Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2012 o 11:37, Darkstar181 napisał:

Generalnie to w jednym z dodatków do F3 wyszło że to rzekomo kośmici spowodowali wojnę
nuklearną w celu łatwiejszej przyszłej inwanzji :P


Hahaha, ale beznadzieja :D

Dnia 12.12.2012 o 11:37, Darkstar181 napisał:

Nie grałem w pierwsze dwa fallouty, ale tam rzekomo powód był inny. Ot, po prostu państwa
skoczyły sobie do gardeł i tyle (a Stany to ponoć najechały Kanadę,lol)


Szkoda, że nigdy nie było wspólnej genezy tej apokalipsy, ale tak czy siak dla mnie najbardziej rozsądnym powodem byłaby właśnie wojna z Chinami albo Rosją. Tak w ogóle wiadomo coś o Europie i innych regionach? Czy tam też po mapie latają gekony? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2012 o 11:32, Eff3ctiv3 napisał:

Przyznam, że instalowanie tego wszystkiego wraz z przeczytaniem instrukcji trochę mi zajęło.
Można powiedzieć, że na początku byłem przestraszony, że nie ogarnę tego wszystkiego, ale gra
działa bez problemu.

Nie ja wydałem te grę, opis zrobiłem najlepiej jak umiałem, niestety - chcesz urozmaicenia, musisz chwilę poczytać i pomysleć :).

Dnia 12.12.2012 o 11:32, Eff3ctiv3 napisał:

Czy na ten mod da radę ściągnąć jakiś mod polepszający grafikę?

Dowolny z Nexusa, ale jeśli masz rozdzielczość monitora ponizej fullHD, to nie za wiele zobaczysz, poza ścinaniem.

Dnia 12.12.2012 o 11:32, Eff3ctiv3 napisał:

Czy to rzeczywiście wojna z Chinami spowodowała tę apokalipsę czy coś innego? Przed F3
i F:NV grałem tylko w Tactics, a tam z tego co pamiętam nie było nic o genezie tego wszystkiego.

Nie wiem za wiele o settingu, musiałbys popytac na specjalistycznych stronach pokroju 13 Schronu, osobiście nie interesuje mnie za bardzo baza, gra może razić niekonsekwencja do bólu, ale jeśli po prostu fajnie się gra, to co mi tam.

Dnia 12.12.2012 o 11:32, Eff3ctiv3 napisał:

Tak w ogóle, to mam nadzieje, że powstanie jakaś nowa część. Po słabym F3 i dobrym F:NV
chciałbym pograć w kolejną część tej serii.

Błąd. F3 nie jest słabe, jest po prostu - nie wiedzieć czemu - poddawane oczekiwaniu, że miało być Van Burenem, albo prostą kontynuacją F1/2. Nie znam powodów dla których Beth zdecydowała się odejść od kanonu sensu stricto, ale jak dla mnie większość zmian i rezygnacja z wielu kanonicznych głupot jest na plus (ale oczywiście powstały nowe bzdury). Bolączką F3 jest słabiutka fabuła, ale jeśli podejść do niej z pewnymi założeniami i brakiem niepotrzebnych oczekiwań + kilka modów - otrzymujesz udaną rozgrywkę na kilkanaście dni conajmniej, a o to chodzi, w gruncie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2012 o 13:33, Aurelinus napisał:

Nie ja wydałem te grę, opis zrobiłem najlepiej jak umiałem, niestety - chcesz urozmaicenia,
musisz chwilę poczytać i pomysleć :).


Wiem, dlatego napisałem, że trochę tego do ogarnięcia było , ale udało mi się wszystko poprawnie zainstalować.

Dnia 12.12.2012 o 13:33, Aurelinus napisał:

Bolączką F3 jest słabiutka fabuła, ale jeśli podejść do niej z pewnymi założeniami i
brakiem niepotrzebnych oczekiwań + kilka modów - otrzymujesz udaną rozgrywkę na kilkanaście
dni conajmniej, a o to chodzi, w gruncie rzeczy.


A widzisz! Ja w F3 grałem bez żadnych modów. Nie wiem jak ta część wyglądała z modami, ale bez nich gra była dla mnie uboga, ponadto tak jak wspomniałeś fabuła jest słaba i krótka. Co mi się bardzo podoba w F:NV , to możliwość wyboru frakcji i konflikty pomiędzy frakcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2012 o 14:52, Eff3ctiv3 napisał:

Co mi się bardzo podoba w F:NV , to możliwość wyboru frakcji i konflikty pomiędzy
frakcjami.

Za to wieje nudą (albo raczej dłużyznami), mała mapa na której upchnięto za dużo, kolejne bzdury. Z pewnością FNV jest ogólnie ciekawsze, ale nie jest żadnym postępem. Natomiast udało się uniknąć pozostawienia błędów strukturalnych silnika gry odstręczających mnie od dalszego rozbudowywania modułu do F3, a sam silnik F3 jest skopany patchem 1.7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 11:01, Aurelinus napisał:

Wejdź do katalogu "data" i ręcznie pousuwaj pliki z rozszerzeniem *.NAM, wyłącz automatyczne
aktualizacje Steam (żeby ich nie przywrócił) i (najprawdopodobniej) po kłopocie.


Dzięki wielkie za sugestię. Zastosowałem się do rady, niestety, problem jak był, tak został.
Nie mam pojęcia co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Zarówno przy próbie startu "Lonesome Road", jak i "Old World Blues" wyskakuje czarny ekran, a następnie informacja o błedzie i tyle z gry. W przypadku drugiego z wymienionych dlc komunikat wygląda następująco:

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: FalloutNV.exe
Wersja aplikacji: 1.4.0.525
Sygnatura czasowa aplikacji: 4e0d50ed
Nazwa modułu z błędem: FalloutNV.exe
Wersja modułu z błędem: 1.4.0.525
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 4e0d50ed
Kod wyjątku: c0000005
Przesunięcie wyjątku: 004045d1
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.48
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: 0a9e
Dodatkowe informacje 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
Dodatkowe informacje 3: 0a9e
Dodatkowe informacje 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Reszty dodatków fabularnych nie sprawdzałem, ale najpewniej jest tak samo. Wersja zmodowana, czysta, po reinstalacji i usunięciu pozostałości z folderu Steam''a i dokumentów. Nie ma różnicy. Crash za każdym razem, a rozwiązania brak. Świadomość, że znaczna częśc kontentu jest zepsuta jest frustrująca i skutecznie zniechęca do gry. Żałuję chybionej inwestycji.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 16:15, eustachy80 napisał:

Żałuję chybionej inwestycji.

Mówiąc szczerze to teraz już nie mam bladego pojęcia co jest grane (albo nie). Sugeruję jeszcze sprawdzenie na cracku, to w gruncie rzeczy nie możliwe by milion osób grał, a ty nie bo cośtam. Inna rzecz to - możliwość, że któryś z modów jest nie halo. Sprawdź czystą wersję bez jakichkolwiek modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze ktora opcja jest odpowiedzialna za fejdowanie wrogow. bo mam slabego kompa i wszystko pozmniejszalem ale teraz to zauwazam wrogow jak sa ode mnie 20 metrow. wolalbym widziec ich z daleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest może jakaś stronka z informacją jak przejść grę tak aby jak najwięcej z tego przechodzenia wyciągnąć? W RPGach zawsze zaglądam pod każdy kamień i nie chcę czegoś pominąć, bo np. misje trzeba wykonać w określonej kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 15:46, logray napisał:

Jest może jakaś stronka z informacją jak przejść grę/.../

A nie lepiej za pierwszym razem przejść grę i odkrywać wszystko samemu?
Takie maksowanie i wyciskanie można odłożyć na drugi raz, jak już wiesz co i jak.
Rzekłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2013 o 18:07, Abi_Dalzim napisał:

A nie lepiej za pierwszym razem przejść grę i odkrywać wszystko samemu?
Takie maksowanie i wyciskanie można odłożyć na drugi raz, jak już wiesz co i jak.
Rzekłem ;)

Moim zdaniem gry od Beth mają jedną wadę. Niską ilość sceniariusza na metr kadratowy. Do tego dochodzi moja wada. Nie potrafię grać w gry na speed runie i nie mam czasu na ponowną grę w gry 100h. Dlatego wolę już jakiś prostacki opis: przed x zajrzyj do y i spokojne jednokrotne przejście.

@HumanGhost
Gol to nie jest opcja. Mi chodzi nie tyle o opis przejścia gry ile raczej krótkie podsumowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, szukam w google na wiki i nic, ile trzeba czekać aby pojawiły się nowe przedmioty w sklepie ?
I jak daleko trzeba odejść od sklepu aby czekanie zadziałało i pojawiły się nowe przedmioty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2013 o 09:14, logray napisał:

Moim zdaniem gry od Beth mają jedną wadę. Niską ilość sceniariusza na metr kadratowy.
Do tego dochodzi moja wada. Nie potrafię grać w gry na speed runie i nie mam czasu na
ponowną grę w gry 100h. Dlatego wolę już jakiś prostacki opis: przed x zajrzyj do y i
spokojne jednokrotne przejście.


W grze jest perk, który odkrywa wszystkie lokalizacje na mapie. Jak je wszystkie odwiedzisz i zaliczysz wszystkie questy, myślę że spokojnie możesz uznać, że gra jest rozpracowana na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to dla mnie takie uciążliwe (przyzwyczaiłem się), ale poszukuję mimo wszystko rozwiązania problemu długiego wchodzenia do menu w New Vegas (jak wiadomo, polska wersja...). U mnie gra się ładuje 10-12 minut, zanim poza muzyką, pojawi się reszta menu. W grze już nie ma problemu z loadingami, tylko w menu.

Jest jakiś sposób na usprawnienie procesu wchodzenia do menu?

Logray, a może http://fallout.wikia.com/wiki/Fallout_Wiki :) Jest też polska wersja tej wiki, ale nie jest skończona od bardzo długiego czasu, dlatego polecam angielską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2013 o 07:52, Heartbreaker napisał:

Logray, a może http://fallout.wikia.com/wiki/Fallout_Wiki :) Jest też polska wersja
tej wiki, ale nie jest skończona od bardzo długiego czasu, dlatego polecam angielską.

Gram z pomocą jakiegoś znalezionego na sieci Fallout wiki. Sprawdzam w nim, czy moje zwiedzanie czegoś nie zamiesza w głównej misji + listę ciekawych rzeczy do zrabowania. Na razie doszedłem do kasyna (dostałem pokój "dla NPC") i jestem w trakcie 2 DLC. 30h stuknęło. Minus DLC jest taki, że szybko levele lecą. Już 28. Pewnie jak skończę wszystkie 4 to będę blisko 50 :/ Smutne jest też to, że jak na razie są ciekawsze od podstawowej gry. Mniejszy teren z większą ilością ciekawych miejsc robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Najgorsze" DLC to te z kina mojave, ponieważ po skończeniu tego dodatku gracz wychodzi z stamtąd nabity lvlami.
Mnie się osobiście podobały tylko dwa DLC: Ten na zachodzie od PRIMM i na samiuśkiej północy dotyczący eskorty karawany. Sierra Madre mnie irytował.
Warto ściągnąć moda, który zmniejsza prędkość zdobywania doświadczenia. Aurelinus go tutaj umieścił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2013 o 10:18, Eff3ctiv3 napisał:

Mnie się osobiście podobały tylko dwa DLC: Ten na zachodzie od PRIMM i na samiuśkiej
północy dotyczący eskorty karawany. Sierra Madre mnie irytował.

Tego na zachodzie mam już za sobą. Kinowy na razie mi się podoba. Może to kwestia muzyki? Dzięki za info o modzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2013 o 07:52, Heartbreaker napisał:

Jest jakiś sposób na usprawnienie procesu wchodzenia do menu?


Muszę zadać to konkretne pytanie, gra jest oryginalna? Otóż, ten problem nie występuje w oryginalnej wersji gry, a raczej nie powinien, mój znajomy się z takim czymś spotkał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować