Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Jestem załamany. Nastawiłem się na granie, a tu sie po prostu nie da. Performance jest tak słaby, że nie da się grać komfortowo. Jak się na mnie rzuciła banda bandytów (aż 6 osób), to framerate spadł mi do niecałych 10 klatek na sekundę. Przecież to skandal! Próbowałem już różnych fixów i nic nie pomogło. Na domiar złego powrócił stary problem z F3, kiedy gra mi łapie freezy przy obracaniu się dookoła przez kierunki SW i SE. Czy znowu muszę wrócić do sterowników 186.18? Czy przez te 2 lata z hakiem od premiery F3 niczego, k&$#@ nie poprawiono?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, co to za błędy? Ja na swoim Radeonie miałem słabą wydajność, ale potem wkleiłem fixa (plik .dll) i miałem o ok. 50% więcej FPSów. I gra działa lepiej niż F3 nawet. Ale Ty masz kartę Nvidii, to nie wiem jak można pomóc, pewnie też są jakieś poprawki, ale skoro nie działają to już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za podwójny post. Za późno by edytować. Udało mi się zmusić grę do komfortowej pracy. Musiałem znaleźć inną dll''kę d3d9.dll, bo ta, która była tutaj podana sprawiała, że gra nie uruchamiała się wcale. Ona faktycznie diametralnie zmieniła performance w grze. Czy nie można było temu zaradzić w fazie tworzenia gry, pytam? Jeden głupi plik tylko. No i też musiałem wrócić do sterowników nVidia 186.18, żeby zlikwidować cięcie przy obracaniu się. Inaczej się nie dało. Teraz lecę stawiać system, bo od tej zabawy sterownikami już zaczyna świrować. Jutro zaczynam grać od nowa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2010 o 17:05, RamiroPL napisał:

Gdzie można coś naprawić? Od razu mówię, ze do tej pory odkryłem miejsca, do których
miałem iść wg. glownego questa, do tej miejscowości z Wielkimi Chanami.

W placówce RNK Mojave (o ile dobrze pamiętam taka jest nazwa). Idziesz

Spoiler

kiedy robisz quest ze znalezieniem szeryfa dla Primm

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio idąc w stronę Boulder City z Helios One przy bilbordzie spotkałem Samotnego Włóczęgę z gitarą. Kiedy powiedział, że pochodzi z Montany uaktywniła się opcja dialogowa z profitu " Kobieciarz" w której można się zapytać czy nie ma przypadkiem 17 lat ;] Spotkał ktoś jakieś inne ciekawe easter egg''i?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokładnie znajdę Boone''a jeśli odesłałem go do Lucky 38? Chciałem wziąć Cassidy żeby wykonać zadanie, on miał czekać w kasynie, ale go nie widzę... Sprawdzałem w Novac i też go nie ma. Wróciłem do NV, odczekałem 24h i nadal nigdzie go nie widzę. Bug, muszę jeszcze poczekać czy jak? Lubiłem tego kolesia, a i niemało zainwestowałem w jego ekwipunek. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Przed chwilą pobrało się uaktualnienie i po nim problem z zadaniem Przywrócenie Nadziei przestał istnieć. Teraz cieszę się, że gra współpracuje ze steamem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2010 o 22:16, Zax1982 napisał:

Przed chwilą pobrało się uaktualnienie i po nim problem z zadaniem Przywrócenie Nadziei przestał istnieć. Teraz cieszę się, że gra współpracuje ze steamem

Niech zgadnę, Major Polatli wreszcie jest łaskaw zauważyć odbicie Nelson? Też w końcu udało mi się zaliczyć tego questa co zdecydowanie poprawiło mi humor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2010 o 22:20, Karharot napisał:

Niech zgadnę, Major Polatli wreszcie jest łaskaw zauważyć odbicie Nelson? Też w końcu
udało mi się zaliczyć tego questa co zdecydowanie poprawiło mi humor :)


dokładnie tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jeśli ktoś z Was miałby kod do bonusowych strojów postac (wersje angielskie)i, których nie potrzebuje, to byłbym bardzo wdzięczny za przesłanie go mi przez GG: 5555450

Zależy mi w szczególności na Caravan Pack ''u i Classic Pack ''u.

Pozdrawiam

Avalon4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni problem rozwiązany, mam następny. Może ktoś dać screena z bazą danych z której trzeba ściągnąć dane w krypcie 22? Latam, szukam, i nie widzę. Jedyna możliwość, jakiej nie mogę sprawdzić, to za zamkniętymi drzwiami z trudnym czy bardzo trudnym zamkiem. Poza tym pomagam Keely "oczyścić" kryptę, ale nie mam pojęcia jak uniknąć spalenia. Próbowałem uciekać, zamykać drzwi, ale nic to nie daje, płonę żywcem aż miło. Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2010 o 23:25, JayL napisał:

Poprzedni problem rozwiązany, mam następny. Może ktoś dać screena z bazą danych z której
trzeba ściągnąć dane w krypcie 22? Latam, szukam, i nie widzę. Jedyna możliwość, jakiej
nie mogę sprawdzić, to za zamkniętymi drzwiami z trudnym czy bardzo trudnym zamkiem.
Poza tym pomagam Keely "oczyścić" kryptę, ale nie mam pojęcia jak uniknąć spalenia. Próbowałem
uciekać, zamykać drzwi, ale nic to nie daje, płonę żywcem aż miło. Jakieś rady?


W sekcji mieszkalnej znajduje się klucz do tego pomieszczenia. Taka czerwona karta dostępu. Aby uniknąć spalenia należy schować się w pomieszczeniu z tym komputerem gdzie są przechowywane te dane i wystrzelić z pistoletu laserowego albo rzucić granatem w kierunku szybu wentylacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ledwo grę zacząłem ,a już deja''vu z Oblivionem. Ktoś zwrócił uwagę na postać Sunny Smile na początku gry? Oblivion,obóz pod Kovac,postać odziana na czerwono handlująca alchemią.Nawet głosik ten sam:) Ktoś mi powie czy po wczorajszym patchu instalować jakąś poprawkę-wersja cenegi? Wczoraj zacząłem grac i tylko to wieczorne update ze steama mam.Czasami odrobinę ścina przy rozglądaniu się,bieganiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2010 o 12:50, Aurelinus napisał:

> nie mieszajcie tych dwóch pojęć.
Niczego nie mieszamy. Sprzedaż czyjegoś samochodu bez zgody właściciela to kradzież i
paserstwo w myśl polskiego prawa.


Off topic. (Brakuje mi PW na tym forum.)

Samochód jest produktem materialnym, program komputerowy nie zawsze. Wedle polskiego prawa można dokonać kradzieży programu komputerowego tylko w przypadku gdy jest zapisany na nośniku fizycznym, który de facto jest przedmiotem kradzieży (chodzi o to że aby "ukraść" trzeba dokonać, cytuję: " zaboru rzeczy", tzn. fizycznego zabrania owej rzeczy właścicielowi).
Ściągnięcie (nieudostępnionej przez twórcę / właściciela) gry z sieci nie jest więc kradzieżą, choć jest jak najbardziej nielegalne, godne potępienia i ogólnie "be" - jest naruszeniem prawa autorskich. Sprzedaż tak uzyskanej gry osobie trzeciej rzeczywiście podchodzi pod paserstwo (ale do tej pory nikt o tym nie wspominał, więc ja tego tematu nie poruszyłem, bo rzeczywiście taki topic już istnieje).


P.S.

Twój przykład nie jest dokładny. Sprzedaż samochodu bez zgody właściciela jest paserstwem. Kropka. Nie napisałeś w jaki sposób samochód wyszedł spod władztwa (znów termin prawniczy) właściciela, więc nie można mówić od razu o kradzieży. Np. gdyby właściciel dał kluczyki osobie próbującej później ów samochód sprzedać, było by to przywłaszczenie plus paserstwo, nie kradzież i paserstwo.

Spoiler

Przykład ten jest wzięty z życia (Turbo TV dokładnie). Właściciel dał kluczyki od samochodu osobie którą uznał za pracownika myjni. Samochód został sprzedany na części. Właściciel nie uzyskał odszkodowania od ubezpieczyciela bo ubezpieczył wóz od kradzieży, a nie przywłaszczenia (nie ten przepis prawny). Trzeba więc uważnie czytać od czego ubezpiecza się samochód. ;)



Koniec OT z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować