Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Dnia 23.07.2015 o 16:39, misioo napisał:

Pytanie nowicjusza: jak zamontować ulepszenie do broni? Bo kupiłem sobie celownik do
pistoletu laserowego, ale gdy naciskam ''modyfikacja'' na pistolecie laserowym to nic
się nie pojawia, a gdy klikam na sam celownik to też nic się nie dzieje...


Jesteś pewien, że jest to pasujące ulepszenie? NV z powodu tragicznego gui zawsze sprawiało mi problemy z rozpoznaniem odpowiedniego sprzętu, a długotrwała gra na modach sprawiła, że niewiele u mnie zostało z oryginalnej gry.
Na szybko znalazłem wyjaśnienie w sieci:
You have to select the weapon, and then hit the weapon mod key/button:

To attach a weapon mod you must have both the weapon it is intended for and the mod in your inventory. Highlight the weapon you want to mod within the items section of your Pip-Boy, then select the modding menu via the button as indicated in the top right of the info panel.
Then you''ll switch to a list of the available compatible weapon mods for that weapon, and you can pick one to attach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2015 o 18:44, McFlash napisał:

Jesteś pewien, że jest to pasujące ulepszenie? ...

Generalnie problem rozwiązany choć nie do końca. Mianowicie z montowaniem ulepszeń na innych broniach nie mam problemu, ale tamtego ulepszenia do ''pistoletu laserowego'' nadal nie mogę na ''pistolecie laserowym'' zamontować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że jest to jeden z licznych błędów czystej wersji gry i nienaprawiony w ostatnim oficjalnym patchu. Może spróbuj z fanowskim patchem, ale nie wiem czy nie będzie się gryzł z save''ami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2015 o 18:58, misioo napisał:

Generalnie problem rozwiązany choć nie do końca. Mianowicie z montowaniem ulepszeń na
innych broniach nie mam problemu, ale tamtego ulepszenia do ''pistoletu laserowego''
nadal nie mogę na ''pistolecie laserowym'' zamontować...


Internet mi mówi że do zwykłego pistoletu laserowego nie można instalować modyfikacji. Potrzebny jest model z DLC Gun Runners'' Arsenal.

http://fallout.wikia.com/wiki/GRA_laser_pistol

The AEP7 laser pistol (GRA) is an AEP7 laser pistol specially designed by Gun Runners to accept weapon modifications not available for the standard variant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2015 o 16:39, misioo napisał:

Pytanie nowicjusza: jak zamontować ulepszenie do broni? Bo kupiłem sobie celownik do
pistoletu laserowego, ale gdy naciskam ''modyfikacja'' na pistolecie laserowym to nic
się nie pojawia, a gdy klikam na sam celownik to też nic się nie dzieje...


Jeśli masz wersję gry z DLC, to musisz uważać jakie ulepszenia kupujesz. Niestety wygląda to tak, że jak masz zwykłą broń, a ulepszenie z oznaczeniem AZ (od Arsenału Zbrojmistrzów - DLC), to go na tą broń nie zamontujesz i vice versa, choć bronie często mają taki sam wygląd i statystyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wrócić do F:NV po grubo ponad trzech latach i przejść całość po raz drugi, tym razem w Hardcore mode. Kreator postaci wyjątkowo jednak razi w mój zmysł estetyczny - oczywiście nie gram po to, by beznamiętnie wpatrywać się w swoją postać, ale te modele trochę jednak wadzą... Czy ktoś zna jakieś godne polecenia mody, które podbijają ten aspekt? Sprawdziłem Nexua, ale np Beauty Pack PLUS to przegięcie w drugą stronę, fajnie by było, jakby taki overhaul nie wyrywał z klimatu uniwersum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2015 o 10:59, paraGaladh napisał:

Postanowiłem wrócić do F:NV po grubo ponad trzech latach i przejść całość po raz drugi,
tym razem w Hardcore mode. Kreator postaci wyjątkowo jednak razi w mój zmysł estetyczny
- oczywiście nie gram po to, by beznamiętnie wpatrywać się w swoją postać, ale te modele
trochę jednak wadzą... Czy ktoś zna jakieś godne polecenia mody, które podbijają ten
aspekt? Sprawdziłem Nexua, ale np Beauty Pack PLUS to przegięcie w drugą stronę, fajnie
by było, jakby taki overhaul nie wyrywał z klimatu uniwersum.


Character Overhaul pasuje do klimatu http://www.nexusmods.com/newvegas/mods/54460/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Modderzy po raz kolejny pokazują, że w nich drzemie siła :)
Tym razem, pewien słowacki modder odtwarza Fallouta 1 w Falloucie NV :)
Wygląda to ciekawie (no może poza vice actingiem).

http://www.pcgamer.com/the-original-fallout-is-being-modded-into-fallout-new-vegas/?utm_content=bufferb6102&utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=buffer_pcgfb
http://www.nexusmods.com/newvegas/mods/48095/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś jakiś konkretny poradnik, jak zmodować NV, by było ładniejsze? Gra bardzo mi się podoba, ale graficznie jest dosyć paskudna. Próbowałem robić wg poradnika z gry-online ( http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=84257), ale przy aplikacjach z dwóch pierwszych punktów wyskakuje mi komunikat Application load error. Jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2016 o 21:54, Madoc napisał:

Czy jest gdzieś jakiś konkretny poradnik, jak zmodować NV, by było ładniejsze? Gra bardzo
mi się podoba, ale graficznie jest dosyć paskudna. Próbowałem robić wg poradnika z gry-online
( http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=84257), ale przy aplikacjach z dwóch pierwszych
punktów wyskakuje mi komunikat Application load error. Jakieś porady?


Przeszukaj Nexusa w poszukiwaniu tych modów. Sam brałem swoje tylko z niego i jeżeli były jakieś problemy, to wystarczyło wczytać się w opis autora i czasem w komentarze. Tutaj masz 4GB http://www.nexusmods.com/newvegas/mods/55061/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2016 o 23:49, McFlash napisał:

> Czy jest gdzieś jakiś konkretny poradnik, jak zmodować NV, by było ładniejsze? Gra
bardzo
> mi się podoba, ale graficznie jest dosyć paskudna.

Przeszukaj Nexusa w poszukiwaniu tych modów. Sam brałem swoje tylko z niego i jeżeli
były jakieś problemy, to wystarczyło wczytać się w opis autora i czasem w komentarze.


Ale nie spodziewaj się, że którykolwiek z tych modów poprawi rzeczywiście wygląd gry, bo podbicie rozmiaru tekstur z pewnością nie wystarczy by nazwać grę "ładną". Animacje dalej będą wyglądać słabo, tzw. field of view dalej będzie doczytywał obiekty (tyle, że wersji pseudo-HD będzie to jeszcze bardziej widoczne) itp. problemy, które nie spowodują, że raptem doznasz wrażenia przeniesienia się do grafiki pokroju Wiedźmina 3. Na dodatek interfejs/HUD dalej będzie paskudny i niewygodny, a zbliżenia w dialogach dalej będą przywoływać z pamięci raczkowanie gier w 3D.
Fallout NV to dobra gra z każdego innego powodu niż grafika, na którą po prostu lepiej przymknąć oko niż próbować ją poprawić (i ma swój urok taką, jaką jest wbrew pozorom). To jedna z tych gier, w których wogóle o grafikę nie chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2016 o 21:59, Aurelinus napisał:

Ale nie spodziewaj się, że którykolwiek z tych modów poprawi rzeczywiście wygląd gry,
bo podbicie rozmiaru tekstur z pewnością nie wystarczy by nazwać grę "ładną".

Głównie miałem nadzieję na poprawienie jakości tekstur, bo jestem prawie pewien, że Gothic 3 był pod tym względem ładniejszy. Ale nic z tego, bo niestety nie poradziłem sobie z odpaleniem podstawowych narzędzi niezbędnych do działania większości modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować