Zaloguj się, aby obserwować  
Salsar24

Pobieranie z RapidShare

67 postów w tym temacie

Witam mam dwa pytania. Czy ściąganie plików z strony RapidShare jest nielegalne?? A co można zrobić gdy pliki zostały już ściągnięte i NIE CHCĘ już nic ściągać a na stronie pisze:" Your IP address ... is already downloading a file. Please wait until the download is completed." Jak to wyłączyć? Nie chce mieć potem kłopotów przez to że ściągłem sobie 2 piosenki. Proszę o pomoc i z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobieranie z RapidShare jest legalne bądź nie - zależy co pobierasz ;-)
Napis tez oznacza, że pobierasz już coś z RapidShare, ew. że musisz poczekać aby pobrać kolejny plik. Kłopotów mieć nie będziesz, przynajmniej przez 2 piosenki, hm, ale to piractwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do napisu to jak napisał poprzednik albo coś pobierasz, albo ktoś kto ma zmienne ip ma akurat przydzielone w takie samo ip jak twoje , i dopuki nie ściągnie danych to nic nie zrobisz.Co do legalności to j/w zależy co pobierasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taak rapidshare jest legalne, pliki już nie koniecznie..
Ściągając muzykę/programy/gry piratujesz, noo chyba, że nie są one płatne...
Ale wymieniając się np zdjęciami jest to w pełni legalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 15:03, Assurubalit napisał:

Taak rapidshare jest legalne, pliki już nie koniecznie..
Ściągając muzykę/programy/gry piratujesz, noo chyba, że nie są one płatne...
Ale wymieniając się np zdjęciami jest to w pełni legalne...

Wg polskiego prawa jeżeli pobierasz muzykę ale nie udostępniasz jej przy okazji (tak jest na rapidshare) to jest to legalne. No ale trochę nie moralne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 15:03, Assurubalit napisał:

Taak rapidshare jest legalne, pliki już nie koniecznie..
Ściągając muzykę/programy/gry piratujesz, noo chyba, że nie są one płatne...

To czy są płatne nic nie zmienia. Bo ktoś może mieć jakieś własne pliki, nie chcieć ich sprzedawać, ale to nie daje innym prawa do ściągania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 12.04.2009 o 14:42, Salsar24 napisał:

pisze:" Your IP address ... is already downloading a file. Please wait until the download
is completed." Jak to wyłączyć?


No to jak nie masz zmiennego IP to masz po rapidzie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest ze wszystkim innym. Pobierając, ale nie udostępniając - nie jest to piractwo. Sam nie mogę tego do końca pojąć, ale tak słyszałem, no chyba, że moja krucha pamięć coś przekabaciła ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 14:42, Salsar24 napisał:

Witam mam dwa pytania. Czy ściąganie plików z strony RapidShare jest nielegalne??


Szukajka nie gryzie: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=943&u=8336

Dnia 12.04.2009 o 14:42, Salsar24 napisał:

A
co można zrobić gdy pliki zostały już ściągnięte i NIE CHCĘ już nic ściągać a na stronie
pisze:" Your IP address ... is already downloading a file. Please wait until the download
is completed." Jak to wyłączyć? Nie chce mieć potem kłopotów przez to że ściągłem sobie
2 piosenki. Proszę o pomoc i z góry dzięki.


Jak to wyłączyć to masz już wytłumaczone.

A ściaganie muzyki z internetu nie jest nielegalne... jeśli jest to mixtape, chociaż, w prawie u nas jest podobno luka i nielegalne jest udostępnianie plików, a pobieranie jest legalne, ale nie moralne jak to już Bartkula powiedział.

A, a kłopotów przez ściągnięcie jednej czy dwóch piosenek nie będziesz miał. Nikt cie nie będzie za to ścigał. Chyba, że ściągniesz jakąś grę na xpudło. Kiedyś było coś właśnie o tym, że M$ zbanował w 24h LIVE''a na xie za pirackiego Halo 3. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściąganie jest legalne, bo tylko ściągasz plik który umieściła jakaś inna osoba. Nielegalne jest Umieszczanie Takich Plików:. Takie jest przynajmniej moje zdanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz już łapie ale przypuśćmy że mam stałe IP i gdy ktoś kto ściąga ogromną ilość plików na RapidShare (głównie nielegalnych) będzie miał przypisane właśnie to moje IP to przecież jak go namierzą to właśnie ja będę miał przerąbane czyż nie??

A tak a propo czy da się sprawdzić czy to ja ściągam te pliki czy właśnie ktoś inny korzysta z mojego IP??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 16:27, dawidos160 napisał:

Ściąganie bez udostępniania też jest nielegalne. Ale nie ścigane z prokuratury a powództwa
cywilnego.

No tak, tylko że która wytwórnia pozwie jakiegoś pana Kowalskiego za ściągnięcie np albumu? Raczej żadna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 16:20, Salsar24 napisał:

Teraz już łapie ale przypuśćmy że mam stałe IP i gdy ktoś kto ściąga ogromną ilość plików
na RapidShare (głównie nielegalnych) będzie miał przypisane właśnie to moje IP to przecież
jak go namierzą to właśnie ja będę miał przerąbane czyż nie??

A tak a propo czy da się sprawdzić czy to ja ściągam te pliki czy właśnie ktoś inny korzysta
z mojego IP??


A to w ogóle możliwe aby naraz były dwa te same IP?.. Ja obstawiam, ze RS w tamtym wypadku miał ..."zawieszenie" drobne i uznawał, że jeszcze ściąga mu coś..

A odnośnie twych obaw, Policja oraz różne organizacje do walki z przestępstwami nie są głupie.. zacznijmy od tego, że dostawcy netu monitorują ruch swych klientów i muszą to chyba przez jakiś czas (kilka lat?) mieć, nie było by więc problemy sprawdzić czy dany klient ściągał to czy nie, pomijając już masę innych "śladów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 16:32, Bartkula napisał:

> Ściąganie bez udostępniania też jest nielegalne. Ale nie ścigane z prokuratury a
powództwa
> cywilnego.
No tak, tylko że która wytwórnia pozwie jakiegoś pana Kowalskiego za ściągnięcie np albumu?
Raczej żadna


Czemu? Ma straty... chociaż taka akcja była by opłacalna przy masowości, namierzają masę ściągaczy i masowe pozwania, wtedy odbiło by się to medialnie, no i mniejsze koszta działań operacyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 16:36, Assurubalit napisał:

A to w ogóle możliwe aby naraz były dwa te same IP?..


Jest. Co prawda nie jako odwzorowanie fizyczne ale logiczne jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli odwołując się do waszych wypowiedzi ściągając jedną, dwie gry szanse że policja zastuka do drzwi są minimalne gdyż im się to nie pyli a sprawdzać nie będą bo im się nie chce przeglądać "nikłych śladów ściągania". E to spoko. tylko coś trzeba wykombinować z tym rapidem bo trzeba jeszcze dwa party ściągnąć ;):) xDxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 15:27, Jaki_Gahn napisał:

Tak samo jest ze wszystkim innym. Pobierając, ale nie udostępniając - nie jest to piractwo.
Sam nie mogę tego do końca pojąć, ale tak słyszałem, no chyba, że moja krucha pamięć
coś przekabaciła ;-)


Też to słyszałem i strasznie się zdziwiłem ... mam wrażenie, że dzieje się tak przez luki prawne związane z piractwem ... no cóż :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować