Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Internet Explorer 8 konieczny?

62 postów w tym temacie

jeśli jest publiczne ip to po ok 15 będzie wirus, przy czym w przeciwieństwie do Linuksa/Maca użytkownik nie musi nic robić. Ba nie musi nawet mieć systemu zainstalowanego do końca (podczas stosownych testów wyszło że systemy z rodziny Windows były atakowane jeszcze podczas pracy instalatora systemu, jeśli nie trzeba ręcznej konfiguracji/sterowników sieć jest uruchamiana przed zakończeniem jego pracy). Zaś IE jest skrajnie niebezpieczny ze względu na niesławny Activex, oraz parodię systemu łatania zarówno przeglądarki jak i systemu (to przecież śmieszne żeby drogi system miał system łatania błędów nie dorastający do małego palca u nogi darmowemu, tworzonemu w zasadzie w czasie wolnym Linuksowi).

ps co nie zmienia faktu że zintegrowany z systemem ie6 (od czego obecnie Microsoft odchodzi) jest dużo bardziej niebezpieczny niż ie 7/8 (bo system (a więc i ie 6) ma wyższe uprawnienia niż administrator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dobrze.
Jak ktoś korzysta z IE to lepiej z 8 niż np. z gorzej zabezpieczonej 6
A jeśli (tak jak ja) korzystasz z FF/Chrome/Opery to i tak ci to w niczym nie przeszkodzi.

Co do wciskania na siłę - Microsoft i tak nie zarabia na IE, więc nie wiem po co w ogóle się w to bawi. Mogli by dawać do Windowsa domyślnie FF i wszyscy by byli zadowoleni - użytkownicy mieli by przeglądarkę w standardzie, a Microsoft zaoszczędził by parę $.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja wyłączyłem automatyczną aktualizacje, bo mnie denerwował ten dymek co wyskakiwał co chwile:P Na IE nie mam zamiaru sie przenosić, bo juz przyzwyczaiłem sie do Firefox. Bliżej mi do Opery niż IE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

quarion89 ja tam bym wolał opere zmiast FF :P

A tak ogólnie to najlepiej mieć 3 przeglądarki i korzystać z jakiej akurat dogodnie :P

Wg mnie i tak najbardziej funkcjonalna jest opera. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 20:45, Kajetan_Chrumps napisał:

Ile zajmuje włamanie do systemu Microsoft na którym jest zainstalowany
skrakowany firewall, całymi tygodniami ściągają się filmy i gry przez p2p, a aktualizacje
są wyłączone bo Microsoft oczywiście wszystkich szpieguje? ALE użytkownik ze względów
bezpieczeńsytwa nie używa IE tylko FF albo innego Chrome?

Tego nie wiem, ale mając oryginalny windowsowy firewall, komercyjnego antywirusa, włączone jedynie powiadamianie o nowych aktualizacjach, wywalony w kosmos IE6, wyłączone wszelkie możliwe autoruny, poblokowane wszelkie autostarty, załadowany FF z noscriptem - jestem żywym dowodem na to, że można nigdy nie spotkać się z wirusem bądź robakiem. Wystarczy nie odpalać żadnego kodu z zewnątrz, co obejmuje przełączenie przeglądarki do trybu działania jaki obowiązywał przed pojawieniem się Active X (noscript).
Windows uruchamia wszystko i wysypało się od 2002 r. zaledwie 2 razy (za każdym razem z powodu uszkodzenia sprzętu). Zmieniłem na nim bez reinstalacji systemu 3 płyty główne, 2 karty graficzne, i 3 procesory (licencja full).
Dzięki włączonemu na C: przywracaniu systemu byłem w stanie sprawdzić i dowiedzieć się, że Microsoft nowymi aktualizacjami próbuje zdestabilizować Windows XP i spowodować, żeby zaczęły się pojawiać drobne niedogodności, które łącznie mogą skłonić użytkownika do porzucenia tego systemu. Dlatego ostatnio bardzo szczegółowo sprawdzam każdą aktualizację i w razie pogorszenia się stabilności wywalam ją w niebyt. System może będzie mniej załatany, ale na pewno będzie dział równie sprawnie jak dotychczas, a istniejące dziury nie będą mogły zostać wykorzystane z powodu braku aktywnego kodu, który by spowodował ich wykorzystanie. Dziur w IE nie łatam w ogóle bo nie ma to sensu, skoro wyłączyłem możliwość przypadkowego uruchomienia tej przeglądarki (zniszczyłem jej kod ładujący).

Dzisiaj systemem, którego można spokojnie używać w sieci jest kompletnie nie załatany Windows 95 OSR/2. Jest tak dlatego, że robale pisane na XP nie mają się jak uaktywnić. Funkcjonalnie działa dokładnie tak samo jak pookrajany przeze mnie Windows XP. Poza tym, że ma najnowsze sterowniki i odpala wszystkie gry/programy - a to przecież jest najważniejszym zadaniem systemu (i właściwie jedynym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze. Czas najwyższy by IE 6 zniknął z powierzchni planety. Raz że problem z robieniem stron pod ten chłam a dwa że za dużo programów wykorzystuje IE do wyświetlania treści (gg, steam, i sporo innych).

Dodam że mi udało się złapać wirusa przy instalacji debiana. Jakiś sprytny psychol podmienił na dnsie adres serwera clama i nikt nie zauważył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie z Microsoftu chyba szopke betlejemska odpi*dalaja w Wielkanoc :P chyba bede musial zablokowac aktualizacje bo nie mam zamiaru tego miec na dysku a znajac zycie zrobia tak ze jak odinstaluje to znowu to sie sciagnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się kłucić jedni ubią jajka na twardo, inni sadzone, a jeszcze inni na mięko(bez żadnej aluzji).
Ja wole IE, co prawda za czasów IE6 korzystałem ze wszystkiego byle nie z zamego "explorera" i zaliczyłem wszystko. 7 już wybroniła u mnie trochę M$, ale FF nadal był dużą konkurencją, ale IE8 dla mnie zmiata ją[konkurencję] ;d
Każdy woli co innego(inaczej PO by miało 100% poparcia i strach się bać co by się w tym kraju działo), więc wszystko ma swe zalety(choć jak ktoś mi powie, że IE6 jest coś warte to go wyśmieje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, narzekacie, narzekacie na "konieczność" tego IE8, piszecie, jak to nigdy tego nie używacie - wszystko pięknie i ładnie, tylko nie bierzecie pod uwagę jednego - z IE6 korzysta (na ten przykład) wciąż koło 1/3 polskich internautów, a IE jako całość wciąż ma większą część rynku przeglądarek (źródło: ranking.pl). I dla części pracowników sektora IT to oznacza jedno: kłopoty.

Ja sam z IE nie korzystam do przeglądania internetu, ale tworzę strony internetowe - wielu z was pewnie nie wyobraża sobie jakim potworkiem było/jest IE6 i ile lat twórcy stron musieli/będą jeszcze przez niego pokutować (źródło: komentarze wyżej). Z chęcią przyklasnę każdej, ale to każdej próba zmniejszenia market share IE, lub chociaż jego starszych wersji - przyklaskuję i tutaj.

Zresztą i IE8, istoto wyższa broń, aby nie było za kilka tym, czym IE6 jest teraz... ACID3 20/100 (źródło: en.wikipedia.org/Acid3), bye bye technologie które webmasterzy będą wdrażać w przyszłości... (Patrz: IE6 i standardy CSS2, czy choćby cholerna przeźroczystość PNGa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób, żeby IE nie miał prawa się uruchomić w systemie? Czy to po kliknięciu jakiegoś linka w programie czy czasem automatycznie coś nas przekierowuje na www i IE potrafi się włączyć. Jak temu zapobiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszą na siłę wciskać IE, bo coraz mniej ludzi używa tego... czegoś. No ale jednak bywa niezbędny do paru stron internetowych, a ponadto zawsze wyższy numerek oznacza nieco lepszą wersję od poprzedniczek IE. Które i tak nawet przy liczbie 10 nie dorosną do FF1 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Konrad-kun
Absolutnie się zgadzam. Za każdym razem, kiedy musze optymalizować serwis pod kątem IE6, dostaje białej gorączki - nie wiem, czy ktokolwiek kiedykolwiek byłby w stanie zrobić potworka łamiącego wszelkie standardy z równą bezczelnością co IE6.

Tym samym, MS blokuje rozwój technologiczny internetu, bo nawet jeśli chce sie stworzyć efektowną stronę opartą np. na AJAX-ie, to cały czas trzeba tworzyć alternatywne wersje dla IE6, co zniechęca większość deweloperów do korzystania z najnowszych technologii.

Jeśli ten zabieg ograniczy udział IE6 na polskim rynku przeglądarek do jakichś 10%, to chyba wyślę do Microsoftu list gratulacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż używam Firefoksa to bardzo mnie cieszą ostatnie posunięcia microsoftu a to dlatego że z zawodu jestem web developerem i sam fakt istnienia IE jest moją klątwą.
Gdy tworzę stronę www hobbistycznie to staram się trzymać standardów, nie stosuje na stronie żadnych hacków dla IE6. Wtedy mam głęboko gdzieś fakt że moja strona się nie poprawnie wyświetla na tym badźIEwiu. Po prostu mówię userom aby zmienili sobie przeglądarkę na jakąś lepszą.

Natomiast całkowicie inną bajką jest gdy tworzę stronę www w pracy.
Mojego szefa nie obchodzi go to że IE6 jest starym nieaktualnym crapem, tylko to że używa go połowa polskich internautów. Tak więc dla mnie takie posunięcie microsoftu jest błogosławieństwem. Mam nadzieje że rynkowy udział IE6 szybko spadnie do niewielkiego procenta i nie będę musiał już w pracy robić dwóch wersji każdej witryny.

Użytkownikom którzy korzystają z innych lepszych przeglądarek mimo wszystko też polecam instalacje IE8 , a to dla tego że nawet jeśli zablokujecie możliwość odpalania IE to nadal wiele aplikacji (jak np. Gadu-Gadu) nadal korzysta z kontrolki internet explorera zainstalowanej w systemie do wyświetlania interfejsu lub obsługi skórek. Tak więc warto go zainstalować chociażby po to aby poprawić bezpieczeństwo takich aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IE to gówno mało bezpieczne i wogóle ja to coś bede odinstalowywać bo to nie jest warte miejsca na dysku nawet jeśli to waży 5 mb i ileś tam usunę nawet i ręcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 20:13, Wojtas94 napisał:

i tylko będzie
im się bezsensu pałętało po dysku.


A czy teraz stara wersja IE nie pałęta Ci się po dysku?
Skoro mam zainstalowane coś, czego nawet nie używam (choć to tylko na pozór, bo jeśli korzystacie z gg to korzystacie również z IE :)), dla mojego bezpieczeństwa najlepiej byłoby gdyby to ''coś'' było w najnowszej wersji. To chyba logiczne.

Nie rozumiem oburzenia posiadaczy FF, Opery czy innych przeglądarek. Skoro i tak posiadacze Windowsów są skazani na obecność IE na ich dysku to lepiej mieć IE8 niż IE6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, zróbcie dobrze twórcom stron www i zainstalujcie IE8. Nie musicie go używać, ale pozbądźcie się wreszcie tego prehistorycznego IE6! Testowałam IE8 i w porównaniu z IE6 jest to wspaniały program. Obsługuje przezroczyste PNG i nie dorabia podwójnych marginesów do bloków pływających. W zasadzie nie sprawia żadnych problemów. ;-) Jako osoba na co dzień zajmująca się produkowaniem stron internetowych w pełni popieram działania Microsoftu zmierzające do usunięcie IE6 z rynku.

Co nie przeszkadza mieć i używać FF albo Opery.
Wszystkim przerażonym podpowiadam, że zarówno IE7 jaki i IE8 można łatwo odinstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2009 o 21:31, KoD997 napisał:

Oj tam, przecież IE czasem się przydaje! Jak znajdziecie pomoc w necie, gdy FF nawali?
;)


Odpalając operę :P

Znam wiele osób używających IE, a na pytanie "Jakiej używasz przeglądarki?", niemal wszyscy odpowiadają pytaniem: "A co to?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować