że więcej aniżeli w amerykańskiej jednostce specjalnej;)) trochę się nie rozumiemy ale to normalne, jeśli ja odpisuję o naprawie broni,że dla mnie nie musi być naprawy bo biorę od trupa oraz że stalker 1 jest najlepszy pomimo ze nie ma naprawy broni ani pancerza a ktoś rozumie to jako pisanie o "wiedźminie" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 15:11, Morte napisał:

no pewnie że każdy gra jak lubi :) w schowkach to ja mam cały arsenał :D podejrzewam
że więcej aniżeli w amerykańskiej jednostce specjalnej;)) trochę się nie rozumiemy ale
to normalne, jeśli ja odpisuję o naprawie broni,że dla mnie nie musi być naprawy bo biorę
od trupa oraz że stalker 1 jest najlepszy pomimo ze nie ma naprawy broni ani pancerza
a ktoś rozumie to jako pisanie o "wiedźminie" ;)

Absolutnie masz racje.Po prostu jestem graczem,który szybko się unosi;p
Jak myślicie,powstanie Stalker 2?
Może to nie miejsce i pora,ale temat taki by się w sumie przydał,wiele ciekawych rzeczy można byłoby omawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 15:39, Ajinur napisał:

Jak myślicie,powstanie Stalker 2?

Myślę że dopóki nie ma nawet nieoficjalnych plotek na temat [ no chyba że ktoś coś na ten temat wie? ] to nie ma to zbyt wielkiego sensu. :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 15:41, Tyler_D napisał:

> Jak myślicie,powstanie Stalker 2?
Myślę że dopóki nie ma nawet nieoficjalnych plotek na temat [ no chyba że ktoś coś na
ten temat wie? ] to nie ma to zbyt wielkiego sensu. :x

Eee tam,czy koniecznie muszą być jakieś plotki?;p
Po prostu ciekawi mnie co gracze chcieli by widzieć w takim Stalkerze:)
Ps. Ile najwięcej kasy udało wam się zgromadzić w Stalkerze CoP? Może jakieś screene?;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 15:41, Tyler_D napisał:

> Jak myślicie,powstanie Stalker 2?
Myślę że dopóki nie ma nawet nieoficjalnych plotek na temat [ no chyba że ktoś coś na
ten temat wie? ] to nie ma to zbyt wielkiego sensu. :x


Jeśli dobrze pamiętam to przy zapowiedzi Call of Pripyat coś mówili że będzie Stalker 2.
EDIT
http://www.gram.pl/news_8gjkGOi6_S_T_A_L_K_E_R_Call_of_Pripyat_na_jesieni.html
Call of Pripyat to podtytuł trzeciej części STALKERA, kwalifikującej się do raczej do miana rozszerzenia niż do pełnoprawnej kontynuacji. Ta ostatnia również znajduje się w planach GSC Game World, o czym wspomniał Sergey Grigorovitch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 15:39, Ajinur napisał:

Jak myślicie,powstanie Stalker 2?

NA 100% powstanie ale czy to bedzie dobra gra to wątpię, ostatnia część już ma inny charakter, wg. mnie odbiegający w klimacie do czarnobyla, aczkolwiek nie jest złą grą, tylko to już nie ten stalker :(to juz czyste niebo miało jeszcze "duszę stalkera" CoP nie ma tego , ale to moja opinia , wiem że wiekszości CoP sie bardzo podoba, dla mnie cień czarnobyla jest nie do pobicia.
Stalker 2 musiałby mieć to co cień czarnobyla , czyli grozę ,powrót na znane mapy , bar itp, tylko jakoś fabułe ładną wcisnąć do tego , powrót strieloka do zony bo cos tam sie stało itd, no i podziemi więcej, ciemne korytarze, odgłosy okropne , mutanty mocniejsze , więcej ataków parapsychicznych , no ja tak to bym widział :) i genialny freePlay

Ps ja uzbierałem ok 720 000 kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jak by zrobili Stalkera w pierwotnej koncepcji czyli Oblivion Lost btw. teraz powstaje mod do Cienia o nazwie Lost Alpha tylko nie wiadomo kiedy wyjdzie, jeśli w ogóle wyjdzie. Cień Czarnobyla to by według mnie jedyny prawdziwy Stalker (wprawdzie okrojony od pierwotnych koncepcji, ale jednak ten klimat), był niepowtarzalny. Reszta to już marne popłuczyny. CN wydawało się ciekawe ale zmarnowali potencjał fabularny, zbytnio to spłycili i zakończenie pozostawia wiele do życzenia. A CoP, jak to CoP żołnierz w przebraniu stalkera wydaje mi się trochę chybionym pomysłem, ale zrobili to jak chcieli. Jednak wydaje mi się że był na pewno lepszy niż CN, coś tam jeszcze ze stalkera zostało. Jak już nie mają pomysłów to od biedy mogli by zastosować i ukazać historie Ducha, jak pierwszy raz wchodzi do Zony, jak poznaje Strieloka i jak razem wybierają się pierwszy raz w głąb Zony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

można i tak , ale dla mnie to muszą być mapy znane z CN , lub najlepiej wszystko co się ukazało :D i cały Prypeć, chech ta gra bedzie na 3 DVD dwu-warstwowych , niech zajmuje 30 Giga albo więcej ale niech to bedzie ostatnia część która będzie perfekcyjna po prostu cudo, można to zrobić , maja gotowe schematy, mapy tylko połączyć wszystko w całość, dac fabułę godną na scenariusz filmowy , potem nakręcić film ok 10 godzinny podzielony na 3 części jak władca pierścieni, rezyser James Cameron, dobra obsada filmu , tereny Ukrainy , realnie kręcone w Prypeci , efekty specjalne jak w Avatarze wow!!! ... dobra zapedziłem się , sorrki hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm różne koncepcje widzę na tego Stalkera 2.
Jednak ja myślę,że jeśli Stalker 2 miałby w jakikolwiek sposób dorównać jedynce klimatem i wszystkim czym Cień Czarnobyla nas urzekł podstawą musiałyby być ponownie nowe okolice,nowa rozbudowana fabuła,nie wiem czy dotycząca jednej osoby,ale lepiej aby dotyczyła wszystkiego w zonie,każdej nierozwikłanej zagadki.
Może troszkę to dziwnie zabrzmi,ale za bardzo się już przyzwyczailiśmy do slinika graficznego X-ray i wszystko wydaję się być już takie monotonne i powtarzalne,trawa,drzewa,ziemia,ściany,efekty wizualne itd. To wszystko sprawia,że to już było,musieliby na prawdę dużo zmienić żeby ten Stalker był co najmniej dobry.
Ale z drugiej strony to się mija z celem,ponieważ X-ray to najlepszy klimatem silnik do Stalkera,np. ja sobie nie wyobrażam Cryteka w Stalkerze...:O Tak samo z mapami,już wszystkie ważne opskoczyli,mówie tu o Prypeci i Elektrowni więc to dziwne żeby dali coś innego,ale może właśnie to by wypaliło.Już bez Prypeci i elektrowni,zupełnie nowe tereny.
Nowe mutanty i nowe anomalie,żebyśmy byli zaskoczeni,bo my grając w Copa już wiemy jak zachować się w zonie,nie czujemy się zaskoczeni i w potrzasku,a przecież to już trzecia część.
Wracając do wątku fabularnego,przydałoby się coś na temat samej elektrowni,może coś z przeszłości.
Powtarzane wątki z postaciami i miejscami nie będą zaskoczeniem dla nas ani niczym ciekawym,przynajmniej dla mnie.
PS. Brakuję mi w Stalkerze czegoś takiego jak mgła...Taki niby mały efekt,a ile klimatu by dał:)
I jeszcze raz się potwórzę,elementy rpg w Stalkerze co genialny pomysł więc powinno ich być jeszcze więcej dlatego skłaniam się do tego aby teren był jako jedna ogromna mapa,a nie podzielone na części.
Każdy widzi Stalkera inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu jest moim zdaniem problem Stalkera...Z jednej strony IMO żadne całkowicie nowe tereny nie będą już miały klimatu SoC, a z drugiej wiadomo że nie można dawać w kółko tego samego (+2-3 nowe lokacje) bo to byłoby nudne. Choć gdyby dodać do starych terenów jakąś fajną fabułę to fani byliby zadowoleni. Ale w końcu od czego są mody... Nie trzeba od razu sklejać wszystkich map ale gdyby te najważniejsze z SoC + 50 % nowych i byłoby fajnie.
Aha co myślicie o porach roku? Może nie od razu całość bo wtedy atmosfera zony zupełnie by się zmieniła, ale np. z powodu anomalii w w jednej lokacji cały czas pada śnieg i od razu powiałoby świeżością w serii :)
http://www.youtube.com/watch?v=yj5I4w-6xQI
PS.Błagam twórców aby w dwójce dali gdziekolwiek, najlepiej w jakiejś kryjówce stalkerów muzyke z baru z SoC. Nie wiem czemu ale ta nuta najbardziej kojarzy mi się z tą grą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

muza z baru także mi sie kojarzy najbardziej ze stalkerem, pory roku byłyby super.
A tak na marginesie , czy moze ktos mi wytlumaczyc jak moda zarzucic? krok po kroku oraz linka skąd go sciągnąć, sprawdzonego,bez bugów, najlepiej po polsku i najlepiej najlepszego waszym zdaniem:)) dawno temu pytalem sie juz ze kiedyś zadam takie pytanie i czy ktos mi to napisze:) nigdy nie gralem na modach w Stalkera.

a tu takie filmiki moje , nic szczególnego tylko testowalem frapsa i na flv z avi
http://www.youtube.com/watch?v=foDAu9h6oy8
http://www.youtube.com/watch?v=i1UO3rGjJdM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2010 o 23:05, Morte napisał:

A tak na marginesie , czy moze ktos mi wytlumaczyc jak moda zarzucic?


Przede wszystkim nie sprecyzowałeś o którą część Stalkera Ci chodzi. Ale z tego co się orientuje do 2 ostatnich części nie wyszło zbyt wiele modów i w ogóle SoC jest najbardziej popularny jeśli chodzi o mody.Jeśli szukasz czegoś konkretnego spytaj się w temacie o SoC, tam się najlepiej na modach znają :) Z mojej strony mogę polecić Priboi Story - nowa fabuła, bronie, pojazdy i inne rzeczy :) W środku będziesz miał dokumentację jak zainstalować. W razie czego wal do mnie na gg

Spoiler

22853848

postaram się pomóc :)
http://stalker.filefront.com/file/PRIBOI_STORY;93263
Na tej samej stronie jest jeszcze patch 1.1.3 do tego moda, też ściągnij.
http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=49&p=56778
spolszczenie
Aha, co do bugów do wiesz jak było ze stalkerem, ale jak na mod to jest raczej stabilny i malo bugów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki :) właśnie ściągam miodzio modzika , widziałem obrazki z gry , super:) jakby co to zapytam na gg żeby tutaj nie zawalać pytaniami . Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przejde CoPa drugi raz to się wezme na te mody do SoC-a;p
filmiki na youtube są zachęcające.A te mody zmieniają fabułe i tereny?;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 18:18, Ajinur napisał:

Jak przejde CoPa drugi raz to się wezme na te mody do SoC-a;p
filmiki na youtube są zachęcające.A te mody zmieniają fabułe i tereny?;p


Jak napisałem wyżej najlepiej skocz do tematu o SoC :)
A modów jest duuużo i są różne od takich dodających nowe rzeczy, tekstury itp do takich zmieniających fabułe i dodających nowe tereny.
PS. Spis modów:
http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=49&t=3147

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko chciałem podziekować Kuban11 za pomoc we wrzuceniu genialnego moda Pritboi story oraz za wstępne porady, tylko żę przez tego moda jestem niewyspany dzis bo wstałem o 5.30 a poszedłem spac o 1 :/ za nic nie mogłem odejść od kompa kurde, cudo modzik , ten mod to jak mój opis co bym widział w stalkerze 2 ,kilka postów wyżej , no i prosze , nie musze czekać na stalkera 2 , ja już go mam takiego jakiego ja go widze :D Dzięki raz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ta ostatnia również znajduje się

Dnia 28.06.2010 o 16:35, Kuban11 napisał:

w planach GSC Game World, o czym wspomniał Sergey Grigorovitch.

To co? Zakładamy temat o wstępnym projekcie wschodnich developerów noszącym wstępną nazwę Stalker 2? ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować