Zaloguj się, aby obserwować  
Outlander-pro

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - temat ogólny

2365 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2009 o 16:23, Vernio napisał:

Kto wydaje i czy jest szansa na EK?

Wyda zapewne CD Project. A co do Edycji Kolekcjonerskiej to będzie tak jak w przypadku Cienia Czarnobyla i Czystego Nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 18:59, DonSzabla napisał:

> Kto wydaje i czy jest szansa na EK?
Wyda zapewne CD Project. A co do Edycji Kolekcjonerskiej to będzie tak jak w przypadku
Cienia Czarnobyla i Czystego Nieba.



To dobrze ,że CD Project. Liczę ,że wydadzą EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"- Mutanty omijają pociski wystrzelone w swoją stronę i starają się uciec " co jak co ale uchylać się przed pociskiem np. z AK -.- bez przesady matrix to to nie jest ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I niech mi ktoś powie, że wymienione przeze mnie wyżej zmiany są rewolucyjne? Nie sądzę. Ale i tak pewnie zagram, bo nie zmienia to faktu, że każda część tej serii jest świetną grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 20:53, Kapas napisał:

I niech mi ktoś powie, że wymienione przeze mnie wyżej zmiany są rewolucyjne? Nie sądzę.
Ale i tak pewnie zagram, bo nie zmienia to faktu, że każda część tej serii jest świetną
grą.


A czy jakiekolwiek zmiany miały być rewolucyjnie? No nie. To tylko dodatek, który zmienia parę rzeczy, dodaje trochę innych i usprawnia stare. Tyle.

Ale stalker to stalker, będzie dobra gra, jeśli nie przepiją kasy przeznaczoną na beta testy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 00:18, Kapas napisał:

To niech nikt tu nie pisze, że to rewolucja w serii, bo takie posty są śmieszne. :P

Wszystko prawda...teraz ciężko o rewolucję raczej, cieszyć się trzeba z każdej zmiany in plus :)
Może jakbyśmy kiedyś połączyli X wydanych stalkerów to wyszłoby coś, czym miał być początkowo Cień Czarnobyla :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 00:21, Sztywny_pl napisał:

> Może jakbyśmy kiedyś połączyli X wydanych stalkerów to wyszłoby coś, czym miał być początkowo Cień Czarnobyla :]

Może STALKER 2 tym będzie, w końcu mają go tworzyć (jeśli już nie zaczęli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 00:18, Kapas napisał:

To niech nikt tu nie pisze, że to rewolucja w serii, bo takie posty są śmieszne. :P


Rewolucją może być jedynie fakt wyrzucenia wszystkich starych lokacji i przygotowanie nowych. Łącznie z Prypecią, która ma się zdecydowanie różnic od tej z SoC. Infrastruktura będzie oczywiście taka sama ale będzie jej więcej i będzie lepiej odwzorowana z możliwością większej eksploracji (taką mam nadzieję). Bardzo dobrym usprawnieniem jest natomiast dodanie drugiego slotu na karabin oraz dodanie do pancerza maski gazowej i hełmu i ikony szybkiego użycia choć z tym problemów większych nie miałem ponieważ mam szczęście mieć więcej battonów na myszce. Drobne zmiany takiej jak spływające krople deszczu po masce, czas na pulpicie i reorganizacja PDA też cieszą. Zastanawia mnie czy będzie możliwość spania. W wywiadzie dla Gamplaya było napisane, że będzie ale tak też miało być w SoC i CS. Tak jak by to był wielki problem dodanie tego do gry. Co do omijania pocisków to mutanty to zgadzam się z Szataklonem. Śmiech na sali. Chyba, że zaczną uciekać w momencie skierowanie w nich lufy co też raczej nie ma większego sensu. Mutant to mutant. Drapieżnik, który atakuje a nie ucieka gdy tylko zwęszy jakąś aferę. No chyba, że dadzą nam zmutowane sarny, żyrafy i antylop gnu. Czekam na screena z Burerem i Chimerą. Podoba mi się nowy dzik..

@ Marco_Polo

Dnia 19.05.2009 o 00:18, Kapas napisał:

Może STALKER 2 tym będzie, w końcu mają go tworzyć (jeśli już nie zaczęli).


Zastanawiam się tylko gdzie będzie toczyła się jego akcja. Jestem fanem Stalkera w czarnobylskiej zonie ale raczej już nie chciał bym zobaczyć nowej części na terenach Ukrainy.

Btw. Jak dobrze pójdzie to na jesień dostaneiemy metro 2033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 09:03, Duddits napisał:

@ Marco_Polo >
> Może STALKER 2 tym będzie, w końcu mają go tworzyć (jeśli już nie zaczęli).
Zastanawiam się tylko gdzie będzie toczyła się jego akcja. Jestem fanem Stalkera w czarnobylskiej
zonie ale raczej już nie chciał bym zobaczyć nowej części na terenach Ukrainy.

Jeśli w grze:
- byłaby nowa, wciągająca fabuła z ciekawymi zwrotami akcji;
- umieszczone byłyby wszystkie dotychczasowe lokacje po liftingu, z większym dostępem do zwiedzania, plus kilka nowych;
- do tego mechanika rozgrywki i możliwości customizacji z CS i CoP (potyczki frakcji owszem ale na mniejszą skalę, upgrady sprzętu, w końcu wprowadzili osobno kombinezon i maskę/nakrycie głowy);
- zadania tradycyjne (przynieś, upoluj, odbij, zdobądź) plus te jakie mają pojawić się w CoP, bardziej złożone i urozmaicone;
- obowiązkowy free-play
...byłbym za.

Dnia 19.05.2009 o 09:03, Duddits napisał:

Btw. Jak dobrze pójdzie to na jesień dostaniemy metro 2033

Też liczę na tą produkcję. Zniszczona Moskwa podana w "STALKERowym" sosie może okazać się kolejną świetną pozycją zza wschodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

metro 2033 ?

Co do Stalkera, to mam nadzieję, że ta nowa część nie będzie potrzebowała 3 poprawek zaraz po premierze, żeby chodziła w miarę stabilnie, tak, jak to było w przypadku CS. To była największa bolączka tamtej odsłony - już nie pamiętam ile to do niej łatek wyszło. Wolałbym, żeby gra była dopracowana zanim ją wypuszczą do sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 16:46, Kapas napisał:

metro 2033 ?

Oglądałem i czytałem dużo o tej grze przypomina S.T.A.L.K.E.R.-a. Zapewne trafi do mojej kolekcji.

Dnia 19.05.2009 o 16:46, Kapas napisał:

Co do Stalkera, to mam nadzieję, że ta nowa część nie będzie potrzebowała 3 poprawek
zaraz po premierze, żeby chodziła w miarę stabilnie, tak, jak to było w przypadku CS.
To była największa bolączka tamtej odsłony - już nie pamiętam ile to do niej łatek wyszło.
Wolałbym, żeby gra była dopracowana zanim ją wypuszczą do sprzedaży.

Popieram. Moim zdaniem powinni przełożyć datę premiery tak aby gra była grywalna. Chociaż mam cichą nadzieje że GSC pokarało się poprzednimi wpadkami i w dniu premiery otrzymamy grywalny produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Game World Navigator, rosyjskojęzyczne czasopismo o grach komputerowych, przeprowadziło wywiad z Olegiem Jaworskim podczas trwania targów KRI 2009. Wywiad jest potwierdzeniem danych nam do tej pory informacji.

Ogólnie rzecz biorąc, ukończenie głównego wątku fabularnego zajmie nam w granicach siedmiu godzin i na pewno nie mniej niż 20-25 godzin swobodnych przechadzek po Zonie w całość wziętych. Po zamknięciu akcji będzie możliwość dalszej gry. Podziemia będą stanowiły najmniejszą część w grze, tak więc grunt zasadniczo będzie sprzyjał nam na porządku dziennym. Nie wyklucza to jednak różnego typu jaskiń, kilku podziemnych poziomów, ale to prawdopodobnie tylko 5% w porównaniu do terenów otwartych. Anomalie będą częściowo zmieniały swoje położenie pod wpływem emisji. Artefakty z biegiem czasu będą się generowały ponownie, bowiem każdy stalker ma możliwość ich zbierania, niektórzy nawet wybierają się po nie w grupach. Oznacza to, że gracz będzie mógł rywalizować z innymi stalkerami o to, kto znajdzie i zbierze więcej artefaktów. Twórcy zmienili nieco sposób zachowania się wszystkich mutantów. Wojny między nimi będą bardziej interesujące niż poprzednio. Wszystkie potwory będą bardziej zróżnicowane pod względem zachowania i będą działały według własnych zasad. Dajmy dla przykładu chimerę – w dzień mutant ten nie jest zbyt szkodliwy, ale kiedy nadejdzie noc, wszystkie zdawać by się mogło mutanty wyjdą na powierzchnię i staną się bardziej podejrzliwe, przez co walka może przerodzić się w piekło. Dlatego też każde monstrum będziemy musieli dokładnie obadać i znaleźć na nie skuteczny sposób. Główną różnicą w zadaniach pobocznych będzie to, że nie będą już się one generowały automatycznie, jak to miało miejsce w dwóch poprzednich częściach gry. Twórcy sprawili, że każda scena będzie niepowtarzalna, czyniąc z zadań pobocznych naprawdę interesujący wątek.

Źródło: stalker-world.webd.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 18:52, Elvis-Sactter napisał:

/.../


Eh, właśnie chciałem dać tego linka. Właśnie znalazłem go na forum GSC :/
Dodam chociaż nowy art. Stary motyw, nowa rozdzielczość (1600x2374).

20090519190316

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jeśli chodzi i zbieranie artefaktów przez NPC - mam nadzieję, że nie będzie rzeczy typu, 20 stalkerów wraca do bazy wieczorem, gracz się czai, rozwala wszystkich i zgarnia co trzeba...
Ja tak robić nie będę, bo to koliduje z moim duchem stalkera i dobrego człowieka (xD), ale pewnie będą tacy co tak robić będą. Ale jakieś konsekwencje pewnie będą za zabijanie niewinnych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby też dali tak, że inni stalkerzy korzystają z apteczek, bandaży i środków przeciw promieniowaniu oraz żeby też przeszukiwali ciała innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież juz w CS bylo ze NPC przeszukiwaly ciala innym wiec ... A po co sie meczyc samemu i zbierac arty xD wystarczy poczekac, rzucic granata i jak dobrze pojdzie ma sie to bez zadnego wysilku ;) Nie no zartuje wtedy to była by zadna zabawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować