Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2014 o 11:36, Wszystkozajete napisał:

<ciach>


Mogę się mylić, ale miałem wrażenie, że kiedy napisane jest iż otrzymujesz rada na sekundę no to właśnie niekoniecznie go otrzymujesz. Przyjmowanego promieniowania nie da się chyba zredukować do zera, ale jeśli przybywają ci ułamki to wyświetlona wciąż będzie dawka 1r/s.

Oczywiście wymieniony przez Abiego strój bardzo ci pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2014 o 15:53, Tajemnic napisał:

Mogę się mylić, ale miałem wrażenie, że kiedy napisane jest iż otrzymujesz rada na sekundę
no to właśnie niekoniecznie go otrzymujesz. Przyjmowanego promieniowania nie da się chyba
zredukować do zera, ale jeśli przybywają ci ułamki to wyświetlona wciąż będzie dawka
1r/s.


Tego nie wiedziałem, ale też nie jestem pewny czy tak rzeczywiście jest - muszę doczytać ;]

Dnia 11.09.2014 o 15:53, Tajemnic napisał:

Oczywiście wymieniony przez Abiego strój bardzo ci pomoże :)


Mam ten strój, już niedawno znalazłem go w kanałach. W każdym razie moja wyprawa do Krypty 34 zakończyła się niepowodzeniem, lokacja jest duża, przeciwników sporo (przez co bardzo trudno się skrada), a promieniowanie ciągle rośnie, doszedłem do 900 i dałem sobie spokój, bo już Antyrady nie nadążały ;/ Zamierzam tam wrócić później, z lepszym sprzętem i umiejętnościami ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie pewna sytuacja. Szedłem do Goodsprings od północy, jakoś udało mi się przedostać przez te roje Kazadorów i byłem już prawie w miasteczku. Chciałem wyłączyć grę, więc dałem zapis (normalny, nie szybki), a po powrocie do gry nagle miałem obok siebie Kazadory - sytuacja powtarzała się przy każdym wczytaniu zapisu, a jestem pewny, że przez zapisem był całkowity spokój. Wczytałem quick sava zrobionego może minutę wcześniej, poszedłem trochę inną droga i nic się nie działo. Więc zastanawiam się czy to jakiś błąd, czy specjalnie gra nam spawnuje przeciwników w konkretnych miejscach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mówimy o tym samym ale ... Mam już bodajże 28 level, raczej dosyć daleko jeżeli chodzi o fabułę [ tak mi się przynajmniej wydaje ] i zauważyłem, że

Spoiler

gdy wracam np: do obozów Kajdaniarzy czy na na pole Clarka [ tu nie jestem pewien ] czy w okolice jaskin gdzie kręciły się gekony lub nad suche jeziora gdzie były mrówki to tak, one co jakiś czas się odnawiają.

I stanowią łatwy exp gdy nam brakuje kilkuset punktów do następnego poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już Ci mówię, o co chodzi. Mapa pustkowi podzielona jest w silniku na pewne mniejsze segmenty, tzw. celle, które wczytują się, kiedy na taki fragment wejdziesz. Większość takich fragmentów ma ustawiony ogólny reset (przeciwników, położenia przedmiotów, zawartości pojemników itp.) co jakiś czas, to jest chyba 72 godziny czasu w grze. I teraz jest tak, że jeżeli ty znajdujesz się na takim fragmencie dokładnie w momencie, w którym powinien nastąpić reset, zmiany zostaną wprowadzone podczas następnego wczytania obszaru, na przykład poprzez szybką podróż, a w twoim wypadku - wczytania save''a.

Można więc powiedzieć, że znalazłeś się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie :) Są również celle, które nie mają resetów i na zawsze pozostaną w takim stanie, w jakim ty je zostawisz, na przykład kryjówki dla gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Czyli to chyba zostało zmienione w stosunku do Fallout 3? Pamiętam, że jak w trójce oczyściłem z wrogów tunele metra, to nawet jak miesiąc później nimi szedłem, zabici przeciwnicy dalej leżeli w tych samych miejscach.

A co do opisanej przeze mnie sytuacji, to nie pasuje ona do tego, bo jak zaczynałem grę w Goodsprings to Kazadorów tam nie było ;] Wygląda na to, że to jakiś głupi psikus gry, która nie toleruje uciekania przez przeciwnikami. Idąc do miasteczka od północy zabiłem kilka tych insektów, a potem to już nogi za pas, bo było już ich tam za dużo, następnie przez kilka minut był spokój (miałem status ukrycie i nawet level wbiłem), a gdy tylko zapisałem grę i wróciłem do niej (nie poprzez wczytanie - po zapisie wraca się bezpośrednio do rozgrywki) tuż obok mnie było to ustrojstwo. Aż lekkiego szoku doznałem, że tak zostałem zaskoczony i od razu zginąłem. Po wczytaniu było to samo, ale szybko uciekłem do domu doktora, wyleczyłem się, a wychodząc mogłem obserwować jak Kazadory wybijają całe Goodsprings :) Dobrze, że jakieś 1-2 minuty wcześniej zrobiłem quick sava, wczytałem go i nic się nie wydarzyło. Już bardziej szczegółowo tego opisać nie mogłem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jaki profit będzie lepszy: Komandos czy Snajper? Często używam broni snajperskiej (obecnie karabinu myśliwskiego z lunetą, a w przyszłości planuje zaopatrzyć się w jakąś mocniejszą broń tego typu), ale jeśli dobrze rozumiem, to profil Snajper daje mi większe szanse tylko na trafienie w głowę, z kolei Komandos na wszystkie części ciała, co w przypadku niektórych przeciwników jest korzystniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz aktywne zadanie od

Spoiler

House''a dotyczące sprawdzenia tego co knuje Gomorra

. Czy po tym zadaniu [ i zapewne jeszcze jakimś ] będzie koniec głównego wątku gry? Czy jeszcze zostało mi sporo? Bo co prawda wbiłem już 30 poziom, radzę sobie z właściwie wszystkimi wrogami i ... no tak trochę się szwędam bez celu. Większość lokacji też chyba odnazłem, rozbiłem chyba dwa albo trzy Kasyna. Niby mam jeszcze jakieś zadania poboczne [ i pewnie iluś tam w ogóle nie zacząłem choćby z tego względu że prowadziłem taką czy inną rozgrywkę ] ale ... Czyli to koniec prawie czy jeszcze nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest cos do zrobienia, jak nie questy to poukrywane "smaczki" od twórców w różnych lokacjach. Ew. kup jakieś DLC, bardzo fajne są Droga przez Pustkowia i Smutki Starego Świata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Same pojedyńczo dlc też da się dokupować? Poza tym - nie wiem sam, czy kupić je osobno każdy czy poczekać na jakaś promocję całego full zestawu.

zerohunter, tyle to i ja wiem, nie wiem tylko jak mi daleko do tego zadania ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2014 o 18:31, Tyler_D napisał:

Same pojedyńczo dlc też da się dokupować? Poza tym - nie wiem sam, czy kupić je osobno
każdy czy poczekać na jakaś promocję całego full zestawu.

zerohunter, tyle to i ja wiem, nie wiem tylko jak mi daleko do tego zadania ...


A nie lepiej kupić wersję ultimate? Wyjdzie taniej niż kupowanie samych DLC osobno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio pytasz czy zartujesz? ;) Bo cyfrowe FNV-UE z PL w promocjach sa od ~15-18 do 30 zł, przeciez sam widziales promo na muve 24 zł. Teraz promocji nie ma w e-sklepach albo czekasz albo kupujesz "z prowizja" u posrednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Po pierwszym spotkaniu z Panem Housem i Bennym RNK i Legion wysyłają ludzi, żeby powiadomić, że wszystkie złe uczynki uczynione w stosunku do nich są wybaczone. Jak pod koniec Drogi przez Pustkowia uderzę w obydwie frakcje bombami to też "wybaczą"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że w temacie wiatr hula po kątach, a mi nasunęły się dwa takie pytania. Ostatnio trochę zainwestowałem w przetrwanie i zastanawia mnie, skąd wytrzasnąć niektóre składniki potrzebne do sporządzania przepisów. Mam obecnie 18 level, ale takiej kaszanki na oczy nie widziałem, nie wspominając o niektórych innych składnikach. One są z reguły takie rzadkie albo występują tym w jednym konkretnym miejscu, gdzie nie byłem? Oprócz tego zastanawia mnie ile potrzebuje tych kapsli z gwiazdą sunset sarsaparilli, aby odebrać nagrodę - aktualnie mam ponad 20?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować