Zaloguj się, aby obserwować  
Outlander-pro

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - temat ogólny

2365 postów w tym temacie

To są monolitowcy . oni byli w transie .
W Cieniu Czarnobyla w Prypeci też byli tacy co siedzieli wokół jakiejś sterty śmieci i kołysali się . mogliśmy chodzić sobie koło nich i nic nie atakowali, puki my ich nie zaatakowaliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2010 o 20:46, marekl1975 napisał:

No właśnie! Ostatnie słowa w grze brzmią mniej więcej tak, że śmierć Striełoka zabrała
tajemnicę Zony do jego grobu i tajemnica Zony pozostała w jej granicach.


Nie broniłeś dobrze Striełoka podczas ostatnie misji i biedaczek padł :) Jak przeżyje to jest inne zakończenie (min. że jego wiedza pomaga zgłębić tajemnice Zony). A wracające do brakujących rzeczy w Prypeci, to pomnik Lenina jak najbardziej jest - przewrócony ale jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 00:15, KannX napisał:

Nie broniłeś dobrze Striełoka podczas ostatnie misji i biedaczek padł :) Jak przeżyje
to jest inne zakończenie (min. że jego wiedza pomaga zgłębić tajemnice Zony). A wracające
do brakujących rzeczy w Prypeci, to pomnik Lenina jak najbardziej jest - przewrócony
ale jest :)


A to sorry, nie zauważyłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś może modami?
Próbowałem z Dade''s CoP MOD (1.3) ale bugi, limit wagi 20kg (auć) i poziom trudności (na Novice wszytko cię bierze na 1-2 hity) uniemożliwiający dalszą grę zniechęcił mnie.
Na razie jadę na CoP remix 1.1 choć zmiany są mało odczuwalne, a mod CoP Reloaded dopiero w fazie beta (a jak wiemy nawet finalne wersje potrafią zachowywać się jak bety) nie mówiąc o CoP Complete którego nie ma jeszcze wcale.

Reszta to cheaty, podniesienie wagi do 1500kg, brak nocy (rotfl) i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do CoPa modów nie wgrywałem, sama gra jest chyba wystarczająco obfita w różne smaczki że nie trzeba jej upiększać. Co innego SoC do którego jest mnóstwo ciekawych modów przy których granie na "gołej" wersji wydaje się totalnym lamerstwem i nudziarstwem. :-P Ja na przykład nie wyobrażam sobie teraz grania dajmy na to bez OL+AM. To obowiązkowa "podstawa" jeśli chodzi o SoC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 17:06, Tyler_D napisał:

Ja do CoPa modów nie wgrywałem, sama gra jest chyba wystarczająco obfita w różne smaczki
że nie trzeba jej upiększać. Co innego SoC do którego jest mnóstwo ciekawych modów przy
których granie na "gołej" wersji wydaje się totalnym lamerstwem i nudziarstwem. :-P Ja
na przykład nie wyobrażam sobie teraz grania dajmy na to bez OL+AM. To obowiązkowa "podstawa"
jeśli chodzi o SoC.


Wierzyc sie niechce,że nie grałem w Soc-a bez tych modów OL+AM.Jednak pierwowzór to pierwowzór:)
Nie lubie zmieniać oryginału,ale jednak trochę mnie to ciekawi,bo skoro wiele zmienia to może sie skusze,ale najpierw ZeW Prypeci.
Ps Tyler,dzieki za tamten save,ale muszę przyznać,że wystawiłeś mnie na ciężką próbe.200 ammo do Trs-a,na dodatek chyba nie ulepszonego z Sevą tez tak w połowie,ty zawsze na takim hardzie jedziesz?:D Ledwo dotrwałem w tych podziemiach:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 18:08, Ajinur napisał:

Wierzyc sie niechce,że nie grałem w Soc-a bez tych modów OL+AM.Jednak pierwowzór to pierwowzór:)

Też tak kiedyś myślałem ale jak już się wkręcisz w modowanie to długo się od tego nie oderwiesz. A najlepsze w tym wszystkim jest to że gra od razu zyskuje o wiele więcej grywalności a większość jeżeli nie wszystkie zmiany są intuicyjne i nie odczuwa się tego że jest gorzej a wręcz przeciwnie. Jest więcej, lepiej i też trudniej ale nie aż do niemożliwości. Sam wspomniany OL+AM to na początek bardzo dużo - losowe emisje, mnóstwo nowej broni i zombiaków i już mamy przepis na kilkadziesiąt godzin grania.

Dnia 24.06.2010 o 18:08, Ajinur napisał:

Nie lubie zmieniać oryginału,ale jednak trochę mnie to ciekawi,bo skoro wiele zmienia
to może sie skusze,ale najpierw ZeW Prypeci.

Znaczy się jeszcze nie skończyłeś? ;-)

Dnia 24.06.2010 o 18:08, Ajinur napisał:

Ps Tyler,dzieki za tamten save,ale muszę przyznać,że wystawiłeś mnie na ciężką próbe.200
ammo do Trs-a,na dodatek chyba nie ulepszonego z Sevą tez tak w połowie,ty zawsze na
takim hardzie jedziesz?:D Ledwo dotrwałem w tych podziemiach:p

Heh ... nie lubie tak typowo się skradać, wolę raczej otwartą walkę ze zmienianiem pozycji w stylu "z grubsza na Rambo" więc nie dziw się że SEVA była uszkodzona. A co do ammo to nie pamiętam, może myślałem że po drodze się coś znajdzie u truposzy. A TRsa jak inne bronie ulepszałem do końca po zakończeniu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 16:50, SpecShadow napisał:

Bawił się ktoś może modami?
Próbowałem z Dade''s CoP MOD (1.3) ale bugi, limit wagi 20kg (auć) i poziom trudności
(na Novice wszytko cię bierze na 1-2 hity) uniemożliwiający dalszą grę zniechęcił mnie.
Na razie jadę na CoP remix 1.1 choć zmiany są mało odczuwalne, a mod CoP Reloaded
dopiero w fazie beta (a jak wiemy nawet finalne wersje potrafią zachowywać się jak bety)
nie mówiąc o CoP Complete którego nie ma jeszcze wcale.

Reszta to cheaty, podniesienie wagi do 1500kg, brak nocy (rotfl) i takie tam.


Polecam Sigerius Mod. Całkowicie zmienia rozgrywką. kilkadziesiąt nowych zadań (podobno 48 ). Stare zadania też sa zmienione. Dodane nowe frakcje i możliwość dołączenia do każdej (nawet do Monolitu). Nowe bronie. System punktów ( zadania są dodawane w zależności od poziomu zdobytego doświadczenia). Oraz dużo innych ciekawych rzeczy. Mod można porównać do Oblivion Lost w SoC .
Gra działa bardzo płynnie chociaż troszkę gorzej niż czysty CoP. Można zainstalować spolszczenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem nazwę do gugli ale prócz tego tematu wyskoczyły rosyjskojęzyczne strony. Angielską wersję przeżyję na spokojnie. Więc mówisz że pojawia się levelowanie?

A czy nie piszesz o modzie który spawnował z poziomu menu pojazdy i przedmioty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 20:37, SpecShadow napisał:

Wrzuciłem nazwę do gugli ale prócz tego tematu wyskoczyły rosyjskojęzyczne strony. Angielską
wersję przeżyję na spokojnie. Więc mówisz że pojawia się levelowanie?

A czy nie piszesz o modzie który spawnował z poziomu menu pojazdy i przedmioty?

Wpisz Sigerous Mod.Tak, są "levele". Pojazdów nie stwierdziłem. Są dostępne dwie wersje . Ja gram w 1.4.5 i jest bardzo ciekawie. W wersji 1.5 jest jeszcze wiecej zmian np... oswajanie mutantów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 18:14, Tyler_D napisał:

>


Może kiedyś się skuszę,SoCa to już z 15 razy na miliony sposobów pozaliczałem więc narazie styknie:p
Cs-a 2 razy jedynie,widać,że słabiej wypadło,tym bardziej,że wiele się nie zmieniło jeżeli chodzi o tereny,a modyfikacje broni i nie udane wojny frakcji to za mało,równie dobrze to mogło już być w SoC.Poza tym słabiutki wątek główny więc trudno się dziwić,że do Cs-a nie wracam póki co.

PS. Nie skończyłem CoP-a bo ostatnio mało czasu,2 godziny grania na 2 dni bo godziny pracy mam nie ciekawe;p
Ale to się zmieni;p
Poza tym ja się stalkerem delektuje,nie lubię na szybkiego przechodzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja przechodziłem jeden po drugim. Najpierw Cień Czarnobyla, potem Czyste Niebo, a jak zacząłem grać w Zew Prypeci powiedziałem STOP! Za szybko :) Wole się delektować tą grą. Dałem spokój i wrócę do niej za pare dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też zacząłem od Cienia Czarnobyla ale zniechęcił mnie, po co psuć sprzęt skoro nie da się go naprawiać? Czyste Niebo nie ruszałem, cokolwiek nie czytałem o nim to tylko bugi i bugi. Mam nadzieję że wersja z TopSeller jest dobra.
Zew Prypeci spowodował, że polubiłem grę bardzo mocno. Do tego masa modów, od czasów Unreala Tournamenta prawie wcale nie używałem masy modów, takiego Gothica (uwielbiany) nie modowałem wcale.

Choć zdarza sie chwila gdy czuję przesyt ale po uruchomieniu gry, z dobrym nowym modem czy bez, wszystko mija :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 00:29, SpecShadow napisał:

Ja też zacząłem od Cienia Czarnobyla ale zniechęcił mnie, po co psuć sprzęt skoro nie
da się go naprawiać?


włąsnie w tym tkwi sęk,w SoC było trudniej,trzeba było obrac sobie odpowiednia taktyke grania,ja miałem 2 kombinezony i po pare giwer,a jak jakas mi sie psuła to patrzyłem na ciała zabitych i zerkałem w jakim stanie sa ich giwery itd. SoC dla mnie jest narazie najlepszy,brakowało wiele rzeczy,ale jest najbardziej wciągający,jakby od razu w Soc dali emosje,spanie,modyfikacje,wojny frakcji,nowe mutanty itd. To dalsze Stalkery nie miały by sensu;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 00:29, SpecShadow napisał:

Ja też zacząłem od Cienia Czarnobyla ale zniechęcił mnie, po co psuć sprzęt skoro nie
da się go naprawiać?

no widzisz , zacząłeś grac w cień znając co jest w pozostałych, akurat żadna z części nie pobije cienia czarnobyla , tam był najlepszy klimat , na to sie patrzy jak gra wciąga a nie na to czy da się naprawić pistolet, jak zepsuty to bierzesz następny od trupa :) idziesz w misje z 1 pistoletem , 1 karabinem i po 4 magazynki do nich, to jest gra a nie po 2000 szt amunicji, 5 giver.. ech- tak to ja wracam z misji obładowany, a nie na misje ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2010 o 22:13, Morte napisał:

>
idziesz w misje z 1 pistoletem , 1 karabinem i po 4 magazynki do nich, to jest gra a
nie po 2000 szt amunicji, 5 giver.. ech- tak to ja wracam z misji obładowany, a nie na
misje ;))


A widzisz,każdy gra na inny sposób,ja np. lubię mieć dobrą giwere i nie męczyć się z jakimś starym zacinającym się Ak/m czy innym Viperem udając,że to klimatyczne;p.
Tylko biore Dragunova albo Wintarka na dystans i Trs-a na pół i do przodu.Normalnie też wybrałbyś lepsza broń,ale na szczęście to tylko gra:D Prawdziwy stalker,weteran zony nie chwali się tym,że przejdzie gre z pistoletem,bierze to co daje mu zona w miarę możliwości i brnie w taki sposób żeby nie umrzeć i nie mieć tej pewności,że ma się sejwa itd. Ja tak właśnie gram,ale trzeba mieć do tego cierpliwość,a nie każdy tak lubi;p
Koniec biadolenia;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja wolę grać w miare realnie tak jakbym tam był, 3 karabinów na sobie nie targasz , oczywiście to gra więc zbiera sie jak najwiecej sprzętu by opitolić u handlarza ale jak idę w misją to realnie sie zaopatruję, tak ja gram :) dlatego dla mnie nie ma znaczenia czy sie naprawia sprzęt czy nie. nożem też walczę więc karabin to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem napisać o jednym aspekcie gry który mnie dość mocno zawiódł a mianowicie o

Spoiler

Burerach

. W SoCu [ zmodowanym rzecz jasna ] to było ogromne cholerstwo gdzieś ze dwa razy większe od przeciętnego stalkera. I trudno było to to ubić bo i szybkie i groźnie atakowało. A tutaj? Zrobiono z nich jakieś małe, śmieszne kurduple które nie stanowią większego zagrożenia.
Spoiler

Za Burery imo wielki minus a za Chimery wielki plus, problem w tym że na Chimerę niestety dość trudno trafić

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie GSC poszło w ilość, a nie skuteczność w walce. Grupa potrafi napsuć krwi, ale pojedynczo nie stanowią żadnego zagrożenia wobec dobrze wyekwipowanego gracza.
Zresztą, moim zdaniem wszystkie mutanty w CoP to kpina. Cały czas miałem uczucie, że twórcy wstawili je tylko po to, by odbiorca nie zanudził się na śmierć, ot taka zapchajdziura z poczucia obowiązku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować