Zaloguj się, aby obserwować  
Outlander-pro

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - temat ogólny

2365 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2009 o 20:06, sylwasss napisał:

> a zauwazyliscie limit instaalcji , jest cos takiego ?

Ja to nie wiem czy ty do końca normaly jesteś. Już 5 raz sie o to pytasz. Jest limit
4 deinstalacji. Prawdopodobnie zostanie to usunięte w patchu.


jestem normalny .
Ale czego sie czepiasz mnie , mam zamiar wydac 100 to chce byc pewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale po co ? zapewnili mnie ze usuna ten limit ale ja narazie nie wierze
po co cdp nie wział sie za stalkera czemu odpuscił ten tytuł , nie moge zrozumiec
Cenega w moich oczach przegrała robiac problem graczom , a cdp ma wielki minus u mnie ze nie wydał tej czesci

Jak sie wydaje 2 czesci to powinni i 3 byc Ich . To wielka porazka dla wydawcy , a cenega wydajac gre zamiast zdobyc zaufanie to chyba straciła u mnie , nie moge zrozumiec takiego czegos , nie zamiescili tego n apudełku ukryli ten fakt
ale jak by zamiescili watpie ze kupujacych by zachecili , to jest tobienie czegos za naszymi plecami i sie nie dowaidujemy od nich tylko na róznych stronach , od graczy

I teraz zadaje sobie pytanie czy nastepne gry wydane przez Cenege tez jakies fakty beda ukrywane , moze znowa cos jeszcze lepszego wymysla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problemy ja nie mogę.. co za problem wyrejestrować grę przed formatem ? A w razie problemu zawsze można sobie kod wygenerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również ja otrzymałem odpowiedź na pytanie dotyczące limitu.

"Witam, odpowiadając proszę zacytować całość korespondencji.

Informacja na ten temat jest prawdziwa. Nie mniej istnieje możliwość
zwiększenia liczby instalacji, oraz deaktywacji gry w przypadku np. awarii
komputera.

Pozdrawiam"



Tak więc jest limit, a niekumatym wyjaśniam, że gdyby chodziło o prostą aktywację i deaktywację to problem byłby znikomy. Robi się większy w przypadku, gdy możemy taki manewr wykonać 4 razy. Co potem? Telefony do Cenegi? A za parę lat ktoś będzie się u nich kłopotał takimi rzeczami? Jestem mocno sceptyczny.

Nie mam natomiast informacji, że któryś patch to usunie w przyszłości. Bardzo dziwna i cichaczem przemycona informacja, która powinna znaleźć się na pudełku tłustym drukiem. Gdybym nie zerknął (całkowitym przypadkiem! Bo akurat Wikipedia nie służy mi jako źródło wiedzy o grach) na stronę Wikipedii to bym się nigdy nie dowiedział, bo nic nie było słychać o jakowychś dodatkowych ograniczeniach.

A patch na stronie Cenegi nie dotyczy zniesienia ograniczeń. Wystarczy przeczytać jego opis.

Mój egzemplarz nowego Stalkera jeszcze poleży w sklepie dopóki sprawa DRMu się nie wyjaśni.

Minus dla Cenegi za celowe jak mniemam przemilczenie ważnych informacji (DRM ma złą prasę, i słusznie), plus dla pana, który szybko odpowiedział na mojego maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to właśnie sprawiło że nowego Stalkera nie zakupie. Przykre, nawet bardzo biorąc pod uwagę fakt że poprzednie części spodobały mi się na tyle że sypnąłem się na EK CS''a.

Ehh.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W/W informacje znajdują sie na 5tej stronie instrukcji obsługi, się nie sa nigdzie schowane, ani "przemycane" (Instalacja, Aktywacja oraz Dezinstalacja).
Podobnie jak informacja o wymaganym połaczeniu z internetem w celu Aktywacji gry (ta informacja jest na pudełku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 00:00, Gorn111 napisał:

W/W informacje znajdują sie na 5tej stronie instrukcji obsługi, się nie sa nigdzie schowane,
ani "przemycane" (Instalacja, Aktywacja oraz Dezinstalacja).

A instrukcja jest w środku czy na zewnątrz pudełka? Pytanie oczywiście retoryczne, nie musisz odpowiadać.

Dnia 01.12.2009 o 00:00, Gorn111 napisał:

Podobnie jak informacja o wymaganym połaczeniu z internetem w celu Aktywacji gry (ta
informacja jest na pudełku).

To nie to samo co informacja o ilości możliwych instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem w czym problem. Ostrzeżenie o aktywacji jest NA ZEWNĄTRZ pudełka, czyli łatwo dostępne. Sposób instalacji i deinstalecji podany w instrukcji oraz podczas rejestracji, więc gdzie tu problem? (ilość instalacji jest nieograniczona ale można tylko na jednym komputerze grać jednocześnie) Ilość "aktywacji", jak ktoś podał, wynosi 4 (akurat do tego się nie doczytałem)> Przewidujesz 4 poważne awarie sprzetu w najbliższym czasie? A nawet jeśli to czy akurat największą stratą w takim wypadku będzie Zew Prypeci?
Natomiast nie widzisz "plusów" Grasz bez płytki w napędzie ( ostatnio pękła mi płytka Czystego Nieba" i juą nie pogram:P ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Granie bez płytki to dla mnie wielki Plus, jednak limit instalacji dyskwalifikuje jak dla mnie grę. I nie chodzi tu o awarię sprzętu, etc. Po prostu gdy kupuje grę, chce ją mieć na stałe, a tak po powiedzmy kilku miesiącach/latach grę można wyrzucić, bo więcej w nią nie zagrasz O_o

Awaria sprzętu nie jest jedynym bodźcem wpływającym na zmarnowanie jeden z 4 możliwości aktywacji. Powodem tego może być przejście gry, mała ilość miejsca na dysku, czy po prostu znużenie graniem w jeden tytuł. O czystym "Formacie w celu wyczyszczenia PC" już nie wspomnę, a znam ludzi którzy robią to bardzo często (może i niepotrzebnie, ale to ich decyzja!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2009 o 11:54, Gorn111 napisał:

Nie bardzo rozumiem w czym problem.

[...ciach...]
Zbiorczo: nie jest dla mnie problemem internetowa aktywacja (podejrzewam, że telefonicznie również się da), lecz jej możliwa ilość. Wątek takich ograniczeń był już na forum wałkowany w kilku innych wątkach, m.in. przy Spore (i każdej innej grze, która DRM zawierała) i zawsze tego typu ograniczenia wywołują kontrowersje i żywe dyskusje, bo nie działają na szkodę złodziei a legalnych użytkowników.

Nie dziwię się też, że tak milczkiem przemycono ważne informacje do instrukcji, bo na pudełku mogłyby się nie spodobać. Oczywiście części osób jest to obojętne, ale jest część klientów, którzy uważają co kupują. Tym razem dowiedzą się po otwarciu pudełka, a to już trochę późno.

Nie widzę powodu, by mnie jako legalnemu użytkownikowi ograniczano możliwość takiej ilości instalacji jaka mi się żywnie podoba. A może jestem specyficzny i lubię tak sobie instalować i odinstalowywać? Mam kilka komputerów i nic innego nie robię tylko biegam i w kółko instaluję. Taki mój sens życia. Zapłaciłem w końcu, a co będę z grą robił - grał czy w kółko reinstalował - to już moja sprawa, w którą wydawca nie ma prawa i nie powinien wnikać.

Czy bardzo się zdenerwuję, jeśli będę musiał za którymś razem wykonywać telefony do wydawcy, bo limit mi się wyczerpie? Tak, bo to bezsens i dodatkowy kłopot, o którym nigdy wcześniej przed DRM normalny klient nie słyszał.

Zresztą nie wiadomo czy to zabezpieczenie to DRM czy jakiś ruski wynalazek. W przypadku niektórych gier ukazały się narzędzia wydawcy do deutoryzacji i znoszące te chore limity. Jeśli nowy Stalker dołączy do tego grona to na pewno kupię swój egzemplarz.

Bez gier - nawet tych, których jest się fanem - bez problemu można żyć. Ale wpienia mnie takie granie w kulki. Tak naprawdę właśnie to mi się nie podoba i nie będę tego popierał. A co zrobi ktoś inny to jego rzecz. Niechby i trzeba było dla zagrania stanąć na głowie, tysiąc pompek i zjeść tuzin zgniłych jaj, ale niech te informacje będą w pełni i jawnie podane, a nie wciśnięte do instrukcji, gdzie dowiem się o nich dopiero po zakupie. To nie jest fair, to nie są jawne informacje. Czy wielkim problemem byłoby podać na pudełku, że do aktywacji potrzebny jest internet, a ilość ograniczona jest do czterech? Widocznie ktoś stwierdził, że wygodniej jest pominąć drugą część zdania. I za takie kruczki właśnie podziękuję.

Teraz zanim się kupi grę trzeba niemal śledztwo przeprowadzać. Co za czasy.

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że w SoC jak i CS grałem razem ze trzydzieści razy (i dalej gram) i po drodze miałem z pięć formatów (a to zmiana dysku, systemu i inne) to wychodzi straszna kiszka. Cóż, nie spodziewałem się, że dojdzie do tego iż nie kupie sobie CoP. Ręce mi opadają a wydawało się to wszystko iść w dobrym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wy jesteście niekumaci -_- Dezaktywacja przywraca nam możliwość instalacji i nie jest to ograniczone - dopóki będziesz dezaktywował dopóty będziesz mógł ją instalować. W tym nie ma ograniczeń. Są 4 możliwości aktywacji BEZ Dezaktywacji, dlatego dezaktywacja przywraca nam raz wykorzystaną aktywację. Przynajmniej ja to tak rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Melchah bardzo dobrze ujełes ten watek .
Zgodze sie ze problem jest dla graczy legalnych.

Ale Cenega powinna taka informacje podac na pudełku ( a nie w pudełku ) na swojej stronie .
Czemu jest takie zatajenie tej informacji , mysleli ze my sie o tym nie dowiemy. Moze pierwsze osoby nie wiedziały , a te co wiedza beda miec obawe kupna. Sprzedaz moze sie nie udac jak zaplanowano

Ale problem istnieje bo jak komp padnie , czy cos innego to y bedziemy dzwonic , my mamy problem a nie wydawca, jedynie nam pomoze , ale same zawracanie głowy czyms takim.
Ale ciekawe czy to jest wogóle zgodne z prawem , zatajanie informacji przed kupujacymi ? Na to pytanie trzeba sobie odpowiedziec ???

ale napisali mi ze limi zniosa, te ograniczenie , ciekawe kiedy i czy wogóle ? Powinni teraz to zrobic

a moze kogos z wydawcy Cenegi zaprosimy na forum , niech wezmie udział i nam to wyjasni , niech wrescie bedzie wszystko jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować