Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Epic zadowolone z konieczności utrzymania GoW-a jako exclusive`a 360-tki

128 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2009 o 18:21, Pile napisał:

>
> > Te 150 gier "PC only" to nie są gry freeware. Jakby i takie liczyć to wyszłoby
tego
> duuuużo
> > więcej ;)
>
> No w tym freeware miałem na myśli także gry typu World of Goo, czy też Braid(tak,
wiem,
> że jest od dawna na XBLA!).


Ciekawe kto ci da World of Goo za free ;]



Jak to kto Torrent przyjaciel piecyków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 18:32, Pile napisał:

No bo 720p to HD. A rozdzielczości 1920 na 1080 też są obsługiwane. Ja na moim telewizorze
full hd mam obraz 1080i. Oczywiście mam starszego xboxa bez hdmi ale to tylko kwestia
czasu aż wymienię go na elite. Tak czy siak gry powyżej 720p wyglądają obłędnie. A wszystko
zależy od rozmiaru tv.

Jak gra nie obsługuje rozdzielczości fullHD to tv fullHD ci nie pomoże. A ilel gier na xbox''a360 to obsługuje? 10% albo nawet mniej. Ale masz rację, gry powyżej 720p wyglądają obłędnie.

Xjumpaytech

Dnia 14.04.2009 o 18:32, Pile napisał:

Jak to kto Torrent przyjaciel piecyków ;)

I przerobionych xboxów, xboxów360, ps2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 18:39, zermithon napisał:

> No bo 720p to HD. A rozdzielczości 1920 na 1080 też są obsługiwane. Ja na moim telewizorze

> full hd mam obraz 1080i. Oczywiście mam starszego xboxa bez hdmi ale to tylko kwestia

> czasu aż wymienię go na elite. Tak czy siak gry powyżej 720p wyglądają obłędnie.
A wszystko
> zależy od rozmiaru tv.
>
Jak gra nie obsługuje rozdzielczości fullHD to tv fullHD ci nie pomoże. A ilel gier na
xbox''a360 to obsługuje? 10% albo nawet mniej. Ale masz rację, gry powyżej 720p wyglądają
obłędnie.

Xjumpaytech
> Jak to kto Torrent przyjaciel piecyków ;)
I przerobionych xboxów, xboxów360, ps2 ;)



Chyba wszystkie moje gry obsługują full hd. Chociaż podejrzewam że owa obsługa sprowadza się właśnie do skalowania ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 18:40, Pile napisał:


> Chyba wszystkie moje gry obsługują full hd. Chociaż podejrzewam że owa obsługa sprowadza

Dnia 14.04.2009 o 18:40, Pile napisał:

się właśnie do skalowania ;]


Przeważająca liczba gier na klocku lata w 720p, o FULL HD, w tej generacji konsol w zasadzie mozna zapomnieć. Co oczywiscie nie oznacza że wyglada to źle - wręcz przeciwnie wyglada super i nic wiecej do szczęscia nie potrzeba. Gier w natywnym 1080 p w zasadzie nie ma, oczywiscie jeśli masz TV Full HD, to będziesz je miał przeskalowane, co jest dość tanią sztuczką, ale i tak wyglada genialnie :) Zwlaszcza biorąc pod uwagę że telewizor to nie monitor - tutaj jak coś jest ponizej natywnej, to źle nie wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 18:57, Lordpilot napisał:

>
> Chyba wszystkie moje gry obsługują full hd. Chociaż podejrzewam że owa obsługa
sprowadza
> się właśnie do skalowania ;]


Przeważająca liczba gier na klocku lata w 720p, o FULL HD, w tej generacji konsol w zasadzie
mozna zapomnieć. Co oczywiscie nie oznacza że wyglada to źle - wręcz przeciwnie wyglada
super i nic wiecej do szczęscia nie potrzeba. Gier w natywnym 1080 p w zasadzie nie ma,
oczywiscie jeśli masz TV Full HD, to będziesz je miał przeskalowane, co jest dość tanią
sztuczką, ale i tak wyglada genialnie :) Zwlaszcza biorąc pod uwagę że telewizor to nie
monitor - tutaj jak coś jest ponizej natywnej, to źle nie wyglada.



Właśnie mam telewizor full hd 40" i efekt jest genialny. Skalowanie jest świetne. A co do rozmiarów. To faktycznie na monitorach wielkości 24 cali 720n i tak jest już chyba zbyt dobre :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Vojtas: dopiero wróciłem z pracy, wybacz, że nie odpisywałem ;) Jeśli wciąż uważasz, że sprzedaż gier nie zależy od platformy, podczas gdy pecetów w samej Polsce jest trochę mniej, niż X360 na całym świecie, gdzie gry na X360 sprzedają się lepiej niż na pc, którym zalany jest cały świat i mówisz, że to wina wydawcy, to ręce opadają :) Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać :) Jaka wina wydawcy? Gdzie? W jaki sposób? Że gry na pc są tańsze? Że edycje specjalne są częściej dostępne i w niższych cenach? Że wydania na pc są bardziej bogate? Że często są w ojczystym języku dystrybutora? W tym są gorsi wydawcy na pc? :) Czy może w tym są gorsi wydawcy, że gry na konsole są droższe, że są wydane w mniej atrakcyjnej formie, że brakuje im "bonusów" z wersji pc? W tym są gorsi wydawcy? :) Ogólnie człowieku proponuję zastanowić Ci się nad swoim życiem, bo gadasz trzy-po-trzy i uważasz za wielkiego znawcę :) Ja w przeciwieństwie do ciebie nie mam problemu fanbojstwa - lubię pograć na pc w strategie (nie wyobrażam sobie rtsa na konsoli, grać się da, ale komfort jest znacznie większy na pc), lubię pograć w fpsy i inne zręcznościówki na konsoli. Nie wyżalam się, że "coś gdzieś nie wyszło", bo i tak w to zagram, jeśli będę chciał :) Patrząc na ciebie można dojść do wniosku, że z uwagi na posiadanie jedynie pc, jesteś jego fanbojem i nie potrafisz zrozumieć najprostszych zależności pt. - czemu na sprzęcie, którego jest x razy mniej, sprzedaje się x razy więcej gier. Oczywiście nie mówię o pecetowych ekskluziwach, typu WoW (w którego na konsoli nie dałoby się grać).
Jeśli wciąż uważasz, że platforma nie ma wpływu na sprzedaż i że to wina "złych wydawców", to my nie mamy o czym rozmawiać, bo jesteś zaślepiony w swoim fanbojstwie, braku odniesienia i perspektyw. Innymi słowy jesteś typowym polaczkiem, który chwali swoje, bo cudze jest z pewnością gorsze od twojego. Czym by nie było :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem moje Gears of War 2 i jestem po prostu zachwycony. Rozmach z jakim zrealizowana jest gra, aż przytłacza. Jak dla mnie mogłaby być dłuższa, no ale nie można mieć wszystkiego. Polecam wszystkim co nie grali, a ci co grali to jeszcze raz grać :P Mam nadzieję, że "trójka" będzie tym czym jest "dwójka" dla "jedynki". Dziekuje Epicowi za tą grę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Niestety już wcześniej wszystkie te sposoby i porady wypróbowałem. Bezskutecznie. Ani wyłączenie UAC, ani instalacja na innej partycji niż C (co jest u mnie normą), ani tryb kompatybilności, ani stery do Starforce''a nie pomogły. Gra się instaluje, ale po uruchomieniu widać jedynie czarny ekran. Nic więcej :/. Albo ja coś chrzanie, albo mój system już taki jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 18:13, Pile napisał:

Nie tracę. Bo jakoś na xboxie nie mam ani jednej strategii a dostępnych jest wiele.


Nawet licząc RTS''y jako "strategie" to: Civ: Revolution, C&C 3, Red Alert 3, BfME 2, Supreme Commander (jakość wersji przemilczmy, po co leżącego kopać), End War, Halo Wars, Stormrise. Zaiste wiele tych strategii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź ty sobie wejdź na Youtube i poszukaj telewizyjnych reklam gier takich jak Crysis, Supreme Commander albo Company of Heroes. A zaraz potem poszukaj reklam GoW, Halo lub innego Fable. A jak już nie znajdziesz i znajdziesz (odpowiednio) to, polaczku, uświadom sobie, że Polska to nie świat i to, że reklama w mediach nie dla graczy u nas jest równo przez wydawców olewana (są wyjątki! nawet dwa znam!) niezależnie od platformy nie znaczy, że tak jest na całym świecie.
A teraz podstawa marketingu (skup się) - jak klient nie wie o istnieniu jakiegoś towaru to się nim nie zainteresuje nawet widząc go na półce w sklepie (tym bardziej, jeśli nie jest on tani).

To jest wina wydawców. Największe grono kupujących czyli ludzie, którzy nie marnują czasu na portale czy prasę o grach jest zupełnie pomijane przy reklamowaniu gry na PC (poza The Sims, Spore i Wiedźminem - jak ktoś zna jakieś inne ostro promowane wśród nienałogowych graczy gry "PC only" to niech poda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 20:13, BigM napisał:

Dzięki wielkie. Niestety już wcześniej wszystkie te sposoby i porady wypróbowałem. Bezskutecznie.
Ani wyłączenie UAC, ani instalacja na innej partycji niż C (co jest u mnie normą), ani
tryb kompatybilności, ani stery do Starforce''a nie pomogły. Gra się instaluje, ale po
uruchomieniu widać jedynie czarny ekran. Nic więcej :/. Albo ja coś chrzanie, albo mój
system już taki jest...


Hmm, może to polska wersja pozostawia trochę do życzenia. Anglojęzyczna, którą posiadam, nie sprawia kłopotów.
W ostateczności możesz spróbować tego pliku wykonywalnego, niektórym pomógł, zdaje się (nie wiem niestety, czy jest kompatybilny z wersją PL).
http://files.filefront.com/Still+Life+Vista+Patch/;11762898;/fileinfo.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 19:06, aope napisał:

@Vojtas: dopiero wróciłem z pracy, wybacz, że nie odpisywałem ;) Jeśli wciąż uważasz,
że sprzedaż gier nie zależy od platformy, podczas gdy pecetów w samej Polsce jest trochę
mniej, niż X360 na całym świecie, gdzie gry na X360 sprzedają się lepiej niż na pc, którym
zalany jest cały świat i mówisz, że to wina wydawcy, to ręce opadają :) Nie wiem, czy
się śmiać, czy płakać :) Jaka wina wydawcy? Gdzie? W jaki sposób?


Widzisz, ja w przeciwieństwie do ciebie wiem, że to wydawca sprzedaje grę i od poczynań wydawcy zależy, jak sprzeda się dana gra - to nie platforma, a wydawca ma w swoich rękach wszystkie sznurki. Co ma wpływ na sprzedaż? No choćby tak elementarny czynnik jak ustalenie daty premiery. Czy lepiej wypuścić grę na w okresie przedświątecznym, czy nieco później, gdy premier będzie mniej, a ludzie będą spragnieni nowości? Pomyślałeś o tym? Czy może nie mieści się to w twoich najprostszych zależnościach? To TY nie rozumiesz podstawowej: specyfika rynku konsolowego jest inna niż rynku pecetowego. Oczywiście możesz wymieniać te, które ci będą pasować do tezy dokładnie odwrotnej, tyle że wszystko ma inną rangę i jest umocowane w innym kontekście. Na ogólny obraz mają wpływ czynniki, które można zgrupować w trzy podstawowe grupy: specyfikę technologiczną (hardaware i software), specyfikę targetu i specyfikę procesów (developing, marketing, sprzedaż, dystrybucja i wsparcie). Ale najwyraźniej dla ciebie nie mają znaczenia takie czynniki jak wiek właściciela, płeć, zawód, zamożność, różnorodność gatunkowa gier na platformie, liczba wydawanych co roku tytułów, udostępniane peryferia, sposób programowania, proces produkcji, sposób dystrybucji i tak dalej, i tak dalej. Sprowadzanie wszystko do prostych zależności jest równie sensowne, co tłumaczenia menadżerów słabych wyników: źli gracze, źli, nie poznali się na naszej wspaniałej grze! Precz sprzed naszych oczu! Nie wiecie, co dla was dobre! Po raz wtóry powtarzam: masz jakiekolwiek wiarygodne dane przedstawiające bilans z wyszczególnieniem produkcji, marketingu i dystrybucji?

W swojej pysze i zaślepieniu nie jesteś w stanie zrozumieć, że świat nie jest tak prosty, jaki się wydaje - że aby coś sprzedać, trzeba się na rynku znać, rozumieć swoich odbiorców, ich potrzeby i wymagania - trzeba się po prostu postarać.

Pomijam fakt, że gdybyś był łaskaw przypomnieć sobie moje wypowiedzi nt. zalet konsol (które użytkowałem i zamierzam nadal), to nie stosowałbyś tak niskich argumentów, dodatkowo podpierając się elementem antynarodowym, internacjonalisto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bambusek

Dla mnie tych strategii jest wiele. Ani jednej nie mam a więc kilkanaście to już sporo jeśli chodzi o mnie. A poza tym. RTS - real time strategy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tia, termin wymyślony przez Amerykanów. Strategia z samego założenia wymaga choć odrobiny myślenia. Nie widze myślenia w grze, gdzie jednostki 3/4 rzeczy robią za nas (Red Alert 3), albo wszystko sprowadza się do zaspamienia wroga podstawową piechotą ... Z tej listy to strategiami są Supreme Commander (tutaj spamienie nic nie daje, jednostki zwyczajnie bardzo szybko padają) i Civ: Revolution. Reszta udaje tylko. Kilkanaście? Ta lista nie dobija do 10 ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 22:59, Bambusek napisał:

Tia, termin wymyślony przez Amerykanów. Strategia z samego założenia wymaga choć odrobiny
myślenia. Nie widze myślenia w grze, gdzie jednostki 3/4 rzeczy robią za nas (Red Alert
3), albo wszystko sprowadza się do zaspamienia wroga podstawową piechotą ... Z tej listy
to strategiami są Supreme Commander (tutaj spamienie nic nie daje, jednostki zwyczajnie
bardzo szybko padają) i Civ: Revolution. Reszta udaje tylko. Kilkanaście? Ta lista nie
dobija do 10 ;d


Red alert 3 to nie jest zbyt poważna gra. No ale mamy Generalsy, Tiberium Wars. Ale rzeczywiście Supreme Commander jest bardziej na serio strategią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i nie jest na serio, ale nieco by się wysilili. Tymczasem jakichkolwiek wyzwań to tam nie ma, a kampania chyba dla upośledzonych stworzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 22:57, BigM napisał:

Działa! Z polską wersją. Dzięki wielkie, naprawdę! Jestem Twoim dłużnikiem. :)


Cieszę się, że mogłem pomóc. Miłej zabawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wybaczcie spam ale muszę to napisać.

Patrząc na całokształt dyskusji aż prosi się o porównanie do polskich posłów.
Z tą różnicą, że tutaj znajdzie się paru mądrych ludzi zdolnych napisać coś sensownego. Czego nie można powiedzieć o obradach posłów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super tylko wytłumaczcie mi, po co w takim razie Epic jest w PC Gaming Alliance jak przy każdej możliwej okazji zarzeka się, że nie będzie robić gier na PC…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować