Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Dnia 25.10.2010 o 11:16, hammerfall87 napisał:

takie pytanie czy ktoś spotkał legion cezara to są rasowi mordercy czy jacyś tam rebeliańci
którzy walczą ze złym systemem rnk???Tak pytam bo chce wiedziec jak postapic tylko krotka
charakterystyke potrzebuje


Mordercy....a nawet gorzej ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie kwestia owego "formularza'' jest dla mnie nie akceptowalna, bo - jak mówiłem - w czasach mojej młodości to było donosicielstwo i raczej w tej kwestii jestem skrzywiony. Nie donosiło się nawet na wroga. Wolałbym, by władza reagowała odpowiednio szybko, a i słormułowanie "Pan" a potem "otrzymujesz" uznaję za nieco obelżywe i niezasłużone wobec siebie, bo ja takim tonem uwagi nie zwróciłem (dostałem osta za sugerowanie, nie obrażanie, jak mniemam).

Co do nowego Fallouta to zauważalna różnica polega na tym, że w starym było mało dialogów i mało fabuły przez duże F, ale za to miałeś nieprawdopodobną swodę decyzji.
W Vegas jesteś prowadzony za rączkę, niejednokrotnie zmuszany do decyzji co do których brakuje trzeciej drogi, która akurat z reguły sama się nasuwa. Dialogó3w jest strasznie dużo (tak mi sie wydaje) i podejrzewam, że szybko zmuszają do przeklikiwania, bo treści i konkretów to tam nie widzę.
W kwestii technicznej - ilość współczynników, które trzeba teraz obserwować jest przesadna: chemia, amunicja, komu się chce dochodzić jakie to daje skutki i po co, tym bardziej, że niektóre formuły są nieco niejasne. Po wypiciu wódy powinieneś mieć rano kaca a nie cudaczne efekty i uzależnienie po drugiej flaszce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 16:17, Elwro napisał:

A jak w kwestii "wysypywalności" gry oraz bugów? Da się pograć?


ja gram ok. 10 godzin i wysypała mi się tylko raz, gdzies na samym poczatku jeszcze w Godsprings. Na szczescie miałem świeżutkiego save
generalnie jak na razie wiekszych bugów nie uświadczyłem. Gra jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 16:22, castlerock napisał:

generalnie jak na razie wiekszych bugów nie uświadczyłem. Gra jest ok

Dzięki za informację!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 16:17, Elwro napisał:

A jak w kwestii "wysypywalności" gry oraz bugów? Da się pograć?

Profilaktycznie polecam nie zapisywać gry na otwartej przestrzeni. Przytrafiło się, że coś tam się pochrzaniło i gra zawieszała się na amen podczas ekranu czytywania. Nie mogłem załadować żadnego zapisu. Nie wiem, jednego dnia było okej, następnego już kupa. Nie mam pojęcia, jaka była przyczyna, ale pomogło usunięcie wersji zainstalowanej z płyty i ściągnięcie gry ze Steama.
No i podobnie jak koledze wyżej, przytrafiła mi się jedna wysypka podczas przechodzenia między obszarami oraz ponadto jeden bug związany z pobocznym questem. Ogólnie da się grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc spędziłem z nowym Falloutem zaledwie godzinę, a już spotkałem jakiegoś zwierza z płotem przechodzącym przez sam środek jego ciała, pistolet lewitujący obok biodra oraz małą zwiechę. Nie zraziło mnie to jednak. Co mi najbardziej nie pasuje to fakt, że póki co to nadal stary niedobry Fallout 3. Wiem, wiem - to tylko godzina grania itp. Ale liczyłem na jakiś mocniejszy początek. Wiele słyszałem, że gra się potem rozkręca i że trzeba jej dać szansę. Tak też zrobię.
Bardzo podoba mi się muzyka w jednej z dwóch dostępnych stacji w Goodsprings. Takie przyjemne dla ucha melodie :) Druga stacja serwowała jakiś monolog, ale nie byłem w nastroju tego słuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 14:15, Elwro napisał:

Jak jest z patchami do Cenegowej wersji? Przeczytałem o bugach związanych z psującymi
się save''ami w wersji zachodniej, do której wyszedł już stosowny patch... zastanawiam
się, co z polską wersją?

no wlasnie tez sie zastanawiam, na stronie ceneegi w pomocy w sekcji plikow nad ktorymi pracuja nie ma wzmianki i tym patchu...ktos cos wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co do gry tez sie pochwale: dotarłem do miasta dziwek i czekam na patcha z dalsza gra bo troche mnie wkurzylo ze po tym jak rozwalilem ramie w ramie z ncr kajdaniarzy w więźniu w radiu new vegas koles kłapie ze ofensywa się nie powiodła. Strasznie twarde są olbrzymie radskorpiony, raz dziabnie i od razu zatruty a przebić sie ni licho sie nie da. Fajna jest karawana i to ze przynajmniej robot kompan nie umiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bugi to jest taki przy zadaniu Przywrócenie Nadziei w Camp Forlon Hope. Mianowicie

Spoiler

po wybiciu wszystkich legionistów w mieście Nelson należy wrócić do majora Politiego i mu o tym powiedzieć. Problem w tym,że podczas rozmowy z nim nie ma takiej opcji do wyboru.

Ten problem pojawił się już u kilku ludzi więc nie jest to przypadek losowy. Trzeba czekać na patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 20:06, Indrid_Cold napisał:

no wlasnie tez sie zastanawiam, na stronie ceneegi w pomocy w sekcji plikow nad ktorymi
pracuja nie ma wzmianki i tym patchu...ktos cos wie?


Patche się powinny pobierać automatycznie ze Steama - nie ma innego źródła patchy.
Tak btw, jaka jest obecna wersja gry (powinno być w lewym dolnym rogu w menu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 20:29, Henrar napisał:

> no wlasnie tez sie zastanawiam, na stronie ceneegi w pomocy w sekcji plikow nad
ktorymi
> pracuja nie ma wzmianki i tym patchu...ktos cos wie?

Patche się powinny pobierać automatycznie ze Steama - nie ma innego źródła patchy.
Tak btw, jaka jest obecna wersja gry (powinno być w lewym dolnym rogu w menu)?


Chodzilo mi o informacje od cenegi o wydaniu patcha pl ktory jest od kliku dni dla reszty europy dostepny przez steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien, ale powinien być gdzieś laser gatlinga, a to jest chyba jedna z najlepszych broni energetycznych, w trójce był, tu też gdzieś powinien, a ogólnie z tą bronią też trochę bez sensu, bo wszędzie znajduje jakies karabinki glupie albo dynamit (przeszedlem juz jakas 1/3 mapy) a spotkalem wlasnie supermutanta mistrza (gram na b.trudny) i nie mam czym go rozwalic, musze uciekac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 21:10, Kwas17 napisał:

nie jestem pewien, ale powinien być gdzieś laser gatlinga, a to jest chyba jedna z najlepszych
broni energetycznych, w trójce był, tu też gdzieś powinien, a ogólnie z tą bronią też
trochę bez sensu, bo wszędzie znajduje jakies karabinki glupie albo dynamit (przeszedlem
juz jakas 1/3 mapy) a spotkalem wlasnie supermutanta mistrza (gram na b.trudny) i nie
mam czym go rozwalic, musze uciekac :(


No jak grasz na bardzo trudnym to co się dziwisz^^ Taki chyba powinien być, że trzeba kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, niewiem czy piszę na temat bieżącego wątku ale chciałem zaczerpnąć opinii ;).
Pytanie jest do ludzi grających, mianowicie jak wrażenia z gry, bo waham się czy kupić F:NW ale wolę najpierw dowiedzieć się jak to wychodzi w praniu. Dzięki za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok pograłem kilka godzinek. Faktycznie sprawa karmy jest w tej części rozwiązana trochę dziwnie ale myślę, że jak nie patche to szybko poprawią to stosowne mody :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W skrócie - jeśli grałeś w Fallouta 3 i Ci się podobał to New Vegas też Ci się spodoba - to ta sama gra tyle że z nowymi lokacjami, questami, postaciami i przedmiotami oraz paroma nowymi pomysłami (modyfikacje do broni itp), oprócz tego gra sprawia też sporo problemów ze względu na różne niedociągnięcia techniczne ale prędzej czy później wyjdzie naprawiający to patch.
Jeśli natomiast F3 Ci się nie podobał to po NV nie masz co sięgać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 22:48, Karharot napisał:

Jeśli natomiast F3 Ci się nie podobał to po NV nie masz co sięgać.


Wg mnie to kompletnia nieprawda. NV jest zdecydowanie lepszy od F3. Trudniejszy, ciekawszy, lepiej nagradzajacy eksploracje mapy. Jesli komus nie podobal sie F3, to wcale nie jest powiedziane, ze bedzie to samo z NV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować