Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Mam pytanie do osób które zamawiały fallouta przez sklep cenega. Jak wam wysłali paczkę to zmienił się od razu status zamówienia ?? (ponieważ zamówiłem kilka dni przed premiera Fallouta New Vegas edycje kolekcjonerską na PS3 i do dnia dzisiejszego widnieje mi napis "przyjęte do realizacji" i nie wiem czy oni już to wysłali a nie zmienili statusu czy faktycznie jeszcze nie wysłali - podobną sytuacje miałem przy premierze GTA IV że status się nie zmieniał a gra była już wysłana ale ze względu na ogrom pracy sklepu nie wyrobili się aby zmienić status).

Jeszcze jedno pytanie czy ktoś już dostał fallouta od cenegii w wersji PS3 ?? (a jeszcze lepiej czy ktoś dostał już edycje kolekcjonerską?? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2010 o 21:26, matma3 napisał:

Mam pytanie do osób które zamawiały fallouta przez sklep cenega. Jak wam wysłali paczkę
to zmienił się od razu status zamówienia ?? (ponieważ zamówiłem kilka dni przed premiera
Fallouta New Vegas edycje kolekcjonerską na PS3 i do dnia dzisiejszego widnieje mi napis
"przyjęte do realizacji" i nie wiem czy oni już to wysłali a nie zmienili statusu czy
faktycznie jeszcze nie wysłali - podobną sytuacje miałem przy premierze GTA IV że status
się nie zmieniał a gra była już wysłana ale ze względu na ogrom pracy sklepu nie wyrobili
się aby zmienić status).

Jeszcze jedno pytanie czy ktoś już dostał fallouta od cenegii w wersji PS3 ?? (a jeszcze
lepiej czy ktoś dostał już edycje kolekcjonerską?? )


Różnie bywa z tym, F NV miałem zmianę statusu od razu po wysłanie, jednakże pomimo posiadania od ponad pół roku dodatków do GTA IV zamówienie jest do realizacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dlatego wolałem zamówić z UK zamiast się męczyć i czekać aż Cenega łaskawie wyda właściwą wersję oficjalnych patchy. Poza tym wolę oryginalną angielską wersję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2010 o 20:50, Malcollm napisał:

Gra ma premierą dopiero w piątek , a piraci już od kilku dni w grę pocinają, toż to totalna
paranoja, nie ma to jak być legalnym i cierpieć z tego powodu, przez kolejne dwa dni
koledzy będą mogli pisać o tym jakież to pudełko jest ładne, płyta kolorowa, a instrukcja
do gry bardzo cieńka.


To niestety powoli staje się regułą. Niestety, widać wyraźnie, że prawdziwe jest powiedzenie ''okazja czyni złodzieja''. I niestety odwołania do sumienia i wykazywanie analogii do zwykłego złodziejstwa nic nie daje bo zraz są płacze, że mało kasy, że gry drogie itp itd.
Co prawda, z drugiej strony takie robienie ludzi w jajo ''masz grę i sobie popatrz przez 2 dni na pudełko'' też jest głupie. No bo kurcze, te dwa dni ich zbawią czy co? Skoro gra jest już dostępna i ludzie ''nabywają ją droga kupna'' to czemu muszą czekać?
Ale zawsze znajdzie się ku temu powód :)

Dnia 20.10.2010 o 20:50, Malcollm napisał:

Rozumiał bym sytuację gdyby w tej grze był jakiś tryb multiplayer dla którego było by
warto czekać te dwa dni, ale nie ma więc człowiek sobie może dmuchnąć w palec - nie ma
to jak docenić takich graczy którzy kupowali poniekąd w ciemno grę - w ciemno ściągnęli
ją piraci i mają a my ;) (nie ja niestety na swoją kopię gry się nie doczekałem więc
przyjdzie mi zamówić z UK) my sobie możemy a raczej musimy poczekać.


Poczekaj jeszcze chwilę. Zobaczysz, że po piątku na pewno kilka sztuk pojawi się ponownie do kupienia. Jeśli nie w sklepie cenędzy to na allegro.

Dnia 20.10.2010 o 20:50, Malcollm napisał:

Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że w dniu premiery w Europie steam może lekko zastrajkować


Nie sądzę :) Nie ta infrastruktura i nie to podejście co, żeby daleko nie szukać, w Ubi :) Chłopaki z Valve mają raczej wszystko dopięte na ostatni guzik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2010 o 17:07, Gryppa napisał:

Czy ktoś może mnie oświecić o co chodzi z tym komunikatem Cenegi: "Informujemy, że w
Polsce, na Słowacji, Węgrzech, Rumunii i w Czechach gra Fallout: New Vegas na PC będzie
traktowana jako oddzielna gra od wersji przeznaczonej na rynki Europy zachodniej i USA (...)


Zabawne, że dali taką informację 2 dni przed premierą, po wysłaniu pre-orderów. Ta firma jest tak żałosna, że słów brak. Znając dotychczasowe poczynania cenegi, na wersję PL sporo sobie poczekamy, patche będziemy mieli, przy pomyślnych wiatrach, po miesiącu, DLC nie będą wcale działały (o języku polskim w DLC nawet nie śmiem wspominać) i będziemy musieli czekać na prace polskich moderów, bo inne mody z naszą wersją pewnie nie będą działać.

Myślałem, że cwaniak jestem. Kupię grę, odblokuję ją w steamie i ściągnę wersję angielską, unikając problemów związanych z naszym wydawcą. Ale cenega przecwaniła mnie na całego. Pomimo platformy steam, załatwiła sobie furtkę, by związać nas nas ze sobą i nadal uprzykrzać życie. Nie wiem co oni z tego mają, ale chyba jest to związane z dogadzaniem sobie podczas czytania postów zawiedzionych klientów takich jak ja.

Próbowałem kupić grę przez direct2drive.co.uk. Gra kosztuje 30 funtów, czyli 65zł taniej niż ze steama (50€), ale zawiesiłem się na autoryzacji telefonicznej i czekam na rozwiązanie od pomocy technicznej.
Znacie jakieś sprawdzone sklepy w uk, które wysyłają tylko klucze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2010 o 12:30, Astropath napisał:

> Polsce, na Słowacji, Węgrzech, Rumunii i w Czechach gra Fallout: New Vegas na PC
będzie
> traktowana jako oddzielna gra od wersji przeznaczonej na rynki Europy zachodniej
i USA (...)

Jestem zainteresowany kupnem, ale...czym się będą różnić wersje na rynek "Słowiański",od wersji na rynek zachodni i USA? A co z wersjami na rynek rosyjski i azjatycki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałem kupić. Nawet kupon z Kompani Graczy kupiłem za punkty. Jak widać niepotrzebnie ;(. A do tego dzisiaj czytam jeszcze to:
http://www.destructoid.com/fallout-new-vegas-patch-coming-as-quickly-as-possible-
Ja rozumiem, że Obsidian i w ogóle, ale mogliby w końcu przestać wydawać gry tak szybko jak tylko wejdą w fazę "Late-Beta".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2010 o 12:43, Maximo napisał:

Jestem zainteresowany kupnem, ale...czym się będą różnić wersje na rynek "Słowiański",od
wersji na rynek zachodni i USA? A co z wersjami na rynek rosyjski i azjatycki?


Informujemy, że w Polsce, na Słowacji, Węgrzech, Rumunii i w Czechach gra Fallout: New Vegas na PC będzie traktowana jako oddzielna gra od wersji przeznaczonej na rynki Europy zachodniej i USA. Pod kątem zawartości i funkcjonalności, będą one identyczne. Jednakże, Steam będzie widział je jako oddzielne produkty i porównywanie osiągnięć będzie możliwe tylko w obrębie użytkowników posiadających te same edycje. Aktualizacje i DLC będą wypuszczane oddzielnie dla obu wersji, aczkolwiek ich zawartość będzie identyczna.

To cała informacja ze strony cenegi.

@ SirYarpen

Kolejny argument za tym, by olać polską wersję i szukać na zachodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2010 o 12:56, Astropath napisał:

Steam będzie widział je jako oddzielne produkty i porównywanie osiągnięć będzie możliwe
tylko w obrębie użytkowników posiadających te same edycje. Aktualizacje i DLC będą wypuszczane
oddzielnie dla obu wersji, aczkolwiek ich zawartość będzie identyczna.

To oznacza w praktyce separację nas od "krajów nowożytnych", i mają wolną rękę w kwestii dodatków i poprawek.Co to u nas trędowaci mieszkają? Boją się zarazy przez internet? Ja się wam nie dziwię że kupujecie wersje ang.Gdybym miał ten język opanowany biegle,przepłaciłbym i zrobił tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No żesz kurwa! Dostałem paczkę z NV od gramu, wkładam płytkę do komputera, wklepuję kod na Steam i....Fallout New Vegas can''t install! A czemu? Bo dopiero jutro w Europie wyjdzie....Nie no, ja tu czekam cały zasrany tydzień, cały pieprzony dzień, żeby się dowiedzieć, że Europa to kontynent drugiego szeregu, a Chamerykanie mogą sobie już grać a ja kurwa do jutra muszę czekać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Po pierwsze: trochę kultury. Mięsem nie musisz rzucać na lewo i prawo.
Po drugie: O tym, że premiera jest 22 wiadomo od początku. O tym, że F NV jest sprzężone ze Steamem też od dawna. Wystarczyło trochę poczytać a nie miałbyś nieprzyjemnej niespodzianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli, była dokładnie w dniu premiery, z kilkugodzinnym opóźnieniem. Zamawiałem pre-order w sklepie gramu, dostałem go dokładnie w dzień wydania i wieczorem grałem w wersję PL... Może niech jeszcze ktoś się wypowie.

BTW wie ktoś może, czy do kupionej za granicą gry można na Steamie ściągnąć wersję PL, jeśli jest? Tak jak w przypadku New Vegas czy Mafii II. Już bym grał w najlepsze od wczoraj, a tu trzeba czekać... Nie wiem, jak jutro te 7h w szkole wysiedzę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2010 o 14:17, Miko19 napisał:

No żesz kurczak pieczony

A co jak ktoś nie ma neta w domu? Da się bez tego zainstalować grę? Tak tylko pytam z ciekawości, bo nie korzystam ze Steama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2010 o 12:48, SirYarpen napisał:

Ja rozumiem, że Obsidian i w ogóle, ale mogliby w końcu przestać wydawać gry tak szybko
jak tylko wejdą w fazę "Late-Beta".

F3 też był zabugowany (i to w cholerę + dostał jeszcze bardziej zabugowane DLC) i ludzie pozapominali jak to z tą grą było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam jest niezbędny do aktywacji. Możesz więc np. aktywować grę u kogoś, kto internet ma, a później grać u siebie, jeśli neta nie masz. No i Steam musi być cały czas uruchomiony, z tym że w trybie offline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś dokładnie o której jutro pogramy? Czy może wystarczy czekać do 00:01 ? ;] Mam nadzieje, że wszystko już dopracowali na ostatni guzik i nie będzie trzeba dłużej czekać jak kiedyś przy okazji Left 4 Dead 2 Demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mnie zapewnić, że Fallout: New Vegas będzie miał, eee... jak to tam się nazywa... iron sights? Wiecie, takie normalne celowanie z pierwszej osoby jak w normalnych FPSach. I że będzie to w każdej broni palnej bez scope''a? Czy celowanie dalej jest tak gówniane jak w F3, z tym godnym pożałowania zoomem?

Tak BTW, do mnie też paczka z gramu dziś przyszła. Skoro jednak nie da się zainstalować, to nawet nie próbuję. Zajmę się tym dziś po pracy :P Cholera, muszę zapolować na EK, jest rewelacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2010 o 14:29, Phobos_s napisał:

>/ciach/

Po pierwsze: trochę kultury. Mięsem nie musisz rzucać na lewo i prawo.
Po drugie: O tym, że premiera jest 22 wiadomo od początku. O tym, że F NV jest sprzężone
ze Steamem też od dawna. Wystarczyło trochę poczytać a nie miałbyś nieprzyjemnej niespodzianki.

Kolego, Steama używam od 5 latu, ale takiego szajsu to ja się nie spodziewałem.
Na forum Bethesdy siedziałem non-stop, ale ostatnio moje konto zostało zawieszone, więc nie miałem skąd się czegokolwiek dowiedzieć.
Przepraszam za brak kultury, ale złość mną ciską gdy po tak długim okresie oczekiwania dostaje cegłę w kartonie.
Aha, i jeszcze coś:
Jeśli zamówiłem pre-order z gram.pl, to czemu nie mam nigdzie karteczki z Tribal Packiem? W pudełku była tylko instrukcja i płyta. Wie ktoś osohozi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować