Zaloguj się, aby obserwować  
Outlander-pro

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - temat ogólny

2365 postów w tym temacie

Delikatnie rzecz ujmując mam przed sobą ostatnią lub jedną z ostatnich misji w grze - ewakuacja. W pewnym miejscu gra zawiesza się i wywala do pulpitu z błędem "Program X-Ray engine 1.6 przestał działać". Znalazłem rozwiązanie proponowane przez Cenege, ale... kurczę, nie po to spędziłem tyle czasu nad grą eksplorując większość zakamarków Zony, żeby teraz to wszystko poszło na marne. Naprawdę nie ma innego sposobu niż reinstalacja i wywalenie wszystkich plików pozostałych po grze?

Dorzucam jeszcze wpis z logów gry:

[error]Expression : ai().level_graph().valid_vertex_id(vertex->data().level_vertex_id())
[error]Function : CPatrolPathManager::select_point
[error]File : D:\prog_repository\sources\trunk\xrGame\patrol_path_manager.cpp
[error]Line : 173
[error]Description : patrol path[pri_a28_arch_strelok_2_walk], point on path [wp00|sig=path_end],object [pri_b305_strelok28418]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zawiesza się zawsze w tym samym momencie?

X-ray etc to wygląda jak standardowy crash stalerkowy od początków serii ... Próbowałeś wczytywać nieco wcześniejszego save''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 16:14, Tyler_D napisał:

Ale zawiesza się zawsze w tym samym momencie?

X-ray etc to wygląda jak standardowy crash stalerkowy od początków serii ... Próbowałeś
wczytywać nieco wcześniejszego save''a?


Mniej więcej tak. Tak, próbowałem save''a zrobionego przed misją, tych w trakcie misji, autosave''a przy rozpoczęciu misji... zawsze to samo. Choć nie, raz nie wywaliło mnie do pulpitu, ale za to "zamurowało" moich kompanów potrzebnych do ukończenia misji. Mogłem biegać po całej Prypeci, a oni stali jak wryci i ani drgnęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak pomóc, serio. :/ Z czymś takim i to w Zewie to się nie spotkałem, może inni coś doradzą. Myślę że pozostaje ci guglanie dalej [ swoją drogą masz najnowszego patcha? bo chyba jakiś tam wyszedł ], czekanie na innych userów albo przeinstalowanie gry i ponowne wgranie sejwów. Może wtedy ''zaskoczą''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 16:29, Tyler_D napisał:

Nie wiem jak pomóc, serio. :/ Z czymś takim i to w Zewie to się nie spotkałem, może inni
coś doradzą. Myślę że pozostaje ci guglanie dalej [ swoją drogą masz najnowszego patcha?
bo chyba jakiś tam wyszedł ], czekanie na innych userów albo przeinstalowanie gry i ponowne
wgranie sejwów. Może wtedy ''zaskoczą''.


Z tego, co patrzyłem to tak. Zresztą gra była kupiona w reedycji "Kolekcja klasyki", więc była już uaktualniona do najnowszej wersji. Swoją drogą wcześniej też spotkałem już ten problem. Przy zadaniu z pogłębiarką, czego bym nie zrobił, zawsze po zebraniu artefaktu - celu zadania, wywalało ten błąd. Przeinstalowałem grę, wywaliłem mody i dalej było to samo. Olałem więc to zadanie i grałem dalej, aż do teraz. Po drodze były jakieś problemy z wykrzaczaniem się gry, ale po ponownym uruchomieniu dało się grać dalej. Teraz jednak utknąłem na amen, tym bardziej, że to zadanie główne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 17:15, Tyler_D napisał:

Hm ... to może to jest jakaś kwestia sprzętowa? Może sterowniki? Najlepiej i najszybciej
byłoby chyba przeinstalować i wgrać sejwy.


Sterowniki mam najnowsze. Wcześniej, tak jak pisałem, przy zadaniu z pogłębiarką, próbowałem reinstalacji i nic to nie dało. Po przeinstalowaniu zacząłem grę od zera i napotkałem na ten sam problem. Chyba, że spróbował bym tego, co pisze Cenega, ale to równa się z utratą wszystkiego, co się w grze zdobyło. Do kosza lecą wszystkie pliki gry, włącznie z zapisami, a tego właśnie chciałbym uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Stalkera z CDA,gram sobie normalnie,chce zapisać grę i nagle BUM - cały komp się wyłącza. Po ponownym uruchomieniu grałem,lecz tak po 15 minutach ponownie chcialem zapisać,i tak cały czas. Ktoś wie o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 18:31, bobobo napisał:

Mam Stalkera z CDA,gram sobie normalnie,chce zapisać grę i nagle BUM - cały komp się
wyłącza. Po ponownym uruchomieniu grałem,lecz tak po 15 minutach ponownie chcialem zapisać,i
tak cały czas. Ktoś wie o co chodzi?


Instalowałeś mod Complete? Dodali na płycie. Mnie, jak kiedyś grałem z tym modem, rozwalił całkiem grę, miałem wypady co kilkanaście minut. Osobiście polecam instalację czystej gry i ponowne sprawdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie schowków, czy wszystkie możliwe do znalezienia są nagrodami za konkretne zadania, czy też są niezależne od nich. Z tego co widzę nawet bez współrzędnych da się je znaleźć.
Drugie pytanie, gdzie znajdę jakieś lepsze bronie? Jestem w Janowie, wykonałem już tu prawie wszystkie questy mam podstawowy pancerz, Il 86, strzelbę i parę gadżetów, za to w cholerę kasy. Jestem ciekaw jak dostać GP 37 albo Ft 200 M?

Edit: Kasy mam grubo ponad 100 k ale u kupców posucha z fajnymi zabawkami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2013 o 12:39, Corporal napisał:

Mam pytanie [...]

Są niezależne. Jak już słusznie zauważyłeś, współrzędne nie są wymagane. Ba, jest nawet quest poboczny, wymagający znalezienia pewnych specjalnych schowków.

Dnia 23.11.2013 o 12:39, Corporal napisał:

Drugie pytanie[...]

Jest parę opcji odnośnie pukawek - na przykładzie G36 tu masz sposoby ich zdobycia: http://stalker.wikia.com/wiki/GP37#Acquiring_the_weapon_3
A co do pancerza: skoro masz tyle kasy, to załatw sobie egzoszkielet u Żwawego. Wprawdzie nie można w nim biegać, ale od czego są upgrade''y. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2013 o 13:37, Firefly94 napisał:

A co do pancerza: skoro masz tyle kasy, to załatw sobie egzoszkielet u Żwawego. Wprawdzie
nie można w nim biegać, ale od czego są upgrade''y. :)


Dzięki, u najemnika w fabryce Jupiter znalazłem właśnie GP :) Czyli rozumiem że po upgradowaniu będzie można biegać w egzoszkielecie? Z tego co pamiętam w czystym niebie nie było to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2013 o 13:52, Corporal napisał:

Dzięki, u najemnika w fabryce Jupiter znalazłem właśnie GP :) Czyli rozumiem że po upgradowaniu
będzie można biegać w egzoszkielecie? Z tego co pamiętam w czystym niebie nie było to
możliwe.

W CoP Kardan może zamontować wzmocnienie serwmotorów, które właśnie umożliwa sprintowanie. Potrzeba do tego jednak narzędzi kalibarcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używam modyfikacji MSO + Atmosfear 3.0 i podczas deszczu radioaktywnego czy chemicznego wywala mi błąd po jakimś czasie :

FATAL ERROR

[error]Expression : !m_error_code
[error]Function : raii_guard::~raii_guard
[error]File : D:\prog_repository\sources\trunk\xrServerEntities\script_storage.cpp
[error]Line : 748

fallout_manager.script:305: attempt to call method ''play_siren_sound'' (a nil value)


Może ktoś pomóc ? Raczej winowajcą jest tutaj MSO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam takie pytanie. Ściągnąłem sobie niedawno rozdawaną za darmo wersję Zewu Prypeci z Muve, zainstalowałem i jak spojrzałem na całość gry to wiadomo - gra świetna, klimat cudowny... ale miło byłoby obejrzeć coś ładniejszego. Dlatego pomyślałem o modach... tylko że potrzebuję tylko kilku takich, które naprawdę nieco upiększają grę, może dodają kilka nowości. Takie najlepsze z najlepszych modów do tej części Stalkera, które warto zainstalować i grać się przez to będzie jeszcze lepiej. Moglibyście jakoś pomóc? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda sam ich nie testowałem ale z tego co pamiętam to możesz rozejrzeć się za Vanillą albo Misery. Może to jest to czego szukasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuję z nimi, o Misery co nieco wcześniej słyszałem. Nie wiem czy powstało coś podobnego do Lost Alpha tylko że do Zewu. Ale spróbuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2014 o 15:18, Muradin_07 napisał:

...


Misery - lepsze wszystko, fabuła ta sama.
Sigerious 2.x + Geonesis addon - mnóstwo nowości, nowa fabuła na długie godziny, pełno broni itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować