Zaloguj się, aby obserwować  
Niflheim

Fallout: New Vegas

2572 postów w tym temacie

Spójrzcie sami: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Platforma_testowa,_metodologia_i_tabele_ustawien-3337/strona/11573.html

Gra działa znacznie gorzej na kartach Nvidii niż na AMD. Znaczne tańsze Radeony lepiej sobie radzą niż GTX 480...
Niedawno wyszły nowe sterowniki dla kart "zielonych". http://www.nvidia.pl/object/win7-winvista-64bit-260.99-whql-driver-pl.html
Zaraz je zainstaluje i zobaczymy co z tego wyniknie. Mam jeszcze pytanie co do tego fixa: http://www.newvegasnexus.com/downloads/file.php?id=34778
Co on takiego robi, że jest lepsza wydajność? Grafika jest gorszej jakości? Ogranicza ją do poziomu 7xxx czy tam 8xxx przez co nie wykorzystuje wszystkich efektów, które moja karta potrafi obsłużyć?

piotr_bp Chyba tak samo, kliknij ustawienie zaawansowane i tam w zakładce Detail jet ta opcja. Po polsku nazywa się to "Rozmycie Promieniste", ale nie wiem czy tak jest tam napisane bo ja mam po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 10:53, piotr_bp napisał:

> > Te zacinki to chyba przez Radial Blur (spróbuj wyłączyć/obniżyć w opcjach)

> No to rzeczywiście przez to ustawiłem na medium i momentalnie przestało ciąć przy
każdym
> rozglądaniu się , dzięki ;)
Jak po polsku w opcjach nazywa sie ten radial blur?

nie wiem gram po angielsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 11:37, Hartus napisał:

Spójrzcie sami: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Platforma_testowa,_metodologia_i_tabele_ustawien-3337/strona/11573.html

Gra działa znacznie gorzej na kartach Nvidii niż na AMD. Znaczne tańsze Radeony lepiej
sobie radzą niż GTX 480...
Niedawno wyszły nowe sterowniki dla kart "zielonych". http://www.nvidia.pl/object/win7-winvista-64bit-260.99-whql-driver-pl.html
Zaraz je zainstaluje i zobaczymy co z tego wyniknie. Mam jeszcze pytanie co do tego fixa:
http://www.newvegasnexus.com/downloads/file.php?id=34778
Co on takiego robi, że jest lepsza wydajność? Grafika jest gorszej jakości? Ogranicza
ją do poziomu 7xxx czy tam 8xxx przez co nie wykorzystuje wszystkich efektów, które
moja karta potrafi obsłużyć?

Co do tego fixa to nie wiem co on konkretnie robi , ale spadku jakości grafiki po jego instalacji nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 11:50, Net_com napisał:

Co do tego fixa to nie wiem co on konkretnie robi , ale spadku jakości grafiki po jego
instalacji nie zauważyłem.

A wzrost wydajności zauważyłeś jakiś znaczący? Bo ja wgrałem najnowsze sterowniki, ale fps skacze od 60 do 20 na zmianę zależnie od sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem z wydajnością rozwiązany. O ile najnowsze sterowniki nie wiele zmieniły to ww plik zdziałał cuda i gra działa niemal bez przerwy z 60 fps :) Zniknęły także problemy z zacinaniem przy rozglądaniu. Szkoda tylko, że gra na PC jest słabo zoptymalizowana i trzeba się ratować jakimiś plikami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się dłużej pograć bez wywalania do systemu na karcie GT 240? (Albo na innej z serii 200?) Jeśli tak, to z jakimi sterownikami? Pytam, bo szczerze mówiąc już mnie szlag trafia, testowałem dziesiątki kombinacji opcji i fixów i wygląda na to, że żeby pograć dłużej niż minutę-dwie, muszę grać w okienku i nie włączać radia.

Wszystkie (jakie się dało) opcje dotyczące wody wyłączyłem po przeczytaniu oficjalnego komunikatu pomocy technicznej (że na kartach z serii 200 te opcje się psują, ale nie, nie wygląda na to, żeby Obsidian zamierzał to poprawić.)

(Win XP SP 3 PL, 2 GB Ram, Athlon II X2 245, GT 240.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 12:54, Net_com napisał:

Wie ktoś jak zrobić tą misję w elektrowni Helios I bo nie umiem aktywować drugiego terminala
, pisze , że muszę mieć 75 pkt nauk ścisłych. I jak najlepiej naprawiać pancerze ?


Musisz od drugiego gościa (nie pamiętam jak się nazywał) w tej elektrowni wziąć drugi kod do terminala (jeśli źle poprowadzisz rozmowę to Ci go nie da).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 12:54, Net_com napisał:

I jak najlepiej naprawiać pancerze ?

Takimi samymi (lub w niektórych wypadkach podobnymi) pancerzami. Jeśli Cię na to stać to możesz też wykonać naprawy w Mojave Outpost (południowo-zachodni narożnik ekranu można tam dokonywać napraw do 100%), z tym że w przypadku lepszych pancerzy takie naprawy mogą kosztować wiele tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 13:48, Net_com napisał:

K doszedłem do miejsca w którym muszę zdobyć 2000 kredytów , żeby przejść dalej , da
się to jakoś ominąć ?


To są kapsle, nie kredyty.

Są dwa sposoby:
1. Zdobądź 2000 kapsli (co jest tylko z pozoru trudne).
2. W sklepie Raphs and Mikes, jeden ze sprzedawców może podać ci hasło dzięki któremu ominiesz boty ochronne. Ale wymagana jest retoryka na jakimś poziomie.

No, i pewnie jest gdzieś jakiś mod...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 13:48, Net_com napisał:

K doszedłem do miejsca w którym muszę zdobyć 2000 kredytów , żeby przejść dalej , da
się to jakoś ominąć ?


Jak masz dobrze rozwinięte umiejętności z wiązane z hackowaniem terminali.. (zapomniałem nazwy ^^) chyba 75. A tych kredytów nie stracisz tylko po prostu musisz je mieć przy sobie, abyś mógł je wszystkie przegrać w kasynach ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wyżej wymienionych sposobów można też chyba ominąć bramę jadąc kolejką z bazy McCarran pod warunkiem że masz odpowiednio wysoką reputację u NCR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2010 o 13:48, Net_com napisał:

K doszedłem do miejsca w którym muszę zdobyć 2000 kredytów , żeby przejść dalej , da
się to jakoś ominąć ?


Jest jeszcze jeden sposób - po wykonaniu paru misji dla The King''a z Freeside, będzie on mógł pomóc Ci przejść przez ochronę (o ile pamiętam da ci przepustkę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 19:18, Abi_Dalzim napisał:

Dlatego nie chciałbym w połowie wątku głównego (tak jak w F3)
dobić do maksymalnego levelu i nie mieć przyjemności z gry. Chciałbym, tak jak F1 i F2,
do samego końca mieć możliwość rozwijania i doskonalenia mojej postaci. Czy w Vegas tak jest?


Mapa mniejsza a poziom max wyższy (nie licząc Broken Steel). Dodatkowo dużo mniej punktów umiejętności więc do samego końca będziesz marzył o następnym poziomie (w F3 można było wymaksować najważniejsze staty bardzo szybko i późniejsze zdobywanie poziomów i tak nie było potrzebne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 19:18, Abi_Dalzim napisał:

Kiedyś może skuszę się na New Vegas, ale na razie mam pewne obawy czy nie powtórzy się
historia z F3. Ja lubię grać kompleksowo - wykonywać wszystkie poboczne questy, zwiedzać
wszystkie lokacje itp. Dlatego nie chciałbym w połowie wątku głównego (tak jak w F3)
dobić do maksymalnego levelu i nie mieć przyjemności z gry. Chciałbym, tak jak F1 i F2,
do samego końca mieć możliwość rozwijania i doskonalenia mojej postaci. Czy w Vegas tak
jest?

Rozwieje twoje obawy. Grałem w trójkę, a od piątku mam Vegas, i powiem Ci, iż odwalono w tym wypadku kawał dobrej roboty. Owszem, za niektóre zadania dostaje się wiecej Xp niż w trójce (tam to za prawie każde dostawało się 500xp, tutaj często idzie po 1000xp), ale za to jest mniej punktów do wydania na umiejętności, a sam level cap podwyższony. Krótko mówiąc, będziesz tylko czekał na nowy poziom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować