Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2010 o 21:29, Damianuss1 napisał:

Nie wie ktoś czy New Vegas będzie też w wersji PL na konsole? Ja rozumiem, że tam dubbing
czy coś to dużo, ale bez jaj, że nawet napisów nie ma :|.

Nie ma i nie będzie (nawet napisów). Koniec kropka. Biorąc pod uwagę, że wydawcą gry jest Cenega powinieneś się cieszyć.

Temat był już wałkowany setki razy przed premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś jest u mnie nie tak z wyświetlaniem grafiki i raczej ten plik dll na to nie pomoże. Problem polega na tym, że gra nie dość że szarpie w nie których miejscach, to jeszcze na ekranie co jakiś czas pojawią się dziwne białe plamy. Wydaje się że w grze występuje jakiś problem z oświetleniem ( plamy pojawiają się tylko w dzień ). Cała sytuacja jest dziwna, tym bardziej że takich problemów nie miałem z F3. Przydał by się jakiś pożądany patch bo grać się da, ale bez przyjemności. Może ktoś ma podobny problem z tą grą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 22:47, prior1 napisał:

Coś jest u mnie nie tak z wyświetlaniem grafiki i raczej ten plik dll na to nie pomoże.
Problem polega na tym, że gra nie dość że szarpie w nie których miejscach, to jeszcze
na ekranie co jakiś czas pojawią się dziwne białe plamy. Wydaje się że w grze występuje
jakiś problem z oświetleniem ( plamy pojawiają się tylko w dzień ). Cała sytuacja jest
dziwna, tym bardziej że takich problemów nie miałem z F3. Przydał by się jakiś pożądany
patch bo grać się da, ale bez przyjemności. Może ktoś ma podobny problem z tą grą?



Mi także od czasu do czasu pojawią się takowe plamki, czy też gra się przytnie, a także inne różnorakie bugi związane z fizyką, ale nie jest aż tak źle aby grać z przyjemnością się nie dało :) Ogólnie im głębiej w południe się zapuściłem coraz ciekawsza gra się wydaje, a dokładniej po spotkaniu Legionu w pewnej mieścinie. Jednak coś było w tym zapewnianiu o ciekawszej fabule. Co do pliku dll to w moim przypadku jedynym jego działaniem jest uszkodzenie launchera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2010 o 20:44, Siriondel napisał:

Nie wspomnę już o tym, że główne menu wczytuje się jakąś minutę.

Dokładnie ten sam problem, na instalacji angielskiej wczytuje się w moment, natomiast na polskiej trwa to nieproporcjonalnie długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za klimat!

Spoiler

Jak wkroczyłem do Nipton i zobaczyłem Legion...

Do tego ta muzyka... Technicznie może nie jest genialna, ale poza tym geniusz. Nawet prosty dialog ze sklepikarzem wciąga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 00:06, Sipso2008 napisał:

Co za klimat!

Spoiler

Jak wkroczyłem do Nipton i zobaczyłem Legion...

Do tego ta muzyka...
Technicznie może nie jest genialna, ale poza tym geniusz. Nawet prosty dialog ze sklepikarzem
wciąga :D


Właśnie tą mieścinę miałem na myśli pisząc godzinę temu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam stronę: http://newvegasnexus.com
Po wpisaniu w wyszukiwarkę słowo "fix" wyskakuje sporo pomocnych poprawek do gry w tym d3d9 awesome perf fix poprawiający płynność grania, Alternate D3D9 performance fix (dla kart ATI) lub, dla posiadaczy Bonus Classic Packa: Weathered 10mm Pistol Fix przywracający brakujące odcienie dla pistoletu Weathered 10mm- dzięki temu można aplikować modyfikacje do tego pistoletu. Wcześniej przy próbie np. zwiększenia mocy amunicji pistoletu itp. pojawiał się czerwony kwadrat z wykrzyknikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I okazało się, że iron sights w ogóle nie są potrzebne, bo celowanie i bez nich ma normalną animację, a nie jakiś koślawy zoom. Dopiero wyłączyłem i się przekonałem. Wreszcie ta walka w New Vegas jakoś wygląda.

Kurka wodna, niby ten Hardcore Mode to taki malutki utrudniacz, a czasem miło wymusza bardziej taktyczne podejście. Gram w tym trybie od początku na Hard i mam czasem problemy, kiedy Stimpaki nie leczą natychmiast. W praktyce dużo lepiej jest jechać na kombosach z Sunset Sarsapalilli i Stimpaków. Taniej przede wszystkim, gdzie tego pierwszegoi znajdujemy na pęczki. Do tego gra zyskuje na rozbudowaniu, każda substancja chemiczna ma jakiś efekt na głód, pragnienie, czy sen.

Przy okazji, polecam mojego ulubionego moda z F3, dla tych, którzy nie lubią modów. PipWare UI New Vegas Edition - kosmetyczne modyfikacje interfejsu, ułatwiające dostęp do ekranu postaci w Pip-Boyu, plus wykorzystanie więcej miejsca na ekranie zakupów i pojemników, przez co jest mniej przewijania, które także zostało ułatwione (szerszy scroll), a na dokładkę 5 opcji dialogowych podczas rozmowy zamiast trzech.
http://www.newvegasnexus.com/downloads/file.php?id=34913

Jeszcze więcej usprawnień w temacie zapewnia MTUI
http://www.newvegasnexus.com/downloads/file.php?id=34902
Ale to dla grających w pełni po angielsku, gdyż mod nie wspiera polskich znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy jest sens kupować NV dla osoby, która jest fanem F1 i F2, ale z założenia, że to profanacja, nie kupiła nawet F3? Czy jednak najpierw wypadałoby się zaopatrzyć w trójkę, przejść i dopiero potem położyć ręce na dodatku? Mam dylemat, chciałbym przejść NV, bo wszyscy chwalą, a do trójki mnie nie ciągnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 10:53, Strange101 napisał:

Powiedzcie mi czy jest sens kupować NV dla osoby, która jest fanem F1 i F2, ale z założenia,
że to profanacja, nie kupiła nawet F3? Czy jednak najpierw wypadałoby się zaopatrzyć
w trójkę, przejść i dopiero potem położyć ręce na dodatku? Mam dylemat, chciałbym przejść
NV, bo wszyscy chwalą, a do trójki mnie nie ciągnie...

Trójka i NV fabularnie nie mają nic ze sobą wspólnego, system walki i dialogów został usprawniony - śmiało więc możesz brać i nie przejmować się trójką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 10:53, Strange101 napisał:

(...)


Jeżeli chodzi o setting, klimat - grze bardzo blisko do pierwszego i drugiego Fallouta. Fabuła i - przede wszystkim - dialogi nie są tak bezpłciowe jak w trzeciej części Fallouta. Po prostu miło się gra - szczególnie z włączonym hardcore mode w którym trzeba się porządnie zastanowić nim rozpocznie się walkę. Z drugiej jednak strony to wciąż jest nowy fallout - jeżeli trójka była dla ciebie totalną profanacją (pod względem mechaniki) to i do NV się nie przekonasz. Ja jednak jestem jak najbardziej z gry zadowolony.
----

I małe pytanie: warto brać jako kompana tego lekarza/naukowca? Na razie mam w drużynie latającego robota i "snajpera" - ale musiałbym ich obu wywalić jeżeli przyjął bym tego gościa w okularach bo się uparł, że trzech to już tłok ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźć albo kupić jakąś lepszą broń? Jestem już na 8 levelu zwiedziłem już takie miejsca jak: Goodsprings, Primm, Przyczółek Mojave, Nipton, Zakład Karny, Novac, Złomowisko Gibson, Poligon Repconn, Camp Forlon Hope. Cały czas chodzę z pistoletem 10mm z classic packu. Dotychczasowi handlarze i oponenci których spotkałem mają sam badziew. Nic nie jest lepsze od wspomnianego pistoletu. Jeśli możecie to podajcie jakiś cynk gdzie można coś dorwać ciekawego z arsenału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest oficjalnie OSTATNIA gra którą kupiłem od Cenegi. Na drodze wyjątku my, Polacy możemy czuć się wyróżnieni. Bethesda patch wypuściła w piątek, ale wersja Cenegi na Steamie jest uważana za odrębny produkt. Z takiej paki my patcha nie dostaliśmy. Achievementy (coś o co nie dbam, ale warto wspomnieć) są widoczne tylko dla tych którzy mają wersję Cenegi. Ciekawe jak będzie z DLC? Też będziemy musieli dodatkowo czekać rok? To jest KPINA. Cenega to firma pełna nieodpowiedzialnych i nieszanujących klienta partaczy. Uczenie się na własnych błędach to stwierdzenie którego nie rozumieją. W sumie nie muszą ponieważ, mają praktycznie monopol na Polskim rynku. Powtarzam jeszcze raz, to jest OSTATNIA gra którą kupiłem od Cenegi. Życzę tej "wspaniałej" firmie rychłego upadku a wszystkim graczom opamiętania się zanim sięgną po kolejną grę przez nich wydaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich którzy New Vegas jeszcze nie kupili, a mają taki zamiar:
Jeśli stać was na uczciwość względem twórców tej naprawdę wspaniałej gry, zamówcie ją sobie z UK. Jeśli nie, torrentujcie do woli. Głosujcie portfelem, dopiero wtedy przykujecie uwagę tych idiotów.

EDIT: Cholera double post ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 00:53, Avalon4 napisał:

Gorąco polecam stronę: http://newvegasnexus.com
Po wpisaniu w wyszukiwarkę słowo "fix" wyskakuje sporo pomocnych poprawek do gry w tym
d3d9 awesome perf fix poprawiający płynność grania, Alternate D3D9 performance
fix
(dla kart ATI) lub, dla posiadaczy Bonus Classic Packa: Weathered 10mm Pistol
Fix
przywracający brakujące odcienie dla pistoletu Weathered 10mm- dzięki
temu można aplikować modyfikacje do tego pistoletu. Wcześniej przy próbie np. zwiększenia
mocy amunicji pistoletu itp. pojawiał się czerwony kwadrat z wykrzyknikiem.



Plik Alternate D3D9 performance fix pobrany ze strony podanej przez ciebie działa i na dodatek nie widzę jak narazie żadnych spadków wydajności, dzięki za link :] A tak poza tym trafił mi się cholernie wnerwiający bug, a mianowicie nie mogę wyleczyć uzależnienia z Nektaru Mrówek przez co mam na stałe - 2 do siły ;/ I poza tym wkurza mnie fakt że nie mogę dać ED-E do przenoszenia żadnych zbroi związanych z frakcjami. Dostaniemy gdzieś jakiś własny domek jak to miało miejsce w Fallout 3 czy muszę chować ekwipunek w różnorakich lodówkach itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować