Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2015 o 01:28, Wilzyg napisał:

Google radzi sprawdzic spójnosć plików ale jak to robiłem kilka razy to pokazywało, że
2 plików braknie i nastapi ich pobranie tyle, że nic sie nie dzieje. Żadnego pobierania,
aktualizacji ani nic.

Bo aktualizacja w Steamie gryzie się z SE, więc jak robisz aktualizację spójności plików to są zwyczajnie wywalane pliki, które "nie pasują" do oryginału, w tym niektóre modyfikacje (szczególnie oryginalnych plików gry) i aplikacje. Generalnie - albo mody i wyłączony update na Steamie, albo czysta gra. Steam współpracuje bez zgrzytów tylko z modami pobranymi z Workshop''u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 04:35, Aurelinus napisał:

Bo aktualizacja w Steamie gryzie się z SE, więc jak robisz aktualizację spójności plików
to są zwyczajnie wywalane pliki, które "nie pasują" do oryginału, w tym niektóre modyfikacje
(szczególnie oryginalnych plików gry) i aplikacje. Generalnie - albo mody i wyłączony
update na Steamie, albo czysta gra. Steam współpracuje bez zgrzytów tylko z modami pobranymi
z Workshop''u.


Jeżeli tak to wybieram opcję z modami, bez aktualizacji tyle, że steam nie pozwala mi tych aktualizacji wyłączyć. Jest tylko opcja ustawienia priorytetu aktualizacji.
ps. W Skyrim nie miałem żadnych problemów z SE i Steamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 11:15, Wilzyg napisał:

Jeżeli tak to wybieram opcję z modami, bez aktualizacji tyle, że steam nie pozwala mi
tych aktualizacji wyłączyć. Jest tylko opcja ustawienia priorytetu aktualizacji.
ps. W Skyrim nie miałem żadnych problemów z SE i Steamem.

Jest na pewno opcja wyłączenie aktualizacji automatycznych gry. Co do instalacji SE to pamiętaj, że to zawsze był i pozostanie wynalazek, jeśli nie chce działać, to ciężko będzie komputer/system zmusić do uruchomienia go. Ewentualnie sugeruję ściągnięcie aplikacji FoMM (Fallout Mod Manager) - nie dość, że umożliwia kolejkowanie modów w bezpieczny sposób, to dodatkowo też uruchamia grę z NVSE i pozwala ignorować połączenie Steama, jeśli są problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 12:40, Aurelinus napisał:

Jest na pewno opcja wyłączenie aktualizacji automatycznych gry. Co do instalacji SE to
pamiętaj, że to zawsze był i pozostanie wynalazek, jeśli nie chce działać, to ciężko
będzie komputer/system zmusić do uruchomienia go. Ewentualnie sugeruję ściągnięcie aplikacji
FoMM (Fallout Mod Manager) - nie dość, że umożliwia kolejkowanie modów w bezpieczny sposób,
to dodatkowo też uruchamia grę z NVSE i pozwala ignorować połączenie Steama, jeśli są
problemy


No tyle, że właśnie nawet odpalane przez FOMM pokazuje ten błąd. Co do bezpiecznego kolejkowania to FOMM robi to sam czy muszę jakąś opcję zaznaczyć? Na obecnej liście tego programu mam NV na górze potem Project Nevada a za tym DLC''ki. Tak powinno być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 12:50, Wilzyg napisał:

No tyle, że właśnie nawet odpalane przez FOMM pokazuje ten błąd. Co do bezpiecznego kolejkowania
to FOMM robi to sam czy muszę jakąś opcję zaznaczyć? Na obecnej liście tego programu
mam NV na górze potem Project Nevada a za tym DLC''ki. Tak powinno być?

Musisz ręcznie poprzestawiać pliki (drag&drop).

Tak czy inaczej - wyłącz te pre-dodatki z pancerzami dla poszczególnych klas - to jest zawsze pierwsze źródło kłopotów, bo są dramatycznie zabugowane i niekompatybilne z grą (o, zgrozo, najlepiej w ogóle je usunąć z folderu "data").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 12:57, Aurelinus napisał:

> No tyle, że właśnie nawet odpalane przez FOMM pokazuje ten błąd. Co do bezpiecznego
kolejkowania
> to FOMM robi to sam czy muszę jakąś opcję zaznaczyć? Na obecnej liście tego programu

> mam NV na górze potem Project Nevada a za tym DLC''ki. Tak powinno być?
Musisz ręcznie poprzestawiać pliki (drag&drop).

Tak czy inaczej - wyłącz te pre-dodatki z pancerzami dla poszczególnych klas - to jest
zawsze pierwsze źródło kłopotów, bo są dramatycznie zabugowane i niekompatybilne z grą
(o, zgrozo, najlepiej w ogóle je usunąć z folderu "data").


Wyłączyłem te pancerze, a po uruchomieniu gry i tak wyskakuje mi okienko, że je dostałem. WTF?
Po usunięciu tych plików z DATA gra mi sie całkiem nie odpala. Na sekunde pokazuje mi pierwsze pole z prawami autorskimi etc , a potem dostaje ukochane przez wszystkich program przestał działać.
Zresetowałem komputer i przy ponowniej próbie uruchomienia NV steam zarządził pobieranie aktualizacji... 7.6 GB. Toż to prawie cała gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 15:20, Wilzyg napisał:

Wyłączyłem te pancerze, a po uruchomieniu gry i tak wyskakuje mi okienko, że je dostałem.
WTF?

Bo te dodatki są "zaprogramowane na ładowanie się automatycznie, żeby ich nie mieć, trzeba usunąć ich pliki.

Dnia 19.05.2015 o 15:20, Wilzyg napisał:

Po usunięciu tych plików z DATA gra mi sie całkiem nie odpala. Na sekunde pokazuje mi
pierwsze pole z prawami autorskimi etc , a potem dostaje ukochane przez wszystkich program
przestał działać.

Musiałeś usunąć coś nadprogramowo, nie możliwe, żeby przyczyną był brak akurat tych plików.

Dnia 19.05.2015 o 15:20, Wilzyg napisał:

Zresetowałem komputer i przy ponowniej próbie uruchomienia NV steam zarządził pobieranie
aktualizacji... 7.6 GB. Toż to prawie cała gra.

Patrz wyżej >>> wynika z tego że wykopałeś główne archiwum gry :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 16:05, Aurelinus napisał:

> Wyłączyłem te pancerze, a po uruchomieniu gry i tak wyskakuje mi okienko, że je
dostałem.
> WTF?
Bo te dodatki są "zaprogramowane na ładowanie się automatycznie, żeby ich nie mieć, trzeba
usunąć ich pliki.
> Po usunięciu tych plików z DATA gra mi sie całkiem nie odpala. Na sekunde pokazuje
mi
> pierwsze pole z prawami autorskimi etc , a potem dostaje ukochane przez wszystkich
program
> przestał działać.
Musiałeś usunąć coś nadprogramowo, nie możliwe, żeby przyczyną był brak akurat tych plików.
> Zresetowałem komputer i przy ponowniej próbie uruchomienia NV steam zarządził pobieranie

> aktualizacji... 7.6 GB. Toż to prawie cała gra.
Patrz wyżej >>> wynika z tego że wykopałeś główne archiwum gry :).


Nie wywaliłem nic oprócz plików Mercenary, Classic, Caravan i Tribal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2015 o 20:09, Wilzyg napisał:

> > Wyłączyłem te pancerze, a po uruchomieniu gry i tak wyskakuje mi okienko, że
je
Nie wywaliłem nic oprócz plików Mercenary, Classic, Caravan i Tribal.

Zamiast wywalać możesz im dodać rozszerzenie typu ".000", co spowoduje, że będziesz widział co i jak i nie musiał ich fizycznie usuwać. Zwróć uwagę na dziwne pliki *.NAM im towarzyszące, je też trzeba usunąć, nawet, jeśli korzystasz z Classic-packów, potrafią blokować grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie odświeżyć FNV i w końcu przejść te dodatki, które kiedyś dokupiłem do podtsawki. I tu zaczyna się problem. Zadania z dodatków są po angielsku, wszystkie opisy i sygnały radiowe też. Pamiętam, że (chyba) ostanio jak grałem to było wszystko po polsku...

Jakieś rady?

EDIT: Już nie ważne - trzeba było wczytać pliki danych w opcjach na starcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pilne pytanie
mam podstawową wersję gry new vegas, ale chcialem zagrac sobie jeszcze raz ze wszystkimi dlc i jak patrze na allegro to sprzedawana gra jest tylko w ultimate edition.

czy jak ja kupie i zarejestruje kod to te dlc mi sie dograja to podstawowej wersji czy bede mial kolejnego fallouta na liscie?
pytanie retoryczne te dlc sa po polsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2015 o 10:01, davis87 napisał:

czy jak ja kupie i zarejestruje kod to te dlc mi sie dograja to podstawowej wersji czy
bede mial kolejnego fallouta na liscie?
pytanie retoryczne te dlc sa po polsku?


Tak do twojej gry zostaną dopisane dlc i są po polsku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2015 o 13:45, davis87 napisał:

ok juz je mam ale wszystkie misje z dlc mam po angielsku jak mam zmienic na polski??


Jak włączasz grę w okienku startowym w plikach danych sprawdź czy masz zaznaczone pliki polonizacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki

a jeszcze takie pytanie czy te dlc trzeba skonczyc przed finalem? bo nie pamietam czy sie dalo grac po watku glownym dalej...

wszystkie te dlc lacznie podnosza level postaci z 30 do 45 poziomu? to chyba je lepiej robic pod koniec gry bo jesli tak to na poczatku moga byc za trudne zwlaszcza ze gram teraz bronia biala i wrecz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2015 o 17:11, davis87 napisał:

a jeszcze takie pytanie czy te dlc trzeba skonczyc przed finalem? bo nie pamietam czy
sie dalo grac po watku glownym dalej...


Tak musisz je ukończyć przed finałem gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2015 o 17:11, davis87 napisał:

wszystkie te dlc lacznie podnosza level postaci z 30 do 45 poziomu? to chyba je lepiej
robic pod koniec gry bo jesli tak to na poczatku moga byc za trudne zwlaszcza ze gram
teraz bronia biala i wrecz:)


Niekoniecznie za trudne. Przy wchodzeniu na obszar z dlc pokazuje sie informacja z sugerowanym minimalnym poziomem. Dla Old World Blues jest to 15, dla Dead Money jest to 20, dla Lonesome Road 25, natomiast dla Honest Hearts nie ma sugerowanego levela. Dlatego gdy zaczniesz z poziomem 15 robić po kolei dlcki (zaczynając od Honest Hearts), to spokojnie dasz radę wszystkim (bo w ich trakcie wbijesz dużo expa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nowicjusza: jak zamontować ulepszenie do broni? Bo kupiłem sobie celownik do pistoletu laserowego, ale gdy naciskam ''modyfikacja'' na pistolecie laserowym to nic się nie pojawia, a gdy klikam na sam celownik to też nic się nie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować