Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2012 o 00:22, DawidsonPRO napisał:

A napisz mi czy jest w ogóle jakaś gra gdzie "ranga" kierowanej przez nas postaci działa
bo ze takowe są w grach to ja wiem.

Właśnie zawsze mnie to drażniło ze już mamy "range mega kizior na galaktyce" a każdy
mob nawet z gołymi rekami i tak będzie do nas startował jak tylko zostaniemy spostrzeżeni.

Oczywiście pomijam kwestie ze jak masz dobra karmę to możesz "dobrego" pomocnika przyłączyć
a "zły" nie będzie chciał... oraz ze tam ludki w miastach mówią ci cześć jak im pomagałeś.
Bo to raczej nie zaliczam do "rangi" postaci a jest to wymuszone przez grę.


Chodzi tylko o zmianę przypisanych domyślnych wartości reputacji do pancerza. W sumie mógłby to załatwić jeden mod- mając pancerz szeregowego mozna mieć neutralny dla NCR, ale mając elitarny pancerz powinna być domyslnie wartość odpowiadająca minimum wartości potrzebnej, by dostęp do kryjówki z tym pancerzem dostać :)

Ogólnie problem "Where''s My Respect?" to coś obecnego we wszystkich grach...
Może poza właśnie Arcanum - szkoda, że nigdy nie powstała planowana kontynuacja.
Dlatego tylko się zastanawiałem czemu nie zrobili prostej rzeczy logicznie, nie zaś nad całym systemem.

Pewnie nawet taki mod już istnieje...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie może jak nazywa się mod, który umieszcza znaczniki na w samym Vegas? Bo przebijanie się przez te wszystkie lokacje poczynając od WestSide jest z deczka irytujące....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 10:01, Abi_Dalzim napisał:

Pamiętacie może jak nazywa się mod, który umieszcza znaczniki na w samym Vegas? Bo przebijanie się przez te wszystkie lokacje poczynając od WestSide jest z deczka irytujące....

Wybierz sobie ;) ->
http://newvegas.nexusmods.com/downloads/file.php?id=43865
http://newvegas.nexusmods.com/downloads/file.php?id=43799
http://newvegas.nexusmods.com/downloads/file.php?id=43203
Jakby żaden z powyższych Ci nie odpowiadał to na Nexusie jest tego więcej, wpisz tylko "marker" w wyszukiwaniu to wyjdzie Ci parę stron wyników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam problem z dodatkiem "Arsenał Zbrojmistrzów" -> Gun Runners'' Arsenal mianowicie zakupiłem ostatnio Wydanie Kompletne Fallouta i tu rodzi się problem gdyż jest to jedyny dodatek który mam po angielsku (pozostałe są poprawnie spolszczone) czy komuś kto ma ten dodatek działa on poprawnie po polsku i czy ewentualnie mógłby się podzielić plikami do niego (podesłać mi na maila)
Support Steam mnie zbył i odesłał do Cenegi a oni się nie odzywają
Proszę o pomoc e-mail jak coś na gramsajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2012 o 17:16, Michapod napisał:

Witam


Jeżeli Cię to pocieszy, to mam ten sam problem. Arsenał jako jedyny nie zrobił mi się po rodzimym języku. Wydaję mi się, że Cenega zapomniała dograć jednego pliku, bo każdy dodatek w "pliki danych" ma swoje dwa odpowiedniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2012 o 17:16, Michapod napisał:

Witam
Mam problem z dodatkiem "Arsenał Zbrojmistrzów" -> Gun Runners'' Arsenal mianowicie
zakupiłem ostatnio Wydanie Kompletne Fallouta i tu rodzi się problem gdyż jest to jedyny
dodatek który mam po angielsku (pozostałe są poprawnie spolszczone) czy komuś kto ma
ten dodatek działa on poprawnie po polsku i czy ewentualnie mógłby się podzielić plikami
do niego (podesłać mi na maila)
Support Steam mnie zbył i odesłał do Cenegi a oni się nie odzywają
Proszę o pomoc e-mail jak coś na gramsajcie


Witam,

Na samym początku: bardzo dziwne, że nikt z serwisu się nie odezwał, to nie podobne do Cenegi. Być może warto było spróbować napisać/zadzwonić ponownie (serwis.at.cenega.com)?

Co do problemu z grą, sugerowałbym sprawdzić poprawność instalacji gry. W tym celu należy kliknąć w programie Steam prawym przyciskiem myszy na grze, wybrać „właściwości”, a następnie w zakładce „pliki lokalne” kliknąć przycisk „sprawdź spójność plików gry”.
Następnie należy sprawdzić czy włączony jest plik odpowiadający za spolszczenie dodatku, w tym celu należy w menu startowym gry wybrać opcję „Pliki danych” i sprawdzić czy jest zaznaczony plik „GunRunnersArsenal_lang.esp”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wystepowanie problemu. Fallout 3 GOTY również miał niedorobione tłumaczenie niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dossał mi się plik tłumaczący do GRA, inną sprawą natomiast jest jakość tych tłumaczeń (do wszystkich DLC i podstawki też) i niedoróbki, że o bezsensownych, niezgodnych z poprzednimi częściami nazwami, ani zgodności z językiem polskim nie wspomnę (np. słynni "Zbrojmistrze" jak to, kuźwa, brzmi, powinni być "Zbrojeniowcy" vide Fallout 2). Widac, że korekta i synchronizacja tłumaczeń w Cenedze nie istnieje, bo o wiedzę na temat świata Fallout to ich w zasadzie nawet nie posądzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do "Krwawej Forsy". Chodzi o końcówkę dlatego dam w spoilerze.

Spoiler

Jak zamknąć tego idiotę co nami kieruję przez cały dodatek w sejfie? Za każdym razem jak podchodzi aby otworzyć wejście, to odpala działka i twierdzi, że zastawiłem na niego pułapkę. Musiałbym zabić wcześniej tą babkę co nie mową była czy co?



Pytam się, bo osiągnięcie chcę zdobyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest też zdecydowanie trudniejsza, acz bardziej opłacalna metoda, tj. prześlizgnąć się obok niego, da się tym sposobem wynieść całe złoto. Trza tylko pamiętać by mieć stealth boya, najlepiej dużo sneak, zamknąć za sobą drzwi do krypty.. i mieć sporo szczęscia, bo ten fragment robiłem kilka(naście) razy i dalej nie wiem od czego zależało że raz mnie zauważył a raz nie (a wiąże się to z ponownym odpaleniem przez niego pól siłowych i klapą planu). Filmiki z tym są na necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No z tym złotem to jest problem, ciężkie jak cholera. Ale potem nie ma się problemów finansowych. Wybrałem większość i nie mam problemów zarówno z kasą jak i XPkami bo wbiłem już 50lvl i nie mam motywacji do grania :<
Próbowałem zdjęcia level capa ale po wbiciu 50lvl chyba one nie działają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, osiągniecie zdobyte, dzięki SpecShadow.

A odnośnie limitu zdobywania poziomów, to ja przed zainstalowaniem dodatków, wgrałem moda, który podwyższa wymaganą ilość punktów doświadczenia do zdobycia awansu. Zaczynałem "Krwawą Forsę" na 30 poziomie i ta tym samym etapie ją skończyłem. Przynajmniej teraz tak szybko gra się nie znudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma sprawa z FNV Ultimate Edition dla tych, którzy rzygają amatorskimi spolszczeniami? Chcę grać w pełną angielską wersję językową, czy mogę to osiągnąć kupując wersję pudełkową w PL (jako, że jest to Steamworks, więc powinienem móc zmienić język w Steam), czy też muszę kupować grę na Steam (co musiałem poczynić z F3)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 17:40, Azvar napisał:

Jak się ma sprawa z FNV Ultimate Edition dla tych, którzy rzygają amatorskimi spolszczeniami?
Chcę grać w pełną angielską wersję językową, czy mogę to osiągnąć kupując wersję
pudełkową w PL (jako, że jest to Steamworks, więc powinienem móc zmienić język w Steam),
czy też muszę kupować grę na Steam (co musiałem poczynić z F3)?

Pudełkowe wydanie UE ma także angielskie napisy z tego co wiem, ale wciąż jest to wersja Cenegowska. Plus dla nich, że w końcu można kupić tego Fallouta ze Steama w zachodniej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2012 o 21:04, Henrar napisał:

Pudełkowe wydanie UE ma także angielskie napisy z tego co wiem, ale wciąż jest to wersja
Cenegowska. Plus dla nich, że w końcu można kupić tego Fallouta ze Steama w zachodniej
wersji.


I tak też zrobię jeżeli to wersja Steamowa szybciej doczeka się promocji (F3 GOTY kupiłem tam za bodajże 40 zł rok temu), aczkolwiek lubię wersje pudełkowe i dlatego wolałbym być pewien czy w FNV UE polska wersja językowa jest tylko opcjonalna czy obowiązkowa i jest się na nią skazanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robienie osiągnięć ciąg dalszy.

Chciałbym zaliczyć "Jest nas cała banda" tylko nie wiem czy znów trzeba się jakoś specjalnie męczyć z tym, czy niestety Steam albo sama gra robi jakieś błędy? Niby banalny cel, zgarnąć każdego kompana, tylko pomimo tego, że każdego zagadałem, dołączyłem i odesłałem do "Lucky38" to nie nabiło mi tego. Jak mam w takim razie to zrobić?

Kogoś brakuje?

-Mutant, jest.
-Boone (snajper), jest
-Profesorek z dzieci Katedry, jest
-Babka z Bractwa Stali, także
-ED, jest
-Rex, tak
-Córka Cassidiego, oczywiście.
-Ghul, jest

Kogoś pominąłem? Czy niestety trzeba jeszcze dla każdego porobić zadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale masz zbugowanego achievementa.
U mnie na ten przykład nie dostałem osiągnięcia za zdobycie postacią 10lvl.
Wszystkich 8 zrekrutowałeś, zadania od nich nie są konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości - ogrywa ktoś UE na PS3? Czy gra jest tak skopana jak podstawka z DLC wgranymi osobno z PSN? Bo na forach Beth nic tam raczej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Przechodzę teraz drugi raz New Vegas i postanowiłem poszperać po jakichś ciekawych modach, niestety znalazłem ich dużo, myślę, że aż za dużo.
I teraz zasadnicze pytanie : czy jest jak sprawdzić które mody będą działać z innymi? Nie chce instalować 30 modów a potem szukać którego to mam wywalić bo gra sie sypie a to na pewno któryś z nich.
Wiem, że będzie coś nie tak jeśli zainstaluje 4 zmieniające to sam, na to sam wpadłem ale czy mogę wrzucić kilka dodających nowe bronie, pancerze czy kolacje czy też muszę sie zdecydować na jeden?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować