Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2013 o 21:16, Aurelinus napisał:

Nie wiem czy jest sens kupowania Fallout 3 z dodatkami. Kompletnie nic nie wnoszą, sensu
w nich względem połączenia z fabułą gry = 0. Lepiej instalnąć jakieś mody na podstawkę
i o DLC (do F3) zapomnieć.


No i tak też myślę, żeby zrobić. Kupię podstawowe edycje i po kłopocie. Wyjdzie mnie to tanio. A przynajmniej poznam główną fabułę gry. Jak tak patrzyłem po forach różnych gier, to DLC pod względem fabuły przeważnie mają osobne wątki i bardzo rzadko ich fabuła jest wpisywana do "kanonu" danej gry. Tak więc to takie dodatki, które mają nas przyciągnąć do gry na dłużej, nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 23:09, Gromo napisał:

No i tak też myślę, żeby zrobić. Kupię podstawowe edycje i po kłopocie. Wyjdzie
mnie to tanio. A przynajmniej poznam główną fabułę gry. Jak tak patrzyłem po forach różnych
gier, to DLC pod względem fabuły przeważnie mają osobne wątki i bardzo rzadko ich fabuła
jest wpisywana do "kanonu" danej gry. Tak więc to takie dodatki, które mają nas przyciągnąć
do gry na dłużej, nic więcej.

To może lepiej kup wersję F: NV Ultimate Edition" (GOTY), a "Trójkę" tylko w wersji podstawowej? Chociaż chyba teraz w serii wydawniczej Premium Games "F3" i "F3 GOTY" są w takiej samej cenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu poczekałbym po prostu na steamowe promocje zapewne walną niedługo coś z okazji wiosny) i kupił obydwie gry w wersji GOTY za 60 zł (NV kosztował mnie 40, trójka 20). Gry i tak wymagają Steama i będziesz musiał go instalować. I tak, są w polskiej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja w sklepie znalazłem F3 w premierowej wersji za 20 zł. NV z Premium Games po 60 jest. Zastanowię się. NV ultimate to koszt 130 zł, podstawka F3 to 20. Więc i tak drożej niż obie podstawki. F3 GOTY też jest w PG jak NV i kosztuje tyle samo.
Ale ogólnie dodatki do NV są lepsze niż do F3? Czy jak? Bo widzę strasznie się upierasz przy tej NV ultimate edition.

Rrongol
Niestety nie poczekam, nie mam jak na steamie płacić, nie posiadam ani karty ani paypala. Po za tym wolę edycje pudełkowe od cyfrowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 16:14, Gromo napisał:

Akurat ja w sklepie znalazłem F3 w premierowej wersji za 20 zł. NV z Premium Games po
60 jest. Zastanowię się. NV ultimate to koszt 130 zł, podstawka F3 to 20. Więc i tak
drożej niż obie podstawki. F3 GOTY też jest w PG jak NV i kosztuje tyle samo.
Ale ogólnie dodatki do NV są lepsze niż do F3? Czy jak? Bo widzę strasznie się upierasz
przy tej NV ultimate edition.

Rrongol
Niestety nie poczekam, nie mam jak na steamie płacić, nie posiadam ani karty ani paypala.
Po za tym wolę edycje pudełkowe od cyfrowych.



Jak pisałem Ci wcześniej, jednak to są lepsze dodatki, niż do F3. Warto je więc kupić, a już na pewno, gdy chcesz poza przejściem New Vegas, także go scalakować (a do tego będą potrzebne dodatki).

Jeśli chodzi o Steam, to nie musisz mieć karty czy paypala, wystarczy mieć przynajmniej 20 zł i blisko siebie punkt PaySafeCard. Kupujesz kod PSC, po czym możesz zakupić tym kodem na Steamie grę za taką kwotę, jaką masz na kodzie.

Oczywiście należy pamiętać, że tylko umownie jest 20zł=5 euro, bo wszystko zależy od kursu walut i może być ciut mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 16:14, Gromo napisał:

Akurat ja w sklepie znalazłem F3 w premierowej wersji za 20 zł. NV z Premium
Games po 60 jest. Zastanowię się. NV ultimate to koszt 130 zł, podstawka F3 to 20. Więc i tak
drożej niż obie podstawki. F3 GOTY też jest w PG jak NV i kosztuje tyle samo.
Ale ogólnie dodatki do NV są lepsze niż do F3? Czy jak? Bo widzę strasznie się upierasz
przy tej NV ultimate edition.

Dodatków jeszcze nie ograłem do "F: NV", ale z tego co mi kolega mówił, to jedne z najlepszych rozszerzeń w historii gier (a ufam jego słowom). Jak mówiłem, skorzystaj ze zniżki w KG, to za "Ultimate Edition zapłacisz ok. 84-89 zł. :)

Dnia 03.03.2013 o 16:14, Gromo napisał:

Rrongol
Niestety nie poczekam, nie mam jak na steamie płacić, nie posiadam ani karty ani paypala.
Po za tym wolę edycje pudełkowe od cyfrowych.

Jaki problem założyć konto na Pay Palu? Chyba żaden. A w każdym większym banku (np. Millenium BZ WBK), możesz kupić pre-paidowa kartę do płatności w sieci. Masz kilka rodzajów takich kart z różnym limitem. Działają podobnie do pre-paidów telefonicznych. Wielką zaleta takich kart jest to, że nie musisz zakładać dodatkowo konta w banku. :) Spróbuj, sam się przekonasz jakie to wygodne rozwiązanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie małe zestawienie cenowe. Ceny z promocją obliczałem licząc zwykłe 60% z sumy dwóch gier.

Ceny z 40% promocją
F3 + NV 83,988
F3 GOTY + NV 83,988
NV GOTY + F3 131,988
NV GOTY + F3 GOTY 131,988
Ceny bez promocji:
F3 + Nv 79,98
F3 GOTy + NV 119,98
NV GOTY + F3 149,98
NV GOTY + F3 GOTY 189,98


Generalnie edycja F3 z promocją nie wpływa w żaden sposób na cenę.
Moim zdaniem 132 zł za 2 edycje GOTY to stanowczo za dużo, szczególnie, że to gry sprzed kilku kat. NV GOTY z czystym F3 też nie wchodzi w grę.
Co najwyżej bym mógł wziąć F3 GOTY z NV, bo to tylko 4 zł różnicy. Ale ponoć F3 to trochę crap, dodatki też nie są zbyt dobre, bo tylko 2 z 5 nadają się do przejścia. Tak przynajmniej poczytałem z opinii kolegów w temacie o F3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, a jak wygląda spolszczenie dodatków DLC do tych gier? Są one spolonizowane? Czy tylko full eng? No i czy gra z tymi DLC nei wygląda tak, że połowę mamy po angielsku(teksty z DLC) a połowę po polsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 16:53, Gromo napisał:

Generalnie edycja F3 z promocją nie wpływa w żaden sposób na cenę.
Moim zdaniem 132 zł za 2 edycje GOTY to stanowczo za dużo, szczególnie, że to gry sprzed
kilku kat. NV GOTY z czystym F3 też nie wchodzi w grę.
Co najwyżej bym mógł wziąć F3 GOTY z NV, bo to tylko 4 zł różnicy. Ale ponoć F3 to trochę
crap, dodatki też nie są zbyt dobre, bo tylko 2 z 5 nadają się do przejścia. Tak przynajmniej
poczytałem z opinii kolegów w temacie o F3.

Dlatego najlepiej będzie jak kupisz kartę pre-paidową do płatności w sieci/żałozysz konto na Pay Palu/kupisz kupon PaySafeCard (np. na 50 lub 100 zł) i poczekasz na wyprzedaż wiosenną na Steam. Oszczędzisz sporo forsy.

W przeciwnym razie polecam zakup "F: NV Ultimate Edition" z 40-procentową zniżką w KG na Muve.pl. :) "F3 GOTY" dokupisz sobie poźniej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 17:15, Gromo napisał:

Ha, a jak wygląda spolszczenie dodatków DLC do tych gier? Są one spolonizowane?
Czy tylko full eng? No i czy gra z tymi DLC nei wygląda tak, że połowę mamy po angielsku(teksty
z DLC) a połowę po polsku?

Wersje na Muve.pl są spolszczone. I to jeszcze jeden ważny powód, dla którego warto kupować od razu wersję "F: NV Ultimate Edition", żeby potem nie dokupywać dodatków na Steam, bo mogą być problemy.

Wersja podstawki "F: NV" na Steam ma inne ID niż wersja wydana w Polsce przez Cenegę (ta z Muve.pl) - dlatego są problemy z dokupieniem dodatków na Steam do wersji cenegowej... Od razu więc kupuj "pełniaka" z tą 40-procentową zniżką na Muve.

Chyba, ze chcesz się bawić w czekanie na wiosenną wyprzedaż na Steam i kupowanie karty pre-paidowej do płatności w sieci/zakładanie konta na Pay Palu/kupowanie kuponu PaySafeCard...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No generalnie teraz kombinuję. Czy brać podstawki za 80, czy GOTy w promocji 40% za 132. I chyba wybiorę tą drugą opcję. Ale na to poczekam jeszcze z 2 tygodnie.
W każdym razie dzięki za pomoc. Teraz już wiem jak zdobyć punkty na KG. A ta promocja to całkiem fajna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam problemy... Sam mam podstawkę New Vegas kupioną w pudle i od Cenegi, natomiast dodatki kupiłem już na Steamie, gdy Cenega je łaskawie udostępniła.

Tak wiec to info o problemie z zakupem jest przestarzałe :)

No i co najważniejsze, to dodatki są spolszczone. Jak chcesz Gromo zaoszczędzić, to bierz podstawkę NV w pudle i dodatki na Steamie sobie dokupisz w promocji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 16:53, Gromo napisał:

<ciach>


Jeśli to w czymś pomoże, to z przyjemnością podzielę się też drobnym zestawieniem dodatków do NV, z wysoce subiektywnymi komentarzami.

- Dead Money - bardzo sympatyczne DLC. Poza zestawem dodatkowych perków, dodaje ciekawy (i bardzo falloutowy) wątek fabularny związany z kasynem Sierra Madre. Zachwyciły mnie walki wymagające większego zaangażowania niż "strzelam w to póki nie padnie!", konieczność oszczędzania nazbieranego dziadostwa, oraz trójka napotkanych tam towarzyszy. Mój największy problem z tym dodatkiem polegał na tym, że na własne życzenie rozgżdaczyłem sobie resztki growej ekonomii w drzebiezgi, bo stosując odrobinę metody save/ load zapewniłem sobie przychód parudziesięciu stimpaków na tydzień od momentu jego zakończenia. Ogólnie - bardzo sympatyczne i klimatyczne, jeśli lubi się atmosferę pewnego zaszczucia która to nie pojawiała się zbyt często w oryginalnej stylistyce F:NV. No i ten "skok na bank"..!

- Honest Hearts - noo... cóż. Podobała mi się podjęta przez twórców tego DLC próba ukazania powoli odradzającego się świata natury, bo okazało się, że odrobina zieleni i światła słonecznego nie oznacza końca Fallouta jakiego znamy. Moja sympatia do szamańskich klimatów też nieco poprawiła odbiór całości, który jednak poza tym nie był jakoś szczególnie pozytywny. Trochę biegania, średnio ciekawy motyw główny, do tego całość jest nieszczególnie długa. Postapokaliptyczny świat zakłada nowe fatałaszki za sceną, po czym odgrywa na niej kilka scenek rodzajowych. Można, ale nie spodziewaj się euforii.

- Old World Blues - od razu mówię, że ubóstwiam atmosferę sobotnich kreskówek dawnego USA, więc i kreacje różnorakich postaci bardzo mi się tutaj spodobały. To DLC gra przede wszystkim na atmosferze, bo poza nią mamy tutaj właściwie wyłącznie łażenie po zaludnionym przez różnorakie potwory kraterze i strzelanie, strzelanie, strzelanie. Fallout bardzo często mruga tutaj do nas porozumiewawczo i nie usiłuje nawet udawać, że traktuje siebie samego na poważnie. Sporo strzelamy. Można odkryć sporo faktów z "przeszłości" uniwersum, jeśli kogoś to interesuje - mnie interesowało, więc z przyjemnością czytałem sterty korespondencji. Dużo strzelamy. Dodatek może zająć sporo czasu, zwłaszcza jeśli postanowimy wszystko jak najbardziej poulepszać i pozbierać, ale i tak zdecydowaną jego większość spędzamy na strzelaniu.
Wspominałem już, że dużo się w nim strzela? Serio, gdyby nie to, że dostajemy pewien pistolecik z nieskończonością amunicji, to mogłoby być momentami dość ciężko.

- Lonesome Road - najbardziej liniowe z DLC. Dosłownie: od początku do końca spacerujemy sobie po jednej, odgórnie wyznaczonej drodze. Mi się to nawet podobało, bo pozwoliło to twórcom na dopracowanie narracji, ale wiem, że wielu graczy ceni sobie otwartość którą zazwyczaj zapewniały gry z tej serii. Przeżarty rdzą i rozpadem klimat zachwyci wszystkich tych którym pełna ruchu i pracy pustynia Mohave wydawała się zbyt radosna. Znów jednak całość jest nieprzesadnie długa, do tego składa się głównie z walk przeplatanych przesyconymi mięskością dialogami. A, no i można sobie postrzelać z nuków.
Do tego przypuszczam, że Amerykanie łapali się ze wzruszenia za serce podczas ostatniej walki pod flagą USA.

Wszystkie DLC zwiększają limit poziomów, dodają nowe perki, rodzaje uzbrojenia, przedmioty i pancerze. Nie wydaje mi się aby którekolwiek z nich było stratą pieniędzy, chociaż Honest Hearts kapkę mnie zawiodło, a Old World Blues stawało się nieco monotonne (PIFPAFPIFPAF).

Nie wiem, mam nadzieję, że pomogłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 17:28, Gromo napisał:

No generalnie teraz kombinuję. Czy brać podstawki za 80, czy GOTy w promocji
40% za 132. I chyba wybiorę tą drugą opcję. Ale na to poczekam jeszcze z 2 tygodnie.

Popieram tę drugą opcję lub zakup samego "FV: NV Ultimate Edition" za te 84 zł. "F3 GOTY" dokupiłbyś później. :)

Dnia 03.03.2013 o 17:28, Gromo napisał:

W każdym razie dzięki za pomoc. Teraz już wiem jak zdobyć punkty na KG. A ta promocja
to całkiem fajna rzecz.

Nie ma za co. Jeśli mogłem pomóc, to czemu tego nie zrobić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nadwyrężę portfel na te 132 zł i kupię obie gry w edycjach GOTY. Strasznego smaka mi narobiłeś tym tekstem. Ja tam zbyt wybredny na punkcie gier nie jestem, podoba mi się większość gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 17:53, Gromo napisał:

Chyba jednak nadwyrężę portfel na te 132 zł i kupię obie gry w edycjach GOTY.
Strasznego smaka mi narobiłeś tym tekstem. Ja tam zbyt wybredny na punkcie gier nie
jestem, podoba mi się większość gier.

Przy okazji, Gromo. Może zainteresuje Ciebie ten news:

http://lowcygier.pl/promocje/glosne-hity-w-wyprzedazy-w-biedronce/

Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

New Vegas łączy się ze steam A jak to wygląda z Fallout 3? No ale jak w biedronce mam być, do której mam 100 metrów. To teraz chyba pozostaje mi tylko załapać się na NV Ultimate. Szkoda mi dodatków do F3. No ale cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2013 o 14:15, Janek_Izdebski napisał:

Obie gry podpinają się pod Steam. Wybór już należy do Ciebie. :)

A nie było przypadkiem tak, że Steam w Fallout 3 nie było wymagane? Można było podpiąć ale nie było konieczne., NV z tego co wiem MUSI być podpięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować