Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2011 o 13:37, Aurelinus napisał:

To normalne, po reloadzie resetowana jest większość świata i stworki są losowane ponownie.


A jak jest z amunicją jest tak samo ciężko jak w Fallout 3?
Bo jak na razie nie narzekam na braki a w trójeczce, cierpię na poważne braki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2011 o 13:40, Isildur napisał:

Bo jak na razie nie narzekam na braki a w trójeczce, cierpię na poważne braki ;]

Nie wiem czemu - z tym modem amunicji w F3 jest mniej ale nie jest aż tak tragicznie (no chyba że używasz broni takich jak minigun czy SAW które potrafią zużyć cały zapas w kliku seriach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2011 o 16:08, Karharot napisał:

Nie wiem czemu - z tym modem amunicji w F3 jest mniej ale nie jest aż tak tragicznie
(no chyba że używasz broni takich jak minigun czy SAW które potrafią zużyć cały zapas
w kliku seriach).


Minguna i SAW jeszcze nie posiadam, ja po prostu mam pecha i tyle ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2011 o 16:25, Isildur napisał:

Minguna i SAW jeszcze nie posiadam, ja po prostu mam pecha i tyle ;]

To może problem leży gdzie indziej - jak podróżujesz? Chodzisz czy też cały czas masz włączone skradanie? Bo otwieranie każdej walki sneak krytykiem działa cuda jeśli idzie o ułatwianie walk i oszczędzanie amunicji oraz broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2011 o 16:32, Karharot napisał:

> Minguna i SAW jeszcze nie posiadam, ja po prostu mam pecha i tyle ;]
To może problem leży gdzie indziej - jak podróżujesz? Chodzisz czy też cały czas masz
włączone skradanie? Bo otwieranie każdej walki sneak krytykiem działa cuda jeśli idzie
o ułatwianie walk i oszczędzanie amunicji oraz broni.


Skradam się i nie używam szybkiej podróży, chyba ze ktoś mnie zauważy wtedy wyłączam skradanie, bo nie ma ono większeo sensu;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2011 o 16:37, Isildur napisał:

> > Minguna i SAW jeszcze nie posiadam, ja po prostu mam pecha i tyle ;]
> To może problem leży gdzie indziej - jak podróżujesz?

Nie wydaje mi się, żeby były problemy z amunicją (przynajmniej jakieś bardzo poważne). A juz z pewnością nie brakuje jej handlarzom.
Kontenery, tak samo jak reszta świata jest resetowana 9w wiekszości), więc teoretycznie można robic podejścia do kolejnych skrzynek do skutku. Problem w tym, że te kontenery nie są resetowane o ile znajdujesz się w lokacji, która cię interesuje. Krótko mówiąc - jeśli szukasz lootu w konkretnej skrzynce to trzeba przejść do innej lokacji, save/load i wrócić do tej ze skrzynką. To tak działa w F3 i FNV. poza tym, większość ekwipunku handlarzy też jest resetowana przy każdym loadzie, to bug, bo powinny się odświeżac co 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie odnośnie SAW i minigunów, tudzież innych dużych spluw :)

O ile wyrzutnie rakiet i miotacze płomieni bez problemu znajdowałem w skrytkach w paru lokacjach od zadań pobocznych, o tyle nie natrafiłem jeszcze na takie z SAW bądź minigunem, tak samo jak i przeciwników z takimi.
Zauważyłem że razem ze wzrostem poziomu i posuwaniem fabuły do przodu przeciwnicy posiadają lepsze pukawki, ale taki broni jeszcze nie posiadali.
Jedynym miejscem gdzie mogę nabyć tego CKMa, bądź miniguna są Zbrojmistrzowie, ale to i tak dopiero od niedawna (20 level stuknął) a i tanie nie są. (średnio 6tyś. kapsli)

Te spluwy da się zdobyć w ogóle poza tym sklepem ? Mógłbym co prawda kupić, ale części zamienne będą raczej ograniczone, nawet z perkiem pozwalającym na naprawę z substytutów, którego już nabyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to jeden minigun możesz znaleźć gdzieś na

Spoiler

północno-wschodnim krańcu mapki w takim bardzo radio aktywnym kraterze (w ciężarówce chyba), po drodze tam spotykając ogrom ghuli oraz przy samym już kraterze - centozaury albo coś innego, już dokładnie nie pamiętam. I kojarzę też, że miniguna od kogoś można dostać albo kogoś ważnego zabiłem i ukradłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2011 o 13:55, Darkstar181 napisał:

Te spluwy da się zdobyć w ogóle poza tym sklepem ? Mógłbym co prawda kupić, ale części
zamienne będą raczej ograniczone, nawet z perkiem pozwalającym na naprawę z substytutów,
którego już nabyłem.

LocationsEdit Locations sectionEdit

* Black Mountain - super mutant masters can be found sometimes carrying them.
* Black Mountain - In an average locked trunk by the radio in the camp near the top of the mountain.
* Black Rock Cave - occasionally carried by the nightkin master.
* Brotherhood of Steel Safehouse - on a shelf with a missile launcher and several hundred rounds of 5mm surplus ammunition.
* Gun Runners - it can be purchased from Vendortron at level 16.
* Hidden Valley - it can be purchased from Torres in the Brotherhood of Steel Hidden Valley bunker.
* Jack Rabbit Springs - a super mutant master may be found carrying one at later levels.
* Novac - it can be obtained in very poor condition, by killing a nightkin during The Screams of Brahmin quest.
* Vault 34 - can be found in the armory.

najłatwiej zdobyć ten z novac. Miniguna jednak nie polecam, strasznie gówniany. Lepiej od razu iść po gaussa, jak ma się szczęście idzie go zdobyć będąc uzbrojonym w samego szczurobójcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2011 o 13:55, Darkstar181 napisał:

Te spluwy da się zdobyć w ogóle poza tym sklepem ? Mógłbym co prawda kupić, ale części
zamienne będą raczej ograniczone, nawet z perkiem pozwalającym na naprawę z substytutów,
którego już nabyłem.

Miniguna ma ten Mroczny z Novac (morduje brahminy), a SAW, jako rzadka pukawka raczej tylko w sklepach/sklepie i tylko z modułem, poza tym w readme sa podane ew. mozliwości zdobycia, jeśli mnie pamięć nie myli. Rzadki = tylko sklepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje w zakresie F:NV GOTY? Wyjdzie coś takiego w ogóle?
Zastanawiam się nad kupnem New Vegas, bo nie mam już w co grać. Cos nowego by się przydało. Ale jeśli wychodziłoby GOTY to wstrzymam się z zakupem. Dystrybutor milczy na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - czekałem na tą grę w zasadzie od pierwszych zapowiedzi (jako fan serii) i... tak się jakoś złożyło, że przez ten cały czas nie miałem czasu, ani chęci do grania (konsola leżała nieużywana przez ponad 2 miesiące)...
Aż do teraz!
Od poniedziałku zacząłem grę i muszę stwierdzić, że przebija ona F3 na wielu polach. Przede wszystkim NIE NUDZI! Przemodelowanie systemu strzelania i wprowadzenia customizacji broni i amunicji też wyszły grze na lepsze. Ba - czasami można się nawet przestraszyć (Laboratorium NOVAC ;)).
No ogólnie rzecz biorąc nie żałuję zakupu, żałuję tylko, że tak długo z nim zwlekałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jednak wolałem warstwę fabularną. W końcu to coś świeżego - co miało po prawdzie pojawić się w Van Buren - niż kolejna Enklawa i kolejne Bractwo Stali. No i jest sporo nawiązań do pierwszej, drugiej, a i nawet coś z trzeciej części się znajdzie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2011 o 09:52, Kerethzimierz napisał:

Ja tam jednak wolałem warstwę fabularną. W końcu to coś świeżego -
niż kolejna Enklawa i kolejne Bractwo Stali.

Kolejny NCR i kolejne Bractwo Stali (!) jednak już jest cool? No i Enklawa tak czy inaczej, bo przecież jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2011 o 00:11, wsaadman napisał:

NIE NUDZI!

Do czasu. Problemem FNV jest to, ze ta gra jest nastawiona na eksploracje w podobnym stopniu co F3, ale oferuje znacznie mniej miejsc do zbadania.

Dnia 15.09.2011 o 00:11, wsaadman napisał:

Przemodelowanie systemu strzelania i wprowadzenia customizacji
broni i amunicji też

Dosc niewykorzystana innowacja. To znaczy, ta druga, bo pierwszej nie zauwazylem. Pewnie to wynika z mojego sposobu gry, ale nigdy nie mialem przy sobie wystarczajaco duzo smieci, by z niej korzystac.

Dnia 15.09.2011 o 00:11, wsaadman napisał:

wyszły grze na lepsze. Ba - czasami można się nawet przestraszyć
(Laboratorium NOVAC ;)).

Novac to to miejsce od mutanta mordujacego braminy? Jestem pewien, ze sprawdzalem kazde drzwi w tej miescinie, ale laboratorium nie pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2011 o 16:46, Aurelinus napisał:

Kolejny NCR i kolejne Bractwo Stali (!) jednak już jest cool? No i Enklawa tak czy inaczej,
bo przecież jest...


Bądź co bądź, Bractwo Stali to jakaś banda przygłupów i spiskowców (taa, paladyn, który chce strącić starszego ze stołka wymiata), która się ukryła w bunkrze. Nie są taką samą potęgą na zachodnim wybrzeżu jaką byli w czasach Przybysza z Krypty. A Enklawa to niedobitki po ludziach Richardsona, w dodatku większość z nich, to staruchy.

Nie mówię, że to nie jest to samo. Jednak niezbyt mi się podobał konflikt Bractwa Stali z Enklawą w Falloucie 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować