Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Dnia 05.11.2010 o 21:55, Karharot napisał:

> Panowie, mam dla Was krótkie "ftw?".
A nie "wtf?"? Sorry ale jakoś nijak nie mogę dopasować tu "ftw"... ;P

"ftw" to poprzestawiane literki "wtf", taki jakby akcent, bym lepiej wyraził moje zbulwersowanie :)

Przed chwilą zaliczyłem kolejny crash. Teraz przy próbie włączenia steam mówi, że... gra jest w tej chwili niedostępna :O Co to znaczy, że gra single player nie jest w tej chwili dostępna? Jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2010 o 22:31, Jave napisał:

"ftw" to poprzestawiane literki "wtf", taki jakby akcent, bym lepiej wyraził moje zbulwersowanie :)

FTW = For The Win / "Screw" The World
WTF = What The "Heck"
To drugie jest właśnie okrzykiem zaskoczenia i/lub zbulwersowania, to pierwsze nie za bardzo ;)

Dnia 05.11.2010 o 22:31, Jave napisał:

Przed chwilą zaliczyłem kolejny crash. Teraz przy próbie włączenia steam mówi, że... gra jest w tej chwili niedostępna :O Co to znaczy, że gra single player nie jest w tej chwili dostępna? Jak to naprawić?

Witamy w Steam, stworzonym dla graczy aby im pokazać co zyskują kupując oryginalne gry :/
Po pierwsze zrestartuj kompa, to czasami pomaga na takie wybryki.
Po drugie jeśli crashe wciąż Ci się zdarzają przeinstaluj grę po czym wejdź do jej katalogu i ustaw zgodność wszystkich plików *.exe na Win XP SP3 (oczywiście jeśli masz Win XP to sobie to odpuść).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze FTW tez ma swoje znaczenie Oo

Przelazlem wreszcie. Zajelo mi to nieco ponad 40h. Poparlem Pana Tak. Koncowka jest po prostu epicka, w szczegolnosci moment, w ktorym

Spoiler

po zabiciu/rozmowie z Legatem wychodzi do nas general Oliver i w trakcie rozmowy z nim pojawia sie Pan Tak i cala armia Securitronow.



Podsumowujac, gra jest o wiele lepsza od Fallouta 3.

ps. przepraszam za brak polskich fontow, ale nie wiem czemu, nie dzialaja mi na gramie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2010 o 23:04, RamiroPL napisał:

Tylko, ze FTW tez ma swoje znaczenie Oo

Z tego, co mi wiadomo, "ftw" to dla "wtf" coś takiego, jak "zomg" dla "omg" albo "pwnd" dla "owned" i takiej też logiki nadawania znaczeń się trzymam :)

Cóż, gra jest znowu "dostępna", ale magiczne wypady do windy dalej występują w ilościach wręcz hurtowych.

Co do lepszości czy też jej braku w porównaniu do F3: do tego jeszcze się odniosę, nieco później, gdy ukończę grę. Póki co mam 34h i sporo do zrobienia :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2010 o 23:19, Jave napisał:

Z tego, co mi wiadomo, "ftw" to dla "wtf" coś takiego, jak "zomg" dla "omg" albo "pwnd"
dla "owned" i takiej też logiki nadawania znaczeń się trzymam :)


Niestety, zle ci wiadomo. ''For the win'' ma sie do ''What the phuck'' mniej wiecej tak jak kon do koniaku:)

Dnia 05.11.2010 o 23:19, Jave napisał:

Co do lepszości czy też jej braku w porównaniu do F3: do tego jeszcze się odniosę, nieco
później, gdy ukończę grę. Póki co mam 34h i sporo do zrobienia :>


Ja jak na razie mam okolo 50 godzin, dopiero zabralem sie za wykonywanie zadan glownego watku w Vegas. Jezeli chodzi o porownanie 3 i NV to obie gry sie roznia klimatem, ale obie sa swietne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może wie i byłby łaskaw mi powiedzieć, jak posunąć się naprzód przez kryptę 34?

Spoiler

Znalazłem pierwszy terminal, do którego hasło miał pierwszy konserwator znajdujący się w miejscu, gdzie za pomocą tego terminalu spuszcza się potem wodę. Kiedy spuściłem wodę, wszedłem do stacji A, gdzie był drugi terminal, a hasło do niego miał drugi konserwator z drugiego zalanego obszaru. Nim otworzyłem drzwi nadzorcy, tylko że nie wiem jak się tam dostać. Jedyną widoczną drogą są drzwi w zbrojowni od strony pokoju z pierwszym terminalem na 1. piętrze, ale wymagają klucza. Nie widzę żadnej innej drogi, a nie będę się wałęsał, bo tylko zmarnowałbym kolejne RadAway.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Jeżeli mnie pamięć nie zawodzi, u Nadzorcy otwierasz drzwi prowadzące do zbrojowni. Jeżeli chcesz iść tunelem pod... hm... miejscem dla nadzorcy, natrafisz na reaktor i dokonasz jednego z wielu ciekawych wyborów moralnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym się zapytać jak dostać się do Stripu ? Nie wiem jak przejść tego robota. Nie mam 2000 kapsli ani skila na roboty oraz tych paszportów gdzie je zdobyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2010 o 15:45, kryst90 napisał:

Witam! Chciałbym się zapytać jak dostać się do Stripu ? Nie wiem jak przejść tego robota.
Nie mam 2000 kapsli ani skila na roboty oraz tych paszportów gdzie je zdobyć ?


Polataj do zbrojmistrzów z jakimiś pierdółkami i zarób 2 tysie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2010 o 19:51, Net_com napisał:

> > Gdzie w kasynie w Gomorze znajdę jej szefów ?
>
>

Spoiler

Zostaniesz do nich zaprowadzony po wykonaniu misji tak mało wiemy
> (czy raczej w jej trakcie)


Spoiler

Tylko jak rozpocząć tą misję , jestem w Gomorze i właśnie się dowiedziałem , że ten
gość co miał za mnie podłożyć termit został zabity czy uprowadzony.(robie zadanie dla
RNK)


Wybacz nie robiłem tej misji dla RNK albo robiłem i nie wiem o tym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Przede wszystkim ten robot jedynie sprawdza czy masz tyle kapsli (nie zabiera Ci ich) więc najprościej jest je po prostu zebrać. Paszport możesz kupić u Ralpha w sklepie Mick and Ralph''s (tyle że będzie Cię to kosztować 500 kredystów) lub dostać od Kinga za wykonanie dla niego questa (z tym że możesz go poprosić tylko o jedną przysługę).
Na Strip możesz się również dostać kolejką z bazy McCarran o ile masz wystarczająco wysoki wpływ u NCR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2010 o 16:02, Karharot napisał:

Spoiler

Przede wszystkim ten robot jedynie sprawdza czy masz tyle kapsli (nie zabiera Ci ich)
więc najprościej jest je po prostu zebrać. Paszport możesz kupić u Ralpha w sklepie Mick
and Ralph''s (tyle że będzie Cię to kosztować 500 kredystów) lub dostać od Kinga za wykonanie
dla niego questa (z tym że możesz go poprosić tylko o jedną przysługę).
Na Strip możesz się również dostać kolejką z bazy McCarran o ile masz wystarczająco wysoki
wpływ u NCR.



Ok wielkie dzięki. Chyba jednak wybiorę tą opcje z paszportem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję pomocy!!

Mam poważne problemy z NV i nie bardzo potrafię odnaleźć rozwiązania:
1. Gra w "karawanę": nie mogę dołączać kart do talii a w trakcie gry mogę tylko "discardować"
2. W Nipton nie dochodzi do interakcji z Vulptusem (nie pamiętam jak mu dokładnie było) - podchodzi, ekran zaczyna zoomować do okna dialogowego, które jednak nie "wyskakuje" a dowódca legionistów odchodzi.
3. No i dźwięk - czy jest jakiś inny sposób niż granie w oknie?
4. Nie potrafię stwierdzić czy pobrało mi patcha/jaką mam wersję.

Gra jest oczywiście oryginalna i zarejestrowana - moja własna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z obciążeniem. mam zainstalowany Mod od Aurelinus i mam te plecaki. Kupiłem 25 kg i wszystko było okey az tu nagle jak sprzedaje bron itp to zamiast mi ubywac kg to mi przybywa i ciągle mam obciążenie !!

Co mam zrobić żeby wszystko było okey z wagą i obciążeniem ?

Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś nowego w sprawie crashy.

Wywala głównie, gdy gra próbuje się zapisać. Pojawia się błąd dwwin.exe. Raz też przy próbie szybkiego wczytania pojawił się komunikt, jakoby wybrana karta pamięci nie była już dostępna oO Ze sprzętem jest wszystko OK, takie problemy występują tylko w NV. Raz też, po próbnym strzale z pistoletu pulsacyjnego, doszło do potwornych przekłamań graficznych. Kojarzycie, latające wszędzie jakieś prostokąty i te sprawy.

No to jak? Jakiś koncept na zwalczenie dwwin.exe? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2010 o 12:40, Karharot napisał:

Spoiler

Nie bardzo Cię rozumiem - to otworzyłeś drzwi Nadzorcy czy nie?


Spoiler

Chodziło mi o to, że otworzyłem, ale nie miałem żadnej drogi do wyboru, bo nie mogłem tych drzwi znaleźć. Widziałem tylko drzwi do zbrojowni, ale były zamknięte. Ale udało mi się, bandyckie drzwi do kwater nadzorcy były skrzętnie schowane za rogiem. Myślałem, że tam jest zawalone, a przypadkiem odwróciłem się w złą stronę i są. Mapa mnie zmyliła, bo pokazuje, że to reaktor i nie skojarzyłem :P


Do samego końca nie wiedziałem, że tam jest jakiś quest ;) Wszedłem tam w ramach włóczenia się bez celu.
Anyway, dzięki za chęci Panowie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tą misją w której trzeba zbadać włamania do wieży kontrolnej na lotniksu w camp mccarran, trzeba czekać całą noc aż ktoś przyjdzie czy co ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie całą noc, przewiń czas do północy, zaraz powinien ktoś się pojawić. Jak nie będzie przychodził to wbij do środka - może już tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować