• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Chris119

GRID - wogóle nie uruchamia Się :(

Pytanie

Nie wiem co się stało ,bo dawno nie grałem w Grid-a ,ale gdy chciałem uruchomić to "zero" reakcji... :(
A przecież 2-3 tyg temu działał...
Gra oczywiście spatchowana 2-ma patchami :GridPatch i GridPatch v.1.2...
Czy to możliwe ,że wina jest po stronie najnowszego drivera NVIDII 182.50 ?
Próbowałem też z tym "-novirtual" ...i nic :(
Nawet odinstalowałem grę i ponownie zainstalowałem + powyższe patche...
Nawet sprawdziłem DirectX poprzez automatyczną aktualizację...i zaktualizowało do najnowszego "marzec2009" ... i też nic :(
Czy to klikając na ikonę na pulpicie (z płytą w napędzie) ,czy na "Play" z "mini menu" ,które pojawia się po włożeniu płyty ... -objaw jest taki sam ": ikonka "kręcącej się płyty" ,czyli "czytania" jej i ... koniec - żadnej więcej reakcji .. :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 13.04.2009 o 02:04, Chris119 napisał:

-objaw jest taki sam ": ikonka "kręcącej się
płyty" ,czyli "czytania" jej i ... koniec - żadnej więcej reakcji .. :((


Instalowałeś ostatnio Nero, Deamon Tools, czy coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Spróbuj wyłączyć antywirusa i wtedy odpalić grę.
Kiedyś miałem ten sam problem i wystarczyło wklepać "-novirtual" i po sprawie. Może to działa tylko na kasperskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy po zainstalowaniu tych patch-y gra działała te kilka tygodni temu?
Kiedyś kupiłem Tomb Raider Legend po instalacji od razu zainstalowałem patch znajdujący sie na płycie, który jak sie później okazało poprawiał troszkę grafikę ale wywalał ciągle błąd exe. Na razie wykorzystaj te rady po wyżej, jeśli nie pomoże i jeśli nie uruchamiałeś gry po aktualizacji spróbuj grać bez patchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wielkie Dzięki wszystkim za zauważenie mego problemu :)
Doprawdy dziwne ,ale dzisiaj gdy znowu spróbowałem uruchomić Grid-a ...pojawiła się ikonka "kręcacej się płyty" i ..... uruchomiła się !! :D
Dziwne ,sam się ostro zdziwiłem - pozytywnie :)
Jednak zanim uruchomiłem to wpisałem znowu tego "-novirtual" ...choć wczoraj nic to nie pomagało.. :(
Zrobiłem jeszcze jedną rzecz ...przed uruchomieniem kompa : odłączyłem z wejść USB dodatkowe peryferia - przepustnicę i pedały.. Fakt faktem ,że jak już uruchomiłem Grid-a i poustawiałem w nim swój profil i opcje ,wyłącztłem kompa i włączyłem "na próbę" (by ew. znależć "sprawcę kłopotów) raz pedały ,uruchomiłem grę ,wyłączyłem kompa i podłączyłem jeszcze przepustnicę ,wł. kompa i grę i ... wszystko działa jak należy i nic się "nie gryzie" ;)
Wnioski : hmm ,trudno stwierdzić co spowodowało te problemy z uruchomieniem ,bo bardziej już byłem przwkonany ,że to wina drivera karty graficznej (NVIDII 182.50) czy braku/uszkodzwnia plików DirectX...
A może pomogło odłączenie tych innych urządzeń i zostawienie wyłącznie potrzebnego do tej gry - kierownicy ,bo inaczej gra "nie mogła zaskoczyć" ?
Bo przyczyn nie modłem szukać w za słabej konfiguracji kompa ,bo jest super (C2D8400 3GHZ,GF8800GTS630MB,2x1GB DDR2 800MHz,SB Audigy 2ZS) ani w żadnym Daemonie (nie używam programów tego typu) ,ani antywirusie (Panda2009) ,którego wyłączałem na czas uruchomienia Grid-a ,myśląc że "to" może blokuje uruchomienie... Jedyne co mi przychodzi na myśl "sprawcy" problemu to przed 2-ma dniami aktualizacja programu do gier sieciowych korzystających zniego - GameSpy (czy jakoś tak) . A w trakcie tej aktualizacji antywirus wykrył jakiegoś wirusa (!) . I że to nie pomogło mi by zagrać sieciowo w Tocę3 ,więc wyrzuciłem tego GameSpy...
Uff ,ale się napisałem ....a co pomogło ? - któreś z powyższych ...
Może to będzie "pomocą" dla kogoś z podobnym problemem.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować