Zaloguj się, aby obserwować  
Outlander-pro

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - temat ogólny

2365 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2010 o 21:55, Tyler_D napisał:

To co? Zakładamy temat o wstępnym projekcie wschodnich developerów noszącym wstępną nazwę
Stalker 2? ;-P

No cóż, z jednej strony troche głupio gadać o czymś o czym nic nie wiadomo, oprócz tego że powstaje. Ale jeśli GSC
dalej zamierza nie ujawniać żadnych informacji przez kolejne x miesięcy, tylko wydawać te swoje kalendarzyki to temat by się przydał na jakieś nasze spekulacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jeżeli już mówimy o kolejnej części serii to gdybyśmy mieli ją opierać o odsłony które już ujrzały światło dzienne to najlepiej chyba byłoby wziąść w zasadzie wszystkie dobrodziejstwa Shadow of Chernobyl i obowiązkowo zaimplikować w zasadzie wszystkie nowalijki jakie przyniósł Oblivion Lost i Arsenal Mod choć co do tego drugiego to mam pewne wątpliwości. Faktem jest jednak to że jeżeli ktoś zagra w gołego SoCa a potem przejdzie go jeszcze raz z Oblivionem to różnica jest kolosalna a sama gra wydaje się bardzo uboga. Z Clear Sky''a w zasadzie chyba nawet nie ma co zabierać, nie dość że to to jest strasznie zabugowane to jeszcze te całe wojny frakcji to jeden wielki pic na wodę. :F A teraz do tego co już mamy dorzućmy nowalijki GSC i najlepsze elementy z Call of Pripyat i byłoby cudownie. Tyle tylko że to nasze marzenia ... ;-) Co do tego niepowtarzalnego klimatu w SoCu ... wydaje mi się że wielu graczy w tym i ja tak dobrze go wspomina chyba dlatego że była to pierwsza "stalkerowska" i tak oryginalna gra a poza tym ponoć "najlepsze piosenki to te które dobrze znamy". ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ... jest tu ktoś dobrze zorientowany jeżeli chodzi o mody do Call of Pripyat? Bo primo modowanie SoCa już mnie z deka znudziło a secundo te mody które chciałem na SoCu przetestować już chyba znam aż za dobrze. Więc chciałem teraz pobawić się w modowanie najnowszej odsłony a mianowicie poszukuję czegoś takiego co dawałoby nowe questy i parę nowalijek - najbardziej zależy na nowych giwerach - najlepiej jakiś snajperkach. Wiem że gdzieś był jakiś mod który dodawał takie bronie jak kar98k z lunetą albo Mosin Nagant także z lunetą tylko cholera nie pamiętam do której części gry. :F Poza tym miło by było jakby handlarze mieli od początku na stanie jakieś niezłe giwery - jakiś "trader mod" czy coś by się przydał. Mógłby mi ktoś coś polecić? Nie musi być po polsku choć jakby był to bym nie pogardził. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2010 o 12:50, Tyler_D napisał:

Poza tym miło by było
jakby handlarze mieli od początku na stanie jakieś niezłe giwery - jakiś "trader mod"
czy coś by się przydał. Mógłby mi ktoś coś polecić? Nie musi być po polsku choć jakby
był to bym nie pogardził. ;-)

Dzis właśnie tak kombinowałem na plikach od moda , by nie stracić 2 dni grania , (save ręcznie zapisany był sprzed 2 dni) że znalazłem sposób na wstawienie dowolnego przedmiotu na dowolny etap gry u handlarzy , czyli np egzoszkielet na dzień dobry , albo jaka chcesz broń , lub by pojawiało się np nie po 8 apteczek a 20 u handlarza.
Pewnie jest to znane , ale jestem dumny z siebie że sam to zrobiłem , z musu ,by nie zaczynać gry od nowa przez głupi mój błąd zarażenia sie wirusem nie mając antidotum, wyprzedziłem fabułe troszkę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej panowie gdzie znajdę narzędzia do kalibracji w Prypeci? Który to budynek bo nikt ze stalkerów ani wojskowych nie chce mi zdradzić,hm.To taka zabawa w ciuciubabke,w ogóle to cwaniaki z nich są,żeby dać Gaussa i ostatnie narzędzia praktycznie na sam koniec...bez sens.Co z tego,że jest freeplay,ale jak ktoś wszystkie wątki zrobił to można się zanudzić,taka prawda nie nacieszę się tymi zabawkami;p...Freeplay w tym stalkerze,akurat słabo wypalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 03:18, Ajinur napisał:

Ej panowie gdzie znajdę narzędzia do kalibracji w Prypeci? Który to budynek bo nikt ze
stalkerów ani wojskowych nie chce mi zdradzić,hm.To taka zabawa w ciuciubabke,w ogóle
to cwaniaki z nich są,żeby dać Gaussa i ostatnie narzędzia praktycznie na sam koniec...bez
sens.Co z tego,że jest freeplay,ale jak ktoś wszystkie wątki zrobił to można się zanudzić,taka
prawda nie nacieszę się tymi zabawkami;p...Freeplay w tym stalkerze,akurat słabo wypalił.


Zawsze można dodać mody, które umożliwiają prostszy (nawet i odpłatny) sposób zdobycia narzędzi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągam właśnie z filefronta moda S.M.R.T.E.R. Pripyat (v0.41). Miał ktoś z nim do czynienia? Bo po samym opisie i screenshotach zapowiada się bajecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 18:06, Tyler_D napisał:

Ściągam właśnie z filefronta moda S.M.R.T.E.R. Pripyat (v0.41). Miał ktoś z nim do czynienia?
Bo po samym opisie i screenshotach zapowiada się bajecznie.

Poczekaj na wersję 0.45, która wychodzi w najbliższym czasie. A mod niestety jest bardzo niestabilny i ma trochę bugów, tak więc radziłbym też poczekać na stabilniejszą wersję ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2010 o 03:18, Ajinur napisał:

Ej panowie gdzie znajdę narzędzia do kalibracji w Prypeci? Który to budynek bo nikt ze
stalkerów ani wojskowych nie chce mi zdradzić,hm.To taka zabawa w ciuciubabke,w ogóle
to cwaniaki z nich są,żeby dać Gaussa i ostatnie narzędzia praktycznie na sam koniec...bez
sens.Co z tego,że jest freeplay,ale jak ktoś wszystkie wątki zrobił to można się zanudzić,taka
prawda nie nacieszę się tymi zabawkami;p...Freeplay w tym stalkerze,akurat słabo wypalił.


Narzędzia do kalibracji dla Kardana (mechanik z Zatonu) znajdziesz w Prypeci w domu towarowym. dom towarowy to labiryncik małych pomieszczeń, więc musisz uważnie badać każde pomieszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAM,
wejście znalazłem bez kłopotów na stacji kolejowej. Pozabijałem "chomiczki" i doszedłem do sali z kolumnami w której jest ta owa zagadka. Pojawiają się między kolumnami jakieś spadające gwiazdki? O co chodzi w tejże zagadce i jak ją rozwiązać aby wejśc do pomieszczenia z Oazą?
mam poradnik do tej gry i tam jest mapka jak przejcs ta sale z kolumnami, idąc według tej mapki za nic w swiecie nie moge przejsc do Oazy.
wie ktos jak tam przejsc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 14:20, Gellcia napisał:

WITAM,
wejście znalazłem bez kłopotów na stacji kolejowej. Pozabijałem "chomiczki" i doszedłem
do sali z kolumnami w której jest ta owa zagadka. Pojawiają się między kolumnami jakieś
spadające gwiazdki? O co chodzi w tejże zagadce i jak ją rozwiązać aby wejśc do pomieszczenia
z Oazą?
mam poradnik do tej gry i tam jest mapka jak przejcs ta sale z kolumnami, idąc według
tej mapki za nic w swiecie nie moge przejsc do Oazy.
wie ktos jak tam przejsc?

Idź jak ci się podoba, gdy będziesz odpowiednio sfrustrowany to gra cie pewnie puści dalej ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2010 o 14:46, meJKu napisał:

> WITAM,
> wejście znalazłem bez kłopotów na stacji kolejowej. Pozabijałem "chomiczki" i doszedłem

> do sali z kolumnami w której jest ta owa zagadka. Pojawiają się między kolumnami
jakieś
> spadające gwiazdki? O co chodzi w tejże zagadce i jak ją rozwiązać aby wejśc do
pomieszczenia
> z Oazą?
> mam poradnik do tej gry i tam jest mapka jak przejcs ta sale z kolumnami, idąc według

> tej mapki za nic w swiecie nie moge przejsc do Oazy.

>ile można chodzić

Dnia 13.07.2010 o 14:46, meJKu napisał:

> wie ktos jak tam przejsc?
Idź jak ci się podoba, gdy będziesz odpowiednio sfrustrowany to gra cie pewnie puści
dalej ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już znajdujesz się w tym pomieszczeniu to

Spoiler

musisz się rozglądać i wchodzić między te filary w których właśnie widzisz te "spadające gwiazdki". Po chwili powinieneś się przenieść do pomieszczenia z Oazą ale uwaga - zanim ją zabierzesz sugeruję zrobienie save''a albo choć quicksave''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oaza

Spoiler

Lecisz rzędem kolumno max po lewej i "wróci cię" to 2 rzędem kolumn po lewej "wróci cię" to środkowym.
Znów cie teleportuje to 2 od prawej strony znów cie "wróci" to rzędem kolumn max po prawej i znów cie wróci.
Teraz lecisz pod wszystkimi "kurtynami" i gotowe.
Żadne inne cuda/czary nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2010 o 09:53, Gellcia napisał:

Jaki spoiler??


Aerodynamiczny, zwiększający docisk podczas pokonywania zakrętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że nie wiesz jak odczytać treść w spoilerze - wystarczy ją zaznaczyć myszką albo po prostu użyć skrótu Ctrl + A. A spoilerujemy by nie psuć gry tym co nie mieli jeszcze okazji pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować