Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Kilka pytań dotyczących rozgrywki:
1. Czy są możliwości zwiększenia współczynników inne niż wybranie perka, mam na myśli coś w stylu operacji w Bractwie stali z F1, albo F2?
2. Czy są miejsca gdzie można składować nieużywany sprzęt? Jakaś własna siedziba czy coś w tym stylu.? Jeszcze nie opuściłem lokacji startowej i już zbliżam się do limitu udźwigu, a nie bardzo wiem co się ostatecznie przyda.
3. Czy są możliwości podniesienia umiejętności na stałe? Ze zdziwieniem stwierdziłem że książki działają tylko przez jakiś czas, i to bardzo krótki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2013 o 11:07, Lucek napisał:

1. Czy są możliwości zwiększenia współczynników inne niż wybranie perka, mam na myśli
coś w stylu operacji w Bractwie stali z F1, albo F2?

Tak, koło Nowego Vegas jest klinika, w której takie rzeczy można zrobić.

Dnia 11.07.2013 o 11:07, Lucek napisał:

2. Czy są miejsca gdzie można składować nieużywany sprzęt?

Ja zawsze trzymam graty w skrzynkach po sunset sasparili koło sklepu Setha w Goodsprings (tych koło stołów warsztatowych).

Dnia 11.07.2013 o 11:07, Lucek napisał:

3. Czy są możliwości podniesienia umiejętności na stałe? Ze zdziwieniem stwierdziłem
że książki działają tylko przez jakiś czas, i to bardzo krótki.

Bo to nie są książki tylko czasopisma :) Książki też są w FNV i podnoszą umiejki o 3 pkt (ale spotyka się je dość rzadko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2013 o 12:28, Abi_Dalzim napisał:

Tak, koło Nowego Vegas jest klinika, w której takie rzeczy można zrobić.


Wszystkie czy tylko niektóre? Tylko o 1 czy więcej?

Dnia 11.07.2013 o 12:28, Abi_Dalzim napisał:

Ja zawsze trzymam graty w skrzynkach po sunset sasparili koło sklepu Setha w Goodsprings
(tych koło stołów warsztatowych).


A co się przydaje z tego różnorodnego badziewia znajdowanego wszędzie? Jak zauważyłem są pewne możliwości modyfikacji sprzętu ale na poczatku nie łatwo ocenić czy warto się w to bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o klinikę, to warto zrobić sobie taką postać, żeby wytrzymałość była na 9 punktów. Dzięki temu w klinice będzie można 11 razy wybrać ulepszenia. Najpierw ulepsza się speciala do 10, wtedy dostajemy dodatkowy punkt i resztę pakujemy już w inne speciale.

Co do ulepszeń broni, to jest to opłacalne tylko do zrobienia osiągnięcia. Inaczej lepiej zostawić kasę na coś ciekawszego.


Tak btw. polecam mój poradnik -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=47852&tpage=111 [post 2224] i http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=47852&tpage=112 [post 2233]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące nexus mod managera, działa mi poprawnie do skyrima oraz fallouta 3, a jak chce go uzyć do fallouta NV wywala bład taki jak na screenie, czy ktoś miał podobny problem? i czy może on być spowodowany tym że powyższe dwa tytuły mam w wersji angielskiej a new vegas w polskiej?

20130716184202

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem "Wydanie kompletne" i teraz mam problem. Gdzie są te wszytkie DLC i dodatki z tym uzbrojeniem ? Jak to mam aktywować albo zainstalować? O co chodzi z tą aktywacją w steamie?

Proszę o pomoc ! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2013 o 16:46, Maciej2194 napisał:

Kupiłem "Wydanie kompletne" i teraz mam problem. Gdzie są te wszytkie DLC i dodatki z
tym uzbrojeniem ? Jak to mam aktywować albo zainstalować? O co chodzi z tą aktywacją
w steamie?


To bardzo proste. Logujesz się, lub jeżeli nie posiadasz konta to zakładasz nowe na platformie Steam. Po zalogowaniu się wybierasz zakładkę gry następnie "aktywacja produktu w steam", wpisujesz kod z pudełka, ściągasz grę i grasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale gre mam kupioną w Saturnie :D więc ją zainstalowałem ale jak zainstalować DLc które są no dołączone do tego bo rozumiem, że pwoinny być na płycie rozszeżenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2013 o 16:51, Maciej2194 napisał:

ale gre mam kupioną w Saturnie :D więc ją zainstalowałem ale jak zainstalować DLc które
są no dołączone do tego bo rozumiem, że pwoinny być na płycie rozszeżenia


DLC instaluje się automatycznie wraz z grą. Kliknij na steam prawym przyciskiem myszy na nazwie gry, wybierz właściwości i następnie zakładkę DLC. Dowiesz się wtedy jakie masz. Powinno ich tam być sporo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2013 o 17:02, Maciej2194 napisał:

\Ok. Już doszedłem do tego ale jak je uruchomić ? Co z tego, że sa jak klikam na nie
i nic :''(


To nie wszystko co musisz zrobić, aby móc zagrać w dodatki. Pozostaje jedna kluczowa kwestia - musisz je włączyć. Robisz to w lanczerze gry klikając na zakładkę "Pliki danych" i zaznaczając wszystko, co tam jest. Dopiero wtedy dodatki będą dostępne w grze (po wyjściu z od doktora otrzymasz komunikaty radiowe).
Na zrzutce masz, jak to powinno wyglądać.

20130719170627

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2013 o 17:02, Maciej2194 napisał:

\Ok. Już doszedłem do tego ale jak je uruchomić ? Co z tego, że sa jak klikam na nie
i nic :''(


Po prostu najzwyczajniej w świecie uruchom gre i graj. :) Te DLC to są m.in. nowe zadania, bronie, stroje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Przymierzam sie do kupienia Ultimate Edition i mam kilka pytań.
1. Czy warto? Grałem w podstawkę chwilę po jej wyjściu i podobało mi sie ale czy dodatki są warte swojej ceny?
2. Kupować przez Steam''a? Znalazłem na allegro sklep sprzedający cd-keye i wychiodzi to kilka złotych taniej niż przez steama.
3. Czy dlc są po polsku? Napisane jest, że podstawka jest ale nic nie ma o DLC
4. Słyszałem, że po kliku nowych aktualizacjach steam gryzie się z niektórymi modami, a ja grajac w Skyrima odwiedzałem nexusa chyba codziennie i miałem pobrane masę świetnych modów i chciałbym też znaleźć jakieś dobre do Fallouta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2013 o 12:36, Wilzyg napisał:

Witam.
Przymierzam sie do kupienia Ultimate Edition i mam kilka pytań.
1. Czy warto? Grałem w podstawkę chwilę po jej wyjściu i podobało mi sie ale czy dodatki
są warte swojej ceny?


Nawet bardzo warto. Kilkaset godzin swietnej zabawy + mody. Dodatki trzymają poziom.

Dnia 22.07.2013 o 12:36, Wilzyg napisał:

2. Kupować przez Steam''a? Znalazłem na allegro sklep sprzedający cd-keye i wychiodzi
to kilka złotych taniej niż przez steama.


Jak chcesz po PL to kupować bezpośrednio przez steam (jeśli jestes na terytorium PL) albo pl wydanie od cenegi.

Dnia 22.07.2013 o 12:36, Wilzyg napisał:

3. Czy dlc są po polsku? Napisane jest, że podstawka jest ale nic nie ma o DLC


W wersjach zakupionych tak jak napisałem [2] - tak, jest język PL. W wersjach z jakiś dziwnych keyshopów - nie mam pojęcia.

Dnia 22.07.2013 o 12:36, Wilzyg napisał:

4. Słyszałem, że po kliku nowych aktualizacjach steam gryzie się z niektórymi modami,
a ja grajac w Skyrima odwiedzałem nexusa chyba codziennie i miałem pobrane masę świetnych
modów i chciałbym też znaleźć jakieś dobre do Fallouta.


Jeśli wiesz co i jak robisz, to nic sie nie będzie gryzło. Konflikty mogą być tylko między konkretnymi modami - odpowiednie ostrzeżenie jest zazwyczaj w opisie modyfikacji. Do NV jest cała masa świetnych modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
Zdecyduję się chyba jednak na wydanie od cenegi, cena jest prawie taka sama jak przez steama a ja jakoś wole miec pudełkową wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2013 o 15:24, Wilzyg napisał:

Dzięki za odpowiedź.
Zdecyduję się chyba jednak na wydanie od cenegi, cena jest prawie taka sama jak przez
steama a ja jakoś wole miec pudełkową wersję.


Fallout właśnie sie instaluje, a ja mam jeszcze kilka pytań odnośnie modów i mam nadzieję że ktos mi wytłumaczy co i jak.
1. Co to jest "Archive Invalidation" i "New Vegas Script Extender" wyczytałem na nexusie, że kilka wiekszych i ciekawie się zapowiadających modów z dobrymi ocenami tego wymaga i pytam się co to tak właściwie jest i jak to obsłużyć.
2.Kiedyś na wyżej wymienonej stronie znalazłem mod usuwający limit poziomów czyli moge grać do 100lvl a dzis go już nie znalazłem. Wie ktos czy coś takiego jeszcze istnieje lub czy da się usunąć limit inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować