Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Dnia 22.07.2013 o 17:37, Wilzyg napisał:

1. Co to jest "Archive Invalidation"

To jest czynność (poprawiasz wpisy w plikach INI) niezbędna przy instalacji jakichkolwiek modyfikacji gry. Pozwala na zmianę priorytetu przeszukiwania archiwów gry (tzn. plików zawierających elementy gry). Zamiast zaczynać od plików spakowanych, gra najpierwsz sprawdza katalog "Data", do którego wrzuca się wiekszość modyfikacji. Nie jest to koniec zabawy, bo do poprawnego wyświetlania innych elementów wymagane są jeszcze inne poprawki w plikach INI.

Dnia 22.07.2013 o 17:37, Wilzyg napisał:

i "New Vegas Script Extender" wyczytałem na nexusie,

Zasadniczo modyfikacje wymagające tego są tak pogmatwane i mało potrzebne (pomimo szumnych opisów), że owszem, zainstalować można, ale szansa, że z niego skorzystasz jest nikła. Dobrej klasy modderzy robią świetne mody bez tego badziewia.

Dnia 22.07.2013 o 17:37, Wilzyg napisał:

że kilka wiekszych i ciekawie się zapowiadających modów z dobrymi ocenami tego wymaga

Dobra ocena na Nexusie ma często niewiele wspólnego z jakością, a naprawde dobrych modyfikacji jest... 10, 11... 15? Nexus to po prostu śmietnik, w którym znajdziesz wszystko, na co pozwolą właściciele tego serwisu wg bliżej nieokreślonych, własnych kryteriów. W sieci znajdziesz ciekawsze miejsca, ciekawsze modyfikacje i lepiej posegregowane, których na Nexusie nie ma i nie będzie.

Dnia 22.07.2013 o 17:37, Wilzyg napisał:

lub czy da się usunąć limit inaczej?

Zamiast usuwać limit poziomów, który znakomicie zaburza balans, lepiej poszukać modyfikacji spowalniającej XPienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Jestem już w misji gdzie mam się rozprawić z Ulyssesem. Rozprawiam sie z nim i... nic. Zadanie nie skonczone, gra się ciągnie dalej. Aktywować terminala jakiegoś tam tez nie moge. O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodam, że nie zacząłem jeszcze innych dodatków. Drogę przez pustkowia zacząłem jako pierwszą jeżeli to ma coś pomóc udzieleniu mi odpowiedzi :L i aż wstyd się przyznać to włączyłem God mode xD może to nie pozwala dokończyć zadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. W sieci

Dnia 23.07.2013 o 13:18, Aurelinus napisał:

znajdziesz ciekawsze miejsca, ciekawsze modyfikacje i lepiej posegregowane, których na
Nexusie nie ma i nie będzie.


Jakieś konkrety można prosic? Bo tyle co sam znalazłem to fakt są takie strony ale wcale nie znalazłem tam takich dobrych rzeczy jak twierdzisz. Może źle szukałem ale szczerze jak wpisać w google "New Vegas mods" to najpierw wyskakuje 20 odsyłaczy do nexusa.

Sprawa kolejna, cos mi ten fallout słabo chodzi. W nieokrteślonych odstępach czasu, czasem po 5min czasem po 2godzinach gra kończy działanie komunikatem o błędzie. Jest to ciąg cyferek z wieoma zerami zokańczony albo "pamięć nie może być read" albo "Pamięc nie może być written" ale częściej to pierwsze.
Uważam to za dziwne gdyż grająć w samą podstawkę jakiś czas po jej premierze nie miałem czegoś takiego. Jedyna różnica miedzy wtedy a teraz to DLC. Komputer już mam wysłużony ale zdatny do uruchomienia NV no i powtarzam na tym samym sprzęcie kiedyś było dobrze teraz nie jest. Googlowanie nie pomogło, jest trochę ludzi z podobnymi problemami ale żadnych konkretnych odpowiedzi, co jednemu pomogło to drugiemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Modgames znalzłem już kilka które chciałbym wypróbowac ale nie zrobie tego dopóki nie rozwiąże problemu z wyłaczającą się grą, a ten link który podałeś nic mi nie pomógł bo są tam opisane mody i to co z nimi związane ale nic odnośnie mojego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 16:20, Wilzyg napisał:

Na Modgames znalzłem już kilka które chciałbym wypróbowac ale nie zrobie tego dopóki
nie rozwiąże problemu z wyłaczającą się grą, a ten link który podałeś nic mi nie pomógł
bo są tam opisane mody i to co z nimi związane ale nic odnośnie mojego problemu.

Jak przesledzisz wątek odnośnie modyfikacji do NV lub problemów z grą, to znajdziesz. Szczegółowa instrukcja jest też opisana w samej modyfikacji (opis modyfikacji m.in. u góry strony), ale trzeba ją ściągnąć. Jest tez opisane to gdzieś tutaj, kilka stron wcześniej i np. na 13 Schronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2013 o 12:51, Aurelinus napisał:

Jak przesledzisz wątek odnośnie modyfikacji do NV lub problemów z grą, to znajdziesz.
Szczegółowa instrukcja jest też opisana w samej modyfikacji (opis modyfikacji m.in. u
góry strony), ale trzeba ją ściągnąć. Jest tez opisane to gdzieś tutaj, kilka stron wcześniej
i np. na 13 Schronie.


Z tego co udało mi sie znaleźć odnośnie problemów z grą to to, że będzie się crashować jedynie mogę coś podziałać żeby było tego jak najmniej czyli wywalić start packi, odpalać grę przez mod menagera i często sprawdzać spójność plików w steamie.
Z tym ostatnim mam problem. Tuż po zainstalowaniu gry, sprawdziłem i wyskoczyło mi, ze są 3 pliki niekompletne.
Przy drugim sprawdzaniu był 1 plik. Właśnie skończyłem 4 skan i ciągle pokazuje mi 1 plik.
Co mam z tym robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2013 o 15:29, Wojman napisał:

Wyłączyć w końcu tego antywirusa na początek.


Próbowałem już. Za każdym razem mam komunikat "niepomyslna werfikacja 1 pliku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2013 o 17:15, Wilzyg napisał:

Próbowałem już. Za każdym razem mam komunikat "niepomyslna werfikacja 1 pliku".

Masz tylko oryginalne pliki czy modyfikacje też? Zacznij od skanu tylko oryginalnych plików. Oczywiście wywalenie start packów to w zasadzie obowiązek, ale pamiętaj, że Steam będzie ci je w kółko ściągał. Nie wystarczy je odhaczyć w managerze lub launcherze. Musisz je fizycznie usunąć z katalogu "data". Poza tym, jak już masz takiego lenia, poczytaj/poszukaj o wpisach w INI w necie - hasło "Fallout NV crash problems".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:
* po podróży z Cass wykonałem questa związanego z nią i jej karawaną co spowodowało

Spoiler

dostarczenie dowodów niecnych uczynków Van Graffów i szefowej Karmazynwej karawany do NCR

. Prawdopodobnie wskutek tego działania Van Graffowie pokazują się jako wrogowie . Czy wbicie Van Grafffów będzie miało jakieś konsekwencje fabularne, umkną mi jakieś questy?
*zmieniłem towarzysza z Cass na Veronikę , i jest kłopot : nie chce mi zaskoczyć quest "sprawię że się przejmiesz". Przepadł czy da się jakoś go aktywować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo mój brat grał kiedyś w NV i mówił że miał problem w misji gdy musiał porozmawiać z Cezarem. Niby otrzymał amnestię za zabijanie legionistów ale i tak atakowali go strażnicy, więc musiał się przekradać stealthboyem. No i właśnie chciałbym wiedzieć czy w najnowszej wersji dalej można się z czymś takim spotkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po otrzymaniu amnestii, a przed dotarciem do fortu, zrobisz cokolwiek złego w stosunku do Legionu, to tracisz amnestię i nie możesz jej zyskać ponownie.

Nie wydaje mi się, że to był błąd, a nawet jeśli, to można to zmodyfikować konsolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2013 o 13:03, Sigu napisał:

Jeśli po otrzymaniu amnestii, a przed dotarciem do fortu, zrobisz cokolwiek złego w stosunku
do Legionu, to tracisz amnestię i nie możesz jej zyskać ponownie.

Nie wydaje mi się, że to był błąd, a nawet jeśli, to można to zmodyfikować konsolą.

Właśnie chodzi o to, że nikogo nie zaatakował. Ba, zwykli legioniści byli neutralnie nastawieni. Tylko gwardia samego Cezara od razu się rzucała do walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wersją steamową, nie mogę wczytać żadnego save''a, po wybraniu zapisu ukazuje się okno ładowania, wyświetlają się podpowiedzi, ale sama gra się nie uruchamia. Miał już ktoś taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak kończysz grać to nie zapisuj Quick Save, to może też wpływać na ten problem. I po włączeniu gry przed wczytaniem poprzedniej rozgrywki zacznij najpierw nową grę i po skończeniu filmików i jak masz możliwość wejścia do menu (przed wyborem imienia) to wtedy dopiero wczytujesz swój poprzedni save.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować