Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Internet Explorer 8 konieczny?

62 postów w tym temacie

> IE6 nie wyeliminują no bo jak wcisnąć IE8 tym wszystkim co mają półlegalne systemy i

Dnia 13.04.2009 o 09:44, Taikun napisał:

wyłączone aktualizacje ?


Hehe, święte słowa - a te osoby najczęściej tu się "plują". A ja w ogole nie rozumiem tego zamieszania - IE8 pojawi się po prostu w aktualizacjach "istotnych" (w zasadzie od samego początku powinien tam być), wiecej legalnych uzytkowników go zainstaluje - bo nie ma co ukrywać, niektorzy ludzie są tak leniwi że muszą mieć wszystko podane na tacy. No to teraz będą mieli.
Ja aż tak długo nie czekałem - "ósemkę" zainstalowałem od razu jak wyszła (wcześniej jechałem na "siódemce") - nie było się nad czym zastanawiać. "Szóstka" to już w ogole prehistoria - przypuszczam że siedzą na niej tylko: piraci, lenie, głupcy.

W ogole co do przegladarek - to nie rozumiem po co ta żałosna wojna. Niech każdy używa czego chce. Ja uzywam IE, bo mi po prostu najbardziej pasuje i dla mnie jest ok. Krótko używałem tez FF, ale mi po prostu nie przypasił, więc wyleciał z dysku. Przeglądarka, to tylko narzędzie - kłocenie się o to czy lepsza jest jedna czy druga.... jest żałosne. End of story.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 09:20, milten6 napisał:

A czy teraz stara wersja IE nie pałęta Ci się po dysku?

Nie, teraz sobie siedzi spokojnie i się nie rusza, bo w ogóle jej nie uruchamiam.

Dnia 13.04.2009 o 09:20, milten6 napisał:

Skoro mam zainstalowane coś, czego nawet nie używam (choć to tylko na pozór, bo jeśli
korzystacie z gg to korzystacie również z IE :)),

A co ma wspólnego IE z gg ? :)

Dnia 13.04.2009 o 09:20, milten6 napisał:

dla mojego bezpieczeństwa najlepiej
byłoby gdyby to ''coś'' było w najnowszej wersji. To chyba logiczne.

W sumie racja, ale z drugiej strony po co mi to "coś" w nowszej wersji skoro w ogóle z tego nie korzystam ? Przecież i tak chyba moje bezpieczeństwo mojego komputera nie wzrośnie, jeśli nie będę tego w ogóle uruchamiał. Poza tym nie wiadomo co taki nowy update może zawsze ze sobą przynieść. Może i przesadzam, ale i tak uważam, że ta nowa wersja jest mi do niczego nie potrzebna i nie mam zamiaru jej pobierać.

Dnia 13.04.2009 o 09:20, milten6 napisał:

Nie rozumiem oburzenia posiadaczy FF, Opery czy innych przeglądarek. Skoro i tak posiadacze
Windowsów są skazani na obecność IE na ich dysku to lepiej mieć IE8 niż IE6.

jw., po co mi nowsza wersja, której pewnie bym nie uruchomił ? Tylko by mi przeszkadzała, nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 11:26, Lordpilot napisał:

W ogole co do przegladarek - to nie rozumiem po co ta żałosna wojna. Niech każdy używa
czego chce. Ja uzywam IE, bo mi po prostu najbardziej pasuje i dla mnie jest ok. Krótko
używałem tez FF, ale mi po prostu nie przypasił, więc wyleciał z dysku. Przeglądarka,
to tylko narzędzie - kłocenie się o to czy lepsza jest jedna czy druga.... jest żałosne.
End of story.


Samochód, to tylko narzędzie - kłócenie się o to czy lepszy jest maluch czy mercedes... jest żałosne.
End of story - czyli wiem, że racje jest moja i mam gdzieś wszystkie argumenty ponieważ z definicji są błędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie podejrzenie, że to jest zrobione po to, by podbić statystyki IE8 (miliony razy pobrany, wszyscy się rzucili na niego, a w rzeczywistości to Winda sama go pobierała bez wiedzy usera ;)).

Co do auto-aktualizacji: nie używam tego, kiedyś miałem to włączone i po jakimś uaktualnieniu windows się zwalił :/ sys do reinstalki, bo lepszego wyjścia wtedy nie widziałem, a problem był palący, tzn. po tej aktualizacji wycięło mi z sysa okna od folderów, foldery nadal istniały w kompie (sprawdzałem nawet DOS''em), ale okienka gdzieś wcięło. Od tamtego czasu auto-aktualizacje mam wyłączone. Nawet lepiej, nie pobiera mi się jakiś nieznany syf bez mojej wiedzy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 12:47, lookastdu napisał:

Nawet lepiej, nie pobiera mi się jakiś nieznany syf bez mojej wiedzy.
;)


Mhm, bo MS ot tak sobie wrzuca jakiś syf, który znajdą w internecie do AA - bez żartów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 12:48, Taikun napisał:

> Nawet lepiej, nie pobiera mi się jakiś nieznany syf bez mojej wiedzy.
> ;)

Mhm, bo MS ot tak sobie wrzuca jakiś syf, który znajdą w internecie do AA - bez żartów


Nie mówię, że robią to specjalnie, ale możliwe, że trafiłem na jakąś felerną aktualizacje, która może została szybko naprawiona. Chyba, że robak z opóźnionym działaniem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 12:21, Wojtas94 napisał:

A co ma wspólnego IE z gg ? :)

Reklamy w gg wyświetlane są za pomocą IE.

Dnia 13.04.2009 o 12:21, Wojtas94 napisał:

po co mi to "coś" w nowszej wersji skoro w ogóle
z tego nie korzystam ?

Osobiście wolę mieć nowszą wersję czegoś, na czego posiadanie jestem skazany :).
Czasami IE bardzo się przydaje, przykładowo skanowanie antywirusem online wymaga obecności formatu ActiveX, który jest obecny w przeglądarce Microsoftu.

Zresztą z tego co się orientuję, aktualizacji wcale nie trzeba pobierać, wystarczy odmówić jej instalacji i po kłopocie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie całkiem mi to nie przeszkadza, a nawet dla mnie jest to dobre rozwiązanie, bo nie muszę ściągać nowego IE ręcznie. Praktycznie prawie w ogóle nie używam tej przeglądarki, ale wolę mieć najnowszą wersję na kompie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[i

Dnia 13.04.2009 o 12:31, Konrad-kun napisał:

Samochód, to tylko narzędzie - kłócenie się o to czy lepszy jest maluch czy mercedes...
jest żałosne.
End of story - czyli wiem, że racje jest moja i mam gdzieś wszystkie argumenty ponieważ
z definicji są błędne.


Rozumiem, że ostatnie zdanie obrazuje Twoje podejscie do sprawy - "najlepsza jest przegladarka ktorej ja używam, a kto mysli inaczej ten nie ma racji" :) ?
Bo jeśli o mnie chodzi to powtórzę jeszcze raz - niech każdy używa tego czego chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Najwyraźniej Microsoft chce, by Internet Explorer 8 znajdował się niemal na każdym komputerze.
Uwagi Unix`owcy i Mac`owcy - Internet Explorer 8 nadchodzi !! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż się czuje dumny ze moj system nie pobiera mi nowych wersji, bo robie to sam, z wielka checia. A na Pc? No coz FF 3.1 moze byc opera, ale jakos mi nie podchodzi to cale gestures, czesto przypadkiem przelaczalem strony. Co do chrome, nie uzywalem a Safari na PC - smiech. Apple myslalo ze windows to tez fajny system i konwersja kodu starczy, ale niesttety gowno microsoftu troszke w tym przezkodzilo.

A IE nie uzywam do niczego - przegladanie total commanderem, komunikacja TYLKO MIRANDA IM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba żartują :P
Nie można tak ludziom wmuszać IE. To przeglądarka... inna sprawa, że trochę ich rozumiem. Większość ludzi niezbyt lubi IE i używa lepszych, jak FF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Nawet jeśli wepchną się z IE na każdy komputer, to ciekawe ile ludzi będzie z niego korzystało.
Jedno wiem: wyłączam automatyczne aktualizacje w windzie. Nie wepchną mi go na kompa nawet jeśli mi zapłacą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że IE to program do pobierania FF a cały ten MicroSofcik ma kłopoty i konkurencja w postaci Linuxa,FF i całej reszty programów,systemów,firm czekają na wpadkę MS i starają sie wypełnić każdą lukę aby dokopać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj nie zgodzilbym sie z Toba, Micorsoft nie ma zadnych problemow. Chociazby patrzac na nowego IE8. Czy firma bedaca w klopotach podejala by sie wspolpracy z Nasza-klasa, Allegro, Onet-em?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IE 8 i tak nie ma szans z taką Operą albo Firefoxem.A tak wogóle co przyjdzie MicroSoftowi jeśli wszyscy ludzie na bedą mieli IE8,jak i tak bedą używali Firefoxa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z Microsoft to już chyba naprawdę na głowę upadli, ostatnio prześcigają się w co durniejszych pomysłach... Moje zdanie o Internet Explorer jest zupełnie odmienne i uważam, że jest on całkowicie NIE konieczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować