Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2012 o 11:39, MarcusBrutus napisał:

Pytanie do wszystkich: grał ktoś z modem Projekt Nevada, oraz In the World of Pain?


Grałem w World of Pain razem z Mojave Underground, dobrze się komponowały. Kolejne miejsca do splądrowania. Tylko trzeba uważać bo czasem niektórzy przeciwnicy mają absurdalne ilości punktów życia (HP) i tylko kombinacja snajperka + tłumik + odpowiednia amunicja + skradanie pomaga. Czasem bardzo przydatny jest noktowizor, ta latareczka w PibBoy''u jest o kant tyłka potłuc...

Chyba Project Nevada ma opcję noktowizji. Ja używałem osobnego moda, gdzie można ręcznie go ładować.

Co do tej mutacji na obrazku - Bethesda i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania drugiego, to na końcu wątku fabularnego bohater otrzyma możliwość przyłączenia się do każdej z 4 głównych frakcji. Jak ja miałem złe stosunki z Legionem, to dodatkowo z rozkazu Cezara anulowali mi reputację.

Wydaje mi się że nie mają takich questów i niestety robiąc dla nich, trzeba niszczyć reputację z innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2012 o 12:00, KrzychW napisał:

Mam pytanie dotyczące relacji z Legionem.
Wykonałem już w grze sporo questów i mam pozytywną reputację w NCR, u Kchanów, Boomersów
itd. Z Legionem panuje pełna neutralność, tzn nikogo od nich jeszcze nie zabiłem. Niestety,
nie mogę natrafić na żadne zadanie dla Legionu, które nie wiazałoby się z całkowitą utratą
reputacji u innych, bo zabijanie członków jakiejś frakcji, przecież inaczej się nie skończy.
Czy są jakieś questy pozwalające podnieść reputację w Legionie, ale nie kosztem u innych?

O ile wiem, nie. Z legionem w najlepszym wypadku można zachować neutralność, ale w prawie każdym przypadku ich zadania wpływają na stosunek innych frakcji.

Dnia 04.09.2012 o 12:00, KrzychW napisał:

I drugie pytanie: czy do lokacji Legionu (Fort i Obóz Legata - chyba) po drugiej stronie
rzeki da się dotrzeć w dowolny sposób, czy też dopiero rozwój fabuły na to pozwoli?

Tylko i wyłącznie z rozwojem fabuły. Dopóki nie popchniesz do przodu wątku fabularnego, nie będziesz miał tam wstępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Jestem już po większości Underground (zostały mi niecałe dwie misje do wykonania), oraz po eksploracji kilkunastu lokacji z AWOP. Rzeczywiście trudność jest wyraźnie wyższa, niż w lokacjach z oryginału. Co prawda ja zwykle walczę właśnie kombinacją snajper - saper - shotgun (czyli zanim strzelę w łeb zastawiam pułapki, a to co się przedrze witam śrutem/slugami), ale w kilku lokacjach jest mało miejsca na takie zabawy (vide Skeleton Crew) i tam parę razy ginąłem. Ale zabawa jest przednia ;)

Projekt Nevada daje kilka opcji wzmocnienia wizji (w tym i noktowizji) - jest odpowiedni implant oraz wiele hełmów dających rózne rodzaje wizji, w tym kilka "starych" z poprawionymi możliwościami. Poza tym jest bullet time, sprint i kilka innych dodatków. Popularność tego moda na Nexusie jest wg mnie w pełni uzasadniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 08:52, MarcusBrutus napisał:

Popularność tego moda na Nexusie jest wg mnie w pełni uzasadniona.

Tylko, że FNV jest cRPGiem, a nie FPSem, w którym nie chodzi o sieczkę i ubaw ze szlachtowania animacji, a o roleplaying.
Coś pomyliłem czy wrzuciło mnie nie w te czasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 00:39, Ugolf napisał:

Wie ktoś może skąd ściągnąć moda na bullet time dla broni ?


Project Nevada ma taką opcję choć ja używam tego:
http://newvegas.nexusmods.com/mods/34858

I powiem szczerze, że zapomniałem o VATS dzięki temu modowi.

@Aurelinus

Szlachtowanie i ubaw z animacji śmierci (na szczęście można wyłączyć) to dziedzictwo Bethesdy i jej Fallouta3.
Że ludziom się podoba strzelanie? Cóż, wyszło ono lepiej niż w F3.
I tak, pomyliłeś się bo takie rzeczy to tylko w papierowych RPGach (teraz mówię jak Meryphillia...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo powoli zabieram się do ponownego przejścia gry. Polecicie jakieś mody? Chodzi mi o delikatne ulepszenia w mechanice i ewentualnie w wyglądzie. Domyślam się, że przyczepiona paczka z lekka się już zdeaktualizowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 11:16, SpecShadow napisał:

Szlachtowanie i ubaw z animacji śmierci (na szczęście można wyłączyć) to dziedzictwo
Bethesdy i jej Fallouta3.

A ja myślałem, że Fallouta 2 gdzie było nawet pokrętło do włączania takich makabrycznych animacji. Pewnie grałem w specjalną wersję F2 robioną przez Bethesdę, by uzasadnić ich pojawienie się w F3.

Dnia 05.09.2012 o 11:16, SpecShadow napisał:

Że ludziom się podoba strzelanie? Cóż, wyszło ono lepiej niż w F3.

Nie zauważyłem żadnej różnicy, ba nie ma jej - to ten sam system. Może ty pomyliłeś z którąś strzelanką, bo zdaje się, zmierzamy do uznania, że każda gra, w której "wychodzi dobrze strzelanie" to cRPG? Może jednak pograj w FNV bez FPSowatych udziwnień, kup Game of Thrones, nawet DA lub Wieśka; dowiesz się wtedy, że w cRPGach nie chodzi o ubaw z zabijania, od tego są inne gatunki i gry.

Dnia 05.09.2012 o 11:16, SpecShadow napisał:

I tak, pomyliłeś się bo takie rzeczy to tylko w papierowych RPGach (teraz mówię jak Meryphillia...)

Rozumiem, że wszystkie rankingi kłamią twierdząc, że wśród cRPGów wszechczasów jest min. Baldur''s Gate, PS: T i Morrowind (wyżej niż jakikolwiek Fallout) i nie uwzględniając MW ani Battlefieldów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 11:31, Sad_Statue napisał:

Bardzo powoli zabieram się do ponownego przejścia gry. Polecicie jakieś mody? Chodzi
mi o delikatne ulepszenia w mechanice i ewentualnie w wyglądzie. Domyślam się, że przyczepiona
paczka z lekka się już zdeaktualizowała.

A niby w jaki sposób? Nadal jeszcze go szlifuję, nadal korzysta z niej sporo osób i nie słyszałem narzekań, o ile oczywiscie nastawiasz sie na proponowany przeze mnie styl grania, daleki od stylu FPS, prezentowanych w "sieczkowych" modach.

Fakt, dolny link jest błędny (górny działa):
http://hrothgar.pl/viewtopic.php?t=1150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 15:01, Aurelinus napisał:

> Bardzo powoli zabieram się do ponownego przejścia gry. Polecicie jakieś mody? Chodzi

> mi o delikatne ulepszenia w mechanice i ewentualnie w wyglądzie. Domyślam się, że
przyczepiona
> paczka z lekka się już zdeaktualizowała.
A niby w jaki sposób? Nadal jeszcze go szlifuję, nadal korzysta z niej sporo osób i nie
słyszałem narzekań, o ile oczywiscie nastawiasz sie na proponowany przeze mnie styl grania,
daleki od stylu FPS, prezentowanych w "sieczkowych" modach.

Fakt, dolny link jest błędny (górny działa):
http://hrothgar.pl/viewtopic.php?t=1150


Po prostu myślałem, że już nad nim nie pracujesz. W takim razie spróbuję, choć nie wszystkie zmiany mi się podobają, to sądzę, że ogólnie rozgrywka zyska. Tylko się zastanawiam, jak na hardkorze z tym wszystkim dam sobie radę. Polecisz/polecicie jeszcze jakieś modyfikacje? Coś np. z ogólnym wyglądem/kolorystyką/oświetleniem gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 15:31, Sad_Statue napisał:

Po prostu myślałem, że już nad nim nie pracujesz. W takim razie spróbuję, choć nie wszystkie
zmiany mi się podobają, to sądzę, że ogólnie rozgrywka zyska. Tylko się zastanawiam,
jak na hardkorze z tym wszystkim dam sobie radę.

O ile uwzględnisz w graniu zakaz szarży z gołą klatą na tuzin przeciwników. Poza tym, nie wydaje mi się, żeby moduł wprowadzał jakiś niebotyczny stopień trudności, raczej wyrównuje szanse obu stron, co oznacza bonusy i kary też dla obu stron. Grająć w podstawkę nie zdajesz sobie sprawy, że przeciwnicy "na dzień dobry" są generalnie o połowę słabsi niz twoja postać. Moduł podnosi tę poprzeczkę do 0,75 tak naprawdę (na trudnym do 1,25, w podstawce jest 1-1,1).

Dnia 05.09.2012 o 15:31, Sad_Statue napisał:

Polecisz/polecicie jeszcze jakieś modyfikacje?

Przejrzyj sobie dokładnie "opcjonalne" i submoduły, może ci w zupełności wystarczyć.

Dnia 05.09.2012 o 15:31, Sad_Statue napisał:

Coś np. z ogólnym wyglądem/kolorystyką/oświetleniem gry?

Masz takie zmiany w module - w opcjonalnych jest "Nevada Skies" dostosowany do modpacka (nic lepszego nie wymyslono). Jest jeszcze dość podobny i znacznie mniej rozbudowany Fellout.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 11:01, Aurelinus napisał:

> Popularność tego moda na Nexusie jest wg mnie w pełni uzasadniona.
Tylko, że FNV jest cRPGiem, a nie FPSem, w którym nie chodzi o sieczkę i ubaw ze szlachtowania
animacji, a o roleplaying.
Coś pomyliłem czy wrzuciło mnie nie w te czasy?


Nie mogę się zdecydować: czy Ty po prostu szukasz dziury w całym, czy po prostu nie chciało Ci się sprawdzić co jeszcze oferuje Project Nevada?

Mówiłem o kilku różnych dodatkach, a Ty wyłapałeś tylko to co dotyczy strzelania. Dla mnie wprowadzenie różnych implantów, nowych hełmów (oraz ogólnie uzbrojenia ochronnego, które różnie wpływa na statystyki postaci) wpływa również na sposób w jaki gram, czyli o zgrozo na ... roleplaying. I tak się składa że ten mod wprowadza także inne nowości: ostatnio odkryłem opcję wysadzania zamków - jak najbardziej RPG-owa opcja wyboru rozwiązania innego niż grzebania przy zamku, czy próby wyłamania zamka.

Może poczytaj sobie o tym modzie nieco więcej: http://newvegas.nexusmods.com/mods/40040/?tab=3&navtag=%2Fajax%2Fmodimages%2F%3Fuser%3D0%26id%3D40040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2012 o 11:07, MarcusBrutus napisał:

Mówiłem o kilku różnych dodatkach, a Ty wyłapałeś tylko to co dotyczy strzelania. Dla
mnie wprowadzenie różnych implantów, nowych hełmów (oraz ogólnie uzbrojenia ochronnego,
które różnie wpływa na statystyki postaci) wpływa również na sposób w jaki gram, czyli
o zgrozo na ... roleplaying. I tak się składa że ten mod wprowadza także inne nowości:
ostatnio odkryłem opcję wysadzania zamków - jak najbardziej RPG-owa opcja wyboru rozwiązania
innego niż grzebania przy zamku, czy próby wyłamania zamka.

Ale wiesz, że niektóre drzwi można było wykopać/wysadzić dynamitem od czasów F2? Akurat elementy FPS w tej grze to ostatnia rzecz , którą można "ulepszać" i z kolei przewróciły do góry nogami całą serię. Dalej mam w pamięci F3 i Operation Anchorage. Czy 2-3 pancerze mogą wpłynąć na roleplay? Dopóki nie mają podłoża w postaci lore (tak jak PA Mk II) raczej wątpię. Możesz to uznać za czepialstwo, ale jak mam pograć w dobrego FPSa w podobnym klimacie, a nawet cięższym z elementami RPG to wezmę Stalkera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 11:07, MarcusBrutus napisał:

Nie mogę się zdecydować: czy Ty po prostu szukasz dziury w całym, czy po prostu nie chciało
Ci się sprawdzić co jeszcze oferuje Project Nevada?

Nie, wyśmiewam twój sposób udowadniania nieprawdy, jak w przypadku oskarżania Bethesdy o wszelkie zło. Owszem, nie jest to mój ulubiony producent gier, ale z pewnością nie zasługuje na fałszywe oskarżenia.

Dnia 07.09.2012 o 11:07, MarcusBrutus napisał:

Dla mnie wprowadzenie różnych implantów, nowych hełmów (oraz ogólnie uzbrojenia ochronnego,
które różnie wpływa na statystyki postaci) wpływa również na sposób w jaki gram, czyli
o zgrozo na ... roleplaying.

Do tego nie potrzebujesz PN, robi to znakomicie kilka innych, prostszych modułów.

Dnia 07.09.2012 o 11:07, MarcusBrutus napisał:

I tak się składa że ten mod wprowadza także inne nowości:

Głównie sprowadzajacych gre do FPSa.

Dnia 07.09.2012 o 11:07, MarcusBrutus napisał:

ostatnio odkryłem opcję wysadzania zamków - jak najbardziej RPG-owa opcja wyboru rozwiązania
innego niż grzebania przy zamku, czy próby wyłamania zamka.

Jest też na to osobny, moduł, który tu zaimportowano. Problem w tym, że wysadzanie zamków w F3 miało znakomity wpływ na komfort grania, w FNV nie ma czego wysadzać.

Dnia 07.09.2012 o 11:07, MarcusBrutus napisał:

Może poczytaj sobie o tym modzie nieco więcej

A może są w lesie...? Uwierz mi, zjadłem wzrok na czytaniu i testowaniu modow i modułów do F3 i FNV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
A ja mam pytanie odnośnie Twojego zestawu.
W jaki sposób go, u diabła, ściągnąć ? Bo nawet po zalogowaniu się na forum tej stronki którą podałeś, linki są bez przerwy niewidoczne.
Nie prościej byłoby od razu wrzucić na serwery typu rapidshare, i podać bezpośredni link ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 13:02, Darkstar181 napisał:

W jaki sposób go, u diabła, ściągnąć ? Bo nawet po zalogowaniu się na forum tej stronki
którą podałeś, linki są bez przerwy niewidoczne.

Zmień przeglądarkę na IE (i ewentualnie skórkę strony na "isle")> Wyraźnie napisałem w nagłówkach, że bywają problemy z wyświetlaniem treści linków pod innymi przegladarkami, i wybacz, uważam się za dość poważnego i w miarę profesjonalnego, nie będę hostował gier na żadnych tymczasowych serwerach na których łącza gasną co 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 14:30, Aurelinus napisał:

> W jaki sposób go, u diabła, ściągnąć ? Bo nawet po zalogowaniu się na forum tej
stronki
> którą podałeś, linki są bez przerwy niewidoczne.
Zmień przeglądarkę na IE (i ewentualnie skórkę strony na "isle")> Wyraźnie napisałem
w nagłówkach, że bywają problemy z wyświetlaniem treści linków pod innymi przegladarkami,

Emm, sorry w poście tego nie widziałem. Anyway, dzięki, przez IE zadziałało.

Dnia 07.09.2012 o 14:30, Aurelinus napisał:

i wybacz, uważam się za dość poważnego i w miarę profesjonalnego, nie będę hostował gier
na żadnych tymczasowych serwerach na których łącza gasną co 2 tygodnie.

Generalnie wystarczyłoby wrzucić na stronkę nexus.site, tam nikt by Ci nie usunął, być może nawet mod przebiłby popularnością Project Nevada. Ale to Twoja robota, ja nie będę się wtrącał.
To jeszcze tylko jedno pytanie odnośnie udźwigu. Zmniejszyłeś go do 22 kilo, ale mam nadzieję że odpowiednio dopasowałeś też pod to kwestię pancerzy ? Bo niektóre w grze to potrafiły ważyć po 25...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2012 o 14:42, Darkstar181 napisał:

Generalnie wystarczyłoby wrzucić na stronkę nexus.site, tam nikt by Ci nie usunął, być
może nawet mod przebiłby popularnością Project Nevada. Ale to Twoja robota, ja nie będę
się wtrącał.

Nie mogę umieszczać linków na Nexusie, taka jest cena zgody innych twórców modów, od których uzyskałem zgodę na wykorzystanie ich prac. (nie chcą konkurencji, ja to rozumiem) Poza tym, na Nexusie nigdy byś go nie znalazł, a ja też nie marzę o światowym rozgłosie. Pracę nad modułami traktuję jako prezent "od przyjaciół dla przyjaciół".

Dnia 07.09.2012 o 14:42, Darkstar181 napisał:

To jeszcze tylko jedno pytanie odnośnie udźwigu. Zmniejszyłeś go do 22 kilo, ale mam
nadzieję że odpowiednio dopasowałeś też pod to kwestię pancerzy ? Bo niektóre w grze
to potrafiły ważyć po 25...

Oczywiście. Poza tym, zmiejszony udźwig jest też rekompensowany plecakami i innymi dodatkami, w sumie, wyjdziesz na to samo co oferuje podstawka, ale drożej to kosztuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować