Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Internet Explorer 8 konieczny?

62 postów w tym temacie

Tym sposobem więcej użytkowników stracą niż zyskają. Nikt nie lubi jak coś się mu wpycha na siłę. Poza tym co im przyjdzie z tego, ze wszystcy będą mieli go na dysku, skoro i tak będą korzystać z FF czy Opery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie korzystam z FF i być może zacznę korzystać z poczty od mozilli. A IE? Jak mnie przekona czymś sensownym to oczywiście ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wiem czy zaraz prawie wszystkich? na prywatnych komputerach jest masa pirackich Windowsów, a te autoaktualizacje mają z wiadomych względów wyłączone ("ręcznych" zresztą też nie przechodzą, no chyba że SP-ki albo do pirackiej wersji nowszego Windowsa).
inna sprawa to wspomniane już stwierdzenie że mieć i używać to 2 różne sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee ? Ci co korzystają z FF, bądź innej przeglądarki nawet tego nie ruszą i tylko będzie im się bezsensu pałętało po dysku. Z kolei ci drudzy, użytkownicy IE pobrali by te aktualizacje bez względu, na ukrywanie instalki w updacie czy nie. oO Czegoś tu nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co by nie było wszystkie IE razem wzięte to dalej większość na świecie, a wszystko co prowadzi do tego by IE6 znikło jest godne pochwały. Teraz trzeba będzie usunąć/przerobić komentarze warunkowe ze stron, bo paradoksalnie w sprawniejszym już IE8 strony z hackami na starsze wersje będą źle wyświetlane, jeśli nie miały zdefiniowanej wersji przeglądarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dzięki temu przy starcie kompa nie będzie mi wywalać komunikatu że Internet Explorer wykonał nieprawidłową akcję i musi zostać zamknięty w celu ochrony komputera to nawet pobiore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie mam u siebie zainstalowanej siódemki explorera :D
Od zawsze byłem za tym że firefox przewyższa tę przeglądarkę.

Co do konieczności aktualizacji, to do XP-ka i tak da się ominąć te o wysokim priorytecie, więc nie trzeba się tym martwić, ze samoistnie się zainstaluje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sam, dla testów, ściągnąłem najnowszego Internet Explorera. Niestety za cholerę nie chce się zainstalować. Dziwne, choć może to komputer zwyczajnie próbuje mnie przed tym szajsem ochronić ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pff jak chcą to niech aktualizują, co wam to przeszkadza? Zablokują wam możliwość korzystania z Opery lub FF? Jak chcą, to niech ujednolicają. Ich system to magą decydować o tym jaka ma być wersja systemowej przeglądarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie przypomieć:
1. IE to nie tylko sama przeglądarka.
2. Jest sporo stron (i nie prędko się to zmieni, o ile wogóle..) które działają poprawanie tylko z IE.
3. Względy bezpieczeństwa... IE 7 i wcześniejsze nie są zbyt bezpieczne. Dotyczy się to także FF i reszty przeglądarek. Wystarczy zaktualizować i nie używać, proste nie?

@ Pablo1989.... bajki opowiadasz i tyle.....

Do reszty opowiadających bajki o niebezpieczeństwach wynikających z użytkowania IE...
Włamanie do nowiutkiego i zaktualizowanego systemu Apple z Safari (podobno najbardziej bezpieczne systemy "pod słońcem") zajmuje o ile pamiętam 10-20 sekund... Nie wiele więcej czasu potrzeba na przejęcie kontroli nad Linuxem, bo prawidłowa konfiguracja zabezpieczeń przekracza mozliwości przeciętnego (a często średnio zaawansowanego) użytkownika.
A teraz zagadka. Ile zajmuje włamanie do systemu Microsoft na którym jest zainstalowany skrakowany firewall, całymi tygodniami ściągają się filmy i gry przez p2p, a aktualizacje są wyłączone bo Microsoft oczywiście wszystkich szpieguje? ALE użytkownik ze względów bezpieczeńsytwa nie używa IE tylko FF albo innego Chrome?
Na tą zagadkę natury filozoficznej niech sobie odpowie każdy sam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak S1G powiedział, mieć a używać to 2 różne sprawy. Jak się ma Windę to i tak na jego posiadanie jest się skazanym chociażby do WinUpdate to już i tak lepiej mieć nowszego a 99% czasu i tak z Ff korzystam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem polityki Microsoft''u. Wciskają ludziom coś, co jest totalnym chłamem, z czego nie będą korzystać i są z siebie dumni, bo liczba IE8 na komputerach wzrosła stukrotnie. Gdybym chciał z niego skorzystać, sam bym go z chęcią ściągnął. A że korzystać nie zamierzam to nie ściągam, proste i jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować