Zaloguj się, aby obserwować  
Outlander-pro

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - temat ogólny

2365 postów w tym temacie

Dnia 23.12.2010 o 01:50, KrzychW napisał:

Mam jeszcze pytanie dotyczące rozmaitych, znajdowanych w grze PDA oraz laptopów. Czy
po przeczytaniu wiadomości mogę to sprzedać? Kasy wychodzi całkiem sporo, a i ciągać
to wszystko ze sobą jest niezbyt wygodnie.

Sprzedać możesz ale niektóre są potrzebne do questów i osiągnięć - a dużo kasy można zdobyć na inne sposoby i na koniec gry Ci pewnie i tak dużo zostanie. Ja np. żałowałem że sprzedałem pewne papiery a przy końcu gry bym dostał za nie aczika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 14:43, tyson323 napisał:

Czy Zew Prypeci ma podobne wymagania sprzętowe jak poprzednie części? Czy może wymaga
mocniejszego komputera?


Dopóki nie włączasz opcji DirectX 10/11 i nie ustawiasz cieni na maksa, to chodzi tak samo jak poprzedniczki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2010 o 14:43, tyson323 napisał:

Czy Zew Prypeci ma podobne wymagania sprzętowe jak poprzednie części? Czy może wymaga
mocniejszego komputera?

To ja jeszcze dodam, że pomimo nieco większych wymagań miałem ustawione więcej detali niż w Cieniu Czarnobyla, a gra i tak działała o wiele płynniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w momencie gry, gdy zbliża się moment przejścia do Prypeci. Mam pytanie, czy w dwóch pierwszych lokacjach znajdę narzędzia lepsze od podstawowych, bo niestety tylko takie na razie mam? Poza tym, czy z Prypeci będę móg łwracać do poprzednich lakacji, bo sporo sprzętu mam w skrzyniach, o Egzoszkielecie nie wspominając?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 18:25, KrzychW napisał:

...


Z Prypeci będziesz mógł wrócić, ale dopiero po kilku questach jak dobrze pamiętam, a narzędzia są po 2 w każdej lokacji po jednym 1 i 2 poziomu w Zatonie i Jupiterze oraz 2 najlepsze w Prypeci, o ile dobrze pamiętam bo dawno nie grałem, ale myślę, że i tak bardzo się nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2010 o 18:33, Aqrelon napisał:

narzędzia są po 2 w każdej lokacji po jednym 1 i 2 poziomu w Zatonie i Jupiterze oraz
2 najlepsze w Prypeci, o ile dobrze pamiętam bo dawno nie grałem, ale myślę, że i tak
bardzo się nie mylę.


No to zabieram się do szukania. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się dostać na ten płaskowyż gdzie jest jeden z rozbitych helikopterów ? Wskoczyłem tam gdzie mi Noe kazał i jestem w tym miejscu gdzie te dwa ognie tak latają i jest ten płaskowyż ale nie wiem jak się tam dostać do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm ... skleroza mnie chyba dotknęła ... Niemniej jednak - nie jestem pewien ale czy przypadkiem nie ma tam jakiegoś przejścia z jednej albo z drugiej strony? PDA chyba powinno cię dobrze pokierować, jeżeli coś pomieszałem to niech mnie ktoś poprawi ale na serio sobie nie przypominam dobrze tego fragmentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem z początku identyczny problem - ZABŁĄDZIŁEM ;-)
Z początku lekko zbłądziłem i trafiłem właśnie w to samo miejsce, ale nie wiedziałem i poszedłem dalej. Jak się okazało to idąc na ślepo wróciłem do statku.
Gdy już dotarłem do helikoptera to zszedłem sobie z klifu i gdzie dotarłem? Do dwóch latających kul.
Czy na pewno trafiłeś do tej anomalii co przenosi cię w odpowiednie miejsce? Za pierwszym razem po prostu z niej wypadłem zanim mnie przeniosła i zbłądziłem tak jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wskoczeniu do tej anomalii co Noe powinieneś znajdować się właśnie na tym płaskowyżu. Spróbuj jeszcze raz, może przez przypadek spadłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pakunkiem w Zew Prypeci, szukałem już róznymi sposobami zamieszczam fotki, może komuś udało się to podnieść. Na Pierwszym zdjęciu widać otwór przez który wskoczyłem i znalazłem martwego stalkera i artefakt -3 do promieniowania ale do miejsca na mapie nie da się przez jaskinie dojść. Idąc cały czas w prawo omijałem to bokiem zaś w lewo cały czas się oddalałem od miejsca skrytki.


Mam poradnik z gry-online, śmieszne to trochę, masa błędów w nim jest.
Ta gra też ma w sobie masę błędów. Azot mi mówi w pewnym momencie gry że od teraz wszystkie naprawy i ulepszenia mam za darmo. Więc sprawdzam, oczywiście i się okazało, że nie mam za darmo tylko po mniejszych kosztach.
Dziwne jest to że to trochę stara gra, a ja mam w miarę dobry sprzęt w domu jak ustawie wszystko na maxiora to mam takie lagi, że nie da się grać.

Mój sprzęt:
AMD Phenom II 965 Processor 3,4 GHz (4 rdzenie)
4GB RAM DDR3
Zotac GeForce 9800GTX+ (to jedynie zostało ze starego kompa noi dyski twarde przeniosłem, wymieniałem sprzęt parę miesięcy temu)

Jeśli chodzi o detektor to używam cały czas tego co widać na zdjęciu, najłatwiej mi znaleść artefakt bo jest kropka, mam jeszcze jeden detektor ale jakoś mi trudno go używać zamiast kropki mam na łuku kreski i w którym kierunku mam się udać, jakoś mi ciężko go używać.

20110115160009

20110115160025

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 16:07, Endriu napisał:

Mam problem z pakunkiem w Zew Prypeci, szukałem już róznymi sposobami zamieszczam fotki,
może komuś udało się to podnieść


Pamiętam że nieźle się z tym męczyłem ;)
Na pierwszym screenie obróć się w prawo i idź wzdłuż tej rury to znajdziesz się w miejscu gdzie będziesz mógł na nią wskoczyć. Idź wzdłuż niej, rzeczy są dokładnie na jednej z tych betonowych podpór. Co do lagów może spróbuj ściągnąć patcha jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś oczywiście :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 16:07, Endriu napisał:

...


Rzeczy znajduja sie na slupie podtrzymujacym rure. Musisz isc w prawo, rura w pewnym momencie jest na tyle nisko, ze da sie na nia wskoczyc. Potem po rurze do schowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrytki w Stalkerach to rzecz zasługująca na osobny opis :P To są prawdziwe skrytki, a nie jakieś ''idź do punktu i podnieś znajdźki''. Tu trzeba się porządnie namęczyć, żeby cokolwiek znaleść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem teraz z zadaniem 16 w jupiterze (poradnik gry-online). Mam zbadać aktywność anomalii, miałem dostać jakiś "prototypowy" detektor w tym problem że nie dostałem widocznie system gry stwierdził że takiż posiadam czyli ten co jest na zdjęciu w poradniku to zwykły detektor Wales (wiem też że muszę w jednym z zadań takie 3 zdobyć, obecnie właśnie posiadam 3 jakbym miał 4 to nie ma problemu) strona 105/169. Więc poszedłem w wyznaczone miejsce ustawiłem się tak jak na tym zdjęciu, patrzę detektorem w niebo i nic się nie dzieje, a tam pisze że miałem zobaczyć anomalię i spadające ciała i wydobyć potem z nich PDA, które mam odnieść w celu ukończenia zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś strzelać lub rzucać śrubą w tę anomalię? Nie pamiętam jak to dokładnie było ale z tego czegoś powinny wypaść ciała sołdatów z Wolności albo Powinności w tym PDA jakiegoś generała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 18:22, Endriu napisał:

...


Nie pamietam juz dokladnie, ale prototypowego detektora nie otrzymuje sie w tym zadaniu. Chyba najpierw trzeba wykonac zadanie od sowy, z dostarczeniem 3 detektorow. Tak czy siak, wykonuj dalej zadania, w pewnym momencie bedziesz mogl kupic prototyp od naukowcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby otrzymać prototypowy detektor, należy zdobyć 3 detektory Weles i oddać komu tam trzeba.
By wykonać quest o którym mówisz, z tą dziwną anomalią, należy posiadać prototypowy detektor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować