Zaloguj się, aby obserwować  
Outlander-pro

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - temat ogólny

2365 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2009 o 22:42, Matiz1911 napisał:

Artefakty w grze są losowe jeżeli szukałeś już w każdej anomalii to prześpij się parę
godzin a kiedy po przebudzeniu pojawi ci się komunikat ,że w Zonie nastąpiła emisja wtedy
szukaj jeszcze raz.Po emisjach pojawiają się nowe artefakty.


Aha, czyli nie jest tak jak w CS, że z góry wiadomo gdzie są artefakty? Powrócono do losowości znanej z SoC''a? To dobrze. Ja w CS miałem tak niefortunny spawn artefatków, że nigdzie nie było tych co zdejmują promieniowanie, przez co nie mogłem nosić w zasadzie żadnych artefaktów. Miałem tylko jedną Meduzę :S To się nazywa fail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedną z największych jak dla mnie wad w CoP jest brak anomalii i znajdujących się w nich artefaktów tak jak to było w CS. Super, że są wielkie skupiska ale brak tego co napisałem mnie wkurza. GSC nigdy nie może zrobić jednej rzeczy dobrze. Zawsze czegoś musi brakować a ten ulepszony detektor to kompletna porażka. Nawet Wieles za bardzo jak dla mnie ułatwia rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 00:06, Duddits napisał:

Jedną z największych jak dla mnie wad w CoP jest brak anomalii i znajdujących się w nich
artefaktów tak jak to było w CS. Super, że są wielkie skupiska ale brak tego co napisałem
mnie wkurza. GSC nigdy nie może zrobić jednej rzeczy dobrze. Zawsze czegoś musi brakować
a ten ulepszony detektor to kompletna porażka. Nawet Wieles za bardzo jak dla mnie ułatwia
rozgrywkę.

Może i przesada, ale z drugiej strony... to jest nic innego, jak nagradzanie gracza za wypełnianie dodatkowych zadań w grze. To chyba właśnie na tym powinno to polegać, nie ? Długa współpraca z danymi handlarzami, oraz wypełnianiem i zleceń skutkuje nagrodami które znacznie ułatwiają rozgrywkę. Dla mnie to bardzo dobre rozwiązanie.
Dlaczego nikt nie narzeka na egzoszkielet, który po ulepszeniu może wytrzymać pewnie i wybuch nuklearny?
Owszem, może i jest wtedy miejscami za łatwo, ale takiego detektora od razu nie dostajemy. A co poniektórzy to pewnie nawet nie wiedzą że można takowy zdobyć :P
P.S A tak w ogóle to przyłączam się do grona ludzi, którzy twierdzą że to najlepsza część. Bugów nie uświadczyłem, (poza spadkiem FPS na komputerze który normalnie dźwiga na barkach Crysisa) klimat z podstawki, najlepszy pomysł z Clear Sky, czyli ulepszenia ekwipunku są, no i świetne zadania poboczne... jedyne czego tej grze brakuje, to może lepiej zrealizowanego głównego wątku (szukanie helikopterów to farsa, nic poza tym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2009 o 14:01, Gorn111 napisał:

Ja mam wykonane 103 zadania, ale z tego co widzę to dziwnie te zadania są liczone.
Najciekawsza broń jaką znalazłem i bardzo mnie ucieszyła (SiG 550 z możliwością dołączenia
celownika optycznego) to " Karabinek Striełoka" chociaż z tego co pamietam, jak grałem
w Cień Czarnobyle jako Striełok żadnego karabinku tam nie zostawiałem i wogule w Janowie
nie byłem :P
zauważyłem błąd. Każdy celownik pozostawiony w skrytce ( nocny czy też 1,6x ) zamienia
się w staddardowy "niebieski" 4X.


Kurde za pierwszym razem jak gralem znalazlem ten karabinek streloka teraz jak gram drugi raz totalnie zapomnialem gdzie jest !! gdzie go znalazles ??? totalna skleroza hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie zrobić prezent i zakupić grę na święta... do wyborowego finału, po długich eliminacjach doszły dwie gry: Borderlands i ów nowa część STALKERa...

Wybrałem sobie Zew, ponieważ, po gigantycznym niedosycie po graniu w CN, wręcz jestem spragniony Zony... oby był klimat z CC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 09:43, Kakarotto napisał:

Chciałem sobie zrobić prezent i zakupić grę na święta... do wyborowego finału, po długich
eliminacjach doszły dwie gry: Borderlands i ów nowa część STALKERa...

Wybrałem sobie Zew, ponieważ, po gigantycznym niedosycie po graniu w CN, wręcz jestem
spragniony Zony... oby był klimat z CC ;)


Haha, ja akurat sprawiam sobie na święta i Borderlands i Stalkera ;P

@Duddits
Skoro nie ma już artefaktów w anomaliach, to znaczy że gdzie są? Leżą sobie po prostu na ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 10:44, Outlander-pro napisał:

Haha, ja akurat sprawiam sobie na święta i Borderlands i Stalkera ;P


Też bym sobie kupił, ale trzeba kupić także prezenty innym członkom rodziny xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 00:06, Duddits napisał:

Jedną z największych jak dla mnie wad w CoP jest brak anomalii i znajdujących się w nich
artefaktów tak jak to było w CS. Super, że są wielkie skupiska ale brak tego co napisałem
mnie wkurza. GSC nigdy nie może zrobić jednej rzeczy dobrze. Zawsze czegoś musi brakować
a ten ulepszony detektor to kompletna porażka. Nawet Wieles za bardzo jak dla mnie ułatwia
rozgrywkę.

Gdzie znajdujesz artefakty?Tylko w anomaliach się je znajduje, nie leżą na drodze taj jak w Cieniu czarnobyle.
Ulepszony detektor sprawia że artefakty łatwiej się zbiera niż grzyby, to rzeczywiści przesada. dodatkowo można go zbyt łatwo kupić.Powinien być dostepny tylko jako nagroda za wykonanie zadania "Znajdź trzy detektory Wieles"
Karabinek Striełoka jest powiązany z samolotem bezzałogowym (przynajmniej tak to tłumaczą na innych forach)

Spoiler

Szukaj w cementowni :P

Grając po raz pierwszy ta skrytka była pusta więc go nie znalazłem. Dopiero za drugim razem go znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest najlepszy stalker . Dobra może ze swarogiem jest łatwo ale kto powiedział , że trzeba go używać ? Tak samo z egzosem .Ja znalazłem już ponad 60 artefaktów używając detektora echo , kombinezonu świt i AKS-74U bo po prostu uważam ,że tak jest bardziej klimatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 09:43, Kakarotto napisał:

Chciałem sobie zrobić prezent i zakupić grę na święta... do wyborowego finału, po długich
eliminacjach doszły dwie gry: Borderlands i ów nowa część STALKERa...

Wybrałem sobie Zew, ponieważ, po gigantycznym niedosycie po graniu w CN, wręcz jestem
spragniony Zony... oby był klimat z CC ;)

heh no to nie będę orginalny gdyż dylemat miałem pomiędzy tymi właśnie grami i zdedycowałem sie własnie na Stalkera...
o ile mi dojdzie, bo nie mogę go zamówić bo mi cenega kodu przez tydzień nie wysłała... Argh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 12:22, Gorn111 napisał:

Gdzie znajdujesz artefakty?Tylko w anomaliach się je znajduje, nie leżą na drodze taj
jak w Cieniu czarnobyle.

Wyjaśniając.. Obecne skupiska amonali są ok. Nie jest ok to, że nie ma tak jak np. w CS, że na drodze mamy np. wir, parę metrów dalej trampolinę a w krzakach przy drodze elektro. Wolała bym mniejsze skupiska anomalii lub pojedyncze porozmieszczane na całej mapce.
Oczywiście nie trzeba używać ulepszonych detektorów i egzo ale to zawsze kusi. Zew jest zdecydowanie za łatwy. Cieszą natomiast trudniejsze do zabicia mutanty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem chwile, najpierw pobiegłem w strone punktu na mapie i wyskoczyło na mnie stado psów, zacząłem przed nimi uciekać i dobiegłem do kryjówki bandytów. Tam wziąłem jakieś zadanie od "Sułtana" i poprosiłem obok człowieka żeby mnie do niego zaprowadził. Teleportowaliśmy się gdzieś na bagna. Zabiłem ich (kompanów) i zresetowałem gre. Teraz jak zacząłem od nowa, zabiłem dwóch stalkerów to się pokapowałem że postać ma mały udźwig. Czy da się to jakoś zmienić? Można jakoś zwiększyć udźwig postaci (ewentualnie jakiś mod)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 18:52, Kuban11 napisał:

Wie ktoś jak dostać się na teren stacji utylizacji odpadów używając pokojowego rozwiązania
(dając najemnikom jedzenie)?


Mówisz im że jedzenie przyniesiesz, a potem Skadowsk->dowódca->krótka pogawędka. Albo jeśli przy okazji masz przy sobie jedzenie to im je oddajesz.. Nie powinno być kłopotów żadnych.

A propo, osiągnięcie związane z łowami na mutanty potrafi dać naprawdę dużo przyjemności w Prypeci.. przy odpowiednim ekwipunku posiadałem około 4000 pocisków ppanc do GP-36, monolitanie uciekali w podskokach.. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie mieli w plecaku coś koło 400, 500 kg to mogą zacząć się schody takie jakie ja miałem .
Czyli po wczytaniu gry nie będą zaliczać się zadania i inne takie błędy, dziwne nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 21:37, Crew_900 napisał:

...

Modzika nie sprawdzałem ale myślę, że i 300 klocków powinno wystarczyć.
Wkurza mnie natomiast to, że nie mogę odłożyć do skrytek znalezionych dokumentów jak i przez pewien czas działka gaussa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 21:32, Duddits napisał:

> ...

Dzięki za mody, przewertowałem parę stron tematu i nie znalazłem informacji jak to wgrać. Wgrywałem co prawda mody do Cienia Czarnobyla ale zapomniałem jak to się robi. Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w spakowanym winrarze folder gamedata, to go wypakowujesz tam gdzie zainstalowałeś grę.
Jak nie ma folderu gamedata, to go sam tworzysz .
I jeszcze tam gdzie zainstalowałeś grę masz plik fsgame.ltx i w nim takie coś :
$game_data$ = false| true| $fs_root$|
zmieniasz na :
$game_data$ =true| true| $fs_root$|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować