Zaloguj się, aby obserwować  
Outlander-pro

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - temat ogólny

2365 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2009 o 23:48, Ajinur napisał:

No jasne,że Prypeć powinien być osadzony w takie jakieś laboratoria i strachowate miejsca.


Dokładnie. Idziesz samotnie wewnątrz klaustrofobicznego bardzo słabo oświetlonego korytarza, krwawisz i słyszysz jakieś szmery i dziwne nie znajome dźwięki. Zaczynasz się pocić i z głębi korytarza umeblowanego różnego rodzaju nie działającym, pordzewiałym sprzętem laboratoryjnym dobiega ryk pijawek. Na zewnątrz wrócić nie możesz bo o te porze z takim zapasem amunicji nie ma co się wychylać...

Dnia 15.04.2009 o 23:48, Ajinur napisał:

Jednak musieliby zrezygnować po pierwsze z wojny frakcji w Prypeci i powinni to miasto
powiększyć.Bardziej zagęścić zabudowaniem,drzewami,krzakami,pułapkami,anomaliami i mutantami.A
nie pól miasta tak jak w SoC pusta.Jedynie jeden pokój numer 23 w hotelu był spoko i
baza Monolitu.Reszta budynków to co na pokaz?


Jeśli uda im się stworzyć działającą wojnę frakcji to powinna być. Fajnie było by zdobywać w Prypeci blok po bloku, przeczesując później każdą klatkę i każdy pokój i każdy dach w poszukiwaniu niedobitków. Niedobitków Monolitu tak mniemam. Pierw walczymy o każdy skrawek Zony (i jak chcemy wypowiadamy wojnę naszym przyjaciołom) a na deser Prypeć. Oczywiście może wyć więcej zieleni natomiast zgęszczenie infrastruktury mi odpowiadało z SoC.

Dnia 15.04.2009 o 23:48, Ajinur napisał:

Nie mogą powstawiać tam jakichś rzeczy,anomalii i w nich artefakty albo chociaż wroga.Chociaż
ja bym wolał jakieś misje związane z tym miastem,jakieś podziemia itp.


Misje mogły by wyglądać tak jak w SoC. Iź do tego i do tego podziemnego laboratorium po to i tam to. wolę to niż jakieś ganianie za kimś a potem jakiś krótki filmik i koniec. Powinno być zdecydowanie więcej cut-scenek. Wprowadzał on klimat (w SoC były mistrzowskie). Dużą nadzieję pokładam w podziemiach Prypeci. Dużo wspomnianych już wcześniej laboratorium, jakieś podziemne centrum medyczne z salami operacyjnymi pełnymi zmutowanych Stalkerów. Mogli by także rozbudować Czerwony Las a dokładniej znajdującą się tam kopalnię. No chyba, że dadzą nam już trzeci nowy ulepszony Czerwony Las. W ogóle Zona powinna się nie znacznie zmienić. Chodzi mi o stare lokacje takie jak Kordon, Wysypisko, Agroprom etc. Zmiany mogły by mieć przyczyny w wizycie Strieloka w Sarkofagu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2009 o 15:28, Duddits napisał:

>


A ja właśnie nie jestem za tym,żeby była wojna frakcji w Prypeci.Owszem z chęcią bym chciał wojny różnych frakcji,ale niech będą na innych terenach,bardziej rozległych typu właśnie Dolina Mroku,Wysypisko albo Agroprom.
Wojna frakcji w Prypeci to będzie powtórka z rozrywki,ale nie dla mnie bo taka wojna osłabi klimat.
Ja bym jedynie powiększył to miasto i dodał wiele ciekawych miejsc.

Co do misji to jestem skłonny się z tobą zgodzić.Jednak co do starych lokacji to już mnie.Nie chce żadnego Kordonu w ulepszonej wersji ani innych już znanych mi lokacji.Wszystkie prócz Prypeci mają być inne.Jeżeli chcą dać Red Forest to już w innej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A co? Źle Ci się szło w grupie i zdejmowało snajperów Monolitu z dachów bloków w Prypeci. Fajnie jakby wprowadzili prosty sposób dowodzenie grupą uaktywniany jakimś klawiszem. Coś ja w Rainbow Six Vegas ewentualnie bardziej prymitywny taki jaki mamy w Half-Lifie 2. Walki pomiędzy blokami, snajperzy na balkonach i dachach. Wreszcie ciężki sprzęt na ulicach typu haubice. Pomiędzy tym wszystkim my dowodzący trzy, cztero osobowym oddziałem bardziej przypominającym oddział szturmujący...
Brak Kordonu, Wysypiska etc.? Czemu nie. Byle byśmy dostali coś lepszego, większego i bardziej drapieżnego, niebezpiecznego. Byle by była Prypeć, jej podziemia, Bar, Dzicz, Limańsk, Szpital i Czerwony Las, który w CS był kozacki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2009 o 23:38, Duddits napisał:

/.../


Nie no źle nie było nie powiem,żywa akcja,napięcie skąd zaatakują i ta radocha,że prowadzimy grupkę żołnierzy :D
Ale w Prypeci może to pójść na złe,ponieważ spadnie w tedy klimat.Postawią na działania czysto militarne i spadnie klimat Zony.Mogliby zrobić to miasto bardziej opustoszałe,pełne mutantów,anomalii żeby klimat był bosski.Ewentualnie jakoś w połowie gry niech zrobią,że zejdą się tam różnego rodzaju frakcje i będzie trzeba walczyć z nimi o przetrwanie bo przypuśćmy,że Prypeć to jedyne takie miejsce gdzie można przetrwać.Nie mówię tu o spokojnym śnie bo pijawka i tak nas dostanie,ale zapasy,schowanie się przed wrogiem itp:)
Bar i całą Dzicz mogę zobaczyć z chęcią ponownie,ale zmienione i to dużo.Czerwony Las też,ale musi być inny od poprzednich.Szpital z miła chęcią,ale pełen duchów poltergeistów,a co do Limańska to jakoś mi nie wpadł w gust,już wolałbym 100 razy bardziej Bagna.To chyba najbardziej oryginalna lokacja .
Ja w tym dodatku widziałbym Prypeć,Czerwony Las i jakieś opustoszałe wioski,bo typowe wielkie lokacje to dopiero w Stalkerze 2 będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhem, zwróce uwagę na to, że raczej na jakieś wojny frakcji nie ma co liczyć. Wojny zaczeły się po Wielkiej Emisji z CS. Wcześniej było dość spokojnie. Poza tym jak chcecie wojnę w Prypeci, jeśli nie ma tam jako takie dostępu ? (Mózgozwęglacz, Monolit itp). Chyba, że akcja będzie po SoC, ale i tak brzmi to nieprawdopodobnie by były walki w Prypeci... Poza tym nie marzcie o 100+ lokacjach i nie wiadomo o czym jeszcze - wszystko musi być jakoś związane z fabułą gry...
Myślę, że w CoP wyjaśni się parę tajemnic i jak dla mnie to albo jakiś prequel SoC''a będzie, ale coś co się działo w tym samym czasie co w SoC/CS. Jakoś myślę, że tak byłoby fajnie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ty to nawet pomarzyć nie pochwalasz :)
Skąd niby mamy wiedzieć o czym będzie CoP. Ergo, skoro nic nie wiemy to dywagujemy, snujem marzenia, pomysły. To by było fajne a tamto be. Wiemy tylko tyle z nazwy, że środek ciężkości umiejscowiony będzie w Prypeci o ile nazwa się nie zmieni. Jak dla mnie wojna frakcji w Prypeci mogła by być. Ja bym chciał zobaczyć kontynuacja SoC. Skoro mózgozwęglacz wyłączony i droga na północ otwarta to wszystkie frakcje mogą się rzucić na wielki szaber. Skoro było by dostępne nowe terytorium to czemu go nie spróbować przejąć. Wtedy to Monolit miałby przechlapane a jednym z nich mógłby być Strielok po wybraniu przyłączenia się do Świadomości Z co szeroko opisałem w temacie Stalker Apokalipsa. W ogóle mogła by być rozwinięta kwestia z ową Świadomością Z. Kwestia jej źródła, działalności, konkretnych celów, metod etc., czyli w wielkim rozwinięciu to co mamy w wielkim skrócie przedstawione na koniec SoC w tajnym laboratorium Monolitu podczas rozmowy z hologramem (nie pamiętam czy miał jakąś nazwę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 19:40, Duddits napisał:

Ty to nawet pomarzyć nie pochwalasz :)

Pomarzyć pozwalam, ale pewne rzeczy są raczej niemożliwe po prostu :P

Dnia 17.04.2009 o 19:40, Duddits napisał:

Skąd niby mamy wiedzieć o czym będzie CoP...

Nie wiemy, dlatego możemy snuć domysły :P Ale jeśli jest to kontynuacja ... to co z Prypecią? Jako tako nie jest to wielkie terytorium, dlatego raczej podejrzewam, że Prypeć będzie znajdowała się gdzieś pod koniec rozgrywki lub nawet tam będzie finał. A jeśli miałaby być kontynuacja ... jestem szczerze ciekaw co by wymyślili twórcy. Przecież teorytycznie Zony już nie ma xD Ogólnie Stalker ma tak cholernie kiepsko wyjaśnioną fabułę na końcu i ogólnie zakończenie, że szok. Człowiek gra, gra, kończy grę, ogląda cut scenkę i myśli sobie "czyli cholera, to już?" i ma mnóstwo pytań ... na dobrą sprawę dość nijakie imo bylo zakończenie SoC''a - koniec Zony i nic więcej nie wyjaśnione. Okej, wyjaśnią to w Stalkerze 2, lub w CoP, ale nawet... poza tym teorytycznie Monolit idzie w rozsypkę, bo przestaje być kontrolowany ... co dalej? Pokręcone się robi strasznie... ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2009 o 23:11, Outlander-pro napisał:

>

Aj tam,tak to właśnie jest jak się robi te wasze prequele i sequele czy jak je tam zwał :p
Dlatego też jestem za tym żeby ten CoP i Stalker 2 były czymś zupełnie nowym.Nie ma co ciągnąc wątku fabularnego z SoC,ani tym bardziej z CS.Pozostaje zrobić odrębne gry,nowe,lepsze :)
Ja nie wiem czy nie znudziłoby się komuś oglądanie non stop tych samych lokacji albo zmienionych o parę krzaków jak to było w CS.Wątek fabularny z SoC jest dobry,ale skomplikowany.Jeśli chcą go rozbudować to ok,ale na nowo :) Hm ten cały Monolit to wolałbym już widzieć jako frakcję neutralną,porobiłbym dla nich misje,zobaczył ich bazę i ich motto jak mają np. Wolność i Powinność.W SoC Zona zniknęła,hm mnie to nie leży.W SoC Striełok ginie,a Zona zostaje i mnie to leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że Call of Pripyat ma być ostatnim dodatkiem do SoC to siłą rzeczy musi to być jego kontynuacja. Raczej nie wyskoczą z prequelem CS. Jeśli chodzi o samą Zonę to dla mnie też mogła by wyglądać zupełnie inaczej. Skoro nie do końca jasne jest co się stało po dotarciu Strieloka do sarkofagu jest możliwość, że Zona znowu się zmieniła. Wszystko co było do tej pory uległo zniszczeniu lub głębokim zmianą i resztki ocalałych z nowym narybkiem czyli wojskiem, naukowcami, najemnikami etc. na nowo zasiedla strefę.
Ze swoje strony oczekuję od CoP a raczej od GSC zdecydowanie lepszej fabuły, więcej klimatyczny misji typy x18, x12, x10, poprawiona wojna frakcji w stylu Faction Commander (choć z ograniczeniami), nowych leveli, nowych frakcji, oryginalnych nazw broni, więcej cut scenek, śpiwora, więcej beta testów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się marzy dojście do Zone od północy, zachodu i wschodu, a nie gra udaje, że wszystko dzieje się na południu i nigdzie obok nic nie ma... ale tak nie zrobią, bo to zwaliłoby całą fabułę i ine uproszczenia które zastosowali w tej grze ... :/
To jest imo głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach







Historię Zony i osób z nią związanych ciekawie wyjaśnia Priboi Story .
CoP powinien powstać własnie w takim klimacie jak ten mod.Powinień naświetlić wątki z SoC
Nową historię i nowe lokacje powinni zostawić dla S.T.A.L.K.E.R.A. 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2009 o 12:35, Outlander-pro napisał:

A mi się marzy dojście do Zone od północy, zachodu i wschodu, a nie gra udaje, że wszystko
dzieje się na południu i nigdzie obok nic nie ma... ale tak nie zrobią, bo to zwaliłoby
całą fabułę i ine uproszczenia które zastosowali w tej grze ... :/
To jest imo głupie.


Też bardzo bym chciał żeby Zona była nieco inaczej uformowana.Z resztą trochę na logikę to całe skażenie powinno się rozrastać dookoła Elektrowni Czarnobylskiej.Chciałbym takie koło wokół centrum Zony.Od każdej strony,a wątek fabularny wcale by się nie zmienił.Daliby dwie strefy.Strefa zero i strefa bezpiecznegswobodnego poruszania się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chodzi o skażenie to chmurę radioaktywnych oparów po wybuchu reaktora wiatr rozwiał po całej Europie i zachodniej części Rosji gdzie do tej pory ludzie umierają na raka i chorują na tarczycę. Chmura dotarła nawet do Francji, która temu zaprzeczyła.
Co do zony też bym chciał ja zobaczyć od północy i od wschody gdzie według stalkerowskiej mapki mamy rzekę i most. Szczerzę mówią latanie po takich samych lokacjach nie napawa mnie optymizmem. Już mam dość Doliny Mroku, Agropromu i Kordonu. Zostać może Czerwony Las, Jantar, Szpital i Limańsk pod warunkiem, że nie będzie to jedna ulica. Chciałbym zobaczyć też elektrownię jako jeden wielki level a nie mała finałowa mapka.
Póki co czekam na czerwiec i na Metro 2033: The Last Refuge. Może będzie jakaś dobra konkurencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O czym wy mówicie? Jak w SoC zona znika? Chyba tylko przy jednym zakończeniu fałszywym czyli dla monolitu. Striełok przyłącza się do świadomości Z albo ją niszczy i tak się kończy SoC....

Edit: Możliwe że zew Prypeci będzie opowiadał historię jakiegoś jednego kolesia z monolitu. W końcu tam mają bazę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 21:47, John_McClane napisał:

O czym wy mówicie? Jak w SoC zona znika? Chyba tylko przy jednym zakończeniu fałszywym
czyli dla monolitu. Striełok przyłącza się do świadomości Z albo ją niszczy i tak się
kończy SoC....

Przy prawdziwym zakończeniu, fałszywe się nie liczą ... obejrzyj jeszcze raz jak chcesz - http://www.youtube.com/watch?v=hVCE6Pc_4TA
Skoro nie ma Świadomości Z, nie ma Zony, bo to ona ją całą kontrolowała. A Strełok leży sobię na trawce, mając nadzieję, że dobrze postąpił ... ogólnie fabuła w stalkerze jest cholernie niejasna, ale raczej można być pewnym, że SoC to koniec Zony jako takiej ...

Dnia 21.04.2009 o 21:47, John_McClane napisał:

Edit: Możliwe że zew Prypeci będzie opowiadał historię jakiegoś jednego kolesia z monolitu.
W końcu tam mają bazę...

Raczej wątpię, skoro wszyscy z Monolitu to agenci Świadomości Z i nie mają jako tako wolnej woli, służą Monolitowi i Świadomości... w jakim celu? Cholera wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2009 o 22:54, Outlander-pro napisał:

Raczej wątpię, skoro wszyscy z Monolitu to agenci Świadomości Z i nie mają jako tako
wolnej woli, służą Monolitowi i Świadomości... w jakim celu? Cholera wie.


I to by było właśnie dobre jakbyśmy się wcielali w jedną postać z Monolitu. Znamy Zone praktycznie tylko z punktu widzenia każdej frakcji oprócz najemników i renegatów. Fajnie było by ją zobaczyć obłąkanymi oczami żołnierza Monolitu. Wykonywać posłusznie zadania związane ze Świadomością Z. Bronić sarkofagu i Prypeci przed resztą hołoty i np. porywać zbłądzonych stalkerów, prać im mózgi aby przeciągnąć ich na naszą stronę... I tańczyć wokół jakiegoś bożka, składać ofiary z mięsaczy, chłostać sobie plecy w wolny chwilach i wcinać szczury, hehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2009 o 11:53, John_McClane napisał:

No i nie przejmować się mózgozwęglaczem i promieniowaniem :)


Innym słowem mówiąc mieć w dupie emisje psioniczne i materialny stosunek do życia. Co z tego, że zamiast mózgu bałagan na strychu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2009 o 23:04, Duddits napisał:

I to by było właśnie dobre jakbyśmy się wcielali w jedną postać z Monolitu.

Ale jeśli nie mamy wolnej woli, to na dobrą sprawę nawet nie wiemy, co robimy itp ... lol, pomysł właśnie z tej prostej przyczyny odpada ;D No i tak jeszcze sobię pomyślałem, że wtedy nie byłoby walki z mutkami, bo mutki też są kontrolowane przez Świadomość ... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować